Cathleen Calvertová, manželka milionáře Clifforda Calverta, spolu s milencem Patrickem Kinsleym naplánuje vraždu manželova obchodního společníka Howarda Seltzera. Cílem obou spiklenců je hodit vinu na Clifforda a dostat ho do vězení, aby si oba mohli užívat jeho peněz. Vraždu provede v domě oběti Patrick, který velmi pečlivě upraví stopy. Je ostatně vedoucím forenzní laboratoře u losangelské policie. Poručík Columbo je tedy při vyšetřování odkázán na jeho informace. Detektiv v ošuntělém plášti netuší, že Patrick a Cathleen se znají, natož aby věděl o jejich mileneckém poměru. Columbo má však jednu výhodu, a tou je jeho postřeh a všímavost ke zdánlivě nedůležitým detailům… (Česká televize)

DocBrown

Vraha nakonec prozradilo jeho gentlemanstvi k dame, no radsi se budu v budoucnu chovat jak buran .... ono kdo by o takovy mrchy vubec stal. So you'll just answer a couple of questions and I'll out of your hair .... Sorry, sir ()

Yardie

Jeden z nejlepších Columbů. Téměř dokonalá vražda, vynikající zápletka a super vyšetřování. Nebýt opět náhodičky, Columbo byl vedle jako jedle. Záporáci byli také velice fajn a bylo to celkově takový neklasický díl, který se velice povedl, byl dynamický a rychle utekl. Prostě jeden z nejlepších. A samozřejmě, pár vtipných scének, např. Columbo a čokoládky... :-) Howgh! ()

majec4

Celkom zaujimava cast, no bolo mi podivne ze vrah sa az zbytocne okato montoval Colombovi do zivota. Pacila sa mi ta malickost podla coho porucik hned pochopil, ze "Ti dva se znaji. A velmi dobre!" Pacila sa mi aj postava Clifforda, ktory bol priamy a aj vdaka jeho pristupu ho Colombo asi ani na sekundu nepovazoval za vraha. Pribeh bol vymysleny fajn, len ma kus mrzi to, co som spominal v prvej vete. Inak ma to bavilo. ()

Rudyamon

Je to jeden ze dvou příběhů (pokud si dobře vzpomínám) kdy je vrahem policajt. Padouch tohoto dílu je vychytralý, slizký a bez šance... jak jinak. Columbo opět vytáčí lidi kolem sebe, tentokrát i hlavního podezřelého, který je ovšem nevinný, a měl by si Columba spíš hýčkat. A že je to drsný podezřelý: „Kdybych chtěl krvavý biftek, tak bych vyběhl ven a vzal nějakou krávu po hlavě, no ne?“. Druhým padouchem je manželka Petera Falka, který ale jako Columbo s ní moc soucitu nemá. Závěrečná scéna, kdy s velice nepřímými důkazy, které by u soudu asi neobstály, sehraje s podezřelými skvělou scénku, nemá chybu. Celkově ale trošku slabší díl. 4 hvězdičky - 80%. ()

Grogan

Slušný díl, kde poručík vraha prokouknul až později (jak sám v závěru přiznává), což určitě nebylo na škodu. I to, jak to nakonec skoulel s naším mileneckým duem mělo docela šmrc. Dolů to sráží jen zbytečný dovysvětlující závěr s kumpány z restaurace a ta trapná náhodička s návštěvou obchodu (jak příhodné, že měl obviněný takovou potřebu nakupovat zrovna v době vraždy). ()

Likan7

Teda musim uznat, že Shera Danese byla neskutečná MILFa. Takovou jen tak nenajdete. Jak se seriál blíží k závěru, kvalita epizod šla rozhodně a neočekávaně nahoru. Vražedné stopy baví, jsou zajímavý a těch 90 minut Vám odsýpá jedna báseň. Columbo se na závěr vrací ke kořenům a je skvělej. ()

Tanmut

Polopatické vysvětlování na konci bylo vážně nadbytečné, jinak to Columbo skoulel parádně. Blonďaté spiklenecké duo se od své úvodní scény dál už jen kousek po kousku odcizuje; navzdory očekávání, vražda jejich vztah neupevnila. ()

Godhaj

,,Nemáš už dost?“ ,,Čeho dost? Tebe?“ V tomto díle mě výjimečně nebyl poručík nejsympatičtější postavou, nýbrž svérázný a hláškami oplývající milionář Clifford. Pokaždé, když se objevil na scéně, jsem se pochechtával, určitý díl na tom má jistě jeho výborný český dabing. Shera Danese byla jako chladná lady také velmi dobrá. Vražda a motiv jsou tentokrát mnohem zajímavější, než tomu bývá obvykle, a i poručík to tentokrát neměl vůbec jednoduché. O to víc mě potěšilo velmi chytrý závěr, který má bohužel až přespříliš dovysvětlující zakončení. ()

PeteBuck

Výborná časť, kde Columbo zažije zvrat, ktorý rozhodne nečakal. Výborná časť, ženuška Petra Falka tu hrá riadnu mrchu a Barry Corbin alias Clifford Calvert je fakt neurvalý balík, ktorému idú viacerí po krku. Skvelý príbeh, parádny koniec, Columbo opäť poštve protivníkov proti sebe, aby sa usvedčili. Keby si posledná časť zachovala aspoň takúto kvalitu. ()

KukulienkaHO

V tejto epizóde Columbo dokonale ukázal, aký je skvelý vyšetrovateľ, ale aj psychológ. Dvoch ľudí, ktorí spoločne spáchali vraždu dokázal poštvať proti sebe, aby sa navzájom usvedčili. Náš obľúbený poručík to skrátka s vrahmi vie. ()

LukasCL

Zajímavý díl se zajímavou zápletkou. Vrah doplatí na svojí galantnost k dámě, tím že ví, kam si sedne v autě. :-) Jsou rozhodně lepší díly, ale za shlédnutí rozhodně stojí.:-) ()