Columbo - Série 9 (1989) (série)

Odpočívejte v pokoji, paní Columbová (S09E04)

(epizoda)
  • USA Rest in Peace, Mrs. Columbo (více)

Zdrcený poručík Columbo pohřbívá svou milovanou manželku. Mezi účastníky pohřbu je i realitní agentka Vivian Dimitriová. Zdá se, že nikdo netuší, že za smrt detektivovy manželky je zodpovědná právě tato žena. Ve vzpomínkách Vivian a několika dalších účastníků smutečního obřadu se odvíjí příběh, který se před nedávnem odehrál: Vivian je ve skutečnosti vdovou po vrahovi, kterého Columbo před deseti lety dostal před soud. Muž však ve vězení zemřel a Vivian je od té doby posedlá mstou. Napřed zavraždí svého nadřízeného Charlieho Chamberse, který podle ní kdysi jejího manžela udal. Jako další oběť si vyhlédla Columbovu manželku a pak samotného detektiva… (Česká televize)

Simir79

Tak trochu jiný pohled... Columbo nevidíme tolik jako "hlupáka", nakoukneme trochu do pozadí jeho myšlení a jsme dokonce svědky jeho přípravy na herecký výstup ke zmatení pachatele... " ať říkám cokoli, odpovídejte jen ano pane".... Když jsem tento díl viděl poprvé bylo to cca od poslední třetiny, ale až po shlédnutí celého filmu to dává ucelený a dokonalý zážitek. ()

jirka.maso

Tento díl jsem si stále nechával v záloze, jelikož se mě zdál býti příliš smutným. I proto sem si ho vybral právě dnes na počest poručíka Columba... Moje obavy o osudu jeho milé paní u mě po skončení vystřídal úsměv, jelikož poručík nevypekl jen vražedkyni, ale hlavně mě! Se svým nejoblíbenějším seriálovým hercem jsem se nemohl rozloučit stylověji. Tak tedy odpočívejte v pokoji, pane Columbo… :( ()

PeteBuck

Skvelá časť. Už len ten začiatok, kde sa pochováva pani Columbová, ma znepokojil. Potom som sa upokojil, lebo som si uvedomil, že je to určite iba Columbova finta. Jeden z tých príkladov, keď si myslíme, že sa s niekým zahrávame a sme nad vecou a náhle precitneme do faktu, že v skutočnosti sme to my, s kým sa hrajú. Ten koniec bol perfektný. Columbova hláška: "Nemôžem dopustiť, aby Vám prešla vražda, okrem toho ste sa pokúsili zabiť moju ženu a mňa. Ja to beriem veľmi osobne!" Ak by akýkoľvek protivník poznal poriadne Columba, tak by si po tejto hláške sral do nohavíc. ()

gizi

Columbo je pro mě klasika, starší i novější díly si stále udržují svou úroveň a kvalitu. Peter Falk je v této roli prostě skvělý. I když jsem tento díl již jednou viděl a trochu si ho i pamatoval, dá se na něj dívat i opakovaně. 75%. ()

Rok0s

Jasných 5/5......"Marmeládová léčka" byla geniální a sám jsem si chvíli řikal "kruci on ten Columbo fakt umře"......Jeden z nejlepších případů :) ()

finkie

Tento díl jsem měl dlouhou zafixovaný jako průměrně povedeného Columba s fantastickým závěrem, proto mě při opakované projekci příjemně překvapilo, že funguje nejen oněch vpravdě skvostných posledních patnáct minut, ale také celý zbytek epizody. Tentokrát se sice tolik nedočkáme klasických columbovských hypotéz nadhazovaných vrahovi a žoviálních diskuzí o nich, interakce mezi nebývale vyšinutou a sveřepou vražedkyní a své karty divákům atypicky odkrývajícím poručíkem ale funguje výborně. Z mého pohledu jistě jeden z nejlepších dílů. A bezpochyby ten nejdojemnější a s nejefektnějším usvědčením. ()

LukasCL

Už jsem si myslel, že konečně uvidím Columbovu manželku, ale opět jsem se spletl. Velmi dobrý díl, kde se 1 psychopatka chce pomstit Columbovi za to, že dostal za katr jejího manžela, který pak ve vězení zemřel. Pokusí se zabít jak Columbovu manželku, tak samotného Columba. ()

vlahul

vo filme Dědictví aneb kurvahošigutentag ako montovali Bohumilovi satelit, tak práve v televízori bola ukážka tohoto dielu, Vivian s pištolou v ruke v červených šatách tesne pred vystrelením, na ktorú Bohumil reagoval slovami "to je baba" ()

Jan.Racek

K tomu nemám co říct naprostá dokonalost!!!! Columbo ve svém životním výkonu!!!!! Dokonalá past sklapla přesně tam kde měla a pachatelka neměla nejmenší zdání že téměř od začátku ji má Columbo jako hlavní podezřelou.' ()