I Love You Phillip Morris

• USA I Love You Phillip Morris (více)

Steven Russel (Jim Carrey), šťastně ženatý muž, se dostane do problémů a odpykává si trest ve vězení. Zde se setká s Phillipem Morrisem (Ewan McGregor), do kterého se bezhlavě zamiluje... Inspirováno skutečnou událostí. Skutečný Steven Jay Russel se proslavil mnoha bizarními útěky z vězení, které realizoval vždy v pátek 13. Vydával se za soudce, lékaře, údržbáře. Při jednom útěku přepadl banku, když ho zatkli, předstíral infarkt a v nemocnici tvrdil, že má AIDS. Další útěk se mu zdařil, když si přebarvil vězeňský mundúr na zeleno a vydával se za bachaře. Poslední útěk se mu povedl v roce 1998 a po něm následoval trest 144 let za mřížemi. Bylo mu naměřeno IQ 169. (Bioscop)

DJ Rocco iNc

Čoho je človek schopný, ak je ,, ťažko ,, zamilovaný? Asi všetkého a hlavne keď ide o gayov. Tento film je naozaj bláznivý, najmä ak ide o Jimma Carrreyho. Vedel som, že je to majster gegov ale nečakal som, že by sa pusti do takéhoto projektu. Ale prekvapenie stálo zato. A Ewan McGregor ako lesbička??? Sranda. ()

Sfinkter

Největším plusem je dvojice hlavních buzíků, třeba McGregora jsem v jeho herectví opravdu nepoznával. Chronickým útěkům Russsela se vám ani nebude chtít věřit, tak okatě se tolikrát dostat z vězení je neuvěřitelné. Konec možná trochu nečekaný, nicméně zbytečně natahovaný. ()

kinghome

Podívaná to nebyla nejhezčí a některé scény už se snažím rok vytěsnit z hlavy a pořád se mi to nedaří, ale to nemění nic na tom, že to byla příšerná prdel a vážně jsem se u toho bavil. Carrey a McGregor předvedli úžasné herecké výkony a strašně jim ty role sedli. Až podivně dobře. Nedivím se, že s tímto filmem má hodně lidí problém. Kdo to bral moc vážně, tak se mu to ani líbit nemohlo. Já to bral jako oddychový film a to jsem taky dostal. Tenhle film má pár vážně nechutných gay scén, ale dokáže pobavit a má to svojí kvalitu. 80% ()

Jizni Tlapa

Bukanýrská taškařice postavená na oplzlém Zvířecím detektivovi, líbivé muzice a dobře propracované dějové lince. Přicmrndávající McGregor tak už není ničím výjimečným a slízává pomyslnou smetánku na 80% hodnocení ()

Tyny

Tenhle film mám prostě ráda. Baví mně, šíleně :D. Vždy se u toho strašně nasměji. Když jsem objevila tento film, pamatuji si, že jsem byla příjemně překvapená. Moji dva oblíbení herci v hlavních rolích, to bude paráda. Akorát jsem si neuvědomila to spojení, proč by oni dva mohli být v hlavních rolích. Došlo mi to až v té knihovně, když Carrey začal nabalovat McGregora. Bože, to byl šok. Líbačka v cele byla prazvláštní a nemohla jsem se ubránit myšlenkám, jaké to bylo, když to natáčeli :D. Strašně jsem se u toho tlemila, šílený, ale skvělý. 4* ()

A.L.E.S.

Po dokoukání jsem z toho měl rozporuplné pocity. O S. J. Russelovi jsem si mohl přečíst i životopis, protože i když jsem se u filmu tu a tam zasmál, bylo to takové... takové... vlastně ani nevím, chvílemi jsem se nudil, byť to byl Jim Carrey, o němž si po tomto snímku myslím, že dokáže zahrát snad cokoliv. ()

uiu

V prvé řadě nečekejte žádnou šílenou komedii jen proto, že tam hraje Jim Carrey. Doby Zvířecího detektiva, Masky a jiných skopičin jsou už pryč. Spíše od filmu očekávejte drama s komediálními prvky. Příběh muže, který celý život lže, ať už o své orientaci nebo o svém povolání, ale o jedné věci nelže - a to o tom, že miluje Phillipa Morrise a je pro něj ochotný udělat cokoliv, i když je přitom několikrát zatčen a nejednou mu jde o holý život. Romantické komedie opravdu nemusím, ale příběh o dvou milujících se gayích mě chytl za srdce a nabídl něco, co americké romantické komedie postrádají . Myslím, že by se mělo více točit o sexuálních menšinách a ne jen v komediálním hávu. Ewan McGregor dokázal, že umí zahrát vážně všechno - smekám mu! ()

