Victor Mancini je posedlý sexem, ale přitom se musí postarat o svou umírající matku. A to není zas tak snadný úkol, jak se zdá. V chytré černé komedii na motivy románu Chucka Palahniuka hrají Sam Rockwell, Anjelica Huston a Kelly MacDonald.
Film, který režisér Clark Gregg natočil na motivy románu světoznámého prozaika Chucka Palahniuka (Klub rváčů), vás zve na chytrou a vtipnou výpravu do hlubin sexuálního nutkání i k výšinám druhého příchodu Ježíše Krista! Victor Mancini (Sam Rockwell) je závislý na sexu. Kromě podřadné práce v podivném zábavním parku a svádění všeho, co se svést dá, ještě tahá peníze z důvěřivých lidí pomocí podvodu, který ho jednou může připravit o život. Teď nicméně stojí před těžkým úkolem. Aby zachránil svou umírající neurotickou matku (Anjelica Huston), musí přivést do jiného stavu její svůdnou lékařku. Je to úkol, který se snadno řekne, ale hůře plní. Zalknutí - to je škodolibá a zamotaná komedie o dysfunkci, spáse, lásce a libidu. (oficiální text distributora)

Rathalos

Tak toto mi absolutne nepripada ako komedia,dalsia trapna americka sracka,v ktorej nejaky curacik osukava kazdu,ktora mu vleti do cesty,jednu hviezdicku dam,ale ani neviem,ze zac...:-) ()

pepa3rd

Jsem z tohohle dramatu (o komedii se moc mluvit nedá) docela zklamán (né proto, že bych čekal komedii). Jsou zde sice velmi dobré momenty, kdy jsem si říkal, že teď se to "rozjede", ale ve výsledku se nic takového až do konce nestalo. V podstatě tam nějak plyne děj, na plátně se něco děje, ale člověka to víceméně nechává chladným. Najednou je tu konec a ... a nic. Tedy něco jo. Minimálně tuhle devadesátiminutovou věcičku pustím z hlavy. 40 % ()

JimiH

Zdařilá adaptace výborné knihy. Kdo čekal, že se do výsledného filmu dostane více naturalistických pasáží z knihy bude zklamán, ale já osobně jsem s Greggovu verzí spokojen. Srovnání s Klubem rváčů je mimo, protože kromě stejného autora předloh jsou romány i snímky úplně jinak laděny, napsány a stylizovány. ()

n3uro

Tohle je jeden z těch filmů který pokuď se vás dotknou, tak vás svým způsobem změní. A to jsem od filmu Choke v žádném případě ani nečekal. Po pravdě, tenhle film jsem vybral náhodou a myslel si že jde o další romantickou komedii, kterých tu už bylo hodně. To že jsem se mýlil, o tom už vypovídá moje vysoké hodnocení. Tady ani tak nejde o komedii, jako spíše o syrově podané životní dramata, nadlehčené ironií osudu, jenž se nikdy nemůžou stát stereotypní. Po filmu jsem si musel sehnat závěrečnou písničku (Radiohead - Reckoner), což dělám málokdy - jsem hudebně vybíravej :). Dodám snad jen, že čím víc o filmu přemýšlím, tím víc u mě stoupá v oblíbenosti (a to nemluvím o neustálém Deja-Vu pocitu...). ()

Kingjiri

Asi jsem natvrdlej, ale nějak jsem uplně nepobral smysl Zalknutí. Ze začátku mi všechno přišlo jasný jako facka, ale pak jsem se do toho začal nějak zamotávat. No, ono mě to taky bavilo pořádně jenom v úvodu, kdy Victor sypal jednu sexistickou hlášku za druhou (ať žije Californication) a objevil se Victorův věčně honící kámoš. S příbývající stopáží se ale přímou úměrou zvětšovalo moje znudění (fakt to neni dvojsmysl:D). Dramatickejch prvků jsem tu moc nenašel. Zalknutí spíš pořád balancovalo na pomezí málo a průměrně vtipný komedie, ale zahraný to bylo slušně. ()

LadyEsik

Knihu Zalknutí od Chucka Palahniuka jsem zatím od něj odložila na později, možná na nikdy. Přehršle sprostých slov a sexuálních úchylek, to číst nemusím. Přesto mě zajímalo, o čem kniha je. Libor říkal, že konec je úplně jiný než v knize, ale tak to u filmů bývá. Tento byl ryze filmový, ale ne Palahniukovský Ve filmu Choke od režiséra Clarka Gregga se mi líbily retrospektivy, které viděl hlavní hrdina Victor Manciny (Sam Rockwell) v ženách z nemocnice – se kterými spal. Zápletka s doktorkou je docela zajímavá, ne až tak nová, ale ani na ní film nestaví. Kdybych se nad snímkem zamyslela bez subjektivního postoje, protože je to prostě podle Palahniuka, asi bych ho hodnotila průměrně. Nevidím v něm moc sdělitelnou myšlenku, nevidím moc, na čem vlastně je film postavený, snad na sexuální závislosti. Nevidím nějaké extra herecké výkony. A přitom… a přitom se mi film líbil a bavil mě. Asi se nad ním nesmím zamýšlet, protože v něm tak opravdu nenacházím nic moc podstatného. ()

