Helena Altmanová je sympatická profesorka francouzštiny a literatury na gymnáziu. Patří k oblíbeným pedagogům, díky zdravému nadhledu si rozumí se studenty i kolegy ve sborovně. Zato její soukromý život je plný překvapení. Soužití v jednom bytě s bývalým manželem, úspěšným spisovatelem Karlem, problémy ovdovělé sestry Kristýny, manželské karamboly syna Adama i pozdní lásky babičky Alžběty - to všechno Helenu zaměstnává natolik, že jí na vlastní život a vlastní city jaksi nezbývá čas. A přesto jednoho dne přijde to, co obvykle přichází, když už jsme na sny rezignovali. Helena se za pohnutých okolností seznámí s lékařem záchranné služby Františkem. A úplně normálně a naplno se zamiluje! Začíná bouřlivý příběh plný vášně, rozchodů a návratů, v němž vztah zamilované dvojice plánovitě či neplánovaně komplikují jak partneři, tak další členové rodiny. Na otázku, kde hledá náměty, scenáristka a režisérka Marie Poledňáková odpovídá: „Je to jednoduché, náměty leží na ulici, stačí se shýbnout,“ ale vzápětí dodává: „Já už jsem si plánovala jen bezstarostné užívání života, těšila se na cestování, na nové zážitky a objevy. Opravdu jsem neměla zájem chodit po ulici, natož se shýbat! Jenže pak tam leželo … NĚCO… čemu neodoláte, co musíte uchopit, musíte do toho jít, bezhlavě a naplno. A to byl začátek projektu Líbáš jako Bůh. Už léta jsem nepsala tak rychle a spontánně. Inspirací mi byly situace, které se odehrály dnes, včera nebo před třiceti lety a na které nikdy nezapomenu,“ přiznává se autorka této úspěšné české komedie. „Ve scénáři se otiskly moje zážitky, příběhy přátel, kamarádů i dětí a dokonce i situace, jejichž tvůrcem je můj vnouček.“ V hlavních rolích Kamila Magálová, Oldřich Kaiser, Jiří Bartoška a Eva Holubová. (oficiální text distributora)

Prehistar_

35% Celé je to takové divné. Nechápu, proč se to snaží tvářit jako příběh ze života, když polovina přítomných má ňáké naprosto neobvyklé povolaní. Herecké výkony nic moc, dobře hraje snad jen Kaiser, u jehož scén sem se docela zasmál. Všechno ostatní je ale špatně. Navíc, Poledňáková až na "Jak..." a "s tebou mně baví svět" točí samé podprůměrné filmy, takže si myslím, že nic lepšího jsme ani čekat nemohli. ()

Bloodoom

Nedá se říct, že to bylo něco úžasného a překrásného. Jedná se o průměrný český film, na který si po roce ani nevzpomenete :) Jde o takový klasický příběh který už byl k vidění jinde. Tomuto filmu asi nejvíc pomohlo obsazení a to jak do hlavních rolí, tak i do vedlejších. Film je prakticky našláplej "hvězdami a hvězdičkami". ()

mopy

Z velmi propagovaného snímku se stal né moc povedený film, který vykrádá romantické komedie ze všech koutů světa. Je to film spíše pro starší generace. Nicméně musím uznat, že příběh jistou hlavu a patu měl a občas jsem se také zasmál. Ale tam to pro mě asi končí... ()

Mausik

Tak nevím proč je tu spousta odpadu a negativních komentářů? Nevim co to ve vás lidi je ale dneska večer jsem se skvěle pobavil a myslím že i sál plný diváků. Možná jen ten konec byl trochu matoucí ale jinak bych tomuto filmu paní Poleďňákové nevytknul nic prostě 5 hvězdiček to je nekompromisní! ()

papinak

Ano je to sice pořád to samé dokola, ale s tím jsem na tento film šel a nečekal zázraky. Kupodivu mě ale bavil a Holubová s Bartoškou nezklamali. Kaiser po delší době na plátně a náramně mu to šlo. Nekonají se sice žádné salvy vtipných scén, ale humor je po celou dobu dávkován spíše v komornějším podání a je to dobře. Dobrá však nebyla kompozice zvuku a obrazu, kdy nejenže se songy většinou k ději nehodily, o hlasitosti ani nemluvě, ale občas mi přišlo, že začínají a končí na úplně nesmyslných místech. ()

