poster

Půlnoční polibek

 • USA

  In Search of a Midnight Kiss

 • Slovensko

  Polnočný bozk

 • Nový Zéland

  In Search of a Midnight Kiss

 • Velká Británie

  In Search of a Midnight Kiss

 • Austrálie

  In Search of a Midnight Kiss

Komedie / Romantický / Drama

USA, 2007, 100 min

Režie:

Alex Holdridge

Scénář:

Alex Holdridge

Kamera:

Robert Murphy

Hudba:

Rich Alick
(další profese)

Komentáře uživatelů k filmu (113)

 • nunka
  ****

  Film o čare jedného dňa, jednej noci. On a ona, postupne sa spoznávajú, tak trochu v štýle Linklatera. Na čiernobielom melancholickom pozadí sa v priebehu hodiny aj pol predstavia dva ľudské príbehy, ktoré sa stretnú a spoločne prešľapú pár Los Angelských ulíc. Nenápadný skôr klubový film, ktorý rozhodne stojí za to vidieť. Mix romantiky, vzťahového iskrenia, štipka humoru a hlavne správneho odľahčenia.(21.8.2012)

 • kOCOUR
  ****

  Způsob, jakým se ti dva dají dohromady, je mi proti srsti, resp. jí bych s radostí okamžitě sáhnul do úsměvu. Zbytek už ale šlape. Navíc v totálně smithovském duchu, což se počítá!(10.1.2011)

 • T2

  Rozpočet $25,000Tržby USA $172,605Tržby Celosvetovo $1,281,183(14.8.2009)

 • Radek99
  ****

  Nezávislá černobílá Amerika s reflexí podivného obrácení mužské a ženské role. Příjemně jiný romantický film. ,,Umění je v LA mrtvý..."(28.3.2015)

 • KarelR
  ****

  Nejlepší romance poslední doby? Linklaterovsky nezávislá, smithovsky nekorektní, ale především scenáristicky nepolevující, což se dnes vidí málokdy. Víc rolí pro Saru Simmonds!(13.2.2010)

 • Superpero
  ***

  Film, který stojí pouze na dialozích by je měl mít excelentní. Z některých ale čišela neupřímnost. Týpek v pohodě, ale hlavní herečka mi nesedla. Nejvíc mě zaujalo, že to byl snad první film, kde jezdí v LA metrem.(2.6.2015)

 • Jossie
  *****

  Nádherný film, dva totálně zničení mladí lidé se náhodou sejdou na inzerát a vlastně si celou dobu jen povídají a ty jejich hovory jsou tak fajn a tak se tam pomalu ukazuje něco jiného, než jste si mysleli původně a ti hodní jsou ti zlí a ti divní jsou vlastně prima a zároveň nic není tak jednoduché a to černobílé provedení to tak hezky dokresluje a Wilson je prostě úžasný...moc hezký film.(2.5.2010)

 • emma53
  ****

  Mám zvláštní pocit, že jsem viděla konverzační klasiku dnešní doby. To, že jsem ani Saru a Scoota neznala, přidalo určitě na uvěřitelnosti (kromě černobílého provedení) a to považuju za velký klad tohoto jednodenního smutně romantického příběhu. Skoro třicetiletý Wilson a jeho první rande po šesti letech s rozporuplnou Vivian, kde mně chvilku trvalo než jsem jí přišla na chuť a vy najednou za chvíli zjistíte, že to ani nejde jim nefandit. A když k tomu přidáte skvělý soundtrack, tak to nemělo chybu. A osobně mě ještě zaujalo focení osamělých bot, což je originální a dobrá inspirace i pro mě, protože taky ráda fotím.(18.11.2012)

