Pryč od pece

• Česko Oko za oko (více)

Film se odehrává v Pensylvánii a sleduje životy dvou bratrů. Starší z bratrů, Russell Baze (Christian Bale) pracuje jako dělník v ocelárně. Jeho bratr Rodney (Casey Affleck) je válečný veterán z Iráku a marně se snaží zapomenout na svou minulost a vést normální život. Rodney si přivydělává děláním špinavých práciček pro místního zlodějíčka Johna Pettyho (Willem Dafoe). Jednou je vyslán do boje se zločineckým gangem a následně se po něm slehne zem. Starší bratr zjišťuje, co se přihodilo a vydává se na cestu odplaty. (Bontonfilm)

dr.fish

Film má velmi pomalé tempo, ale byl jsem si od začátku jistý, že se něco stane. Taková koncentrace divných chlapíků (Woody H., Dafoe, Whitaker atd.), to nemůže nikdy dopadnout dobře. A tak jsem si počkal, bylo to dlouhé, čas krátil výborný soundtrack. Závěr výborný. 80% ()

Triple H

Som popravde prekvapený z nízkeho hodnotenia naokolo. Príbeh nie je nič originálne, ale čo tam potom keď je spravený precízne a funguje? Postavy sú napísané výdatne, pôsobia živo, tempo je akurát a film má hlavu a pätu. Žiadne zbytočné košatenie deja, skrátka poctivá, obyčajná story, ktorá ide logicky z bodu a do bodu b. Správanie a psychológia postáv je preto konzistentná a neobsahuje žiadne momenty, kedy by človek musel nad jednaním kohokoľvek zo zúčastnených prižmúriť oko. Herci navyše všetci hrajú výborne a do posledného dávajú svojím postavám čo je treba. Veľmi fajn. ()

Lamprea

Tvrdej a syrovej snímek, kterej rozhodně nepřekvapí nějakym zvratem. Za to poteší precizní režií, perfektním obsazením a vlastně i ten profláknutej příběh o pomstě - ač pojatej v podstatě tradičně - je vastně taky tahounem filmu. Plus, kdo má rád redneckej přízvuk si tady přijde na svý. Pěkný soundtrack. **** ()

SniperG1

Přímočarý děj se skvělými hereckými výkony! Jen škoda těch nudnějších pasáží, kterých bylo víc než je zdrávo...70% ()

st.jim

Výborně natočený film, kterému nechybí ani skvělé herecké výkony. Christian byl naprosto úžasný a Casey též. Přes skvěle stoupající napětí po celou dobu filmu, je závěr až neuvěřitelně mdlý. Těžko říct zda je to kaz na filmu, ale určitě jsem z toho měl mírně zklamaný pocit. Jako bych o něco přišel. I tak je to film, který rozhodně stojí za zhlédnutí. ()

Mirokukii

Vleklé drama podpořené geniálním obsazením, protože skvěle hrající výborní herci-to je oč tu běží. Zápletka nepřekvapí. Spád nestrhne (žádnej totiž není) a přesto kvalitní žánrovka, nenudící podívaná, při níž zamrazí. ()

Qitek

Chce se mi až bečet. Nečekaně vynikající film, který není ve výsledku vynikající, ale kdo za to může? To se můžeme hodiny dohadovat a špekulovat, protože herecké výkony všech jsou skvělé, civilní a uvěřitelné. Režie Scotta Coopera je pevná, jistá a nikam nás vyloženě netlačí, což je chvílemi možná škoda. Scénář trošku ke konci působí, jakoby nevěděl kudy kam, dobře. Film má několik přímo výtečných scén (nehoda, návštěva feťáckého domu, shledání po letech Balea se Zoe Saldanovou je na slzu díky chemii ) a atmosféra je přímo vynikající... A najdou se další. Film i přes to všechno pak nějak vyšumí do prázdna. Ihned po závěru Vám Out of the furnace odejde z hlavy, jako by tam ani nebyl. A je to strašná škoda. Silné tři hvězdy. ()

Honzek

Obyčejný příběh jedné rodiny, dvou bratrů a spousty problémů. Ze dna průměru jej v mých očích tahá velmi dobře zahraná role Christiana Balea, vkusná kamera a styl, jakým je celý snímek točen. Ke konci nemusí být každý divák spokojen, ale to už je o úhlu pohledu. Za mě docela mile utahané překvapení. A když říkám utahané, tak dejte pozor na stopáž a nekoukejte na snímek pozdě večer pokud usínáte u dlouhých rozhovorů či ještě delších záběrů kamery. ()

Mrkvič

To snad ani není možné, jaké herecké hvězdy si tenhle režisér do svých filmů sežene. Bale, Harrelson, Casey Affleck, Dafoe nebo Whitaker. Hlavně Harrelson je tu úžasně démonický. Film jinak plyne dost pomalu a až ve své polovině odhalí svou zápletku. Na někoho to může být dlouho, ale mě zatím stačilo sledovat ty herecké výkony, na kterých film stojí. Závěr jsem teda čekal odvážnější, drsnější a velkolepější, tak jsem byl trochu zklamán, že film nijak moc negradoval, ale budiž. ()

