I Love You Phillip Morris

• USA I Love You Phillip Morris (více)

Steven Russel (Jim Carrey), šťastně ženatý muž, se dostane do problémů a odpykává si trest ve vězení. Zde se setká s Phillipem Morrisem (Ewan McGregor), do kterého se bezhlavě zamiluje... Inspirováno skutečnou událostí. Skutečný Steven Jay Russel se proslavil mnoha bizarními útěky z vězení, které realizoval vždy v pátek 13. Vydával se za soudce, lékaře, údržbáře. Při jednom útěku přepadl banku, když ho zatkli, předstíral infarkt a v nemocnici tvrdil, že má AIDS. Další útěk se mu zdařil, když si přebarvil vězeňský mundúr na zeleno a vydával se za bachaře. Poslední útěk se mu povedl v roce 1998 a po něm následoval trest 144 let za mřížemi. Bylo mu naměřeno IQ 169. (Bioscop)

CaMMe

Nevím! Jimovi jsem to jeho gayství nevěřil, Ewanovi i s navijákem. Celkově tomu, ale něco chybí. Nesmál jsem se, takže komedie moc ne, na drama moc uvolněné, vlastně jsem se místy i nudil. Carrey je jeden z mých nejoblíbenějších herců a tohle jeden z horších snímků s ním. 40% ()

miki68cz

Někteří herci mají dar od boha a já jim věřím vše co zahrají. I love you Phillip Morris je dalším z excelentních důkazů, že i komediální herec jako je Carey dokáže zahrát vážné polohy a naopak v případě McGregora je jeho role důkazem a potvrzením jeho umění jeho neuvěřitelně působivé vžití se do kůže homosexuála. Odpočinkový film, který stojí za to shlédnout ()

Uninstall

To co si už déle myslím, že Carrey je výborný herec, se potvrdilo. McGregor byl ve stínu a po celou dobu se mu z něj nepovedlo vystoupit. Film byl celkem zábavný a duo herců se mi líbilo. Trošku plytké, nicméně koukatelné *** ()

vitac.

Velké zklamání. Že to nebude o cigárech jsem zjistil brzy a dokázal bych se s tím i nějak vyrovnat:), ale... tenhle film mi prostě skoro vůbec neseděl. Žánrem bych to zařadil víc mezi drama, než komedii a úplně nejvíc by tomu seděla nálepka "romantický pro homosexuály". A věřím, že romantických filmů pro homosexuály moc není, takže své místo na světě si ILYPM v pohodě obhájí. Jenže já homosexuál nejsem a po celkem vtipném začátku jsem se čím dál víc nudil... ()

macetoma

Takové hodně teplé....Jsem gay, jsem gay, jsem tepleeej....jak zpívají Nightwork. Asi tak. Film pro 4% populace. A nebo už to bude víc? Asi jo, stává se z toho pomalu fenomén. Jako příběh docela jde, takové to vězeňské drama říznuté teplým proudem. Navíc se do toho pak přidá odvar Chyť mě když to dokážeš a je zábava. Co jsou dva chlapi ochotni udělat, když se milují. Dávám 3 hvězdy, inspirace skutečnou událostí táhnou. ()

Mercilonka

Jim Carey dokázal, že na to pořád ještě má. I když se snažím chápat, proč u většiny mužské populace tento film nebude patřit mezi oblíbené, já můžu hrdě prohlásit, že se jedná o hodně kvalitní snímek, kde je vše. Romantika, napětí, akce, drama, smutek, smích, a pro některé homofobní i horor. Prostě vše. ()

rob_troy

Ten chlap prostě umí zahrát všechno. Špatný manžel, prolhanej podvodník ale vždycky vtipnej v jakémkoliv ohledu. Umí Jim Carrey zahrát gaye ? To rozhodně umí, ale nudit vás nebude. ()

Jaromír

Epochální útěky z vězení v kterých se Jim opravdu předvedl, jinak ale "šeď, nuda" a kupa vycpávek. Každopádně jsem z filmu získal název pro novou doménu :) haha. ()

gicous

Filmu s přehledem sobě vlastním suverenně dominuje Jim Carrey. McGregor hraje druhé housle a jen dává Carreymu důvod pro jeho hrátky se zákonem. Chvílku jsem uvažoval o čtyřech hvězdách, ale v tomhle filmu je na mě až příliš teplo a tak zůstávám při zemi. Pro příznivce Carreyho a homosexuály to je ale čistá pětka. ()

Tominni

Odlehčená gay story, kde Jim Carrey jednoznačně zastínil Ewana McGregora. Jim Carrey hraje notorického podvodníčka, který to zkrátka čestně neumí. Nabízí se podoba s Chyť mě, když to dokážeš, ale ten je minimálně o třídu lepší. ()

psiisek odpad!

akoze toto bolo nieco tak strasne, ze som to ani dokukat nemohla. sorry Jim Carrey, ale obcas ti z tych tvojich euforickych nalad preskakuje, obcas v dobrom... a obcas v zlom - ako v aj v tomto filme. ()

cress

Až na tretí krát keď som si myslel, že film už končí aj skončil. Due mojich obľúbených hercov, originálny námet a celkovo záživný film. Podľa mňa perfektný scenár...toľko fígľov. Možno pár scén tam bolo navyše. "Veď vy viete na čo narážam." ()

nula87

Okouzlující romanticko-podvodnická komedie s výborným Carreyem. McGregor je bohužel trochu upozaděn, protože z jeho role prostého zamilovaného gaye šlo vytěžit ještě víc. Ale rozhodně je to velmi příjemný zážitek, který celou hodinu a půl udrží úsměv na tváři. 80% ()

Sharleen

Jima Carreyho ako herca nemôžem, fakt ho nemôžem, na tie jeho grimasy sa mi až zle pozerá. A v kombinácii Carrey gay + Ewan McGregor gay = gay pár..pomóóóc, moje očiiii! Ale musím povedať, že Ewan McGregor sa mi tu narozdiel od Jima Carreyho napodiv v tejto úlohe páčil (viac, keď bol na obraze sám), asi aj vďaka tomu som to dopozerala. Škoda len, že sa tvorcovia nerozhodli, či to vlastne chce byť dráma s komediálnymi prvkami alebo komédia s nejakým tým napätím, takto to nebolo ani jedno, ani druhé. Asi najviac sa mi tu páčila hudba, tá bola dokonalá. ()

Ajka1

Navzdory všem předsudkům není tento film ani tak teplý (po mravní stránce zcela neškodný), jako spíše zábavný. U Stevenových eskapád jsem se bavila nad očekávání - nechyběla nadsázka ani černý humor a všechno to pěkně odsýpalo. Mavíc mám odvěkou slabost pro filmy, ve kterých se vyskytuje postava vypravěče (Chocolat, Lemony Snicket, Zlodějka knih, Amélie, Moulin Rouge atd.). Carrey je opět ve formě a na rozdíl od Yes Man nebo Blbý a blbější sáhnu po I love you Phillip Morris zanedlouho znovu a s chutí. ()

Carrey a McGregor jsou příliš teplí

09.03.2008

Carrey + McGregor = velká láska

Carrey + McGregor = velká láska

25.12.2007

K Vánocům patří příběhy o lásce, a tak tady pro vás jeden máme. Co na tom, že je to láska homosexuální a odehrává se za mřížemi? ;-) O komedii I Love You Phillip Morris, která bude režijním debutem… (více)