Jezkoic

>>Největším plusem tohoto filmu je,že mělo i nějaky ten plus +++, sic je určen pro obyvatele 40 + a v kine sem byl jasně nejmladší a to už sem zažil pár dob ledových, přesto a ruku na srdce, to vyhozený peníz nebyl, sem tam sem se zasmál, semtam usínal, sečteno podrženo 3 hvězdičky značky Whirepool! ()

gatawa

Doby „tatínků“ a „S tebou mě baví svět“ jsou v nenávratnu. Tohle snad museli všichni herci brát jako velkou recesi, jinak nerozumím… Já jsem se o to snažila, nicméně se nedařilo. Stupidní, jiný výraz nenacházím. (A to jsem si říkala „horší než Nestyda to nebude..“ ó jak moc jsem se spletla :)) ()

Wlashack

Poslední dobou se až příliš často opakuji, ale musím znovu. Při pohledu na místní hodnocení se nestačím divit. Nevím, co tu lidé kterří film házejí do odpadu od tohoto druhu filmu čekají. Přátelé, toto není hlobokomyšlenkové drama s fylozofickou myšlenkou! Tohle je film pro pobavení, film u kterého máte vypnout a relaxovat! Já se tedy v kině bavil královsky, dlouho už jsem se tak nepobavil. Srovnám li to nepříklad s Jak se krotí krokodýli od stejné režisérky tak je to obrovský skok kupředu. Dostatek vtipných situací a hlášek, nijak složitý děj a dobrý výběr ansablu. Hodnotím-li v měřítku komedie a tím spíše pak české komedie musím dát pět hvězd. Rozhodně pro mě začíná čím dál tím víc platit to, že se prvně na film podívám a pak čtu kritiky ... bohužel. ()

missmiri

U tohohle filmu asi zalezi na vkusu. Vyborne vtipy, prijemny humor bez vulgarity a oplzlosti...dobre herecke obsazeni (Eva Holubova vede na plne care). Situace jsou myslim dosti aktualni k problemum dnesnich vztahu, je na ne vsak pohlizeno z vysokeho patra, tedy berme je s nadhledem. Mi se moc libil a odchazela jsem z kina s usmvem na tvari. Nezapomenutelne hlasky: Na to vam se.e bily tesak!!! :-)) Co dodat? ()

Dejvík182

Některé scény úplně trapné (smskové části, znázornění teenagerů...), ale nemůžu si to odpustit: po hovadině typu Jak se krotí krokodýli je Líbáš jako bůh dobrá oddechovka u které se sem se, věeřte tomu nebo ne, opravdu chvílemi nahlas smál... Kaiser i Magálová svoje role zvládli na 2, vyčnívá Holubová a Bartoška... Velice příjemná oddechovka... ()

LíškaEliša

Film bol na mňa a na moje zmyslové vnímanie priliš dlhý a okrem filmov,spomínaných v ostatných komentároch mi miestami pripomínal Kameňák.Príbeh mi pripadal trochu mimo,teenagerské smskovanie medzi hlavnými postavami nudné,miestami trápne až nudné, manželsko-nemanželský štvoruholník trošku zvrátený..ale aby som nekrivdila žánru "komédia",tak sa musím úprimne priznať,že som sa asi tri krát úprimne zasmiala,no pri záverečnych titulkoch som si vydýchla,že to konečne skončilo..a ono to titulkami neskončilo a doteraz sa pýtam: "to bolo čo?" Prvá hviezdička je za herecké výkony Jiřiho Bartošku a Evy Holubovej,druhá za herecké výkony ostatných hercov. PS: A kto neverí, že všetko je na webe? Vygoogliť si možete aj sokov a sokyne v láske,spolu s fotkami,adresami,telefónnym číslom,rodostromom a mapou k ich obydliam :-))) ()

