Columbo - Série 9 (1989) (série)

Odpočívejte v pokoji, paní Columbová (S09E04)

(epizoda)
  • USA Rest in Peace, Mrs. Columbo (více)

Zdrcený poručík Columbo pohřbívá svou milovanou manželku. Mezi účastníky pohřbu je i realitní agentka Vivian Dimitriová. Zdá se, že nikdo netuší, že za smrt detektivovy manželky je zodpovědná právě tato žena. Ve vzpomínkách Vivian a několika dalších účastníků smutečního obřadu se odvíjí příběh, který se před nedávnem odehrál: Vivian je ve skutečnosti vdovou po vrahovi, kterého Columbo před deseti lety dostal před soud. Muž však ve vězení zemřel a Vivian je od té doby posedlá mstou. Napřed zavraždí svého nadřízeného Charlieho Chamberse, který podle ní kdysi jejího manžela udal. Jako další oběť si vyhlédla Columbovu manželku a pak samotného detektiva… (Česká televize)

5150

Hmm, tak jediné co mohu o tomto díle s jistotou říci je, že je snad nejsmutnější z celé série a má opravdu výbornou pointu. Já mám však rád, když to mezi Columbem a záporákem hezky jiskří, když oba dobře ví jak to bylo, ale oba se snaží toho druhého dostat. Tento díl s postupem času dost ztrácí, až bych řekl skoro nudí, nicméně pointa se skutečně povedla. Kouzlu dílů 70. let se však stejně nevyrovná a pro mne pouze průměrný díl..)) stopáž okolo 90 min. ()

Tommassi3

"Jak dlouho jste spolu, poručíku ??" - "V lednu to bude 28 let !! Nebo 29 ?? No, nejsem si jistý, ale určitě to nebude 30, to bych si pamatoval !!" Nejzásadnější a za mě bez debat nejlepší epizoda, v níž Columbo velmi brzy ví, o kolik a oč v téhle otevřené důmyslné hře vlastně jde, nepostrádá napětí, atmosféru a geniální finále, kde poručík předvádí, že není jen skvělý detektiv, ale i psycholog a ochotník !! Helen Shaver jako Vivian Dimitri je Peteru Falkovi velmi zdatným a věrohodným protivníkem, i díky ní je tato McEveetyho epizoda tak vysoko oceňovaná, přičemž pro fanoušky série se jedná o naprostou povinnost !! Naprosto netypický styl vyprávění pomocí flashbacků, případ, u něhož jde o ty obvyklé drobné detaily formující všechny poručíkovy případy až v druhé řadě, tohle je velmi osobní !! Velmi osobní jak pro Columba, tak i pro věrné příznivce seriálu !! Mimochodem Columbo ještě nikdy tolik a tak bezchybně nehláškoval..;) Geniální !! ()

Dale

Je to taká netypická epizóda. Kým v iných epizódach vždy pozorujeme geniálne Columbove dedukčné schopnosti, ako postupne odhaľuje dôkazy o vine človeka, ktorého považuje za páchateľa hneď po spáchaní vraždy, tu všetko odhalí príliš skoro, a dopredu viete, ako to skončí a druhá polovica je preto dosť nudná. Hlavnou príčinou je Columbova protivníčka, ktorá nie je taká inteligentná, ako všetci ostatní páchatelia, ktorých Columbo usvedčí. A s takou naivitou nemá proti Columbovi šancu. ()

ledzepfan

Jeden z nejlepších dílů=Tady se ukazuje proč je právě Columbo tím nejlepším detektivem před kterým musí všichni ti přizdisráči z CSI,páprdové z midsomeru nebo i překombinovaní oldschooleři Poarottovského typu-padnout na prdel a smeknout klobouk...........Je to prostě zatraceně prohnaný lišák s dobrým srdcem,který dokonale klame tělem,pohledem a baloňákem...........Tu blbou čůzu nakonec utřel naprosto fenomenálně Muheheheheheeeeee ()

togaf

Tohle byl trochu netradiční díl Columba. Vrah si poručíkovu práci vzal osobně a pomsta se má nést v duchu oko za oko…manžel za manželku. Vážně jsem si myslela, že tvůrci zkazí seriál potvrzením existence paní Columbové. No, naštěstí se to nestalo a spekulace mohou pokračovat. Podle mě EXISTUJE ()

Colonist

Pět hvězdiček jako vyšitých, nejlepší díl ze všech to sice není, ale k těm nejpovedenějším a hlavně nejzapamatovatelnějším se řadí. Při prvním sledování mě ani trochu nenapadlo, jak se to celé vyvrbí. Závěrečné odhalení je naprosto geniální. Helen Shaver je výborná vražedkyně, takového psychopata poručík za soupeře nikdy neměl. ()

Jufonka

Teda! Na začátku jsem vážně myslela, že je paní Columbová mrtvá! Říkala jsem si, sakra jak to? To snad nemůže bejt pravda! V rostředku filmu mi začalo docházet, jaká je to nejen na vražedkyni, ale i na nás udělaná finta :) Velice dobrý díl. ()