Režisér Mikael Hafström (Pokoj 1408) uvádí velkolepý špionážní thriller Smrt v ŠanghajiJohnem Cusackem a světovými hvězdami Li GongKenem Watanabem v hlavních rolích. Film ve stylu Casablanky se odehrává v týdnech před útokem na Pearl Harbor ve starobylém čínském městě, kde nic není, jak se zdá. Americký tajný agent Paul Soames (Cusack) přijel vyšetřit vraždu svého nejlepšího přítele a ihned se ocitá v pavučině lží a spiknutí, která ovládá celé město. Soames má neustále v patách japonského agenta Tanaku (Watanabe) a své vyšetřování brzy zaměřuje na místního charismatického gangstera Anthony Lantinga a jeho krásnou ženu Annu (Li). Zanedlouho se Soames s Annou zaplétá a oba tím vystavuje smrtelnému nebezpečí. Zatímco oddanost vlasti ustupuje touhám srdce, Soames s Annou musí rozluštit záhadnou vraždu a uniknout z okupované Číny dřív, než bude pozdě. (oficiální text distributora)

Gastovski

Tuctový thriller, kde vynikne pouze atmosféra Šanghaje 40. let minulého století. Cusack odvádí svůj standard a ostatní zřejmě také. Aspoň že na pár minut můžeme zavzpomínat s Yun-Fatem na některé jeho hongkongské masakry. Bohužel jako napínavá krimi to vůbec nefunguje a dějově už vůbec ne. Slabší 3* ()

mala_kea

Skvělý příběh s dobrým hereckým obsazením, které nabízí emociální nášup ? Ale kdeže, klasická americká inscenace, která dokazuje, že Mikael se ze svých chyb stále ještě nepoučil... ()

Puol

Pútavá retro atmosféra vojnového Shangaia, hviezdne herecké obsadenie, hlavne jeho ázijská časť, atraktívny námet. Bohužiaľ, i napriek týmto kladom film ako celok úplne nefunguje a pripadal mi rozvláčny. Už kvôli Gong Li alebo Chow yun-Fatovi sa ale pozriet oplatí. ()

Wolvie

Naprosto nezasloužený propadák,na který se ale aprosto nezaslouženě hází špína.Přitom je to atmosférická a velmi dobře zahraná žánrovka,která mě hodně bavila a zanechala chut podívat se podruhé.Nevím,proč ten film tak pohořel,ale já sám ho můžu jen doporučit. ()

animario

Noirová lovestory na pozadí válečnýho konfliktu situovaná do Šanghaje se špetkou gangsterky made in čína sama o sobě nebyla špatná, ale pořád mi tam cosi chybělo. Snad víc emocí, v jádru je to totiž celkem silnej příběh a určitě by z toho šlo vymačkat mnohem víc. Výprava a výběr herců (Chow x Watanabe x Li, ) ovšem na jedničku. 3,5*. ()

MickeyStuma

Gangsterské téma odehrávající v Číně krátce před válkou nebylo ztvárněno špatně. Vyobrazené situace jsou sice známé, ale v tomto nezvyklém prostředí vyznívají originálně. Akčních scén tu sice moc není, ale když už se nějaká objeví, stojí za to. Styl noir snímku svědčí. Dobová atmosféra je až mrazivá. Krvavé akční scény si tu po dlouhé době zopakoval Chow Yun-Fat. Snímek si nehraje přímo na špionážní film, ani na drama, a už vůbec ne, na akční film, byť je tu od všeho něco. Určitě neosloví masu diváků, ale něco do sebe přeci jen má. ()

Joppo88

Rozhodne ma Cusack dosť sklamal - slabým a nevýrazným výkonom, ktorý na druhej strane - na škodu Shanghaia - zapadol do ničím nevýrazného a slabého filmu... Chýbal mi tu spád a niečo čo by diváka strhlo a prinútilo ho vydržať v očakávaní... Takto som si mohol čítať niekoľko minút dopredu... ()

bakeero

Příjemná a atmosférická oldschoolovka s Johnem Cusackem v hlavní roli, jehož ústřední hrdina k nám pěkně postaru promlouvá celý film. Jelikož producenti Shanghai pohřbili, postupem času se z ní stane ne přímo zapomenutý klenot, ale filmík, který když vypátráte, budete příjemně překvapeni a rozhodně nebudete litovat. Skvělý retro styl mi zkrátka seděl. ()

BDMarty007

Není to špatné, ale skvělé také ne. Občas je to trochu chaos a je težké sledovat, kdo je kdo a co se děje. Dramatizace mohla být lepší, aby to mělo trochu více napětí a emocí. Předností určitě je atmosféra, i když chvílemi mi to věčné pršení na mrtvoly už přišlo jako trochu nadužívané. ()

Mik_e

Koprodukční špionážní thriller je sice pojatý ve velkém stylu co se týká výpravy či hereckých jmen, vadila mi ale ta přílišná zamotanost a v případě romantické linky i emocionální plochost. Ani atmosféra mě příliš nevtáhla, a přitom tu bylo drsných scén za nepřetržitého lijáku dosytosti. Herecké výkony byly vesměs slušné, akorát John Cusack nejspíš zapomněl, že hraje hlavní roli a ne nějaký kompars. Ale jinak veskrze fajn, slušný film na jedno zhlédnutí. ()

Dantte..