Cabbage92

Předem chci všechny potenciální diváky upozornit, že pokud je nijak nenadchly filmy jako S tebou mě baví svět nebo Jak se krotí krokodýli, pak Líbáš jako bůh by pro ně bylo jenom zabitím 110 minut. Skutečně jde o další ukázku zvláštního černého humoru paní režisérky Poledňákové, která na nás ve svém filmu opět nachystala absurdní situace, u kterých většina lidí jen nevěřícně kroutí hlavou. Nicméně by bylo nespravedlivé tento film příkře odsoudit a poslat k odpadu. I když ani já osobně nejsem fanouškem „poledňákovštiny“ (to jest drsný humor paní režisérky) , které je celý film plný, musím uznat, že většina sálu se dobře bavila. Celý film je prosycen pohodou, která vás (ať chcete nebo nechcete) také pohltí a film si užijete.Možná to byl pouze můj dojem, ale většina komických (někdy až křečovitě) scén vyvolávala smích hlavně u publika 40+. Z čistě řemeslného hlediska film pozvedají skvělé herecké výkony Milana Šteindlera, Evy Holubové a Oldřicha Kaisera. Snad jen Karel Šíp zde působil jaksi nepatřičně,jakoby se do příběhu pouze na chvíli zatoulal ze svého pořadu Všechnopárty. Celkově bych zatím poslední (po)kus Marie Poledňákové zhodnotil jako oddechové téma, u kterého musíte být vděční, že je to barevné a hýbe se to.Nejde v něm o žádné hluboké myšlenky a je mi sympatické, že se to paní režisérka ani nepokouší předstírat, jak tomu u mnoha filmů je. Film má prostě pobavit a to se (snad) paní režisérce povedlo.Tři hvězdy. ()

P/\/EL

nudné, docela trapné a neromantické, neuvěřitelné___ostuda na ČEském lvu, ostuda českého filmu, nejnavštěvovanější český film roku 2009 (sem fakt zvědavej na to číslo).....důkaz krize.....nejúspěšnější české filmy z dřívějších let byly většinou o 2 až 3 hvězdy lepší..................fakt je mi líto těch herců, ztratili dočista soudnost....Kaiser mi v posledních letech příde velmi nezajímavý........argumentace o cílové skupině zas tak moc dobře nefunguje..obávám se, že většina lidí té věkové kategorie příliš nadšená ve skutečnosti nebyla...Vyjma těch nejnenáročnějších, co toho moc neviděla a žije televizí. Bylo natočeno tolik lepších filmů pro různé generace a přesto je mohl sledovat vlastně skoro každý a dokázal se bavit..... PS: Řemeslná kvalita je dneska už docela standart(to se dá považovat za pokrok, ale jiné aspekty filmu spíše upadají), pár věcí se možná povedlo, ale jako celek je to opravdu tuze špatné.. ()

Gugos

Hmm tak nevím,ale u mě to byl skvělý a pohodový film u kterého jsem se skvěle bavil a báječně si odpočinul vřele všem doporučuji ()

cmman

Známá byla s přítelem na tomto dílku v kině a prý se pořád smáli. Vzhledem k tomu, že to jsou lidé, co píší básničky, knížky apod. byl jsem tím celkem šokován, že zrovna oni a zrovna na tohle. Přečetl jsem pár komentářů a celkem jsem se bál. Přesto nebyl důvod. Nepřišlo mi to až tak špatné, jak zde mnozí píší. Dílko se zřejmě zapíše mezi nejkontroverznější. Co mi vadilo, tak byla Holubová, na tu jsem v poslední době celkem alergický a je jedno v jaké roli. ()

Neith

A mně se Líbáš jako Bůh líbilo. A je mi jedno, že je to komedie pro "dospěláky" a že se věci opakují a že se hrdinové culí nad textovkami jak "puboši". Sama sebe jsem si ve spoustě z nich dokázala představit. A chvilkama záviděla zamilovanost a šílela z komplikací a královsky se (se sklenkou chardonnay v ruce) bavila. To je tím, že věkem se blížím věku hlavních hrdinů a asi už od filmů nečekám nic jiného, než to, co filmy tohoto typu nabízejí. Úsměv, pobavení, potěšení, relax... ach jo...není to skvělé, když někdo líbá jako Bůh??? :-) :-) :-) ()

kritička

Ze začátku jsem si říkala: "Proč já se na to vlastně koukám?" Na konci jsem si říkala, že to je jedna z nejlepších českých komedií. Musím říct, že víc než samotný děj, mě zaujaly vtipné scénky a dialogy. Větu: "Na to ti sere bílej tesák!" asi nikdy nezapomenu, protože v podání paní Evy Holubové je prostě k nezaplacení! ()

Zemřela režisérka Marie Poledňáková

Zemřela režisérka Marie Poledňáková