Helena Altmanová je sympatická profesorka francouzštiny a literatury na gymnáziu. Patří k oblíbeným pedagogům, díky zdravému nadhledu si rozumí se studenty i kolegy ve sborovně. Zato její soukromý život je plný překvapení. Soužití v jednom bytě s bývalým manželem, úspěšným spisovatelem Karlem, problémy ovdovělé sestry Kristýny, manželské karamboly syna Adama i pozdní lásky babičky Alžběty - to všechno Helenu zaměstnává natolik, že jí na vlastní život a vlastní city jaksi nezbývá čas. A přesto jednoho dne přijde to, co obvykle přichází, když už jsme na sny rezignovali. Helena se za pohnutých okolností seznámí s lékařem záchranné služby Františkem. A úplně normálně a naplno se zamiluje! Začíná bouřlivý příběh plný vášně, rozchodů a návratů, v němž vztah zamilované dvojice plánovitě či neplánovaně komplikují jak partneři, tak další členové rodiny. Na otázku, kde hledá náměty, scenáristka a režisérka Marie Poledňáková odpovídá: „Je to jednoduché, náměty leží na ulici, stačí se shýbnout,“ ale vzápětí dodává: „Já už jsem si plánovala jen bezstarostné užívání života, těšila se na cestování, na nové zážitky a objevy. Opravdu jsem neměla zájem chodit po ulici, natož se shýbat! Jenže pak tam leželo … NĚCO… čemu neodoláte, co musíte uchopit, musíte do toho jít, bezhlavě a naplno. A to byl začátek projektu Líbáš jako Bůh. Už léta jsem nepsala tak rychle a spontánně. Inspirací mi byly situace, které se odehrály dnes, včera nebo před třiceti lety a na které nikdy nezapomenu,“ přiznává se autorka této úspěšné české komedie. „Ve scénáři se otiskly moje zážitky, příběhy přátel, kamarádů i dětí a dokonce i situace, jejichž tvůrcem je můj vnouček.“ V hlavních rolích Kamila Magálová, Oldřich Kaiser, Jiří Bartoška a Eva Holubová. (oficiální text distributora)

ToddB odpad!

Proboha co to bylo ?! Co tam dělaly ty scény s dětma? Aby to byla jako rodinný film ? Proč to trvalo 2 hodiny ? Jdi do řiti Poledňáková :-/ ()

Martyjoker

Pěkná komedie, která pobaví všechny generace, ale bez nějaké přidané hodnoty (proto jen 3 hvězdičky)!! První a poslední třetina filmu zábavná, prostředek velká nuda. Nicméně celkově film dokáže navodit příjemnou atmosféru. Rozhodně se nedomnívám, že jde o odpad, jako někteří další komentující. ()

Barybal

Ono to zase tak úpně hrozné nebylo, já osobně vidím, jako hlavní nedostatek toho filmu to, že divák nemá prakticky moc času se sžít s hrdiny, protože děj poskakuje mezi ději všech postav a nedá šanci se do některé z nich více vcítit a to bych viděl, jako hlavní problém toho snímku. Ten fakt, že hudba v tomto filmu působí spíše násilně, než jakkoliv jinak, tady byl už zmíněn a já jej potvrzuji, kupříkladu M. Žbirka je tam skutečně, jako pěst na oko. Myslím si, že ten film hodně drží nahoře (alespoň pro mě to tak je) O. Kaiser, pan Bartoška se svého úkolu také zhostil s elegancí, ale jeho postava mi až tak úplně sympatická nebyla. Každopádně si myslím, že autorka scénáře musela v nedávné minulosti prožít něco podobného, co je ve filmu, nebo a v takovém případě klobouk dolů, se dokázala vžít do postoje své "hrdinky" velmi mistrně, protože, pokud někdo prožil nějaký vztah se ženou 40+, jejíž manželství nefungovalo, nebo fungovalo špatně, tak ví, že realita je s tímto filmem prakticky totožná. Film na mě zapůsobil dojmem, že paní Poledňáková chtěla natočit svoji variaci na Román pro ženy, ale tak nějak tím svým pohledem, vsadila do toho osvědčené věci ze svých předchozích filmů a naroubovala je do nového děje a ono to vcelku drží pohromadě. Super je okamžik asi tak ve třech čtvrtinách filmu, kdy K. Magálová, coby učitelka zjišťuje od svých žáků, co je to román, čímž nám vlastně režisérka říká, co celou dobu sledujeme a nastíní i budoucí vývoj, aby byl tento román naplněn. Takže, pokud jste muž, či žena, to je jedno a prožili jste něco podobného ve svém životě, bude vám tento film připadat povědomý, ženám 30+ se bude jistě líbit, protože je tam příběh lásky, ovšem v moderním pojetí a určitě si najdou některou z postav, která jim bude blízká a pro všechny ostatní to budou téměř dvě hodiny víceméně nudy, ale za odpad bych to určitě neoznačoval, film zachycuje náhlou změnu v nudném a šedém životě stárnoucí ženy i se všemi vedlejšími prvky. Být to méně roztěkané, určitě by hodnocení bylo vyšší, takhle, pro mě jsou to dvě hvězdy a jedna je za již zmíněného O. Kaisera. ()

Budulínek

Zlobte se nebo ne, ale odpad to pro mě nebyl. Téměř celých 110 minut jsem se příjemně koukal. Nikoliv bavil, zas tak dobré to nebylo, ale ukoukat se to dá. Podruhé už to ale vidět nechci... Názor z druhé strany - moje drahá živitelka byla naprosto nadšená a viděla to třikrát během dvou týdnů. Dějí se věci mezi nebem a zemí, které nikdy nepochopíme. :-) ()

