Poutavých a dějově strhujících filmů, místy až drsnějších a navíc zobrazujících příběhy z dávné minulosti 9. století n. l. není mnoho. Tyto aspekty mě přilákaly ke shlédnutí tohoto filmu a mohu s klidným svědomím prohlásit, že čas, který jsem shlédnutí filmu věnoval v žádném případě nepovažuji za promrhaný. Průběh filmu je po celou dobu velmi poutavý a přibližuje divákovi přetěžké doby předcházejících generací lidstva. Jde jistě o smyšlený děj, ovšem natolik důvěryhodný, že by se zdálo, jako by se jednalo o pravdivý historický film, který je založen na skutečných událostech. Pravda bude asi jiná. Bohužel, ten závěr je poněkud mystericky překonstruován, a tím definitivně potvrzuje mé domněnky o jasné fikci. Vzhledem k tomu, že je tedy naprosto jasné, že se nejedná o skutečnou historickou událost, lze ten poněkud úsměvný konec povzneseně přehlédnout. Milovníkům příběhů zasazených do dávno uplynulých časů můžu tento krásný, ale i drsný příběh vřele doporučit.(6.11.2010)

Jako zromantizovaná pohádka pro křestanské holky na dobrou noc ucházející, jako důstojný nástupce jedné z nejzajímavějších evropských religionistických legend ovšem silně nedostatečné. Vskutku nechápu proč zrovna tuto látku adaptovat ve stylu "Angelika".(5.7.2010)

• Kangax

Jednostranná feministická agitka zložená s pofidérnych historických záznamov. Heh, začo už dnešný producenti nie sú ochotný utratiť prachy. Okolo 9 storočia toto ani nechodilo ( čisté handry, kultivovaný slovník) a nejaký vyšší rozpočet na mňa neplatí... Dve hviezdy akurát za ten koniec, keby to skončili "happy" .. tak nemilosrdne odpad!(5.9.2010)

Áno viem, že tento film nemá kvalitu na 100%. Ale páčil sa mi ešte viac než jeho knižná predloha http://www.martinus.sk/?uItem=40331 Viem aj to, že dôkazy nie sú presvedčivé. Ale ono stačí, že máme prchavý náznak možnosti, že sa tak stalo. Stačí to na to, aby sa tým zaoberal bulvár, muži snívali o zrušení povinného celibátu pre katolíckych kňazov a ženy o vysviacke. Dnes sú to kacírske reči, zajtra možno realita, ktorá posunie Cirkev vpred. A pravda o Jane... tú pozná Boh a aj Anastázius Bibliotekár, ktorý naozaj spísal Liber Pontificalis (Životy pápežov).(4.9.2010)

• WANDRWALL

Celý film se dá zkrátit na deset minut. Na fakta. Ale když tvůrci si rádi hrají s mýty...(3.8.2010)

• - Film mal pôvodne režírovať Volker Schlöndorff, ale kvôli nešpecifikovaným rozdielom s produkčnou spoločnosťou sa spolupráca neuskutočnila. (misterz)

• - Hlavní roli Johanky měla původně hrát Franka Potente. (Terva)

• - Natáčení probíhalo v Maroku a Německu. (Terva)