Reklama

Reklama

Columbo - Série 3 (1973) (série)


To je vražda, řeklo portské (S03E02)

(epizoda)
  • Česko Portské (více)

Obsahy(1)

Velký znalec a výrobce kvalitních vín Adrian Carsini zavraždí svého mladšího nevlastního bratra Enrica, který byl výhradním vlastníkem rodinné vinařské firmy. Enrico totiž chtěl vinice prodat, aby měl peníze pro svůj rozmařilý život. Adrian tedy bratra omráčí, zavře ve vinném sklepě s vypnutou ventilací a odjede na několikadenní služební cestu. Po návratu přemístí mrtvolu do moře a vše nastrojí jako nehodu při potápění. Jenže poručík Columbo si všimne, že v době Enricovy smrti nebylo počasí, při kterém by se někdo šel potápět. A že Adrian Carsini nereaguje na zprávu o bratrově smrti tak, jak by bylo přirozené... (Česká televize)

(více)

Recenze (77)

majec4 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Zamotany pripad, no detaily su detaily. "Prselo v Utery?" Ako vsak pisu mnohy, Pleasence herecky vynikal. Zahral super zaporaka. Prirovnal by som ho ku Cassidymu, ktory bol tiez skvely v inych dvoch castiach. Paci sa mi ako sa v kazdej casti Columbo s vrahmi skamarati a nakoniec si ich pekne bez odporu odvezie na stanicu. ()

nash. 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Herecký koncert s výraznou chutí, plným buketem a dlouhým dozvukem. Skvělý Donald Pleasance si neříká, že je to jen takové televizní desertní víno, ale vychutnává si každou scénu jako by to byl doušek Château Pétrus. A i když Colombo nastraží zábavně vykutálenou past, elegance s jakou to Donaldův Carsini nakonec uzavře ji však hravě překoná. "Svoboda je relativní pojem." Další velmi vydařený díl. ()

Reklama

Allan 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Dík pitomé změně na letní čas jsem zaspal téměř polovinu tohoto dílu, takže mohu zhodnotit pouze finálové události. Mnohdy je na celém dílu zajímavý pouze právě úvod s vraždičkou, ne však zde. Připadalo mi až neuvěřitelné, s jakou grácií se poručík baloňák choval v prostředí vynikajících vín, rozlehlých vinic a temných sklepů. Opravdovou hvězdou tohoto dílu byl ale vrah, kterého snad nelze ani za vraha v pravém slova smyslu považovat. Byl to spíš nadmíru citlivý člověk, který by nikdy nesnesl zkázu svých milovaných vinic, jediného místa, kde byl opravdu šťastný. A samotné zatčení bylo pro tohoto božího člověka i jistým vysvobozením, protože znamenalo vytržení ze spárů sekretářky, která jej 20 let platonicky milovala a nyní začala chtít víc. Závěrečná scéna na útesu a následně s vínem "Montefiascone", jakožto darem od samotného Columba, se řadí mezi nejsilnější momenty tohoto seriálu vůbec. ()

Yardie 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Starý dobrý Columbo. Opět, jako vždy zajímavá zápletka, nicméně zde, narozdíl od jiných dílů mi bylo hlavního záporáka celkem líto, protože to nebyl ten typický vrah. Samozřejmě nemohlo chybět pár vtipných scének a dokonalé rozuzlení. A navíc s trošku dojemným a "charakterním" závěrem, kdy možná i Columbovi bylo toho pána líto, protože to nebyl ten klasický chladnokrevný vrah. Celkově opět skvělý Columbo! Howgh! ()

gombarix 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Zápletka mi přijde hrozně přitažená za vlasy (někdo zabije pro lásku ke svému vínu, a pak zahlazuje stopy zrovna způsobem, který je pro jeho sbírku fatální?), byť chápu, že bylo potřeba i přes mrtvoly dojít k použitému usvědčení. Hodnotím vysoko zejména za Donalda (jeden z vrcholných columbovských protivníků) - - - a dorovnávám za Julii Harris coby milf-sexretářku ve (skutečných!!) brýlích na čtení. ()

Galerie (13)

Zajímavosti (8)

  • Auto řízené Adrianem Carsinim (Donald Pleasence) je Ferrari 330 GTS z roku 1966. Čtyřmístný model měl čtyřlitrový motor V12 Colombo. (Epistemolog)
  • Peter Falk (Columbo) prohlásil, že tato epizoda je jeho nejoblíbenější, a uvedl, že to byla první epizoda, v níž si Columbo získal upřímnou náklonnost k vrahovi. Když mluvil o Columbovi a postavě Donalda Pleasence (Adrian Carsini), řekl, že „oba muži měli něco společného: obdiv k dokonalosti.“ (Epistemolog)
  • Tato epizoda byla jako první natočena v prodlouženém formátu hodiny a půl, namísto do té doby klasické hodiny a přibližně deseti minut. Ačkoli se poté několikrát znovu objevil formát původní, nakonec se v druhé polovině seriálu ustálila delší stopáž. (Pepinec)

Reklama

Reklama