Píše se rok 1887 a v čínském Zakázaném městě skupina vzbouřenců vedených lordem Rathbonem zavraždí starého strážce císařské pečeti. Umírající muž zapřísahá svou dceru Li, aby ji našla, a pošle také vzkaz svému synovi Wangovi, který žije v Americe. Wang a jeho přítel Roy přijíždí do Londýna, kam se po stopách vraha vydala také Wangova sestra Lin. V Londýně dvojici hned po příjezdu okrade malý zloděj Charlie, ale oni mu přesto pomohou proti jeho starším "kolegům" a vše skončí velkou rvačkou, která dvojici nakonec přivede za mříže. Naštěstí je tu inspektor Artie Doyle, který je jejich velkým fanouškem. Zavede je za Lin, která je také ve vězení, protože napadla lorda Rathbona, který je jedním z možných nástupců trůnu. A to je také důvod, proč ukradl císařskou pečeť. Ta totiž poskytne jeho čínskému komplici Wu Čchangovi možnost stát se čínským císařem. Na oplátku on pomůže Rathbonovi zbavit se královské rodiny, aby mohl usednout na trůn. Nejtěžší bitva je teprve čeká. Musejí zabránit atentátu na královskou rodinu, kterou chtějí postřílet z kulometu ukrytého na lodi, ze které má být večer odpálen slavnostní ohňostroj. (TV Nova)

topi80

Hodně slabší pokračování Tenkrát na východě. Opakuje se podobný vzorec, jen tvůrci necitlivě přitlačili na pilu. Neohrozitelnost a supermanství hlavních hrdinů dovedli do trochu otravné absurdnosti, parodická postava Owena Wilsona se často dotýká otravnosti a odkazy na slavné osobnosti zavání značnou křečí. Co stále funguje, jsou bojové scény, na kterých se Jackie zase pěkně vyřádil a bohatě stačí na to, abyste se i při tomto pokračování dobře bavili. ()

wef

Slušná komedie od Davida Dobkina, na kterou se dobře dívá. Průměr + Owen Wilson + Jackie Chan = necelé 4 hvězdičky. A scéna s deštníky byla super! Akorát mě trochu mrzí ten konec, dalo se to zvládnout lépe. ()

SirZelda

Jackie Chan a Owen Wilson opet zasahuji. Vtipnejsi, sviznejsi a akcnejsi pokracovani pri kterem navstivime viktorianskou Anglii, kterou zde zastupovala Česká republika. Výborná scéna Jackieho s deštníkem a skvělá polštářová bitka, do které by se rád zapojil snad každý muž :) Pro mě srdeční záležitost, neboť jsem si v tomto snímku střihnul kompars a měl možnost vidět oba hlavní protagonisty na vlastní oči :)) ()

Peter-1307

Pokračovanie Shanghai Noon, ktoré nie je o nič horšie ako jednotka. Jackie Chan a Owen Wilson naplno pokračujú čo začali v jednotke a vôbec nie sú ani horší ani obkukaní, ani nudní, a tobôž trápni. Presný opak je pravdou. Akčné scény, tie sú opäť ako je to v Jackieho filmoch obyčajom, jedinečné a neopakovateľné. Humor, ten tu nechýba tiež a vôbec o ňom nemožno hovoriť, že je primitívny a silený. Je to proste sila na poli "action martial arts movies". A dnes vlastne už i klasika. ()

Kubi21

Tohle už je oproti Tenkrát na východě hodně velká blbina, ale kupodivu drží pohromadě a má i ten lehce vážný tón jako jednička a hlavně je to ukrutně zábavné. Ať žije Maharádža z Nevady. ()

miki68cz

Kung fu filmy nemusím, ale tohle mi nedalo a zkusil jsem to - díky bohu. Začátek slabší, ale přesunem do Londýna začala opravdová zábava, super soundtrack dolaďuje zábavné akční scény, Chanovo mistrovství je nepopiratelné(choreografii bojových scén si řídil sám) Poukazy na reálné postavy historie jsou legrační. Tenhle snímek mne tak překvapil, že mne to donutí zkusit další ze série Jackie Chana. Doporučuji zarputilým odpůrcům kung fu filmů ;-) ()

helrohir

Vynikajúca komédia, ktorá predčila aj pôvodný film Vtedy na východe. Jackie Chan a Owen Wilson sú skvelo zohratá dvojica, v ktorej jeden ukazuje svoje bojové a ten druhý komediálne schopnosti. Môžem len odporučiť. ()

