Píše se rok 1887 a v čínském Zakázaném městě skupina vzbouřenců vedených lordem Rathbonem zavraždí starého strážce císařské pečeti. Umírající muž zapřísahá svou dceru Li, aby ji našla, a pošle také vzkaz svému synovi Wangovi, který žije v Americe. Wang a jeho přítel Roy přijíždí do Londýna, kam se po stopách vraha vydala také Wangova sestra Lin. V Londýně dvojici hned po příjezdu okrade malý zloděj Charlie, ale oni mu přesto pomohou proti jeho starším "kolegům" a vše skončí velkou rvačkou, která dvojici nakonec přivede za mříže. Naštěstí je tu inspektor Artie Doyle, který je jejich velkým fanouškem. Zavede je za Lin, která je také ve vězení, protože napadla lorda Rathbona, který je jedním z možných nástupců trůnu. A to je také důvod, proč ukradl císařskou pečeť. Ta totiž poskytne jeho čínskému komplici Wu Čchangovi možnost stát se čínským císařem. Na oplátku on pomůže Rathbonovi zbavit se královské rodiny, aby mohl usednout na trůn. Nejtěžší bitva je teprve čeká. Musejí zabránit atentátu na královskou rodinu, kterou chtějí postřílet z kulometu ukrytého na lodi, ze které má být večer odpálen slavnostní ohňostroj. (TV Nova)

emo

Jednotka bola podľa mňa o triedu lepšia. Táto zlátanina nie je ani vtipná, ani súboje nie sú nápadité... Je to dosť trápne a temná predzvesť Cesty okolo sveta... ()

SHI-SHA

Historie dostává na frak aneb John Wayne, Arthur Conan Doyle, Charlie Chaplin a Jack Rozparovač v jednom filmu. Jde však o nadprůměrně zábavnou akční podívanou, dvojice Owen Wilson a Jackie Chan si skvěle rozumí! Dopadlo to rozhodně lépe než známější kolega Wild Wild West. Při prvním shlédnutí jsem si film vůbec nedal do asociace s Tenkrát na východě a můžu říct, že funguje i když jste první film neviděli. Ještě zmíním, že snad poprvé mne ve filmu pobavily nepovedené scény během titulků, doporučuji. ()

mortak

Bohužel Chan jako komik bude vždycky jen průměr. V těch pár bitkách sice zazáří, ale ve zbytku ho drží nad vodou jen Owen Wilson. Chanův filmový osud je podobný tomu Schwarzeneggerovu či Stalloneho - po skvělých akčních letech průměrné komedie. ()

campix

Téměř o tom samém jako Tenkrát na východě, jen se nám změnily kulisy a divoký západ nahradila civilizovaná Anglie. Asi nejlepší hollywoodský film Jackieho Chana navíc ve spojení se sympaťákem Owenem Wilsonem. Ideální spojení bojového umění, dobové atmosféry a vtipu. Navíc na ozvláštnění děje se setkáváme se spoustou známých historických postav (namátkou Charlie Chaplin, Artur Conan Doyle nebo bratři Wrightovi). Prostě pohodička. ()

otík

Zábavná akční komedie, která sice už není tak originální jako Tenkrát na východě, zato má propracovanější akční zcény a řekl bych, že film je i zábavnější. Jackie je zcela neuvěřitelný, to, co dokáže v padesáti letech je úzasné. Owen předvádí svůj standart, který nenudí ani neurazí. Už se těším na trojku. ()

Slavníkovec

Jeden z nejlepších Chanových filmů, bláznivá komedie, skvěle zahraný, ikdyž se z toho dal vyždímat víc. Kvalitní oddychovka, plná zábavy. Ty 2 jsou spolu dobrá komediální dvojka. Co Jackie Chan nepobral za herecký talent, to dohání Owen Wilson. ()

Sabrewulf

Už už jsem si říkal, že Jackie Chan v Hollywoodu nějak zaspává, že v těch amerických filmech vůbec nepředvádí fajnšmekroviny, na které jsme zvyklí z těch Hong Kongských. Konečně jsem opět chrochtal nad nápaditou choreografií. ()

tomeek

Vtipná pecka plná popkulturních a historických odkazů, které pobaví. Jackiemu a Owenovi to spolu klape a celkové zasazení do viktoriánské Anglie mě bavilo víc než první díl. ()

Mylouch

Pro děti zábavná akce. Dospělému divákovi může při dané míře stylizace vadit neodpovídající propracovanost gagů a dialogů, když už občas zasvítí i ty, sráží dojem filmu příliš formální hudební složka. ()

