Mučedníci

• Francie Martyrs (více)

Mučedníci se stali přesně tím kultovním filmem, který máme všichni tak rádi. Je již nyní opředen řadou historek od těch „banálních“ o lidech omdlévajících během projekce až po tvrzení, že Bob Weinstein majitel práv pro americké území se vydržel dívat zhruba dvacet minut. Pokud bychom měli nastínit děj, abychom nic podstatného neprozradili, pak lze pouze říct, že vše začíná v 70. letech ve Francii, kdy je nalezena bloudící pomlácená dívka neschopná vyprávět o tom, co se jí stalo. O patnáct let později ta samá dívka Lucie vtrhne do honosné vily a nemilosrdně vyvraždí všechny její obyvatele. Hned za ní přijede její jediná přítelkyně Anna. Pak by slabší povahy měly opustit kino, protože začíná krvavé peklo. Při sledování filmu si rychle uvědomíte, že nic není tím, čím se zdá být. Vila se stane strašidelným domem, v jehož útrobách se obě dívky pokusí dobrat pravdy. (oficiální text distributora)

Zoltar78

Jeden z nejbrutálnějších filmů co jsem kdy viděl. Míra brutality je opravdu nevídaná. Není to snadné pokoukání, nicméně hororovým fanouškům to doporučuji, neboť pan režisér, je opravdu zdatný řemeslník. Ostatní varuji, aby si dobře dopředu rozmysleli, zda na to mají, protože tohle jen tak z hlavy nedostanete. ()

Kuntziter

Jeden z nejhorších filmů co jsem shlédla. Tolik utrpení v 99 minutách jsem dlouho neviděla. Po dokoukání jsem byla naštvaná na spoludiváka, co mi to pustil za hnus. Po nějaké době musím uznat, že to na mě hodně zapůsobilo. Proto dávám plný počet hvězdiček. Proto, jak rozpoluplné emoce z něj mám a pro tak hrubou šlápotu, kterou ve mě film zanechal. Nic pro slabé povahy. ()

M@x.sK odpad!

Prečo ten humbug okolo??? Kvôli náboženskej myšlienke? Kvôli stiahnutiu z kože? Kvôli akože násiliu? Nelogické, nenapínavé a nezáživné. Film, pri ktorom vlastne len čakáte na to, kedy to celé skončí, alebo idete radšej v telefóne skontrolovať facebook. "Dávam jedného hororového smajlíka z piatich" :) ()

jkpj22

Musím přiznat, že film na mě působil z počátku velmi negativně. Jde o to, že gore / explotation není můj styl. To, do jakého to však vyústilo finále, mě doslova a do písmene nadchlo. Finále je neskutečné. Jen za něj dávám tři hvězdy. ()

moviefan4

Neskutočne silný psychický zážitok. Film nám pokladá otazku nad ktorou sa každý z nás aspoň raz zamyslel. Film je silný, drsný a hlavne jedinečný. Rozhodne nieje pre každého a nie každý ho dokáže zvládnuť a po chopiť. Ja viem isto jednu vec a to to že tento film mi bude vŕtať v hlave ešte pár dní. ()

zuzza11

Plno komentářů typu, že pokud se mi film nelíbil, tak jsem ho nepochopila? OK, až budete zaživa vyslečení, zavolejte mi, a zopakujte mi svá slova, zeptám se jak se Vám líbí Váš nový koníček.. Za mě úplně zbytečný, nechutný a hlavně zvrácený film. Proč má někdo pořád tendence vyzdvihovat lidskou úchylku v takovýchto "prasárnách" (uvozovky proto, protože nechci urazit prase). Rozjezd bomabastický, skvěle našlápnuto na psychologické drama, avšak pak po úplném dementním chováním zbylé hrdinky jsem nechápala, kam to spěje.... no do prdele to spělo. Strašně očekávané, pořád jsem si říkala že jsem to už musela vidět, protože vím co přijde.. Jak pravil sám režisér, ano, nebyl to horor. Nic nadpřirozeného. Jediné čeho se bojím, že je takových exotů, kteří mají tyto úchylárny v hlavě víc. Nevím zda je lepší je vypudit na svět ze své nemocné hlavy ven pomocí filmu, nebo si tajně přát, že si člověk postaví sklep. Nechutná sračka tečka ()

Valenta28

Pokud bych měl hodnotit film z části gore scén, je velmi dobrý. Ovšem když se zaměřím na děj filmu, nápad a příběh, okolo kterého se film točí, je to jedna z největších debilit, co jsem kdy viděl. Je to nudné, prázdné a nezáživné. ()

