Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Stavitelé železnice nelítostným způsobem okrádají farmáře o jejich pozemky, jež stojí v cestě budoucí trati. Když se železniční agent drsným způsobem pokouší získat svolení k levnému odprodeji majetku také na paní Jamesové, dostává se do sporu s jejími syny Frankem a Jessem. Oba hájí majetek rodiny proti přesile a neobejde se to bez zranění agenta. Zatímco ostatní usedlící přijímají jejich odpor jako hrdinský čin, stavitelé železnice si na pomoc proti nim přizvou dobře placené právníky. Z Franka a Jesseho jsou přes noc štvanci... (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (28)

Němi 

všechny recenze uživatele

Jesse James, hrdina z lidu, westernovy Robin Hood, rovny chlap a oddany manzel. Bohuzel zastrelen zbabelcem ve chvili, kdy odmitne pro klid sve pani posledni loupez a konecne se setka se synem... Je to holt smula. Vyobrazeni bandity a vraha jako lidoveho Jezise je ponekud legracni, ale nezaujate se porad jedna o filmarsky velmi podprumerny kousek. __ I takhle vypada mytus. __ "Ani Amerika se za tohoto chlapce nestydi. Mozna proto, ze byl tak odvazny. Mozna proto, ze chapeme, ze to co z nej udelala jeho doba, nebyla jen jeho chyba... Moc legracni. ()

sud 

všechny recenze uživatele

Jesse James chlapík byl, hodně lidí odpravil, vlaky přepadával rád. Boháčům uměl brát, chudákům dával zas, přál bych vám abyste ho mohli znát.... se zpívá v trampském evergreenu. A podle mě se podle této písně i tento film volně inspiroval. Skutečnost byla úplně někde jinde, Jesse James byl ve skutečnosti zloděj a vrah. Ovšem zde je vykreslen jako v písničce, že bohatým bral a chudým dával. Sice bych skutečné vylíčení Jamesova života uvítal radši, ale, proboha, toto jsou třicátá léta. To i Sam Peckinpah udělal ze zakrslého psychopatického vraha Billyho Kida urostlého zbojníka. A tak proti zbojníkovi Jesse Jamesovi nic nemám. Hezounek Tyrone Power mi na roli Jesseho pasoval a vyrovnal se s ní víc než dobře. Mladičký Henry Fonda v roli Franka Jamese byl rovněž skvělý, i když nemá mnoho prostoru vyniknout. Potěší i John Carradine coby Robert Ford, jde z něj opravdu strach. Westernová (bohužel u nás málo známá) ikona Randolph Scott dostal bohužel málo prostoru v bezvýznamné roli. Ale i tak dělal co mohl. "Jesse James" Henryho Kinga se soustředí spíše na lidi v okolí J.J., jeho přátele a rodinu (přestřelky jsou pouze 2, i legendární Northfieldská loupež má velmi málo prostoru) a dokonce úplně opomněl na bratry Youngerovy (Colea si mohl klidně zahrát Scott). Pár hluchých míst se jistě najde, 85 minut by bylo akorát. Ale když to vezmu ze všech stran, zpracování legendy o J.J. v nádherných Technicolorových barvách ode mne musí dostat aspoň 65%. ()

Reklama

Karlos80 

všechny recenze uživatele

"Nežádáme nic než své právo." viz. Jesse James-spravedlivý gentleman, zdatný a odvážný to zabiják který se stal jak už to tak bývá zločincem proti své vůli, ale ve skutečnosti je tento film jen ztráta času, i když už barevná! Jen poznamenám že první česky stoprocentně barevný film byl až Jan Roháč s Dubé z roku 1947..To jen tak pro představu..Stále však všude a každému opakuji že western z třicátých a začátku čtyřicátých let až do příchodu Johna Wayna vůbec nemusím a tento film tento fakt jen potvrdil..Hodně patosu, málo smyslu pro humor, a také málo akčních scén krom té kdy se dva hlavní hrdinové ocitnou v pasti, a kdy si prostřílejí cestu na svobodu. Ale je fakt že do širšího podvědomí se právě tímto fimem dostal do té doby už trochu známý Tyron Power (Jesse James) a hlavně pak Henry Fonda (jeho bratr Frank)..O rok později v režii Fritze Langa se dostalo tomuto westernu pokračování a sice Return of Frank James v hlavní roli tentokrát už s Henry Fondou.. ()

Radek99 

všechny recenze uživatele

Hodně podprůměrný western, čistě černobílý rastr, v němž je okleštěna složitost života, legendy, ale vlastně i westernu jako žánru samotného... Tohle je spíš taková romantické drama, plné schématů z příkladných filmů o velkých národních hrdinech, kteří nemají lidské slabosti a jejich život je idylicky ukázkový, aby se mohl používat jako vzor. Jesse je správný chlap a zahyne zákeřnou zradou... Jesse je postava z americké národní čítanky... A jeho místní bratři - Žižka, Jánošík, Nikola Šuhaj... Jde o ten kult. Ale takhle to asi skutečně nebylo... ()

cheyene 

všechny recenze uživatele

Jesse James je western, jenž se zakládá na příběhu skutečných postav, což dodává na poutavosti. Osobně mě zaujal asi více než nové zpracování s Bradem Pittem, jelikož Jesse a Frank Jamesovi v podání Powera a Fondy mi přirostli k srdci (podobně jako Butch a Sundance) více a neměl jsem z nich pocit, že jsou opravdu tak špatní a zlí psanci, jako tomu bylo ve zmíněném snímku Zabití Jesseho Jamese zbabělcem Robertem Fordem, ačkoliv je možná objektivnější a ne tolik zidealizovaný jako Kingův a Cummingsův počin. Pochopitelné je, že na tomto zpracování se projevuje již stáří filmu, tudíž mnohé herecké projevy opravdu stojí za pozornost. Legendy mám rád a Jesse James jí bezpochyby je, takže 4*. ()

Galerie (49)

Zajímavosti (9)

  • Veľká časť natáčania sa odohrávala v okolí mesta Pineville, Missouri v McDonald County, pretože v tom čase mesto a jeho okolie vyzeralo takmer rovnako ako v 80. a 90. rokoch 19. storočia. (westerns)
  • Film sa do istej miery preslávil scénou, v ktorej kôň padá na smrť dolu skalnatým svahom. (westerns)
  • V čase voľna hviezdy a štáb, vrátane Tyrona Powera, Henryho Fondu a Randolpha Scotta, hľadali relax v rezorte Shadow Lake v Noel, Missouri, na brehu Elk River (Oklahoma). (westerns)

Reklama

Reklama