 • gudaulin
  ****

  I jednoduché, navíc tisíckrát odvyprávěné příběhy se dají zpracovat originálně a Půlnoční polibek patří k té menšině snímků, která umí pozitivním způsobem překvapovat. Dokáže být nekonvenční a provokativní jako rané filmy Kevina Smithe, volí černobílou kameru a umí s ní vykreslit zajímavou atmosféru, je schopný nabídnout neokoukané herce, co dokážou zaujmout. A co je nejdůležitější, není umělohmotný a mělký. Těm postavám jejich myšlenkové pochody a rozhodnutí věřím, jakkoliv Sara Simmonds v prvních minutách překypuje takovou dominancí a sebestřednou arogancí, že bych na Wilsonově místě záhy odešel středem. Půlnoční polibek je hořkosladká romantika o citovém zrání ve stínu hollywoodských studií natočená v duchu těch nejlepších tradic americké nezávislé scény. Celkový dojem: 80 %.(10.4.2015)

 • Kryšpín
  ****

  Tenhle rok se čeští distributoři rozhodli všem zasáhnout do života lásky a do kin nám nabízí skvělé a neotřelé filmy s kapkou humoru, které jsou jak že života. Svojí "amatérskou" kamerou mi to připomíná snímek Once , ale je obohacen o černobílý look. A přeci jen vám to vše připadá skutečné. Proto si mě Půlnoční polibek získal a doufám, že jednou taky na Nový rok někoho políbím.(19.2.2010)

 • viperblade
  ****

  Půlnoční polibek je fakt zvláštní film. Hlavně co se týče kamery, protože ta je někdy zajímavá (prvních cca. 10 černobílých minut) ale většinou je jen naprosto amatérská. Ne, že bych byl, bůh ví jaký odborník na tohle téma, ale když vám záběry připomenou vaši dovolenou, kterou máte na VHS staženou z normální (ne digitální) kamery, tak je něco hodně blbě. Další problém jsem měl s hlavní představitelkou - Vivian. Prvních 10 minut je tak afektovaná, že každý normální chlap by ji už dávno jebnul lopatou, aby se vzpamatovala (sorry, ale tohle nejde jinak říct.) Pak se ale NĚCO stane a začne být snesitelná. A takhle se to za celý film stane ještě jednou. A stejné je to i se samotným filmem. Někdy máte pocit, že sledujete něco, co tu už dlouho nebylo, něco tak krásného, aby vzápětí vás jiné záběry vrátily na zem a připomněly vám, že tohle je jen rádoby chytrý snímek, který omílá nejrůznější pravdy a polopravdy o vztazích. Ke konci filmu jsem se rozhodoval mezi 3 a 4 hvězdami, ale za ten fakt pohodový konec, prostě musím přidat. A to i přes všechna negativa, které jsem tu napsal. Tohle není film pro každého, je mi jasné, že mnohým se to nebude líbit, jiní to budou milovat. Pokud jde o mě, tak jsem někde v polovině cesty. Někdy, za hodně hodně dlouhou dobu si to pustím a uvidím, jestli nějak změním názor.(17.2.2010)

 • Rogue
  ****

  Smithovské pravdy v nezávislejší a černobílejší verzi Before Sunrise.(16.2.2010)

 • castor
  ****

  Náhodou jsem přepnul a po pár minutách mě to už nepustilo přepínat jinam.. sympaticky zajímavé, příjemně nezávislé!!(15.10.2011)

 • freddy
  ****

  Pro někoho je Silvestr magickým dnem, na jehož sklonku něco starého končí a něco nového začíná. Pro někoho jiného je to zase jen obyčejný den a nevidí v něm nic zvláštního. V tomto filmu jsou k vidění oba náhledy na tento den. Zatímco hlavní hrdina nemá v plánu na tento den nic víc, než masturbaci a samotu a jen díky svému kamarádovi si dá inzerát na webovou seznamku, hlavní hrdinka hledá pana Dokonalého, kterého by o půlnoci políbila. A tak na inzerát hlavního hrdiny zareaguje. Film nezúčastněně sleduje prohlubující se vztah dvou lidí, kteří se poprvé setkali během silvestrovského odpoledne a nabízí divákovi všechny aspekty takového setkání. Ve filmu se vlastně většinu doby nic moc neděje, ale přitom si tak nějak příjemně plyne a mě jako diváka hodně zajímalo, jak se to celé vlastně vyvine. A když naběhly závěrečné titulky, procházely mnou příjemné pocity, že přesně takhle by se to mohlo odehrát i v reálu. Jsem bohatší o další poněkud netypický, ale přesto zajímavý filmový zážitek, který mě dokázal oslovit a zaujmout, a tak neváhám udělit čtyři hvězdy.(13.7.2014)

