Helena Altmanová je sympatická profesorka francouzštiny a literatury na gymnáziu. Patří k oblíbeným pedagogům, díky zdravému nadhledu si rozumí se studenty i kolegy ve sborovně. Zato její soukromý život je plný překvapení. Soužití v jednom bytě s bývalým manželem, úspěšným spisovatelem Karlem, problémy ovdovělé sestry Kristýny, manželské karamboly syna Adama i pozdní lásky babičky Alžběty - to všechno Helenu zaměstnává natolik, že jí na vlastní život a vlastní city jaksi nezbývá čas. A přesto jednoho dne přijde to, co obvykle přichází, když už jsme na sny rezignovali. Helena se za pohnutých okolností seznámí s lékařem záchranné služby Františkem. A úplně normálně a naplno se zamiluje! Začíná bouřlivý příběh plný vášně, rozchodů a návratů, v němž vztah zamilované dvojice plánovitě či neplánovaně komplikují jak partneři, tak další členové rodiny. Na otázku, kde hledá náměty, scenáristka a režisérka Marie Poledňáková odpovídá: „Je to jednoduché, náměty leží na ulici, stačí se shýbnout,“ ale vzápětí dodává: „Já už jsem si plánovala jen bezstarostné užívání života, těšila se na cestování, na nové zážitky a objevy. Opravdu jsem neměla zájem chodit po ulici, natož se shýbat! Jenže pak tam leželo … NĚCO… čemu neodoláte, co musíte uchopit, musíte do toho jít, bezhlavě a naplno. A to byl začátek projektu Líbáš jako Bůh. Už léta jsem nepsala tak rychle a spontánně. Inspirací mi byly situace, které se odehrály dnes, včera nebo před třiceti lety a na které nikdy nezapomenu,“ přiznává se autorka této úspěšné české komedie. „Ve scénáři se otiskly moje zážitky, příběhy přátel, kamarádů i dětí a dokonce i situace, jejichž tvůrcem je můj vnouček.“ V hlavních rolích Kamila Magálová, Oldřich Kaiser, Jiří Bartoška a Eva Holubová. (oficiální text distributora)

Adoshek

Nudný film plný trapných a nevtipných momentů, kterým se spousta lidí v kině smálo, umocněnou na mocninu nevkusu všudypřítomnou vtíravou reklamou sponzorů. Nejspíše mám jiný druh humoru a nebo jsem vadnej a suchar, ale větší hodnocení vážně dát nemůžu. Pomalu ani nevím, o čem ten film měl být a divím se formátům jako je Kaiser, Šíp, Bartoška, že se stali součástí takového nudného hnusu. ()

Allein4 odpad!

Tak po dlouhé době jsem se odvážil do kina na nějaký český film a už zase asi několik dalších let nepůjdu... Domácí kinematografická scéna je naprosto úžasně špatná. Říkám záměrně "úžasně", protože tak neskutečně spadnout kvalitou filmů na dno, to se asi jen tak moc státům nepovede, tak alespoň v něčem jsme teď zajímaví. A k samotnému filmu - několikrát jsem se radoval, že ta ubohost končí, a že mohu jít domů, ale ono to zase pokračovalo dál. Herecké výkony i na českou úroveň otřesné, gegy a vtipy už jsem nesčetněkrát viděl dříve, příběh (pokud se to tak dá nazývat) by se nechytil ani do nejhorších telenovel, režie špatná, střihač chyběl úplně, ...ne, to nemá cenu ani dál rozebírat... Vřele nedoporučuji. ()

MysterioD odpad!

Ne ne ne ne ne ne ne ne . . . bohužel jsem tento snímek utrpěl. A doufám že se paní režisérka Marie Poledňáková (která evidentně žije v úplně jiném vesmíru než normální lidé) už navždy smažit v pekle. Škoda že nejde dát minusové hodnocení. Takhle musím dat 0 % i když i to je podle mě moc. . . ()

R-Fitch

Jedinej českej film široko daleko, na kterej jsem se těšim fakt MOC. Ale to, co jsem viděl, je k blití. Vtipné scény lze spočítat na prstech jedný ruky, za zmínku stojí jenom snad Olda Kaiser a Jirka Bartoška, ti to drží ještě jakž takž. Nebýt nich, dávam bez váhání odpad, takhle 30%. ()

plooter

Když si čtu recenze, nechápu ten odpad. Ten film se mnohému podobá, je to do jisté míry citový paskvil a každý odborník ho ztrhá, ale kam se poděla snaha vidět pouhý příběh? Pořád jen rádoby odborná kritika. Je to fajn poetický příběh pro lidi, co tohle prožívají. Já tedy ne, ale snažím se mít nadhled. Osobně jsem byl překvapený, že po všech těch kritikách se mi to bude částečně líbit. Není to zlé, kdo je více citově založený, tan na konci i trošku zapláče a zatleská. Osobně jsem byl rád, že jsem ten film na dnešní večer zařadil*** ()

sparrow1

Asi jsem divnej nebo je to tím že už mě táhne na 35 ale mě se to moc líbilo.Po krokodýlech a zdejších odpadních hodnocenich jsem čekal něco strašného ale film mě překvapil,dost jsem se zasmál a rozhodně ani chvilku nenudil.Pro mě opravdu příjemně stravených 110minut. ()

freezer02 odpad!

