Claire kdysi pracovala v CIA, Ray zase v MI6. Místo ochrany bezpečnosti státu se vrhli do světa průmyslové špionáže, kde žádný trik není dost podlý. Jejich cílem je využít nepřátelství mezi dvěma korporacemi, objevit tajemství té druhé a zapříčinit její pád. Claire se nechá zaměstnat v kosmetické firmě Howarda Tullyho a Ray začne pracovat pro jeho největší konkurenci Dicka Garsika. Vzájemný vztah Claire i Raye je ozvláštněn tím, že by si mohli důvěřovat, ale jejich profesní zkušenost jim velí nikomu nevěřit. Postupem času si nikdo není jistý svou pozicí, každý se snaží obelstít toho druhého. Nakonec oba zjistí, že jejich misi ohrožuje jediná věc, a tou je rodící se láska. (TV Nova)

MareT.

Ano, jeden by mohl říct, že je film překombinovaný až hrůza, ale pokud máte tento druh filmu rádi a neztratíte se v něm, je to nadprůměrný zážitek a pocit, kdy nevíte komu věřit je strhující a zábavný. Celkové vyznění filmu nechává úsměv na rtech, což je parádní výsledek. Herecké výkony jsou standartní. PS: doufám, že někdo ten zázračný výrobek jednou vyrobí...:) ()

Bety88

Duplicity není rozhodně odpočinkovým filmem. Celé dvě hodiny mě to šrotilo. Po první hodině jsem vůbec nevěděla vo co go, další půlhodinu jsem začala tušit a nakonec jsem se dozvěděla , že je to úplně jinak. Určirě je to zajímavé dílko, ale myslím, že jednou to stačilo. ()

MkSallam

Příjemný mix Podrazu, klasické technofilní špionáže a rom-com s Julií Roberts. Zní to děsně? Já vím, ale kouká se na to tak dobře. Správná pohodová atmosféra, solidně zamotaný, ale stále přehledný děj, ústící k super závěru (pointa potěšila), parádní režie, příjemný soundtrack a dobré ústřední duo. K výtkám patří snad jen schematičnost rom-com elementu a občas zbytečně zmatené dávkování informací flashbacky (určitě nejsem jediný koho trochu zmátl Římský), ovšem jinak spokojenost. ()

Lionheart

Zpočátku jsem vůbec nechápal, o co jde, ale v půlce jsem tomu přišel na chuť a na konci se mi to dokonce i líbilo. 70%. ()

KatRi

Není to tak zcela můj šálek kávy, nicméně je to vtipné a pobaví to. Obzvlášť ústřední duo je výborné. ()

El_Rabbit

Klasickej proplétací film plnej konspirací a konspirací konspirací :)) Nebyl to vyloženě nudný film, ale zábavu, ve kterou jsem doufal mi taky nenabídl. Film prostě nic nového nepřinesl, ale ani diváka neurazí. Hlavní hrdinové taky nějak výrazně nezařili. hodnotím jako průměrný film na průměrně unuděné víkendové odpoledne. ()

Yoss

Pre Juliu Roberts som si to chcel kuknúť čo najneskôr, pre Cliwea Owena čo najskôr. Dopadlo to nakoniec tak, že obaja boli v tomto neznesiteľne nudní a tuctoví vrátane celého deja. Toto strčím niekde na úplné dno mojej filmotéky. Jediní stráviteľní sú bosovia Wilkinson s Giamattim, ale myslím si, že firemná špionáž sa dá nakrútiť stokrát lepšie, záživnejšie a s atmosférou, z ktorej vám padne sánka. A najmä zaradiť iný patent ako liek proti plešatosti, znelo to dosť komicky, aj keď je možné, že to bol zámer scenáristov. ()

