Sarah (Shauna Macdonald), se jako jediná přeživší dostala z labyrintu podzemních chodeb a leží v nedaleké nemocnici s dočasnou ztrátou paměti. Jelikož pátrací akce po zbytku dámské výpravy neprobíhá zrovna nejlépe, přidá se Sarah na rozkaz šerifa k záchrannému týmu v naději, že si vzpomene, co se vlastně stalo. Netrvá to dlouho a ocitá se zpět v podzemním bludišti, kde si začíná na všechno vzpomínat... Není už ale pozdě? Dokáže i tentokrát překonat všechny nástrahy, které jí ''opuštěné'' doly připraví? Krvavý boj o přežití začíná..... ZNOVU! (Krouťák)

tina18

O poznanie slabšie ako 1 ( veľké mínus skoro pre všetky pokračovanie úspešných hororov). Čo bolo fajn , bolo celkové rýchle naviazanie na koniec jednotky, čo prinieslo deju trochu iný nádych. Avšak aj tu pokračujú nezodpovedané otázky, ktoré nikto nevysvetlil čo je škoda- také "uzavretie kruhu" by tomu dodalo istú pochmúrnu atmosféru. 50% ()

abanek

Ok, jednicce sem dal ctyri *...Tohle je o dost horsi...Ta umela krev je peklo a logika je taky v prdeli...Slabej odvar z prvniho dilu.... ()

Dalajlada

Kopie prvního dílu. Se vším všudy. I s tím mizerným osvětlením. A některá místa se mezitím i změnila. Kde byla voda, tam už není... Závěr to trochu zachránil, ikdyž si neodpustil heroické pózy, které v prvním díle nebyly. Škoda, začínalo to dobře. ()

matko2351

Uz to nemalo take caro ako prvy diel. Krvy tam bolo ovela viacej, ale zase to je pravidlo druheho dielu. Vacsie, vacsie, vacsie. Koniec otvoreny a dal sa ocakavat. Uz ked ten starec zmurkol na tu policajtku,vedel som ze nieco nie je v poriadku. Pre mna 3* ()

Meraxes

Pokračovanie bohužiaľ zďaleka nedosahuje kvalít prvého dielu. Začína sľubne, zábery na krajinu, parádna hudba a rýchly zostup záchranného tímu do jaskýň, tentokrát cez atraktívnu starú baňu. Zážitok je to opäť relatívne nepríjemný a klaustrofóbický, ale v jaskyniach je príšerne veľa svetla a pôsobia dosť ako umelé kulisy nasvietené reflektormi, ktorými aj sú. Potom chvíle, keď sa pozerajú cez nočný režim kamery aby v "tme" niečo videli sú vcelku trápne a to o to viac, že som podobne ako pri pri prvom diely zvolil pozeranie v noci. Väčšina smrtí je naozaj nenápaditá, formou ukusnutia časti krku, k tomu tu vo veľkom tečie kečup a to s obľubou naším hrdinkám do tváre. Bezprostredne po návrate do jaskyne je Sarah pochopiteľne dosť vystresovaná a mykne ju pri každej skale, ale potom väčšinu filmu koná s absolútnou rozvahou a kľudom, čo je dosť divné. Ale aj tak to nie je ona, koho správanie by kazilo dojem. Väčšina záchranného tímu je tu len na to aby mali orkovia koho zabiť a na tak nezmyselne sa správajúcu postavu, ktorá by ma tak vytáčala ako tunajší šerif by som si musel dlho spomínať. Našťastie sa celkom uspokojivým spôsobom odoberie na druhý svet. Descent part II je pre mňa dosť sklamaním, má dobré chvíle a zopár dobrých lakačiek, ale celková atmosféra je dosť zabitá prílišným množstvom svetla, kopou naozaj umelej krvi a debilne sa správajúcimi postavami, ktorým prajete akurát, aby ich už nejaký ten ork zožral. Najintenzívnejším momentom je potom pozeranie found footage nahrávok z prvého dielu, čo len potvrdzuje, že bol po všetkých stránkach lepší. 3* 54% ()

Thane

U pokracovani byvam pomerne tolerantni a dost veci odpustim ale tohle je od zacatku uplna blbost. Zpatky v jeskyni uz je to zase pomerne slusny ale je to o dve tridy horsi nez jednicka a zbytecnej film. Postavy jsou uplna zoufalost. Jedina zajimava vec je konec ale dost na silu asi aby to byl ozajimavy a stejna blbost jako zacatek a vlastne i vetsina filmu. ()

TylerD.

Příběh funguje dobře, kazí to předvídatelné a hloupé lekačky a klišoidní chování. No ale ten konec? Na začátku a na konci se stejná postava zachová zcela opačně bez jakéhokoli vysvětlení? Co je to za blbost? Ppbně to takhle nesmyslně ne/uzavřeli proto, aby měl další díl vůbec co říct a vysvětlovat a nevyvařovali z další záchranné expedice na záchranu předchozí záchranné expedice. Jenže je to 14 let a nejspíš i tenhle blbej konec jen přispěl k tomu, že série byla pohřbena nadobro. A u mě díky němu film přišel o jednu hvězdu. ()