Fandové trapných nováckých a primáckých seriálů budou asi spokojení, ovšem ten zbytek s alespoň trošku dobrým vkusem bude umírat nudou a jen kroutit hlavou, po hodině jsem to vzdal, další hroznej českej film...10% ()

Apeiron71

Mě se film vcelku líbil,bavil jsem se u něj, a to je hlavní.Navíc byl obsazený kvalitními herci kteří film pozdvihli i přes jeho nedostatky.Film je však divácký ,s poměrně jednoduchým dějem,a myslím si, že zaujme široké spektrum diváků, i přes jeho kritiku umělecké nedokonalosti.Ono je to pořád lepší, než natočit film, který se tváří jako umělecký a osloví jen úzký okruh diváků a pro ostatmí je nesrozumitelnýTaková je totiž móda v posledních letech a tvůrci se pak diví že mají nízkou návštěvnost... ()

MaryLou

Nezdálo se mi to být ani skvělým kusem, ani "rychlokvaškou", několik scén (převážně s Evou Holubovou) se mi vrylo do paměti, ale pořád jsem přes všechnu tu komediálnost (někdy dobrou, někdy horší) cítila, že to není ono. Hlášky typu "Na to ti s**e Bílej Tesák" pobaví, ale pouze napoprvé, podruhé už bych se tolik nezasmála. Celkový pocit z filmu - milé a občas vtipné, ale poněkud zmatené. ()

Fordik

Vtipné scény byly dobré, ale to byly jedné pozitiva v tomto filmu. Jinak děj, chování herců a všeobecné podání filmu jako celek zklamal. Bohužel. 45% ()

cernymotyl

Nesmál jsem se, ani nebrečel. I takovou podobu může mít láska. Chtělo to ale vzít za jiný konec, paní Poledňáková, a mohl to být trhák! ()

mayla

Na odpad to asi úplně není, viděla jsem i horší slátaniny...je to prostě průměrná česká komedie, to ale neomlouvá charaktery postav. Role Magálové je na svůj věk hódně naivní a dětinská a má jen dvě nálady-pubošskou, když ON píše a nas*anou, když ON nepíše a Kaiser mi na roli záletného manžela a svůdníka přijde mírně přezrálý. A protahování jejich vztahu-nevztahu začne nudit, nicméně sem ani nechápala, že když ji tak miluje tak má takovéhle výkyvy...a ona mu na to pořád skákala...Nevím, možná jsem se s tímhle filmem generačně minula... ()

JSSVLVKMK

Nemůžu si pomoct, ale fakt jsem se u toho zasmála a zhodnotila, že Holubová byla výborný tah, stejně tak pošuk Kaiser! Mně osobně se to líbilo! :D Ale stejně ta Holubová mi tam sedla nejvíc! :D ()

xhonza5

Já jsem mile překvapen. Dost jsem se nasmál u této romantické komedie. Nejlepší byl začátek, který mě dobře navnadil, pak přišlo bohužel více romantiky. Přesto je to pěkný film. ()

Chlo0opek

Takovej průměrnej film, u kterého se člověk uvolní a zasměje.. Ale některé hlášky jsou opravdu povedené: Např. ..na téhle rodině mě baví to, že mě pokaždé nasere někdo jinej:) ()

vykyn

Absolutně špatné,všechno.Počínaje scénářem,režií,hudbou i herci.Obsazení hvězdné,ale oni i když to jsou dobří herci,prostě nemají co hrát.Divím se,že do toho vůbec šli.1 hvězdu za Evu Holubovou. ()

ondrej.s

Díky bohu, že jsem na to nešel do kina. Měl sem tu možnost snímek shlédnout na HBO. Musím uznat, že mě dokonce i překvapil, bohužel nemile. Prvních 40 minut se film rozjíždí takovou tou klasickou počeštěnou hořkokomediální záprděností a tak jsem byl uklidněn s vědomím toho, že se nasměju a trochu si i zanadávám Marii Poledňákové. Po nějáké hodině se snímek začne obracet sám v sobě, situace a reakce (i když účelně) se opakují a vrství v mírných obměnách až to začne být nehorázná nuda. V tu chvíli mi vlastně začal být celý snímek naprosto ukradený, přesto jsem vydržel do konce. Ten film nespasí, nýbrž ho pošle do ještě větších hlubin šedi a nezajímavosti. Horší jak průměrná česká roční produkce zaměřená na čtyřicátníky, kteří se (asi bohužel) v postavách sami vidí a tajně doufají, že jejich životy dopadnou aspoň trochu jako ty filmové příběhy. Fuj a flus. edit: A ten kdo tomu dal víc jak tři hvězdičky by se opravdu měl nad sebou zamyslet. ()

siki37

celkom dobre som sa bavil a od zhliadnutia filmu sa musím kontrolovať, aby som aj ja nepoužíval chytľavú hlášku: Na to Ti sere Bílý tesák! vo filme síce absentovali vtipy, ale predsa bol komédiou a myslím, že sa dobre zasmejú všetci, ktorí si rovnaké situácie zažili na vlastnej koži. vo chvíli, keď pošlete pikantnú sms nesprávnej osobe, keď si vašu šteklivú e-mailovú korešpondenciu prečíta manželka... vtedy nikomu rozhodne nie je do smiechu, ale vidieť v takejto situácii iných aspoň mňa škodoradostne pobavilo a možno ma rozosmiali vlastné spomienky a film mi len pomohol vybaviť si ich ()

Zemřela režisérka Marie Poledňáková

Zemřela režisérka Marie Poledňáková