Bow-Z

Líbáš jako Bůh = reklama na SMS tóny. Poledňáková nezklamala a opět naservírovala slepenec ničeho se známými tvářemi, kteří to ovšem nezachrání. Silně mi to připomíná o generaci posunutej Román pro ženy, takže Román pro ženy uprostřed klimakteria. Že já se neponaučim. ()

karmalat

Opravdu nesmyslné. 1 hvězdičku dávám za to, že to aspoň mělo filmovou podobu. A ostatní hvězdičky ztrácí za absolutní ztrátu vkusu a propagaci nemorálnosti jako normy. Nejsem žádný puritán, ale tohle bylo příliš. Možná, že se paní režisérka inspirovala skutečnými osudy, ale není to nic, co bychom chtěli žít a prožívat. A nejhorší na tom bylo, že to vše asi bylo mysleno vážně jako oslava vzájemné tolerance a rodiny. A měl to být úsměvný příběh. Ale abych jenom nekritizoval, řemeslně je to průměr, takže v televizi se to shlédnout dá. ()

Moskal odpad!

To je tedy humus! Řekl bych o sobě že jsem průměrný divák, ale to neznamená že jsem dementní. Kvality snímku možná ocením až budu ležet jako starý retardovaný prašivka v síbrťáku, dříve asi ne. ()

matespal

já mladej sem o líbílo se mi to,jestli někdo neumí pochopit humor postarších lidí tak je mi ho upřímně líto... ()

Vendea

Tolik negativních komentářů jsem nečekala......jsem filmový laik - soudím jen podle svého vlastního dojmu - je to oddechový film, který mne bavil a potěšil - jak při prvním shlédnutí v kině, tak i teď na DVD. Lehká nenucená rodinná komedie. Herci, které mám ráda. Situace ze života. U mě má tento film své místo... ()

zebu_cz

Poslepované fóry do jednoho nekonzistentního celku. To, že jsem se několikrát při této herecké exhibici (v kladném i záporném významu) Oldy Kaisera zasmál, považuji za největší úspěch tohoto "díla". Úsměvná byla snaha narvat sem co nejvíc známých ksichtů, jen, aby si divák řekl "hele, toho znám z Vékávéček". Vrcholem všeho je pak cameo Karla Šípa. ()

Marcey199

Myslela jsem, že film Jak se krotí krokodýli paní Poledňákovou poučil. Evidentně ne. Hrůza, hrůza, jediným rádobyvtipem byla x let stará hláška "Na to ti sere bílej tesák". Ne ne a ještě jednou ne. Díkybohu aspoň za to, že jsem na tomhle děsuplném filmu nebyla v kině. ()

Marčus

Celý film je kromě nepříliš dobrého humoru charakteristický především primitivním příběhem o rozcházení a scházení muže a ženy na prahu šedesátky. Zakončení celé produkce je navýsost trapné a proto se domnívám, že je mé hodnocení ještě značně pozitivní. 20 % ()

Huhulačka odpad!

Další příšerný český film! Pustila jsem si jej na Nový rok, že se u něj alespoň prospím, protože už předem jsem věděla, že to nebude nic "extra". Avšak to, že ve mě vyvolá tak hrozné pocity, že nebudu moct usnout, jsem nečekala! ()

KortAll odpad!

citace : choze S některými filmy člověk zažije jediný příjemný okamžik a to když je tu ocejchuje odpadem. Ale koukat se na tohle déle než čtvrt hodiny, na tuty bych prokopnul televizi v zoufalé touze šlápnout Magálové do úsměvu. Ps : Choze .promiň za použtí tvého komentáře , ale toto přesně vystihuje moje pocity !! ()

Figuto odpad!

Opravdu utrpení. Bez šťávy, nápadu. Něco se dělo, ale moc mě to nezajímalo. Vyvařená voda. Pára nad hrncem. Přes několik výpadků vědomí jsem se dočkal konce. ()

Umělec odpad!

Strašný :-( Zhruba na úrovni Pánské jízdy nebo Kameňáků ... Jak někdo může něco takovýho natočit? A jak na to někdo může jít do kina? Nic tak hroznýho jsem už dlouho neviděl. 0% Tak po určitých diskusích opravuji názor, asi to svojí cílovou skupinu má. Ale je to určitě starší generace a nejlépe ženy. Pro mně to bylo ale utrpení ... ()

sioned odpad!

Většinu filmu jsem se modlila ať už je konec a nakonec jsem to vzdala a v sebeobraně jsem usnula. Až na občasnou vtipnou hlášku je tenhle film až děsivě nudný. Možná mu porozumí více ženy ve věkové kategorii nad 40, ale to z něj dobré dílo stejně neudělá. ()

Mjoh

4*? No jasne ze ne, to je jen pokus ten film zvednout z mist kam nepatri. Protoze 3* jsou to kvalitni. Pro me po krokodylech zmrtvychvstani Marie Polednakove. Proste jsem si film pustil a dobre se bavil. S Holubovou, v sanitce... A proc? Protoze jsem na rozdil od pritomnych intelektualu vedel co si poustim, proste komedii od Polednakovy... A ten zaverecny skok, parada :-) ()

Zemřela režisérka Marie Poledňáková

Zemřela režisérka Marie Poledňáková