Zaprášená restaurace v poušti Mojave se stává ve filmu Legie, velice originálním a děsivém zpracování Apokalypsy od režiséra a scenáristy Scotta Stewarta, dějištěm poslední pozemské bitvy. Zatímco se lidstvo samo ničí v záchvatech divoké zuřivosti, chystá se skupinka lidí, uvězněných kdesi v pustině, na poslední zoufalý pokus o odpor. Pomoci se jim dostává od tajemného a mocného cizince. Bob Hanson (Dennis Quaid), majitel odlehlého motorestu se svým partnerem Percym (Charles S. Dutton) nemají o panice, která se po světě šíří, nejmenší tušení a poklidně se dál věnují své práci. Krásná servírka v pokročilém stupni těhotenství, Charlie (Adrianne Palicki), obsluhuje u snídaně Sandru a Howarda, dobře zajištěný pár (Kate Walsh a Jon Tenney) a jejich dospívající dceru Audrey (Willa Holland), kteří tu čekají na to, až jim Bobův syn Jeep (Lucas Black) opraví auto. Když vypadne televize a posléze i telefony, uvědomují si všichni přítomní, že ztratili veškerý kontakt s okolním světem. Zatímco se snaží přijít na to, co se vlastně stalo – zemětřesení? Teroristický útok? - vstoupí do motorestu příjemná stará žena (Jeanette Miller) a objedná si od Charlie steak. Když ho dostane, začne ale po všech přítomných pokřikovat velice šokující hrozby. V několika málo vteřinách odhalí, že disponuje nadlidskou sílou a zaútočí na Howarda, kterého velice vážně zraní. Zoufalé snahy o zajištění lékařské pomoci skončí předčasně poté, co se z motorestu následkem neproniknutelného oblaku hmyzu stane jediné bezpečné místo široko daleko. Zatímco si lidé v něm začínají zvolna uvědomovat vážnost své situace, objevuje se cizinec (Paul Bettany) s celým arzenálem kradených zbraní. Oznámí Charlie, že její nenarozené dítě je poslední nadějí lidstva a že je ochoten udělat cokoliv, jen aby ho ochránil. (oficiální text distributora)

Wienczaa

Až na důchodkyni, která si vypůjčila chrup z filmu Zachraňte Williho, zde není nic inovativního, zajímavého a originálního. V postapokaliptickém žánru je v poslední době dost velká konkurence a bohužel film Legie oproti konkurenčním snímkům značně pokulhává. Kdo jste tento film ještě neviděli tak jste o nic nepřišli a není ani potřeba jej shlédnout. Hold tvůrci zaspali dobu a to dost kriticky... ()

Clavius

Efekty kvalitativně na úrovni Outlandera, za ty peníze se asi nedalo čekat víc a od Stewarta toto beru jako velice pěkné překvapení. Je to klasické oddychové béčko pro nudné večery, kde Bettany hraje padlého anděla, který se vzdá nesmrtelnosti, aby zachránil život nenarozeného dítěte před "nasraným" bohem. nechyběly ani scény, u kterých se člověk zasmál, (spoiler: viz, kde Michael říká, že ať drží správně pistole, jinak jim to ustřelí ruce a všichni hodili pohled na kolegu, který měl jen jednu ruku :) /spoiler). Silné 2* a moc se těším na další počin od Stewarta + Bettany. ()

Wancohoff

nebudem hodnotit pretoze som pri tom zaspal..takze si to budem musiet zopakovat... prva polhodinka skvela,hlavne po scenu so starou zenskou :-D no a potom klise x krat videneee...nehorazna podobnost s the myst.a pokus o drama zlozku z nej ukradnuty... plno mudrych kecov, ktore neubijalo len film, ale aj mna...mozno zmenim nazor ked to dopozeram.ak budem mat ofsem chut ...30.8.2010 EDIT : dopozeral som, takze hodnotim .... ale je to tak ci tak volovina :D ()

j0nathan

Dobrý trailer - to je jediné co tento film měl. Škoda, určitě z toho šlo vyždímat mnohem víc. Dobré komentáře : Sobis87, Psema ()

(Z)denny

Bůh ztratil víru. Ztratil víru v lidstvo. Naštěstí lidé neztratili naději. Naději sami v sebe. Naději v boha.. Po shlédnutí tohoto filmovýho blábolu nějak ztrácím naději, že letos uvidím nějaký dobrý snímek.. ()

bidja

..předchozí děj: za prohřešek v práci jsem se potrestal sledováním filmu Bitch Slap. Bohužel jsem se nedopodíval, jak to dopadlo ? Dosledování tohoto filmu však již bylo dostatečným trestem. Doufám, že bez trvalých následků. ()

Eristt

No nevím, šlo z toho vytěžit určitě více, ale na druhou stranu nikdo žádný zázrak nečekal. Nicméně tvůrci si mohli dát trošku záležet na - alespoň náznacích - logiky. Andělé se během filmu neustále odvolávají na vůli jejich pána, který už nevidí lásku v jeho dětech. To by šlo. Ale když někdo hlásá něco takového, tak jakým právem používá prakticky, které jsou ještě mnohem horší? Důchodkyně, která žere lidi? Nevinný chlap na kříži, který exploduje? Navíc na akční béčko, kterým film je, se tam příliš mluví. A mluví se hloupě, tupě a prázdně. Takže i přes nízké očekávání jsem stejně lehce zklamán. ()

