Reklama

Reklama

Expelled: No Intelligence Allowed

všechny plakáty
Trailer

Obsahy(1)

Film o potláčaní slobody vo vede, o tom, ako je odsudzovaný a diskreditovaný každý, kto sa postaví proti darvinizmu a evolúcii. Taktiež poukazuje na to, ako darvinizmus inšpiroval napríklad Hitlera, ako priviedol mnohých ľudí ku strate viery, atď. (vladinko0)

Videa (1)

Trailer

Recenze (16)

mdouglas 

všechny recenze uživatele

Nechci říkat, že na tomhle filmu je úplně všechno špatné. Problém je tady spíše v podání celého problému. V tomto dokumentu kupříkladu není vůbec vysvětleno co to je ten inteligentní design. Dobrá, mohl bych si to po skončení zjistit. Čekal bych ale, že aspoň nějaké základní info mi film dá. Další co se mi nelíbí, je záhadný výběr odpůrců ID. Mám pocit, že na tento post asi vybírali samotného ďábla. Ať mi nikdo netvrdí, že je tenhle film objektivní a ve výsledku i užitečný. 35% ()

Arach.No 

všechny recenze uživatele

Dávám 15% za několik povedených výroků (všechny od darwinistů), ten nejlepší už přepsal QuentinVetinari. Mimo něj se mi ještě hodně líbila údajná odpověď Bertranda Russela (citovaná Richardem Dawkinsem) na otázku co by řekl bohu, kdyby se s ním, jako zapřísáhlý ateista, po smrti setkal - "Pane, proč sis dal takovou práci, aby ses skrýval?". Trefné, ale přece jenom se u tohoto filmu příčetný člověk častěji naštve, než pobaví. ()

Reklama

Heretique odpad!

všechny recenze uživatele

Tento film je nehorázný shit, ale právě proto by se na něj měl každý podívat. Manipulaci s divákem a demagogii bych dal 6 hvězd z pěti, ale logika je na stupni 0 K. Většina záběrů je úplně mimo mísu, závěry a poučení na úrovni TV Nova a k tomu hnusná plytká hudba, která opruzuje ucho celý film. Rovnice, které se dají z "dokumentu" vyvodit by byly: evoluce = darwinismus = eugenika = nacismus; neboli teorie evoluce = nacismus. Dál pak (společnost - náboženství) = stalinismus, což je taky vskutku zajímavé. Pokračujme (biologie + náboženství) = svoboda a naopak (věda - náboženství) = nesvoboda. A konečně (náboženství + věda) = inteligence (obsaženo i v názvu dokumentu) oproti čemuž (věda - náboženství) = ignorance a idiocie, a neprostupná hranice mezi vědou a náboženstvím je přirovnána k Berlínské zdi. Famózní závěr: Spojme se všichni a ukažme společně Darwinovi fakáče, tím, že se budeme bavit o inteligentním designu, jakoby to nebyla totální sračka nehodná pozornosti! ()

KrestanFilms 

všechny recenze uživatele

Dokument o hledání pravdy. Evoluce nebo stvoření? A proč je evoluce protlačována a stvoření potlačováno? Tento dokument nepřináší žádné odpovědi, ale vyvolává otázky. Otázky, na které je dobré si odpovědět... A mnohdy zesměšňující prostřihy (ikdyž vůči opačné straně barikády) mi vadily... Před shlédnutím filmu je dobré vědět, co znamená ID, aneb Inteligentní design A jako vždy - TIPseznam dalších křesťanských filmů. ()

Railman odpad!

všechny recenze uživatele

Tak Inteligentní design je prý vědecká teorie, kterou vědecký "establishment" nechce přijmout. Náboženství jménem Darwinismus bylo příčinou nacismu. Plus nějaká svědectví vyhozených vědců. O samotném ID jsem se toho moc nedozvěděl, vlastně nic. Ale mrkněte na trailer sequelu, ten by mohl být lepší :) http://www.youtube.com/watch?v=-ThQQuHtzHM ()

Reklama

Reklama