anitae

Když jsem viděla Zalknutí poprvé tak jsem uvažovala o odpadu, podruhé jsem se už docela bavila a asi mě to inspiruje i k přečtení knižní předlohy. Závislák na sexu Viktor pracuje jako průvodce životem 18. století, navštěvuje svou vážně nemocnou matku a hledá svého otce. Co mě pobavilo: Viktor a jeho pěkně zahrané dušení v restauracích, babka Eva a její pipinka, deník matky a předkožka Ježíše, napadení rysem, znásilnění s heslem pudl, … Po delší době se mi líbil dabing i hudba. ()

tranquill

"Myslím, že jsem tě měl radši, když sis ho jen bez přestání honil..." Ano, tato komedie je poněkud provokativní, ale ne nezajímavá. Škoda, že druhá část ztratila trochu na poutavosti, hodnotil bych i výš. ()

Pekisan

Ako ten sen, v ktorom vsetko dava zmysel hoci je plny najdivnejsich veci. Potom sa zobudim a nestacim sa divit co to vlastne bolo a za par minut je to cele zabudnute. Nastastie som hodnotil hned po zaverecnych titulkoch. Maly zaujmavy film s celkom netradicnym milo pomalym feelingom. ()

Chester7

Těšil jsem se na další Palahniukovu knihu jako už dlouho na nic. Vychutnával jsem si každou větu a každou situaci. Nejsem sexuálně závislý. Nejspíš nemám ani tak zvrhlé představy a myšlenky jako Palahniuk, ale dostalo mě to. Určitě ne tak jako před lety Klub Rváčů, ale dostalo mě to. Představoval jsem si, jako bych to znova četl, užíval jsem si to. Kdo nezná knihu, nepochopí, je v tom příběhu daleko víc. Konec knihy se nedá srovnat s koncem filmu, přesto dávám plný počet. Vzpomínám na knížku, prožívám něco, co už jsem dlouho nezažil, a za to jsem vděčný... ()

E lan

Slušná ujetina, která rozhodně pobaví:-) Sam je ve své roli vynikající, jen příběh je chvilkami zmatečný. Přesto můžu doporučit, rozhodně to není nudné:-) ()

BaronX

Hmmm ... "Někdy musíte přijít o všechno, než vám do dlaně přistane mince. Nebo něco jiného. Přišel jsem na tohle. Nejsme přisluhovači ďábla, ani bezchybná boží stvoření. Necháváme svět, aby nám určil, jestli jsme svatí, nebo sexuálně závislí ... normální nebo blázni, hrdinové nebo oběti ... dobré matky nebo milující synové ... Rozhodnout se ale můžeme sami. Jak mi jednou řekla jedna moudrá žena: "Někdy není důležité, kterým směrem skáčeš, ale jen to, že skáčeš ... "" ()

SKreyn

Predlohu som k tomuto filmu nečítal, asi by som to ani nepozeral, ak by sa tak nestalo. Chcel som si pozrieť nejakú dobrú komédiu a podľa hodotenia som predpokladal, že sa po dlhšom čase dobre zasmejem. Režisér Clark Gregg si v tomto filme aj zahral. Radšej by sa mal držať herectva a nie režírovaniu. Ako herec sa mi páčil viac. Takže mňa tento film moc nepobavil, keď mám povedať pravdu, tak skoro vôbec, teda čakal som od neho oveľa viac. Skôr sa prikláňam k žánru dráma ako komédia, aj keď tam boli prvky komédie, len nie moc podarené. 2* ()

Nessa

Ač není zalknutí nejlepší palahniukova kniha, ač není na plátno převedena tak, jak by si zasloužila, přesto to jsou 4*. Některé vtipy mohly být drsnější a šílenější, ale výkony a dialogy Sama Rockwella i Anjelici Huston drží film v té správné hladině. ()

zaso162

Sledovanie mi nevadilo, nebavilo, ale nevadilo. Nakolko som predlohu necital, nemal som velke ocakavania, co sa mi v konecnom dosledku aj splnilo. Nazvat to komediou/dramou je trosku silny pojem...keby existuje nieco medzi, tak je to prave tento film. 3* ()

LudkovaLevaRuka

Představa, že se z každého filmu podle knížky Chucka Palahniuka vyloupne nový Klub Rváčů, je stejně tak krásná jako nepravděpodobná. Snímek vcelku pečlivě sleduje děj knížky, tedy kromě úplného konce, který zavání happy endem. Jako většina adaptací vypouští autorův vypravěčský styl a filosofickou onanii. Tam kde je Palahniuk syrový a drsný, je Gregg spíš nápaditý a vtipný. ()

Derek7

Palahniuka mám hrozně, hrozně, hrozně rád, ale tohle zpracování jinak vcelku dobrý knížky se fakt moc nepovedlo. ()

stephano

Film ničím zvláštním nezaujme. Sam Rockwell tajtrdlikuje a prakticky v každym filmu má uplně stejnou roli. Je to komedie s prvky dramatu. (zasmál jsem se tak 2x a to jen pod fousy, a dramatická část je spíše scénáristická slátanina) ()