Epizody(13)

Mladý Ládík Smolík je sice malý génius, ale ve škole je poněkud líný. Takže i když zrovna začínají prázdniny, kvůli špatným známkám dostane domácí vězení! Jenže nebyl by to geniální Ládínek, aby si nedokázal poradit. Z harampádí, které má po ruce, sestrojí nafukovací vesmírnou loď, pojmenuje ji Gulliver 5 a tajně vyráží za dobrodružstvím. Na cestách ho provází pes Zorro, kterého Ládínek pro jistotu naučil mluvit. Společně objevují podivuhodné planety, kde roboti zotročili lidstvo, nad vším vládne hudba, všechno se odehrává jako v detektivce nebo kde je všechno pod vodou… Zatímco si někde lítá, Smolíkovi si říkají, co tam to ten Ládík zase vyvádí, a vždycky je napadne to samé: co by? Vždyť má domácí vězení a je zavřený u sebe v pokoji. (TV Prima)

Kri-kri

Je mi jasné, že opět jdu proti davu, nicméně mně se tento seriál ze Smolíkovské trilogie líbí nejméně. Je to dáno především tím, že zde rodina nepůsobí pospolitě, hlavními postavami jsou pouze Ládínek a mluvící Zoro, zatímco ostatní členové rodiny včetně souseda Halíře se v každém dílu mihnou jen na chvíli. Nedomyšlený od tvůrců je též fakt, že Ládínek jako jediný z rodiny o několik let zestárne (zřejmě aby byly jeho výlety do kosmu věrohodnější). Celkově mi k rodinnému seriálu, jakým Smolíkovi mají být žánr sci-fi nějak nesedí a zážitky z jednotlivých planet často působí ztřeštěně a fantasmagoricky. Proto dávám pouze průměrné 3 * a 55%. ()

Lachtaan

Netradiční animovaný seriál od našich uherských sousedů, který běžel v telce během dětství mých rodičů se konečně loni dostal zpátky na obrazovky a já měl možnost údajný kult vyzkoušet. A musím uznat, že jsem se nestíhal divit, jak vynalézaví dokázali maďarští animátoři být už před těmi téměř padesáti lety. Epizody jako Pohádková, Zrychlená nebo Bláznivá planeta naprosto miluju! ()

Javad

Neviem koľko som mal rokov, keď to vysielali (bolo to už dosť dávno), ale jedno viem isto s týmto seriálom sa začalo moje nadšenie pre žáner SCI-FI a vesmír. Niektoré svety (planéty) ktoré navštívi Aladár sú nezabudnuteľné... ()

anli

Druha serie nejslavnejsi madarske rodinky a pro me ta nejlepsi-s Ladinkem jsem vzdycky v rakete sedel a maximalne si to uzival-je to skvele napsane,je to zabavne a je to spravne napinave.Takze jasnych 100%. ()

noriaki

Připomíná mi to Hvězdné deníky Iljona Tichého od Stanislawa Lema, v nichž se také snoubí nekonečná imaginace s naivitou, a výsledek slouží jako reflexe lidské společnosti. Podivuhodná dobrodružství jsou ovšem přimočařejší a mnohem vstřícnější dětem. Protože se s realitou jen vzdáleně míjejí, prakticky nestárnou, čemuž pomáhá i jednoduchá, ale svým způsobem kouzelná animace. ()

shantim

Ládínek s jeho nafukovací raketou v kufříku byl můj dětský idol. Pééépóó! Že jsem si já hloupá nevzala Pištu Hufnágla! ()

MIGHTTREE

Dle statistik každý desátý kosmonaut chlapec vyrostl na tomto unikátním a nenahraditelném seriálu. Každý díl přinesl nové a nové objevy. Kdybych hodnotil jinak nebylo by to upřímné. ()

Kalidor_

Na tom jsem jako malej ujížděl a vždycky jsem se těšil jak Ládínek vybalí z futrálu na husle raketu, nafoukne jí, naloží čokla a odletí zase na nějakou pošahanou planetu. ()

s.e.p.p

Sakra, jak já jsem tohle zbožňoval! A ikdyž už si ze seriálu nic konkrétního kromě nafukovací rakety nedokážu vybavit, tohle prostě zůstane neodmyslitelnou součástí vzpomínky na mé dětství. ()

R1CH1E

Jednoduché, nereálné, ale o to pohádkovější a koukatelnější. A úvodní znělka - tu zná nazpaměť snad každý. ()

pfa

Starý dobrý Ládínek. Na toho jsem se vždycky těšil a nechat si ho ujít muselo mít tedy velmi vážný důvod. Pepa, Gábi, Týna, Halíř, Zorro, Žofka a Ládínek nemají prostě chybu... [1O/1O] ()

Josefin

Dobrý scénář v režii Jozsefa Neppa , jojo to dětství ten maďarský animák byl opravdu vtipný. Vždycky jsem se těšila na to co má zas Ládínek zalubem! ()

giovanni3

Tak dalo se na tento starý sci-fi seriál dívat ne že ne.. občas byl velmi zajímavý díl od začátku do konce a jindy jsme se nudil... Příliš mi neseděla samotná animace. Průměrné 3z5 ()