Na katolické střední škole se populární a velmi krásná dívka (Mischa Burton) spojí se školním reportérem, aby vyšetřili případ ukradených závěrečných testů. Ale když už mají své podezřelé, na povrch vyjde obrovké spiknutí. (Sydonai)

cab

Do celeho konceptu mi nesedl hlavne (Bruce Willis). Upsal se necemu, co je pod jeho uroven, i kdyz tvurci vedeli proc ho chteji. Naivne pusobici vysetrovani mladika ze stredni. 30% ()

dopita

Začátek, řekněme asi tak dvacet minut, je to docela dobře koukatelný. Pak už to stojí za hovno a film nezachrání ani prďáckej Bruce Willi ani kočka Mischa Bartonová. ()

F.W.Colqhoun

Natočit chytrý film ze středoškolského prostředí pro středoškoláky je nejspíš oříšek - vždyť cílové publikum má snad i právo žádat cosi jiného. Filmy o hloupých středoškolských časech jsou ale obvykle hloupější, než by bylo nezbytně nutné i s ohledem na ty, kteří mají kupovat lístky do kina. Assassionation je zajímavý film proto, že se tu gympláckou pitomost snaží bypassovat - marlowovským nadhledem jak z Mazaného Filipa, ironickými postavičkami [Willisův ředitel a jeho vzpomínání na Pouštní bouři], nemístně chytrými průpovídkami zejména epizodních postav a opakovanými citacemi nikoliv z Vřískotu či Muzikálu ze střední, nýbrž Čínské čtvrti, Všech prezidentových mužů a jistě dalších, na jejichž vychytání nemám patřičné divácké know-how. Parodickou rovinu si ale vychutnáte i bez studií filmové vědy - ostatně, je to přece jen film pro znalejší, nicméně stále středoškoláky. Když pomine příjemné překvapení z roubování storky o ukradených testech na noirová klišé, zůstane rozpačitý dojem, že to přes určitou originální vizi moc nefunguje. Nemá to drajv. Nápad byl uskutečněn jaksi napůl, takže toho prostě není dost a stran toho, co jsou diváci v rámci žánrz zvyklí inkasovat v míře neskromné [blbé prvoplánové vtipy], ostrouhají. Noirovou rovinu nelze brát skrze zjevnou parodičnost vážně, takže pochopitelně nevtahuje, a na obvyklý přísun blbin není místo. Zjevně to kromě zajímavého scénáře chtělo nápaditější, promyšlenější režii. Tři-a-půl. ()

MulaNula

Člověk by nečekal, co se z takového filmu vyklube.Nenápadný avšak velice povedený snímek.Výborný Reece Thompson, chladnokrevný Bruce Willis a doopravdy pěkná Mischa Barton. ()

bo.rec

Nic moc, koukatelné snad jen jednou, ale Willis jako ředitel nemá chybu. Každý jeho nástup na scénu je super... ()

ThomasCrown

Niečo ma k tomuto filmu už dlhšiu dobu priťahovalo, ale po konečnom pozretí veru neviem čo. Zo začiatku je to ešte možno ako tak zaujímavé, ale postupne film skĺzne do šedého priemeru. Nezachráni ho ani Mischa Barton. Jediným svetlým bodom je prítomnosť Bruca Willisa, ktorý má ako bývalý vojak plno zaujímavých historiek z boja, ktoré vždy rád vyloží svojim študentom:) ()

Crackonosc

Malý a nenápadný film, o "detektivním" připadu na středni, který sice nevybočuje z průměru, ale má jednu velmi příjemnou vlastnost - je zároveň dobrou parodií na noir detektivky a zároveň dobrou noir detektivkou, takže se hodí i pro ty, kteří se chtějí bavit i pro ty, kteří chtějí aspoň trochu přemýšlet. Škoda toho beverly hills prvku navíc - vztahová rovina je plochá a nezábavná. Na jedno odpoledne ideální oddechvka. ()