Skuby47

Mám ráda akční komedie s Jackie Chanem a tato je jedna z jeho nejlepších. Je vtipná dynamická, se spoustou gymnastických sportovních výkonů. Ačkoliv o bojové scény není nouze, netečou tu žádné potoky krve. Kromě řady slavných parodovaných postav mne mile překvapila scéna z deštníkem za doprovodu slavné melodie z filmu Zpívání v dešti. Zábavný film, který pobaví diváky všeho věku. ()

Týnkaa

Jackieho Chana nemám ráda... fakt ne... příjde mi, že se pořád tváří strašně ukřivděně a dělá ze sebe až moc velkýho ťuňťu... No ale jinak je ten film dobrej, o tom žádná ;) ()

Jizni Tlapa

Klasická šablonovitá střeštěnost, kde Jackie předvádí ty nejšílenější gymnastické kousky, Wilson s orlím nosem občas ze sebe vydá povedenou hlášku a záporák je, jak má být. Škoda, že tohle už tady prostě bylo několikrát. Poctivých 70%. Za neudělený zbytek srážející Chanova mánička, která ho vizuálně posílá do hereckých kytek... ()

lennyd

Otec Chona Wanga, strážce císařské pečeti, se stane obětí vraždy (samozřejmě je ona pečeť ukradena). Chon (Jackie Chan) toho času šerif v Carson City, musí opět najít Roye (Owen Wilson) a oba společně vyráží do Anglie, aby překazili plány čínsko anglickým spiklenců, dělajícím si zálusk na vladnoucí místa v obou zemích. Když se k nim přidá ještě Chonova sestra Lin a anglický detektiv Arthur Conan Doyle, mají zločinci co dělat .... Po úspěchu prvního dílu, bylo jasné, že pokračování na sebe nenechá dlouho dělat. Místo nastavování příběhu z divokého západu se celý děj přesunul do Anglie, kde tato nesourodá dvojice působí obzvlášť podivně. Navíc autoři neváhali do příběhu zařadit spoustu historických (více či méně) postav - Jack Rozparovač, Charlie Chaplin, Sherlok Holmes. Po obou hlavních postavách mě docela překvapili svými výkony oba záporáci, a to hlavne Aidan Gillen v roli Lorda Rathbona byl naprosto dokonalý. Těch 5 hvězdiček si ale schovám na příště :) ()

BoncheR

Na tento film sa môžem pozerať viac krát. Je to vtipné,neperverzné dej má spád a dvojica J.Chan & O.Wilson sú perfektne zladený.::D rozhodne odporúčam. ()

haj

Jackie konečně dokázal, že i v hollywoodském filmu může natočit originální a opravdu nadprůměrné bojové scény (tržiště, knihovna). To v kombinaci se spoustou kvalitního humoru (i když přece jenom jsem se u jedničky nasmál víc) a vynikajícím Owenem Wilsonem vytváří skvělé pokračování, které Jackieho fanoušky rozhodně pobaví. Jenom je škoda, že Jackie neměl větší bojovou scénu s Donnie Yenem, protože když už se sešli na jednom filmu, mohli toho víc využít. ()

shantim

Je to sice "jen pokračování", ale i tak pobaví a potěší. Wilson a Chan jsou sympaťáci, akční scény jsou vcelku povedené a atmosféra celého filmu vynikající a člověk se nenudí. 69% hvězdiček ()

Rytíři ze Šanghaje dostanou pokračování

Rytíři ze Šanghaje dostanou pokračování

10.09.2016

Jackie Chan a Owen Wilson se konečně chystají na třetí díl "šanghajské" série. Chon Wang a Roy O'Bannon se poprvé objevili v roce 2000 ve westernu Tenkrát na východě, jen aby se o tři roky později… (více)

Soudce Downey Jr. a jeho lotrovský fotr

Soudce Downey Jr. a jeho lotrovský fotr

24.03.2013

Hvězda Hry o trůny jako rytíř Lancelot

Hvězda Hry o trůny jako rytíř Lancelot

25.10.2011

Nebo král Artuš? To se prozatím přesně neví. Studio Warner Bros. obsadilo do hlavních rolí historické fantasy Arthur and Lancelot Kita Haringtona (Jon Sníh z Hry o trůny) a Joela Kinnamana (detektiv… (více)

Will Smith na lovu strašidel

Will Smith na lovu strašidel

19.02.2009

Už koncem roku 2007 se mluvilo o rodinné hororové komedii Monster Hunter, k níž napsali scénář Robert Baird a Daniel Gerson (Auta, Příšerky s.r.o.) a jejíž hrdinou bude dětský psycholog s neobvyklým… (více)