ShadyCZE

#Psycholožka - babka, pečovatelka, kondiční trenér i kadeřnice. Veškeré úsilí si psycholožka odnáší s sebou. V životě by mě nenapadlo, že uvidím něco podobného. ()

vodkasesemte

Its so easy to create a victim. You lock someone in a dark room. They begin to suffer. You feed that suffering (jen používají jiné metody), methodically, systematically and coldly. And make it last. After a while, their trauma, that small, easily opened crack, makes them see things that dont exist. Ppl no longer envisage suffering. Thats how the world is. There are nothing but victims left. Martyrs are very rare. A martyr is somenthing else. Martyrs are extraordinary beings. They survive pain, they survive total deprivation. They bear all the sins of the earth, they give themselves up, they transcend themselves. They are transfigured. Dont try to tell me that the notion of martyrdom is an invention of the religious. Young women are more responsive to transfiguration. ()

dvurkarlin

Ani jsem netušil, jak mě toto dílo osoví a nedá mi spát. Šílená bába chce zjistit, jaké to je před smrtí-zřejmě se bojí a stárne, je bohatá a proto může najmout skupinu, která mučí dívky, aby z nich dostala to "poslední utrpení". A proto musí všichni trpět ( i já jsem trpěl), aby se zjistilo, že nic opravdu existuje. Hudba z filmu mi tohle vše připomíná. Hnusné, odporné a nezapomenutelné. Homo factus est homo. https://www.youtube.com/watch?v=IA0IPuGftXs&list=OLAK5uy_nvZQC-pn4R_9KjhYY-lzFQ-vBxvrerGSc&index=21 ()

Arigato

Jeden z nejkontroverznějších a nejdiskutovanějších hororových filmů moderní doby, a to nejen díky své brutalitě, ale i díky temnému a psychologicky náročnému příběhu. Jednou z největších předností snímku je jeho dusná atmosféra a podmanivý soundtrack. Rozhodně nic pro slabší povahy. V mých očích je akorát druhá polovina filmu velmi monotónní a skoro až zbytečná. Závěr je ale poměrně zajímavý a jednoznačně překvapí. ()

Leyla

Nevím...vůbec nevím, co si o tom myslet. Nikdy se mi z filmu nechtělo takhle zvracet. Nebála jsem se, myslim že tuhle emoci naprosto překryl hnus...Nedokážu dát ani odpad ani pět. Prostě nevím, co si o tom myslet, ale rozhodně si martyrs nikdy nepustí znova. A hezky se vrátím k duchařským a psychologickým "nenechutným a nebrutálním" hororům...přežila jsem, ale nikdy víc...fuj ()

sAreOn

Nějak mi asi unikla pointa tohoto filmu. Nechápu, co na tom francouzská kritika viděla, že kolem toho byl takový poprask. Ano, je zde brutalní násilí, ale to je v každém americkém slasheru, ano, je zde mučení, to je taky v plno filmech... Nápad s mučedníky a filozofické bláboly okolo mne příliš nezaujali. po scénaristické stránce mi přišel film velice chudý, kdy hlavní hrdinky tu byly jen proto, aby se na nich vykonalo, co se vykonat mělo. Po stránce zpracování však byl film velice dobrý - rychlý úvod, bez zbytečných scén a zaběrů, bez filtrů a velmi naturalisticky natočeno. ()

david666

Tak tohle bylo zas jednou masíčko - brutální záběry, utrpení a strach. Navíc má film dobrou atmosféru a zejména v první půlce solidní drive, kdy se pořád něco děje, vy nevíte proč, ale přesto hledíte s otevřenou pusou. Ke konci sice trošku jednotvárný děj a pořád se opakující scény hodnocení trošku sráží ale závěrečná scéna opět stojí za to a Vy si budete říkat - co se vlastně po smrti dějě? ()

vlada-xxx

...Celkove se jedna o extremne nudny film, ktery zcela urcite nelze oznacit jako horor, protoze neobsahuje ani minimalni prvky napeti. Scenar k filmu lze rozepsat na pul A4 ,ale nastesti mu zbytky cti zachranuje zaverecnych 10 min. Nasili=naredena instantni stavicka. ()

bulawaio

Vyžívám se v sadistických uchylárnách, když dám tomuto filmu plný počet? Martyrs je film několika tváří. Nemůžu si pomoci, ale tento film byl pro mě velmi autentický a hltal jsem ho od začátku do konce. Po celou dobu ve mě vyvolával neuveřitelné emoce a pocti po jeho dokoukaní bych přirovnal spíše k nasranosti. Konec je vcelku zajímavý a to důležité, že je neobvyklý. Revize: po Druhé projekci už ne tak šokující, snižuji na čtyři hvězdičky. ()

HakuSaku

Drsný film s háklivou tématikou a s vyvrcholením aký som fakt nečakal. Určite to nebol horor desaťročia, ale hodnotenie odpad si určite nezáslúži... ()

sew810

Nic převratného, nic šokujícího a hlavně myšlenka mi příjde nedokončená a celý film působí roztříštěně. ()

43. Letní filmová škola začíná 28. července

09.11.2014

Komiksové filmy už jen pro děcka

Komiksové filmy už jen pro děcka

21.03.2009

Přinejmenším ty superhrdinské. Krátce po prohlášení Marvel Studios, že filmy kategorie R (tedy mládeži nepřístupné) nejsou součástí jejich celkové strategie, rozhodlo se pro stejný krok i studio… (více)

China Miéville na filmových plátnech

China Miéville na filmových plátnech

29.11.2008

Možná nejvýznamnější současný představitel žánru „new weird“, který ukázal novou cestu zkostnatělé fantasy, zapřísáhlý marxista a vynikající vypravěč China Miéville, se konečně dočká adaptace jednoho… (více)