poster

Semínko pochyb (S01E03) (epizoda)

 • Česko

  Pohled z moře

 • USA

  Dead Weight

 • Slovensko

  Semienko pochýb

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

USA, 1971, 1 h 13 min

Režie:

Jack Smight

Kamera:

Russell Metty

Hudba:

Gil Melle

Producenti:

Everett Chambers
(další profese)
 • Maynard.
  ****

  Po strašně dlouhý době sem viděl tohodle legendárního poručíka v baloňáku, kterej samozřejmě pokaždý na něco zapomene :o). Columba sem si dával hlavně za mlada, když to dávali v neděli dopoledne a bavil mě. Jen je u Colomba takový "nudný", že od začátku víš kdo je vrah a jak to udělal, takže to vlastně vůbec není napínavý. Ale přes to je zábavný na to čučet, páč ta postava je vymyšlená naprosto dokonale, škoda, že už je na pravdě bóóóží. Colomba zná pravděpodobně uplně každej, kdo má telku, ale kdo z nás viděl tohodle borce v jinačí roli než v týhle? Tak jako tak mi dneska Colombo zpříjemnil vstávání po celkem slušný veliko-noční párty :o)(15.4.2017)

 • Colonist
  ***

  Když to vezmu chronologicky, dosavadní první Columbovy epizody byly velmi povedené. Tento, v pořadí 5. díl, se jako první řadí k těm slabším epizodám. Dokonce se musím přiznat, že jsem se u tohoto dílu chvílemi nudil. Zápletka byla zajímavá a dle mého názoru se z ní dalo vytřískat mnohem více. Možná to bylo tím výběrem herců. Doposud jsme tu měli výborné záporáky (v předchozích dvou epizodách Cassidyho a Culpa) a v této epizodě mi všechny postavy přišly děsně protivné (hlavně ta svědkyně) a generál mi přišel takový suchý. Pár dobrých momentů tato epizoda sice má, ale jakmile zmizí Columbo ze scény, tak se tady skutečně nudím. Závěrečné odhalení bylo jednoduché, takže na něj nemám žádný názor. Mám semínko pochyb, zda budu vůbec schopen tuto epizodu podruhé dokoukat. Tři hvězdičky dávám jen v rámci Columba (což v rámci seriálu u mě znamená slabý, až velmi slabý díl), kdybych to hodnotil jako samostatný film, dal bych méně. Ale je pravda, že jsou i horší díly. Jinak Columba zde opět na Nově dabuje Petr Haničinec.(14.10.2007)

 • nash.
  ***

  Vrah je sice chladnokrevný nebojsa, ale příliš tlačí na pilu pokud jde o jediného očitého svědka, takže s ním Columbo nemá zase až tolik práce. A to bez ohledu na to, jak rozestlaně vedle elegantního lumpa vypadá. Dokonce si stihne i zarybařit. Vedle obvyklých rekvizit a obvyklých hlášek (dá-li se to u pátého dílu tak říci) se objevují první jikřičky humoru na téma Columbových typických znaků. O fous slabší než předchozí díly, ovšem stále vysoko nad průměrem.(12.6.2016)

 • Autogram
  ***

  Rande s vrahom, to Columbo ešte neriešil. Našťastie je vrah galantný, pozorný a logicky už nemôže ani pomyslieť na vraždenie. Vyšetrovanie tu prebieha skôr náhodne ako cieľavedome, samozrejme, najmä medzi dverami na odchode z miestnosti. –––– A ještě jednu radu. Zkuste to někde jinde, nebo s jinou návnadou. Nebo nikdy nic nechytíte, poručíku. –––– Jsou muži, poručíku, co netouží vypadat jako rozestlaná postel.(14.4.2017)

 • Gilmour93
  ****

  Když se doposud neodhalený viník příliš intenzivně věnuje budování alibi, začne budit podezření - tak už to chodí nejen ve světě zločinu.. Byť je způsob usvědčení pachatele tentokráte velmi prostý, ta Columbova latentní neúcta k autoritám mně nikdy nepřestane imponovat.. P.S.: Poručík na projížďce lodí nejen svou nazelenalostí naznačil, že není z Kryštofovy mořeplavecké větve - nechybělo mnoho a klíčovým důkazem nebyl revolver s perleťovou pažbou, nýbrž šavle..(24.2.2014)

 • - První a poslední díl ze série o Columbovi, kdy je režísér uveden na začátku seriálu. (Zdroj: ČSFD.cz)

 • - Pri rozhovore Columba (Peter Falk) s Heleninou (Suzanne Pleshette) matkou v byte je vidno nad ich hlavami mikrofón. (zoot3r)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace