Režisér Mikael Hafström (Pokoj 1408) uvádí velkolepý špionážní thriller Smrt v ŠanghajiJohnem Cusackem a světovými hvězdami Li GongKenem Watanabem v hlavních rolích. Film ve stylu Casablanky se odehrává v týdnech před útokem na Pearl Harbor ve starobylém čínském městě, kde nic není, jak se zdá. Americký tajný agent Paul Soames (Cusack) přijel vyšetřit vraždu svého nejlepšího přítele a ihned se ocitá v pavučině lží a spiknutí, která ovládá celé město. Soames má neustále v patách japonského agenta Tanaku (Watanabe) a své vyšetřování brzy zaměřuje na místního charismatického gangstera Anthony Lantinga a jeho krásnou ženu Annu (Li). Zanedlouho se Soames s Annou zaplétá a oba tím vystavuje smrtelnému nebezpečí. Zatímco oddanost vlasti ustupuje touhám srdce, Soames s Annou musí rozluštit záhadnou vraždu a uniknout z okupované Číny dřív, než bude pozdě. (oficiální text distributora)

Bobofon

Výborná ukázka skvěle odvedenýho řemesla bez jakýhokoliv srdce. Takže výsledkem je koukatelný film, který mě nechal úplně chladným a nikomu jsem nedržel palce, s nikým jsem nesympatizoval a o nikoho jsem se nebál. Chybou je asi taky casting - John Cusack není moc přesvědčivý (měl by být aspoň trochu drsňák) a Li Gong není ani z desetiny tak charismatická a půvabná (je spíš obyčejná a nehezká), jak by její role potřebovala. Mezi dvěma a třema hvězdama, ale za tu promarněnou šanci jsem naštvanej, tak dvě. ()

Pangi

Slabší průměr a chvílemi celkem nuda.Na to jací herci ve filmu hrají poměrně herecky nevýrazné.Dost zachraňuje výprava a kamera. ()

joseee

Do troch štvrtín som si myslel, že je tento film podhodnotený. Darmo, príbeh je nezmyselný a príliš americký aby to bola pravda. Naozaj som od režiséra tak silného filmu ako Ondskan čakal niečo viac, než blúdenie vo vodách o ktorých veľa nevie. Film zachraňujú Gong Li a Chow Yun-Fat, ale s biednym scenárom a nepochopením Orientu tvorcov, už ani čínsky boh srandy veľa nenarobí. ()

Georgeus

V celku vydařený válečný drama se skvělým obsazením . Příjemná podívaná na nestárnoucí Li Gong přináší značnou upjatost na film i v jeho slabších částech. Samozřejmě me potěšila i přítomnost charismatického Ken Watanabe spolu s Yun-Fat Chowem. ()

w0rm

V Shanghai je najlepsia atmostera noir-u ktoru dosahuju jemne nazltlym tonom obrazu. Najskor by som mu asi dal nalepku "historicka spionazna noir detektivka", ale okrem toho noiru tam nie je nicoho dost aby sa tak film dal nazvat. Je to prijemny film na pozretie, ale necakajne ziadne velke prekvapenia ()

pirate

Trochu mě to místy připomínalo staré Bondovky. Špionáž, ale skoro bez akce, stejně jako první Bondovky. Samozřejmě s novější atmosférou. To je ale asi možná jeden z mála rozdílů. Bohužel narozdíl od nich tento film postrádal navíc i jakousi šťavu, zkrátka zanedlouho nebudu vědět, o čem byl. 40%. ()

Horn

Skvělá noir atmosféra, krásné exotické prostředí a ve vzduchu je cítit tragedie. Film mne vtáhl do děje a zápletka i atmosféra mne držely přikovaného k obrazovce. Historicky velmi přesné - ocenil jsem japonské tanky. Na Li Gong se dá opravdu koukat. Šangaj roku 41 je pro nás středoevropany velká neznámá a i proto se film liší a nezapadne. ()

aneta105

Kdybych byla mrcha tak dám i míň nebo dokonce odpad.... ale protože nejsem tak dávám 30%. V tomto filmu nešlo o nějaké agenty, nebo dokonce děj. Šlo tu o to ukázat Šanghaj v černém světle.... a ani samotný děj za nic nestál. A herecké výkony velmi podprůměrné.... ()

Šanghajské spiknutí

Šanghajské spiknutí

03.12.2007

...nebude pokračováním dvoudílné šanghajské série Jackieho Chana a Owena Wilsona, to jen narážíme na jistou podobnost námětu válečného thrilleru Shanghai s noirovým experimentem Stevena Soderbergha… (více)