Mauric

Příjemné překvapení. Namísto další fekální americké komedie je tento vlhký sen každého člena studentských novin vtipnou krimi s dobrým nápadem, příběhem, nadsázkou a dokonce i ucházejícími výkony hlavních protagonistů. Pobavilo mě obzvláště označení "katolická střední škola" při pohledu na krátké sukně, drogy a rozepnuté košile studentek. :) ()

agass

Co mám dělat s Francescou? Pusť si porno a doufej že zavolá. Slušně nahláškovaná středoškolská komedie s Brucem Willisem v roli ředitele. ()

sona123

Kristepane, do čeho ten Willis zase vlezl? Atentát na střední je parodie na všechny ty detektivky a kriminálky, kde někdo pátrá po pachateli zločinu...taky je to parodie na teenage komedie. Parodie na vsechny role Willise. A kdoví, na co ještě. Ale parodie má být vtipná a to rozhodně Atentát na střední není. Je to ubohé a nudné a kdo vypnul na začátku, udělal nejlíp. ()

sedlo03

Bruce a hlavně Mischu Barton mám velmi rád. Bohužel pro tento film v něm byli příliš málo a spíše to stálo na hereckém výkonu mladého Thompsona, který i když válel, zkrátka mě nedostal. Žádné originální téma, ale velmi dobře zpracované. 70% ()

arcticsky

Typický průměr - nepříliš poutavě vyprávěný příběh s jednou hláškující megahvězdou v roli ředitele školy. Ostatní "přidavači" jsou docela sympatičtí a tak se to dá dokoukat. ()

Bukk

Musím říct, že na film, který jsem viděla v českém znění (ano, vážně - nebyla jsem mimo mísu v danou chvíli), tak se přiznám, že se mi na to dobře dívalo. Přepnula jsem na kanál čistě náhodou a když se po té hodině a půl (+ milión reklam samozřejmě) z toho vyklubalo milé něco jako drámo s prvky slaďárny a kriminálky, tak jsem mohla usínat s dobrým pocitem. Příběh se snaží být sice rádoby "jako z pera génia", takže nechybí (ne)čekané zápletky uvnitř zápletek a láska. Plus body má film za mou slabost k Reece Thompsonovi. ()

strangercz

Průměrný film který ale dokáže občas zaujmout jinak ale jde o skrz na skrz průměrnou středoškolskou detektivku občas říznutou humorem. Ale Mischa Barton a její oči to je to co mě tu zaujmulo nejvíc :) ()

TaanStari

Vtipné teenage drama s neustálou gradací, zajímavými herci i postavami, v celkem neokoukaném prostředí. Tomuto pohodovému filmu nemám co vytknout, dostal jsem přesně to, co jsem čekal a ještě kousek navíc. ()

Rehooo

Parádní krimi z prostředí střední školy. Když se k tomu přidá humor a ledový klid Bruce Willise, tak je to pěkná podívaná. Nesmím zapomenout ani na skvělou Mischu Barton a sympaťáka Reece Thompsona, který s vtipem prování celým filmovým případem. Mile mě tohle dílko, o kterém jsem předtím neslyšel, překvapilo. A to včetně hudebního doprovodu, který taky stojí za to. ()

Fermat

Inspektor Colombo v menším provedení (jinak si nedokážu vysvětlit ten kabát, kterej hlavní hrdina nosí) ve spojení s něčím ala Prci, prci, prcičky je vážně špatná kombinace. ()

KOZEL84

Celkem v pohodě ale žádný zázrak.Má to dobrý rozjez ,ale druhá půlka mě už trochu nudila.Willis je tady dobrý:-). ()

ViktorEl

Už od úvodných tituliek som sa pri tomto filme dosť nudil, ale asi posledné 20 minút mi tú nudu oplatili. Aj keď to nie je žiadny prelomový film, dokonca vyšiel len na DVD tak to nebolo až také zlé. Zase veľmi charizmatický Bruce Willis, ktorý aj pri takýchto filmoch dokazuje, že vie zahrať akúkoľvek rolu, v akomkoľvek filme. Hlavný hrdina bol dosť nevýrazný, ale bol znesiteľný a Mischa Barton bola celkom sympatická. Od dobrej kriminálky to malo ďaleko, od komédie ešte ďalej, ale na záver celkom dobré rozuzlenie, niektoré vtipné hlášky a stopáž tento film zachránili pred totálnou katastrofou. Nakoniec mi to dáva tých 55 - 60% ()