Tosi

Nevěřit hodnocení se někdy vyplácí! A klidně dodám, že každý, kdo si myslí, že je tento film špatný, neví nic o dobrých filmech. Já viděl intenzivní, bezútěšné, krví nasáklé drama plné melancholie a fantastické výkony Balea, Harrelsona, Afflecka i dalších. Pro mě to byl skutečný film, s velkým citem pro ztrátu, a dokud nebylo po všem, nemohl jsem od něj odtrhnout oči. 85% ()

Sfinkter

Nenápadný film, o to silnější. Tíživá prázdnota, depresivní špína a pekelný Harrelson. Galerie těch nejlepších v rolích nejposlednějších nicek. Produkce bratří Scottů a DiCapria, hudební rámec Pearl Jam. Pesimistický skvost. ()

Johnny.ARN

Nevydalo. Človek čakal niečo nervy drásajúce, a ono to bol len taký chabý blábol s dobrým obsadením, bez gradácie. Okukaný scenár, nemáte komu držať palce a do toho všetkého tam ešte šušle Biely Les. 1 z 5 ()

Lachtaan

Duo Cooper a Bale mě akorát před dvěma lety totálně odzbrojilo westernovými Hostiles a nedávno jsem zjistil, že brzo splácají další pecku. Jejich vůbec první spolupráci jsem zahlédl už v dubnu na Voyo, abych se k ní konečně dokopal teď a vůbec nelitoval, že jí má pozornost na nějakou dobu utekla. Já nikdy nepřišel na chuť filmům o jakémkoli druhu bojového sportu, plus začínám být přesycený klasických honů za pomstou. Oba tyto faktory Out of Furnace obsahuje a tím parkuje u oněch 65 % na správném místě. [viděno na Netflixu 16.6.2021] ()

venison

Moje relativně velké očekávání, díky hvězdnému obsazení, nebylo naplněno.. Celé to na mě působilo poněkud mdle.. Příběh by mohl být lepší, kdyby tvůrci chytli příležitost za pačesy a místo pomalého umírání nám naservírovali trošku vzrůša a akce.. Škatulkovala bych to jako komorní drama se 3-4 brutálnějšíma scénama.. Stejné žalostné, chudé, tovární prostředí jako v seriálu "True Detective", Harrelsona měli taky, ale tenhle materiál se opravdu nedá srovnávat :-( PS: Hrál někdy Bale nějakou pozitivní rozjásanou roli? ()

ywo666

Prečo je Bale zase taký vychudnutý a vyzerá ako feťák? A prečo museli obsadiť práve malého Afflecka? A prečo sexica Zoe skončí s čiernym Quasimodom? A čo mala znamenať posledná scéna? Inak film je pomalý, drsný, depresívny. Postavy sú stratené vo svete. Väčšinou beznádejné. Minimalistický film. Na to, že vidíme herecké (drahé) esá a produkuje Ridley Scott až extrémne minimalistické. Celé to stojí na hercoch a atmosfére. A momentálne mi to sadlo. Aj keď náladu mi to moc nezlepšilo. 70% slabé 4*. ()

hanagi

Mám trošku problém s logikou. Nemůžu uvěřit, že by i ten sebevětší magor zlikvidoval svého dlužníka, aniž by ho nejprve zkasíroval. Natož aby se nechal v závěru tak pitomě oblafnout. Normálně bych nad tím asi mávla rukou, jenže ten film se celou dobu tváří jak je reálný a uvěřitelný, jak nic nepředstírá. ()

VanTom

Důkladné představení postav a jejich neradostné životní / sociální situace se vyloženě daří a člověk se zájmem očekává, co že se jim stane dál. Leč když se to (očekávané) zhruba v polovině stane, začne film přešlapovat na místě a jeho "skutečnost" ho najednou svazuje. Z hvězdného obsazení vyčnívají civilní Bale a hajzlovský Harrelson; anorektická Saldana už ke své smůle přestává být přitažlivá. ()

Pump

Perfektní thriller s perfektně ledabylým Balem. V tomhle napínavém dramatu je přesně ta dávka kravin, abyste uvěřili a film vás vtáhl do děje. Škoda, že jeho mladší brácha než ho zabili jich nevzal pár s sebou nebo ano? Už si nevzpomínám. Mrkněte se na to sami. ()

Liam Neeson je zabiják

Liam Neeson je zabiják

20.11.2012

A snaží se ochránit svou rodinu před mafií. Že vám to něco připomíná? Ne, tohle není zpráva o dalším pokračování 96 hodin. U projektu studia Warner Bros. The All-Nighter lze očekávat, že půjde o… (více)

Harrelson + McConaughey = nej seriál všech dob?

Harrelson + McConaughey = nej seriál všech dob?

12.04.2012

Tak tohle jsou bombastické plány. Woody Harrelson a Matthew McConaughey plánují natočit osmidílnou televizní minisérii True Detective, kterou bude celou (!!!) režírovat Cary Fukunaga (o kterém víme,… (více)