Přiznám se, že na tenhle film jsem se hodně těšil a vkládal do něj velké naděje a musím konstatovat, že oprávněně. Film od začátku zaujme dobou, místem a zajímavým jiskřením asíjsko - amerických vztahů. Příběh je trochu složitější a je rozvětvený na více dějových provázků a pokud divák nedává dobrý pozor, tak se v něm může lehce ztratit. Na konci však vše zapadne a vytvoří se krásné a pevné lano. Už když jsem poprvé viděl tu plejádu herců, kteří v tom hrají, tak jsem byl na 100 % přesvědčený, že to bude i po herecké stránce na úrovni, ale netušil jsem jak. Film absolutně ovládla Li Gong, která podala podle mě životní výkon, také tradičně silný v kramflecích je Ken Watanabe, ten chlap snad ani nemusí hrát, bohatě stačí jeho silný osobní šarm a přirozený respekt, zbytek podal svůj tradiční standard. Kombinace silného příběhu a kvalitních hereckých výkonů vyneslo tomuto filmu ode mě 5* a pro mě zatím jednoznačně nejlepší film, co jsem tento rok viděl. Co mě však mrzí je skoro nulová propagace snímku, dokonce na imdb tento snímek zhlédlo jen pár stovek lidí, což je škoda, rozhodně by jsi zasloužil víc. ()

TommyDiamond

Film se měl jmenovat Nuda v Šanghaji. John Cusack je jako chameleon. Někdy má opravdu dobrý film, jindy vás jako teď skoro unudí k smrti. Příběh nebyl špatně vymyšlený, ale jako celek mě to nenadchlo. Atmosféru Šanghaje jsem vážně nepocítil. Li Gong byla užasná a okouzlující. Což je asi jediné pozitivům, které jsem zaznamenal. Celkově 25% ()

john.h

Precizně zpracovaná noir podívaná od režiséra Mikaela Håfströma, který už mě jednou velmi zaujal žánrově totálně odlišným Pokojem 1408. Podle mě jsou tyto dva jeho filmy podhodnocené a režisér nedoceněný. U Shanghaje jsem se rozhodoval mezi čtyřmi a pěti. Absolutní hodnocení jsem nedal, protože se mi občas nezdálo digitální pozadí v některých scénách (lodě a jejich pozorování dalekohledem) a hlavní hrdina mohl mít také zajímavější a srozumitelnější motivace svého konání. Vlastně jsem pořádně nevěděl, co v té Shangaji krom pátrání po vrahovi svého kamaráda dělá. Proč si například fotil nějaké blueprints ve stylu Jamese Bonda nějakým spy mini foťákem? Vůbec se to do toho filmu nehodilo a když už to tam bylo, mělo to být propracovanější. Ale je to jen drobná chybka na fajn zážitku. Těším se na další podívanou od režiséra tohoto filmu (ve které budou shodou okolností hrát dva největší akční hrdinové mého dětství Sly a Arnie). ()

Gromit

Krásný film! Šanghaj (název Smrt v Šanghaji mi nějak nejde přes prsty) sice ve všech možných ohledech kopíruje legendární (a mnou milovanou) Casablancu, ale jednak ji kopíruje šikovně a jednak se za to vůbec nestydí. Režisér Mikael Håfström odvedl velmi slušnou práci, navíc dal dohromady mimořádně silný herecký tým, z nějž asi nejpříjemněji překvapil John Cusack, který má poslední dobou o dobré role nouzi. Ze Šanghaje se sice klasika asi nikdy nestane (a už vůbec ne klasika formátu Casablancy), ale to ještě neznamená, že neudělá radost spoustě romanticky založeným divákům. Mně radost rozhodně udělala - a ne jednou. ()

mikhail

Film, ktorý plne využil celých 103 minút trvania. Na hollywood prekvapujúco nízka minutáž. Ale tu sa presne potvrdzuje heslo - Menej je niekedy viac. Li gong ťahala po hereckej stránke celý film. Cusacka nemám veľmi v láske, ale tu ukázal, že v postavách lámača sŕdc zo 40 - rokov 20. storočia by som ho dokázal akceptovať. ()

johnsnow

V pohodičke detektívna krimi s prostredia vojny. Síce to mohlo byť akčnejšie ale keď už na nejakú dôjde je slušne krvavá a nekompromisná. Spokojnosť. ()

erapo

Skvelý film. Jediné čo ma mrzí je John Cusack, ktorý sa tam podľa mňa vôbec nehodil, i keď napriek tomu dokázal zahrať na jednotku. Len tá jeho tvár mi tam nesedela! Inak Ken Watanabe, Fat Chow opäť žiarili a Li Gong je perfektná vždy. Len ma potešilo, že som ju po dlhom čase konečne videl opäť v kladnej role. Film som videl v čínskej verzií s čínskym dabingom a bolo to dooosť zaujímavé. ()

Šanghajské spiknutí

Šanghajské spiknutí

03.12.2007

...nebude pokračováním dvoudílné šanghajské série Jackieho Chana a Owena Wilsona, to jen narážíme na jistou podobnost námětu válečného thrilleru Shanghai s noirovým experimentem Stevena Soderbergha… (více)