Tento dvoudílný film je zpracováním románu Sebastiana Faulkse s názvem Birdsong, který je dnes už bestsellerem známým po celé Anglii. Rámec příběhu poskytují události první světové války, ale děj zahrnuje léta 1910 až 1916. Milostná linie, vášnivý vztah Stephena a Isabelle, který je však odsouzen k nezdaru, provází mužova léta strávená ve válce. (Film+)

Petra46

S knižní předlohou jsem se nesetkala, takže nemůžu srovnávat, můžu pouze posoudit samotný film. BBC si již tadičně drží velmi vysoký standard historických dramat a tak tomu zůstalo i v tomto případě. S obsazením jsem byla vesměs spokojená, možná až na Clémence Poésy, která mě příliš nepřesvědčila. Silný příběh v kombinaci s prolínáním války a vzpomínek na minulost fungovaly velmi dobře, mám ovšem jednu výtku - příště trochu (nebo raději více) ubrat toho patosu, na dojemnosti to neubere, jen celkový dojem z filmu pak bude realističtější, jelikož ta snaha co nejvíce dojmout diváka na mě místy působila trochu absurdně. ()

Lucerok

Zobrazení lásky před, během a po válce. Chvilkami film působil zmateně, ale vzhledem k době, ve které se odehrává, mi to rozhodně nevadilo. Celkem strhující podívaná, jejíž velkým minusem je extrémní délka. Zatím tři hvězdičky, ale při druhém zhlédnutí možná půjdu s hodnocením výše. ()

sigr

Vlastně ani nevím, proč jsem dala tu jednu hvězdičku. Nestává se mi často, abych se na film nedodívala do konce, tento jsem si musela pustit na třikrát než se ten konec konečně přiloudal. Málokdy se stává, že by mi hlavní hrdina byl tak, ale tak nesympatický ( když pominu, že jsem mu téměř nerozuměla, tak opravdu nechápu kde v jeho jediném a neměnícím se výrazu šlo vyčíst ty emoce). Díky předlouhým záběrům na jeho obličej si ho budu vybavovat ještě dlouho....A pokud se filmu s takovým válečným/romantickým tématem ve mně za těch dlouhých 165 minut nepodařilo vzbudit žádnou emoci, něco je špatně. A to mě obvykle dojímá každá kravina. ()

jizvoun

Tak polovina filmu v zákopech první světové byla parádní. Druhá polovina byla taková sračka, že se musím přiznat, že jsem ty sekvence ala rodinná pouta záměrně posunoval. Do toho v hlavní roli slizoun Redmayne, co vypadá jako přešitá ženská. Nebýt toho romantického filozofování a dívčího pláče v náručí slizkého Eddieho, byla by to celkově fajn podívaná. Proč dnes točí válečné filmy takhle?Proč do nich musí násilně srát nějaký příběhy o lásce a ještě tak debilně? Sakra, mě už to nebaví. Joseph Mawle byl pro mě největší hereckou hvězdou tohoto filmu a je škoda, že hlavní roli nedali spíš jemu. Kdyby byl film osekanej tak na polovinu, bylo by to nejméně na 4*. ()

suomifilm

Najpoetickejšie vyjadrenie vášnivej lásky prelínanej s krutosťou vojny a bolesťou zo straty. Redmayne podal bravúrny výkon. Filmy z BBC produkcie mám obzvlášť rád. ()

Major776

Láska se vší opravdovou romantikou, která přetéká přes okraj. Hlavní hrdina je netradičně sympaticky nesympatický, ale herecký výkon hodný potlesku. Kvalita ducha a hloubky dějů, ne-jen válečných, silně umocňuje filmový dojem. ()

Kovlad

Film sa tak strašne snaží hrať na city ale nedarí sa mu to ani vnajmenšom a častokrát je to až trápne. Celý čas mi bolo jedno čo sa s kým stane, so žiadnym s hrdinov som neprežíval ani minútu, veľmi ale skutočne veľmi predvídateľný dej a záver, hlavný hrdina celý čas zasnený so slzami v očiach, čo po prvých 15 minútach vyslovene otravuje. Proste priemerný televízny film ktorý sa snaží byť dojímavou romantickou drámou, zlyháva však na všetkých frontách a to doslova. Bohate by sa to dalo vmestit do jedného dielu. Napriek tomu až tak nenudí a na dlhé odpoludnie vystačí, ak už nie je po ruke nič iné. Proste priemer u mňa 50%. ()

Veronis

Film, kterému nechybí snad vůbec nic. Překrásné záběry, pro mne zajímaví neokoukaní herci (Eddie Redmayne umí vymáčknou ty slzy vážně na jedničku!) a velice emotivní příběh. Zkrátka požitek z dobrého filmu. Rozhodně doporučuji zhlédnout! ()

Marunator

Příběh sám o sobě by vydal za 4*, ale bohužel pro mne bylo naprosto tristní sledovat Eddieho Redmayna, jak 3 hodiny hraje (opět) s (jediným) výrazem retarda. Jinak: krásné kostýmy, výprava skvělá, výborné vedlejší postavy (jednoznačně vede Joseph Mawle!). ()

charlotteros

*obsahuje spoilery* Už dlouho jsem neviděla válečný film, který by si s mými city v průběhu sledování tak velkolepě pohrál. Ostatně měla jsem možnost s hlavní postavou (nenuceně) prožít všechna úmrtí, přátelství, osudovou lásku, a i když se na konci mohlo zdát, že by to horší být ani nemohlo, našel se jeden překvapivý,ale významný důvod nevzdávat to a žít. A ta ironie, že po všech těch letech obejmeme vlastního "nepřítele". Nemusím se ani zamýšlet abych řekla, že válka a všechny její oběti byly vedeny za "vyšším" (nebo také žádným,z prstu vycucaným) účelem,nikoliv osobním, a že vojáci bojovali protože museli,nikoliv že chtěli. Tolik obětí, přitom smrt tak nesmyslná a neosobní. Bezúčelná. Výjma zarytých vlastenců,samozřejmě. Obrovská škoda. ()

Konev

Film krásný, občas i napětí, skvělý hudební doprovod, ale jestli tohle je v Anglii bestseller, tak fakt nerozumím ženskému myšlení. Žena odejde od zajištěného muže s láskou života o 10 let mladší. On, mladý a bez velkých prostředků, jí řekne, že by děti do tehdejší předválečné doby nechtěl, protože by se bál, aby je mohl vychovat. Ona ale zjistí, že je s ním těhotná a bez jediného slůvka vysvětlení se vrátí k muži, který ji nemiloval a který ji přijme i s cizím dítětem? O vztahu bez lásky tam už nic ve filmu není. Je to podle mě zase jen a jen v té komunikaci. Ten film mohl mít i takový děj, že se jim narodilo dítě, on šel do války a těšil se, až bude doma, ne? ()

lineker

Na televizní produkci to bylo nebývale vyspělé co se exteriéru týká. Tišší momenty milostného vzplanutí, konvencím vzpírající se lásky střídají naopak ty řvoucí válečné. Ani jedno neruší. Herci skvělí, Redmayne, který možná trochu selhává po tělesné schránce dokáže vše dohnat mimikou, gesty. Poésy považuji za jednou z pěti nejpůvabnějších hereček světa a ta mně zklamat nemůže. Citlivě natočený velký román o lásce, které nepřála doba. ()