Javad

Keď som v Traileri videl ako sa bozkávajú moji dvaja obľúbený herci, tak som si povedal že si to radšej ani nepozriem. Ale premohol som sa a ono to nie je až také moc "teplé" ako sa na prví pohľad zdá. Áno, príbeh sa točí okolo dvoch gayov, ale podaný je humorne a s nadhľadom, takže nás normálne orientovaných neznechucuje (aspoň mne to tak prišlo). Humornosť je na úrovni: "niekedy sa zasmejem, niekedy nie, ale na popukanie to určite nie je". ()

Maki89

tazko uverit, ze toto je podla skutocnych udalosti... zda sa mi jednoducho nemozne ze sa Steven tolkokrat dostal z basy a tolkokrat sa zasa vysvihol.... kazdoadne k filmu... ako komedia ten film u mna zlyhal - zasmial som sa iba na par veciach, ako drama - co ja viem, tiez to nebola prave drama, ale celkovo sa mi pacil... mozno prave kvoli pribehu, mozno kvoli kontroverznosti ktoru predstavuje, ale hlavne asi kvoli vybornemu vykonu Jima Careyho a vdaka moju najoblubenejsiemu hercovi - Ewanovi McGregorovi - proste po tomto filme mu zozeriem uz naozaj hocijaku postavu - ved uvazme: Renton, Kenobi, Morris - hold je to fakt vyborny herec...pre konzervativnejsie ladenych ludi tento film odporucit nemozem, ale liberalom sa pacit imho bude - nieco na nom je... 7/10 ()

terunka003

Vtipné, dramatické, vyčůrané, zamilované, emoční, neobvyklé, pozitivní, gay. I když se to na první pohled možná tak nejeví. Každopádně herecké výkony naprosto úžasné, Jim nezklamal a Ewan běhá i jako gay, a s těmi blonďatými vlásky byl vážně sladký. Záverečná scéna s AIDS a umíráním mi trochu vyrazila dech. Celkově je celý děj napnutý, kdy se provalí nějaký podvod. Film, který stojí za to vidět. "Jedeme na dovolenou do Key West, rychle si sbal!" ()

ivan bohatyr

Po obsahové stránce zajímavý film, ale jak by řekl jeden muj kamoš "zas*ani gejáči!", nějaké scény byly až nechutné a na tohle se snad nikdo dívat nechce. Herectví je jedna věc, ale hrát tohle to už chce pekelně odvahy, ty "líbačky" a zamilované rozhovory nic pro mě. ()

Pavlínka9

Skvělý pohled na život, člověka, který většinu svého bytí žil ve lži a když nastal zlom, který ho silně poznamenal, rozhodl se v tom přestat a přestat žít, tak jak žil doposud. Film pojednává hlavně o lásce. Lásce dvou mužů, ale bohužel také o závislosti - o silné závislosti na podvodech, která tu lásku neustále ohrožuje a ničí. Hlavní představitel je schopen pro svého milovaného udělat opravdu cokoliv, což je poznat na konci snímku, ale také je zde vidět, že hlavní představitel byl hodně chytrý, i když neopatrný. Je to ironie, ale opravdu Vás film také dokáže dohnat do kouta, kdy si uroníte pár slz, jelikož intimní scény, kdy si muži vyznávají lásku, moc pěkným způsobem, vás opravdu zmírní a já, jelikož s homosexualitou opravdu nemám problém a tyto lidi považuji za jakékoliv jiné, tak mi to přišlo opravdu hodně intenzivní a jako silné vyznání lásky. Jim Carrey nás snad už nemůže překvapit ničím, co ztvární, ale Ewan McGregor, který působí přesně tak, jak ho tam vidíte - nevinného, blonďatého miláčka, který by neublížil ani mouše - to jsem rozdýchávala poměrně dost dlouho :) Snímek je něčím, co tu podle mého názoru ještě nebylo. Komedie, sladká zábava, přitom silný zážitek, který hlavního představitele srazí na kolena, reálný život, milostné vzplanutí a hlavně - boj o to, co nadevše milujete. ()

