Reklama

Reklama

Columbo - Série 1 (1971) (série)


Semínko pochyb (S01E03)

(epizoda)
  • Česko Pohled z moře (více)
všechny plakáty

Obsahy(1)

Mladá rozvedená žena Helen Stewartová se stane náhodným svědkem vraždy, když na výletě plachetnicí zahlédne skrz okno nedalekého domu muže v županu, jak vystřelí do člověka v uniformě. Ohlásí věc policii, avšak poručík Columbo, jenž je pověřen vyšetřováním, nenajde v označeném domě ani zbraň, ani mrtvolu, ani stopy po vraždě. Věc je o to choulostivější, že podezřelým je slavný válečný hrdina, generál Martin Hollister. O několik dnů později je však na pláži nalezena mrtvola poručíka Rogera Duttona. Potíž je, že Helen se mezitím s generálem spřátelila a sama začala pochybovat, zda tehdy opravdu viděla vraždu... (Česká televize)

(více)

Recenze (48)

ClintEastwood 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Když dovolíte, paní Waltersová, zafixuju vám zadek. Opět vynikající díl z dokonalé první série. V roli vraha se objeví další slavný herec, Columbovým soupeřem je tentokrát elegantní záporák Eddie Albert (je výborně nadabován Otakarem Brouskem st.) a v jedné z hlavních rolí se objeví i Suzanne Pleshette, která si zahrála ve slavném Hitchcockově filmu Ptáci (1963). SEMÍNKO POCHYB, patří díky skvělým hereckým výkonům, hudbě i zajímavé atmosféře, k mým nejoblíbenějším Columbovkám a postupem času tento díl řadím dokonce na úplný vrchol. Neznám lepší věc na deštivou neděli, výborná oddychovka s úžasným dabingem. ()

Lacike 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Zaciatok je super. Ulisný general zabije svojho kumpana, ale problem je, ze ho pri tom niekto videl. Napriek tomu sa mu to podari zakamuflovat. Lenze potom to zacne byt otravne tym jak sa vrah neustale snazi presvedcit svedka, ze vlastne videl nieco ine a az prilis podozrivo si buduje svoje alibi. Na vyriesenie tohto pripadu by nebol potrebny ani bystrý Columbo. Riesenie by muselo buchnut do xichtu aj nejakemu novacikovi. 6/10. ()

Reklama

Deimos 

všechny recenze uživatele

***Celkem 74%***TV/// Obsazení 8/10 Děj 7/10 Hudba 7/10 Prostředí 8/10/// PLUS: zaujali mě herci a z počátku obtížné dokazování zločinu, vlastně ani divák si ze začátku nemůže být jist MÍNUS: možná jen nepřirozeně uspěchaná naivita hlavní ženské postavy./// Shrnutí: Po dlouhé době jsem čistě náhodou zhlédl začátek tohoto dílu a ihned upoutal moji pozornost. Vlastně se jedná o jeden z prvních dílů, tak se budu tvářit že inspektora Columba neznám a budu se tiše těšit z jeho vyšetřování. Myslím si že Eddie Albert je zdatný protivník, který to měl dobře naplánováno. ()

nash. 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Vrah je sice chladnokrevný nebojsa, ale příliš tlačí na pilu pokud jde o jediného očitého svědka, takže s ním Columbo nemá zase až tolik práce. A to bez ohledu na to, jak rozestlaně vedle elegantního lumpa vypadá. Dokonce si stihne i zarybařit. Vedle obvyklých rekvizit a obvyklých hlášek (dá-li se to u pátého dílu tak říci) se objevují první jikřičky humoru na téma Columbových typických znaků. O fous slabší než předchozí díly, ovšem stále vysoko nad průměrem. ()

Gilmour93 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Když se doposud neodhalený viník příliš intenzivně věnuje budování alibi, začne budit podezření - tak už to chodí nejen ve světě zločinu.. Byť je způsob usvědčení pachatele tentokráte velmi prostý, ta Columbova latentní neúcta k autoritám mně nikdy nepřestane imponovat.. P.S.: Poručík na projížďce lodí nejen svou nazelenalostí naznačil, že není z Kryštofovy mořeplavecké větve - nechybělo mnoho a klíčovým důkazem nebyl revolver s perleťovou pažbou, nýbrž šavle.. ()

Galerie (11)

Zajímavosti (3)

  • Generál má ve své knihovně knihy od Jamese Ferrise – první oběti vraždy, kterou byl pověřen poručík Columbo (Peter Falk). (J@mes)
  • První a poslední díl ze série o Columbovi, kdy je režísér uveden na začátku seriálu. (ČSFD)

Reklama

Reklama