Simgal

Od Legion jsem čekal víc. Celou dobu se tento film tvářil jako čistokrevná béčková řezničina, ale nakonec to celé dopadlo poněkud jinak. Mluví se tu víc než střílí, což je kvůli béčkovým scénářům vždycky problém. Navíc většině postav tu chybí jakákoliv motivace nebo snaha o to, abychom si je oblíbili, takže když nějaká umře je nám to vlastně šumák. Celý film tak drží nad vodou tři věci. Paul Bettany, neokoukaná tématika a pár opravdu povedených scén (přílet Gabriela nemá chybu). Legion je pohodová oddechovka, kterou si spíš můžete vychutnat na DVD, které mu přece jen bude sedět víc než kinosál. Constantine zůstává nepřekonán. ()

Jendus

Kdyz sem videl hodnoceni, nedelal sem si velky predpoklady o nadchazejici skoro 2 hodinovce. Ale tohle .... tohle je vazne totalni .....!!!! Jediny, co se mi asi libilo, byly ty detstky postavy, kterymi manipuloval "pan nejvyssi". Naopak sem nejvic postradal vysvetleni, proc to ne/narozene je tak dulezity... Proste ztrata casu. ()

Illy

Mohl to být výborný nářez v čele s charismatickýn Bettanym a prvních dvacet minut tomu napovídá. Pak se však utopíme v neuvěřitelných blábolech a strašných dírách v logice děje. Veliká škoda. ()

Pavelos

Oh shitttt:-( Ze začátku když se snímek natáčel jsem se těšil, po čase jsem byl už pouze zvědav a nakonec když jsem to viděl, tak to bylo sakra hodně špatný.. Do traileru vysekli pouze to co stálo za to, jinak ta ostatní bezduchá konverzace celý film byla opravdu ubíjející.. Naprostý souhlas s uživatelkou KevSpa, která napsala: "Chyběla mi tam už jen erotická scéna mezi Michaelem a Gabrielem". Tahle hláška mě fakt pobavila:-)))) ()

Martinius

uplne mi unikol zmysel filmu i jeho pointa. vobec som nepochopil, o com to cele malo byt a obavam sa, ze to nepochopili ani jeho tvorcovia. preto mi dalsie slova na adresu tejto akcnej pseudoapokalypsy pripadaju zbytocnym mrhanim casu. dve hviezdicky cisto za to, ze som sa nenudil a nezaspal som ani napriek unave. ()

Thomm

"Proč je Bůh na své děti tak rozzlobený?" - "Nevím, asi ho tahle hovadina už přestala bavit"... No mě teda tahle hovadina ani bavit nezačala. Jedna hvězda za gumáka zmrzlináře a spider-pig babičku. ()

Kratoc odpad!

Jestli nás někdy Bůh zatratí, tak to bude také za takovéhle filmy. Já chápu, že je těžké přijít s nějakým originálním námětem, ale tohle?!? WTF? Andělé, kteří vypadají jako rockové hvězdy (včetně cool tetování) mi pořád někoho připomínali a já si pořád nemohl vzpomenout koho. A pak mi to docvaklo. Pamatuje na Modrou ústřici z Policejní akademie? Tak ti dva jsou přesně jako kdyby nepřiletěli z nebe, ale tam odsud. Do toho se pak mlátí v choreograficky tragicky zfilmovaném souboji, načež je celý svět spasen a zachráněn. Do toho, jako forma potopy, se potácí banda démonických zombíků. Přátelé! Jestli někdy skončím v Pekle, tak tohle mi budou pouštět pořád dokola a dokola. Už teď se bojím ... P.S. A abych nezapomněl, tak epochální hudba (hlavně při souboji Michaela s Gabrielem v baru) je prostě p-ř-í-š-e-r-n-á! ()

jacksax

nelogický, neinteligentní, přímo katastrofálně natočený snímek, na kterém opravdu není co pochválit. Uwe Boll je v porovnání s touto obludností režisérská superstar. ()

RomeroIsGod

Takovýho potenciálu to mělo a takhle to doj*bali. Škoda, protože nasraný andělové se zbraněma je fakt dobrej motiv. Pár dobrej scén tu je (třeba zmrlinář), ale celkově je to takový roztahaný, nelogický a nedotažený. Velká škoda. ()

O_o

Tento mix akcie, hororu a trileru v jednom sa moc nepodaril. Úplne bez fantázie sa odvíjajúci dej s nedotiahnutými scénami a hlúpym poňatím "božských" prvkov. Už len samotný úvod filmu, kedy spadne anjel Michael na Zem a prvé čo urobí je, že vylúpi muničný sklad, vplýva na diváka dosť lacno. Scott Stewart tento film prehnal a nedotiahol zároveň. ()

Z Camelotu do Města z kostí

Z Camelotu do Města z kostí

01.06.2011

Přestavitel mladého krále Artuše z aktuálního seriálu Camelot Jamie Campbell Bower (foto) si připíše do filmografie další fantasy roli. Zahraje si totiž v adaptaci ságy spisovatelky Cassandry Clare… (více)

Včera jsme to roztočili, drahoušku

02.04.2009

S kolty na upíry

S kolty na upíry

18.12.2008

Tento týden jsme psali výhradně o komiksových adaptacích. Dnes tady pro změnu máme... ehm, komiksovou adaptaci. Korejskou „mangu“ Priest (u nás vyšla jako „Kazatel“ – pozor, nezaměňujte s Preacherem,… (více)