Semínko pochyb (S01E03) (epizoda)

• Česko

Jack Smight

Russell Metty

Gil Melle

Everett Chambers

Vrah je sice chladnokrevný nebojsa, ale příliš tlačí na pilu pokud jde o jediného očitého svědka, takže s ním Columbo nemá zase až tolik práce. A to bez ohledu na to, jak rozestlaně vedle elegantního lumpa vypadá. Dokonce si stihne i zarybařit. Vedle obvyklých rekvizit a obvyklých hlášek (dá-li se to u pátého dílu tak říci) se objevují první jikřičky humoru na téma Columbových typických znaků. O fous slabší než předchozí díly, ovšem stále vysoko nad průměrem.(12.6.2016)

Po strašně dlouhý době sem viděl tohodle legendárního poručíka v baloňáku, kterej samozřejmě pokaždý na něco zapomene :o). Columba sem si dával hlavně za mlada, když to dávali v neděli dopoledne a bavil mě. Jen je u Colomba takový "nudný", že od začátku víš kdo je vrah a jak to udělal, takže to vlastně vůbec není napínavý. Ale přes to je zábavný na to čučet, páč ta postava je vymyšlená naprosto dokonale, škoda, že už je na pravdě bóóóží. Colomba zná pravděpodobně uplně každej, kdo má telku, ale kdo z nás viděl tohodle borce v jinačí roli než v týhle? Tak jako tak mi dneska Colombo zpříjemnil vstávání po celkem slušný veliko-noční párty :o)(15.4.2017)

Zaciatok je super. Ulisný general zabije svojho kumpana, ale problem je, ze ho pri tom niekto videl. Napriek tomu sa mu to podari zakamuflovat. Lenze potom to zacne byt otravne tym jak sa vrah neustale snazi presvedcit svedka, ze vlastne videl nieco ine a az prilis podozrivo si buduje svoje alibi. Na vyriesenie tohto pripadu by nebol potrebny ani bystrý Columbo. Riesenie by muselo buchnut do xichtu aj nejakemu novacikovi. 6/10.(22.10.2015)

***Celkem 74%***TV/// Obsazení 8/10 Děj 7/10 Hudba 7/10 Prostředí 8/10/// PLUS: zaujali mě herci a z počátku obtížné dokazování zločinu, vlastně ani divák si ze začátku nemůže být jist MÍNUS: možná jen nepřirozeně uspěchaná naivita hlavní ženské postavy./// Shrnutí: Po dlouhé době jsem čistě náhodou zhlédl začátek tohoto dílu a ihned upoutal moji pozornost. Vlastně se jedná o jeden z prvních dílů, tak se budu tvářit že inspektora Columba neznám a budu se tiše těšit z jeho vyšetřování. Myslím si že Eddie Albert je zdatný protivník, který to měl dobře naplánováno.(10.6.2013)

Když se doposud neodhalený viník příliš intenzivně věnuje budování alibi, začne budit podezření - tak už to chodí nejen ve světě zločinu.. Byť je způsob usvědčení pachatele tentokráte velmi prostý, ta Columbova latentní neúcta k autoritám mně nikdy nepřestane imponovat.. P.S.: Poručík na projížďce lodí nejen svou nazelenalostí naznačil, že není z Kryštofovy mořeplavecké větve - nechybělo mnoho a klíčovým důkazem nebyl revolver s perleťovou pažbou, nýbrž šavle..(24.2.2014)

• - Pri rozhovore Columba (Peter Falk) s Heleninou (Suzanne Pleshette) matkou v byte je vidno nad ich hlavami mikrofón. (zoot3r)

• - První a poslední díl ze série o Columbovi, kdy je režísér uveden na začátku seriálu.