Beky

Mě prostě dostaly fantastické výkony!! Určitě si myslím, že tento neuvěřitelný příběh, mohl být zpracován ještě líp, přesto nedokážu z hlavy vymazat několik scén, které prostě ,, you have to see,, a není to tím pivem:))!! Ale tím, že v tom hraje Jim Carrey a Ewan McGregor, kteří jsou naprosto přesní a podle mě se stanou dvojicí roku 2010!! A možná získají i cenu za polibek roku:))! Verdikt: Perfektní herecké výkony mě nutí nejít pod 80%!! ()

danoo

Pútavý hoci mierne nevyrovnaný guľáš všetkého možného i nemožného (v možnostiach mainstreemu), ktorý nám znovu pripomína aký skvelý komik je Jim Carrey. ()

Hnedoocko

Musím uznat, že Jim Carrey, ztvárňující postavu "gaye první třídy", neměl absolutně chybu. Co se ale týče ztvárnění filmu jako takového, nepřišlo mi příliš zajímavé a už vůbec ne dramatické. Čekala jsem od toho jednuduše trochu víc. ()

lennyd

Stephen Russel (Jim Carrey) je muž, kterému se daří na co sáhne - až do okamžiku, kdy jsou jeho kejkle odhaleny, a dostává se do vězení. Zde se setkává s Phillipem Morrisem (Ewan McGregor), do kterého se zamiluje, a od tohoto okamžiku dělá vše jen pro něj. A když je Phillip Morris propuštěn, Stephen Russel se rozhodne utéct z vězení ... Z tohoto filmu jsem trochu zklamanej, čekal jsem víc trochu větší záběr na Russelovy útěky z vězení, ale těm je věnováno jen několik málo minut z filmu, a zbytek je hodně o vztahu mezi oběma muži (což není zrovna můj nejoblíbenější šálek kávy). Jimu Carreymu i Ewanovi McGregorovi role homosexuálů sice jdou na výtečnou, leč v některých okamžicích toho bylo až přespříliš. Celkově jde z mého pohledu o mírně nadprůměrnou komedii - která neurazí, ale že bych měl nějakou výraznější touhu se na ni podívat znovu, tak to bohužel... ()

venison

Jim Carrey, tak k tomuto herci mám velmi schizofrenní vztah.. Miluju ho ("Maska", "Truman Show", "Muž na Měsíci", "Věčný svit neposkvrněné mysli") a nesnáším (zbytek jeho tvorby) zároveň.. Nemůžu říct, že tohle byla role na Oscara, ale každopádně se ručička vah přiklání k té jeho pozitivní stránce.. V kombinaci s Ewanem Gregorem, kterému jsem jeho orientaci na plno věřila to byla příjemná podívaná.. Hodnota filmu? Něco mezi gayskou "Bridget Jones" a hodně odlehčeným "Chyť mě, když to dokážeš".. Hezky to plyne, ale že bych se nějak lámala smíchy, to teda ne.. ()

_DAVE_

Vskutku divný film, ale rozhodně né úplně špatný. Jediné o čem to vlastně bylo, že Jim Carrey doslova prolhal až na samý konec. Nic jiného jsem si z děje vlastně neodnesl. ()

VasaX

Neotřelý "návrat" Jima Carreyho. A teplé akorát tak, aby z toho byla příjemná komedie s prvky dramatu (nebo naopak?) a člověk se nad tím nezačal poněkud ošívat. Jim Carrey je prostě super, Ewan McGregor je pro mě absolutně Oskarový ("ve vedlejší roli"), příběh (podle skutečné události, prý) má spád a nápad, člověk se těch dlouhých 102 minut ani chvíli nenudí, naopak se požehnaně baví. Pro mě jasná pohodová výhra. ()

Carrey a McGregor jsou příliš teplí

09.03.2008

Carrey + McGregor = velká láska

Carrey + McGregor = velká láska

25.12.2007

K Vánocům patří příběhy o lásce, a tak tady pro vás jeden máme. Co na tom, že je to láska homosexuální a odehrává se za mřížemi? ;-) O komedii I Love You Phillip Morris, která bude režijním debutem… (více)