Wooke

Podľa mňa najlepšia komédia tentoraz z prostredia Londýna. Neviem prečo, ale túto dvojku milujem . Jackie je pán, lebo všetko, čo robí, robí sám a to je obdivuhodné. A Owen nepotrebuje komentár, v tomto filme je špica. Nasmial som sa a rád si tento film pozriem znova a znova. ()

darthvader77

Vynikající akční komedie se svkělými kung-fu scénami spoustou legračních odkazů(Arthur Conan Doyle, John Wayne, Sherlock Holmes, Charlie Chaplin). Řekl bych že dokonce překonává výborný první díl. ()

Brano

Jednotka bola o dosť lepšia či už po dejovej stránke, alebo tej zábavnej. Tentoraz mi už niektoré scény prídu dosť prehnané, najmä súboje a takisto tento humor ma už tak neberie, ako ten, ktorý bol v prvej časti. Dejovo a scenárovo až príliš priemerné. ()

JosefTomas

Chan a Wilson, to je dvojka k nezaplacení. Perfektní dialogy, akční scény a obsazení. Jen škoda, že Chana už nikdy neudělali v Americe takového, jaký má být. Akční, a nikdo mu do toho nebude kecat. ()

PlayEasy

Výsledky z ostatních webů: IMDb - 6,2/10 | Rotten Tomatoes: Tomatometer - 66%, Audience Score - 54% | FDb.cz - 76.6% | Zábavná akční podívaná, ještě lepší než dobývání Divokého Západu, možná i proto, že westerny už jsou poměrně neoriginální (což později vyvrátil Kentán svým Djangem) a prostředí viktoriánského Londýna nás celkově mnohem více přitahuje. Holt trošku si z Britů udělali srandu, ovšem film plyne rychle, obsahuje spoustu velmi zábavných a dobrých akčních scén, a tak mu leccos dokážeme odpustit ;) 75% ()

ostravak30

Filmy Jackieho Chana prostě baví. Myslím, že nikdo v Hollywoodu nedokáže tak bravurně a mistrně zkombinovat komedii s bojovým uměním. Smát se při boji, to je opravdu zvláštní. Tím spíše to platí, když Jackie Chan dokáže skvěle využívat okolního prostředí. K tomu další komediální herec Owen Wilson, kterého nejspíš budou milovat hlavně ženy a výborně pestrá, vtipná a veselá hudba. Dohromady jako celek to funguje a baví. ()

Flix

Ideální oddychovka. Wilson a Jackie Chan opět hrají charakterově opačné postavy a to je podklad pro dobrou zábavu. Owen Wilson ze sebe chrlí jednu cynickou hlášku za druhou a Jackie Chan svou "naivností" a skvělými, až baletními souboji doplňuje dvojici. Přes nedostatky v ději, které mnozí opominou se nabízí ideální oddychový filmeček. ()

Jonatthan

Mám slabost pro Jackie Chana, ale tohle se mu opravdu povedlo!!! A dokonce s naší filmařskou účastí!!! Perfektní vylaďěné akce pospojované množstvím postmoderních historických, místopisných a hudebních (např. Winchester Cathedral byla skvěle načasována) odkazů. ()

Rytíři ze Šanghaje dostanou pokračování

Rytíři ze Šanghaje dostanou pokračování

10.09.2016

Jackie Chan a Owen Wilson se konečně chystají na třetí díl "šanghajské" série. Chon Wang a Roy O'Bannon se poprvé objevili v roce 2000 ve westernu Tenkrát na východě, jen aby se o tři roky později… (více)

Soudce Downey Jr. a jeho lotrovský fotr

Soudce Downey Jr. a jeho lotrovský fotr

24.03.2013

Hvězda Hry o trůny jako rytíř Lancelot

Hvězda Hry o trůny jako rytíř Lancelot

25.10.2011

Nebo král Artuš? To se prozatím přesně neví. Studio Warner Bros. obsadilo do hlavních rolí historické fantasy Arthur and Lancelot Kita Haringtona (Jon Sníh z Hry o trůny) a Joela Kinnamana (detektiv… (více)

Will Smith na lovu strašidel

Will Smith na lovu strašidel

19.02.2009

Už koncem roku 2007 se mluvilo o rodinné hororové komedii Monster Hunter, k níž napsali scénář Robert Baird a Daniel Gerson (Auta, Příšerky s.r.o.) a jejíž hrdinou bude dětský psycholog s neobvyklým… (více)