Inferno

tady si někdo hrál na Dannyho parťáky... bohužel to aspoň u mě nevyšlo i přes hodně dobrý herecký obsazení... místy je to dost zmatený a hlavně nepřehledný a dost překomplikovaný... škoda... 50% ()

masiko

Pro mě spolu s druhým Curtisem nejočekávanější film tohoto roku a v podstatě jsem dostal co jsem čekal: inteligentní film s inteligentními dialogy a skvělými herci s trochou humoru a nadsázky. Vzhledem k množství koncentrace, kterou tento snímek na divákovi vyžaduje, je sice katarze trochu slabá, na druhou stranu však odlehčená a nenucená. Mrzí mě, že Tom Wilkinson nedostal trochu více prostoru a těch 5* není úplně čistých, ale vhledem k podhodnocení tohoto snímku více než spravedlivých. ()

rcorp

Zprávy o tom, jak je scénář hrozně složitý a překombinovaný mě od tohohle filmu odradily...ale naštěstí jenom na chvíli, protože tak ve skutečnosti vůbec není. Děj je krásně přehledný, rozseknutý na dvě částí (minulost-flashbacky a současnost), které na přeskáčku doplňují dílky příběhové skládačky. Na rozdíl třeba od Mementa jde děj chronologicky a obě části se navzájem doplňují a ne, jak jsem někde četl, že staví předchozí vývoj na hlavu. A ten poslední dílek...:) Takže celé je to příjemně hravé, tempo je většinou tak akorát, nikam se nespěchá, ale tam, kde to má působit napínavě, to tak opravdu působí, až člověk místy zapomene dýchat. A hlavní dvojce je skvělá, to napětí a jiskření mezi nimi působí dost oldschoolově (=střílí po sobě jenom slovy :) )...a je to fajn. :) Možná by to mohlo být o trošku kratší, ale jinak oba palce nahoru. ()

muoaner

Po skvělém Michael Claytonovi jsem čekal daleko více. Sledovat nějakou konspiraci ohledně vydání nějakého výrobku, kde soutěží mezi sebou jako by avon vs oriflame to opravdu nemám za potřebí. Moc ukecané, předvídatelné a přehrávané ... příště se to snad Tonymu povede. :) ()

Gore

Nesmírně ukecané, vlekoucí, mě nic neříkající, špionážní krimi. Ani jindy vynikající čtyřka herců (Owen, Joberts, Giamatti, Wilkinson) nehrála na 100 procent. Až v poslední třetině se to jakžtakž rozjede, ale to nezahrání zbytek času. ()

Kratoc

Jednoduše špatné. Přestože Clive Owena mám moc rád a hraje dobře, tak k němu by mi sednul někdo mladší, nadšenější než poněkud usedlá J. Roberts. Scénář byl na můj vkus až příliš překombinovaný a stejně tak mi celý požitek z filmu narušovaly pohledy do minulosti, které postupně objasňovaly vztah ústřední dvojice. Film z prostředí průmyslové špionáže je sice rozhodně originální, ale nemyslím si, že tohle je to nejlepší co mohlo vzniknout. Vidím tady velké rezervy. Škoda. ()

JK-Stinger

Podle mě docela nedoceněný film plný parádních zvratů, se skvělým příběhem a sympatickým obsazením hlavních hrdinů. Přečůrávání všech kolem včetně diváka graduje ve finále, kde jsem fakt už netušil, jak to nakonec skončí. Veliká spokojenost. ()

Čtvrtý Bourne v péči Tonyho Gilroye

Čtvrtý Bourne v péči Tonyho Gilroye

08.10.2010

„Nic nového pod sluncem,“ řeknou si ti z vás, kteří vědí, že scenárista Tony Gilroy (foto) spolupracoval na všech třech předchozích filmech o Jasonu Bourneovi a už od června píše čtyřku nazvanou The… (více)

Julia Roberts jako špiónka

Julia Roberts jako špiónka

03.02.2008

Ano, je to podivná kombinace. Ale v novém filmu Tonyho Gilroye, scenáristy všech tří Bourneů a režiséra oscarovými nominacemi vyšperkovaného Michaela Claytona to bez komplikovaných špionážních her… (více)