 • Arbiter
  ****

  Není překvapivé, že se ztratí vždy jen jedna bota z páru. Když se ztratí obě, nedají se za ztracené považovat. Jsou jen jinde, než se předpokládalo.(12.2.2011)

 • Aky
  ****

  Jednoduchý, prostý, milý příběh. Jen se mi chvílemi zdálo, že to režisér a scénárista se snahou po originalitě trošku přehánějí. Nemusí být každý dailog neotřelý a každá situace jedinečná, aby vznikla patřičná atmosféra; někdy možná spíše naopak.(23.7.2011)

 • mchnk
  ****

  L. A. poslední den letoška. Nikdo nechce být sám. Spousta věcí začíná, vypadají nádherně, spousta věcí končí, vypadají beznadějně. Jak jsi na tom Ty ? Lidé se hledají, aby se nakonec rozešli ? Možné to je, někdy ani prsten nepomůže. Sebevědomé setkání, zároveň také útěk a uchopení šance. Použil bych slova z jiného snímku L.A. is like...nowhere, everybody who lives here is lost... Velmi originální pojetí dává dohromady skvělou alternativu, která mně baví, i když romantiku moc nemusím.(13.7.2014)

 • misterz
  ****

  Romantická vzťahová dráma, ktorá sa v mnohých ohľadoch od štandardnej romantickej šablóny odlišuje. Je to taký svieži vetrík, ktorý funguje hlavne na princípe inteligentného dialógu a zaujímavých postrehoch o živote, láske, nádeji.... Koniec ma svojou horko-sladkou chuťou príjemne prekvapil. Čiernobiele spracovanie neriešim, ale myslím, že by sa snímok obišiel aj bez neho. 75/100 Videné v rámci Season Challenge Tour.(29.9.2015)

 • dr.horrible
  ****

  Weekend hetero. Pekné to zblíženie obyčajných postáv, stretávanie, rozchádzanie a obyčajné názory nie úplne sympatickej dvojice, v moc peknej snímke o osude priemernosti. Takmer 5 hviezd, v silvestrovskej atmosfére rozhodne päť hviezd, o veciach ktoré sa stali a nepísal to Linklater. Vesmír, ktorý chcete prežiť, len Linklater by ho asi prežil lepšie :)(14.8.2014)

 • pepo
  ****

  Perfektná klubovka. Dlho mi žiadny film nespravil takúto radosť. Keby to skončilo polootvorene scénou v aute tak je to v mojich očiach úplná dokonalosť 9/10(21.2.2015)

 • mat.ilda
  *****

  To blond holka ze seznamky mě málem připravila o filmový zážitek! Hned po prvních minutách, strávených v její společnosti, jsem velmi vážně uvažovala o ukončení mého trápení, jenže se mi vůbec nechtělo opustit Wilsona, i když by mu podle mého bylo mnohem líp další osamocený rok v depresi, než pokročit někam dál s arogantním kanálem bez vychování, jménem Vivien. Naštěstí blažené okamžiky, kdy dokázala zmlknout a slovo dostal její pravý opak, byly stále delší a vedly k její pozvolné proměně, kterou jsem už byla schopná akceptovat. A odměna za výdrž i důvěru ve Wilsona byla sladká. Černobílý obraz byl víc než příjemnou změnou, dokonce ani L.A. v něm nevyhlíželo lacině, spíš seriózně, jako město pro život, toulky po něm byly fajn, stejně jako většina dialogů (ale přirovnání kondomu k toaletnímu papíru jasně vede), ovšem nejlepší chvíle se dostavily, jak praví název - s půlnočními polibky - a do finále se jen vylepšovaly, abychom si nakonec do nového roku mohli všichni zahulákat "Wind of Change" :-)(17.2.2012)

<< předchozí 1 2 3 4 5 6
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace