Píše se rok 1887 a v čínském Zakázaném městě skupina vzbouřenců vedených lordem Rathbonem zavraždí starého strážce císařské pečeti. Umírající muž zapřísahá svou dceru Li, aby ji našla, a pošle také vzkaz svému synovi Wangovi, který žije v Americe. Wang a jeho přítel Roy přijíždí do Londýna, kam se po stopách vraha vydala také Wangova sestra Lin. V Londýně dvojici hned po příjezdu okrade malý zloděj Charlie, ale oni mu přesto pomohou proti jeho starším "kolegům" a vše skončí velkou rvačkou, která dvojici nakonec přivede za mříže. Naštěstí je tu inspektor Artie Doyle, který je jejich velkým fanouškem. Zavede je za Lin, která je také ve vězení, protože napadla lorda Rathbona, který je jedním z možných nástupců trůnu. A to je také důvod, proč ukradl císařskou pečeť. Ta totiž poskytne jeho čínskému komplici Wu Čchangovi možnost stát se čínským císařem. Na oplátku on pomůže Rathbonovi zbavit se královské rodiny, aby mohl usednout na trůn. Nejtěžší bitva je teprve čeká. Musejí zabránit atentátu na královskou rodinu, kterou chtějí postřílet z kulometu ukrytého na lodi, ze které má být večer odpálen slavnostní ohňostroj. (TV Nova)

Tygrys

Pokračování, u kterého jsem se taky pobavil. Owen Wilson zase vychrlí slušnou dávku vtipných hlášek. Nicméně prostředí Londýna mi nesedlo tak jako v Shanghai Noon prostředí divokého západu. Komu se Tenkrát Na Východě líbil tak nebude zklamán ani Rytíři Ze Šanghaje. 3,5* ()

easaque

Na Jackieho Chana se někdy docela rád podívám, protože má choreograficky velmi dobře zvládnuté bojové svcény a hlavně vtipné a tady jsem si jich dost užil. Sice příběhově to bylo jednodušší, ale neuráželo mě to, i když se mi chvílemi zdálo, že se tam něco moc nehodí, ... ale přece jen jde o srandu, tak proč ne - slabší 3hvězdy. [ PŘÍBĚH: 1 /// NÁLADA: 3 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 1 (3*MAX) ] ()

Chen

Vtipná a dynamická akční komedie, která funguje stejně dobře jako Tenkrát na východě. Navíc, některé narážky na historické osobnosti sice dějepisce nepotěší, ale k vtipné jsou. ()

HappySmile

Jackie Chan, je skvělý akční a komediální herec, a ve spojení s komikem Owen Wilsonem vytvořili skvělou dvojku! Skvělá bláznivá komedie, Jackie předvádí jako obvykle úžasné akční scény a Owen šaškuje opodál a říká mu co má jak dělat. Prostě jízda od začátku až do konce. ()

SallyZen

Divoký Západ se nám přesunul do Londýna a vyšla z toho další celkem vtipná komedie, kterou vedou komici a komedianti v jednom. Jackie Chan je pořád stejnej, ale on se na tyhle role hodí a baví mě to zatím pořád. Wilson už na tom tak není. On má tady postavu šitou přímo na něj, ale kdyby ji měl hrát stále, tak si myslím, že by mě tolik nebavil jako Chan. Spolu jsou samozřejmě hodně dobří. Celkově je, ale film méně zábavnější, přehnanější a vtipy či nápady se dost opakují z jedničky. Takže snímek má vcelku slušný potenciál, ale není využit, tak jak by měl. Jinak komedie, která určitě na nějaký to deštivý odpoledne zabaví. 60% ()

raptorrr

Tak tohle bylo absolutne necekany. Pet hvezdicek davam ze dvou duvodu:1.Film je nabyt tunami vtipku, ktere do mrte vycerpavaji prostredi (Londyn na konci minuleho stoleti) 2.Kazda z mnoha bojovych scen je opet malym mistrovskym dilem, Chan si tentokrat s choreografii obzvlaste vyhral, jeho parafraze na "Singing in the rain" je jednim slovem nezapomenutelna. Celkove nejlepsi americky film Jackie Chana a dalsi dukaz, ze pokracovani muze byt lepsi nez original. Jen tak dal ! ()

Rocky88

Spousta inteligentních a vtipných (!!!) vtipů, bezchybná ústředí dvojice, nápaditá choreografie, spousta narážek na historické postavy (Sherlock Holmes, Charlie Chaplin, A. C. Doyle, Jack the Ripper) i místa (Stonehenge, Covent Garden, Soho), k tomu svižná režie a stopáž v rámci únosnosti, a máme tu jednu z nejlepších bláznivých komedií, kterou jsem kdy viděl. . . Filmům s Jackie Chanem jsem se až doteď vyhýbal, což teď považuji za velkou chybu. Jestli jsou jeho ostatní filmy alespoň z poloviny vtipné, jako Rytíři ze Šanghaje, budu uspokojen :) ()

cariada

Velice povedená dobrodružná komedie plná honček a bojových scén a spousty vtipu. Hlavní protagonisté se skvěle doplnují. Všude je řada narážek na vynálezy , a jména, která ovlinila celý svět. ()

Nach

Akce za akcí a skutečně geniálně provedená i nasnímaná. spousta humoru, dějově dosti průměrné, ale ta zábava to prostě vynahrazuje. Nejedná se o film, který bych někdy v budoucnosti cíleně vyhledával, ale rozhodně se na něj v TV někdy rád podívám, pokud nic lepšího na práci nebudu mít. Ta čtvrtá hvězda utekla skutečně jen o kousek. Pokud máte rádi vtipné a akční snímky, Rytíře ze Šanghaje vám srdečně doporučuji. 70% ()

Crawler-D

Shangai Noon jsem dal tři hvězdičky, a přestože mě pokračování toho filmu potěšilo více, přeci jenom mě něco od těch čtyř hvězd odrazuje. Určitě to není perfektní choreografíí akčních scén, které pracují s různými filmovými žánry (výrazná je groteska nebo muzikál - Zpívání v dešti) a ani nápaditým scénářem, který pracuje s mnoha dobovými odkazy. Takže 3+. ()

DruidKarel

Tak tohle bylo pro mě ale opravdu velké překvapení. Owen Wilson je fenomenální komediálně akční herec a Jackie Chan jakbysmet. Ten byl jako za starejch mladejch časů v Božské relikvii, zkrátka nic ze svého hereckého a ani bojového umění nezapomněl. Skvělé a bravo! 5*! ()

TomikZlesa

Nikdy sem nepochopil proč tak skvělý akrobat a bojovník jako Jackie se tak zazdil v těhle rádoby vtipnejch kravinách. Film sem víceméně skoukl jen kvůli Donniemu, jehož bitka s Jackiem byla bleskově krátká. Ale je pravda že tu bylo pár vtipných hlášek :). Kdo chce vidět Jackieho jak dostává na prdel doporučuju. ()

C0r0ner

Pro mě to byla překvapivě dobrá šaškárna, která více než dobře navázala na Tenkrát na východě. Ve dvojkách většinou bývá mnohem méně vtipů, ale Rytíři ze Šanghaje jsou minimálně stejně vtipní jako první díl. Chan si s Wilsonem vyloženě sedl a jde jim to spolu o hodně víc, než by kdo na první pohled čekal. 80% ()

pakobylka

Jackie Chan a Owen Wilson jsou zpátky ... Pravda, příběh "Rytířů ze Šanghaje" nedrží pohromadě tak pevně jako předchozí westernové dobrodružství "Tenkrát na východě" - a některé vtípky jsou maličko dětinské, leč oba hlavní hrdinové zmíněné nedostatky hravě vyvažují osobním šarmem a stoprocentním nasazením - a zbytek obstarávají roztomilé odkazy na rozličné skutečné i románové postavy. ()

zette

Film, ktery me nicim nedokazal zaujmout. Vtipy na hranici trapnosti. Muze byt, ze chyba je na me strane, o reparat se uz ale nikdy nebudu pokouset... ()

campix

Téměř o tom samém jako Tenkrát na východě, jen se nám změnily kulisy a divoký západ nahradila civilizovaná Anglie. Asi nejlepší hollywoodský film Jackieho Chana navíc ve spojení se sympaťákem Owenem Wilsonem. Ideální spojení bojového umění, dobové atmosféry a vtipu. Navíc na ozvláštnění děje se setkáváme se spoustou známých historických postav (namátkou Charlie Chaplin, Artur Conan Doyle nebo bratři Wrightovi). Prostě pohodička. ()

Rytíři ze Šanghaje dostanou pokračování

Rytíři ze Šanghaje dostanou pokračování

10.09.2016

Jackie Chan a Owen Wilson se konečně chystají na třetí díl "šanghajské" série. Chon Wang a Roy O'Bannon se poprvé objevili v roce 2000 ve westernu Tenkrát na východě, jen aby se o tři roky později… (více)

Soudce Downey Jr. a jeho lotrovský fotr

Soudce Downey Jr. a jeho lotrovský fotr

24.03.2013

Hvězda Hry o trůny jako rytíř Lancelot

Hvězda Hry o trůny jako rytíř Lancelot

25.10.2011

Nebo král Artuš? To se prozatím přesně neví. Studio Warner Bros. obsadilo do hlavních rolí historické fantasy Arthur and Lancelot Kita Haringtona (Jon Sníh z Hry o trůny) a Joela Kinnamana (detektiv… (více)

Will Smith na lovu strašidel

Will Smith na lovu strašidel

19.02.2009

Už koncem roku 2007 se mluvilo o rodinné hororové komedii Monster Hunter, k níž napsali scénář Robert Baird a Daniel Gerson (Auta, Příšerky s.r.o.) a jejíž hrdinou bude dětský psycholog s neobvyklým… (více)