Reklama

Reklama

Úspěšný spisovatel ztratí při tragické nehodě svou milovanou manželku. Po příjezdu do rodinného venkovského sídla se mu však zhmotňují temné představy, které začnou odhalovat tajemství jeho ženy... Úspěšný spisovatel Mike Noonan dokončuje svou poslední knihu. Inspirací mu je jeho manželka Jo, se kterou ovšem kvůli Mikeovým zdravotním problémům nemohou mít děti. Po vydání nové knihy Jo srazí automobil a Mike se ocitá psychicky na dně. Pak zjistí, že Jo byla těhotná, a domnívá se, že měla mimomanželskou aféru. Ve snech se mu začnou zjevovat podivné představy o jeho manželce a on si myslí, že se mu Jo ze záhrobí snaží dávat nějaké signály. Rozhodne se vydat do jejich venkovského sídla v Dark Score Lake v Maine. Jo tam trávila mnoho času, když Mike psal, takže se Mike domnívá, že tam může najít jejího případného milence.
Mikeův agent Marty mu mezitím dá nabídku napsat novou knihu, na kterou ovšem bude mít jen tříměsíční termín. Mike nabídku přijme. Nejdřív nemůže přijít na žádný nápad, chybí mu inspirace v podobě Jo. Poté si ale vzpomene na jeden ze svých šuplíkových románů a rozhodne se jej přepsat...
Mike se seznámí s vdovou Mattií Devoreovou a její šestiletou dcerou Kyrou. Mattie zavraždila svého manžela poté, co zešílel a pokusil se Kyru utopit. Od té doby se Mattii snaží její bývalý tchán Max Devore znepříjemnit život a převzít Kyru do své péče. Mike zachrání Mattii před přejetím autem, čehož chce Max využít a povolat Mikea jako svědka proti ní. Jo však ve snech začne Mikea prosit, aby Mattii pomohl...

Spisovatel Mike Noonan se přestěhoval do venkovského domu v Dark Score, který zdědil po svém dědečkovi. Chce zde napsat svou novou knihu a zjistit, proč sem tak často dojížděla jeho těhotná žena Jo před sovu tragickou smrtí. Mike dále chrání svou sousedku Mattii, které chce její bývalý tchán Max Devore odebrat její šestiletou dceru Kyru do vlastní péče. Maxův syn se pokusil svou dceru Kyru utopit, ale manželka Mattie ho stihla zastřelit dřív, než se mu to podařilo...
Mikeovi se stále zjevují vidiny a má sny, ve kterých vidí nejen svou zemřelou Jo, ale také černošskou zpěvačku ze 30. let Saru Tidwellovou. Devore Mikeovi stále vyhrožuje, aby se přestal Mattie zastávat, po nějaké době však sám Devore zemře. Na jeho pohřbu se Mike setká s Edgarem Whitem, který se v mládí přátelil s Mikeovým dědečkem, Maxem Devorem a několika dalšími. V roce 1939 v Dark Score koncertovala Sara Tidwellová a tato skupina chlapců ji po koncertě znásilnila a poté utopila její dceru. Sara na ně uvalila kletbu, podle níž měli oni a jejich potomci provést to samé svým dcerám. Poté skupina Saru ubila. V průběhu let se ovšem Sařina kletba plnila a muži i jejich synové zabíjeli své dcery. Mikeovi dochází, že Jo jezdila do Dark Score, protože se chtěla o celém příběhu dozvědět co nejvíc, aby zachránila jejich dítě před případným Mikeovým prokletím. Posledním žijícím dítětem, na které se kletba vztahuje, je Kyra... (TV Prima)

(více)

Recenze (106)

Fr 

všechny recenze uživatele

,,VÝCHOVA PŘINÁŠÍ POVINNOSTI“….. /// Mikemu umřela žena (na autobus). A její duše se (z nějakýho důvodu) vrátila. Jenže smolda pacholda – nejsou sami! … Zpracování do dvou dílů dává dost prostoru pro vybudovaní atmosféry kolem chlastajícího spisovatele (další! Kurva chcu taky něco napsat!), příznaků alkoholismu (nechceš mi nakecat, že taky vidíš duchy…), a víc než strach mám jen takovej pocit, že mě to celkem baví (ani když píchá s mrtvejma? Ty seš zvrhlej! Co máš v tom sklepě?). Vobčas mě zamrazí, páč podivnosti se vobjevujou ve spánku i v bdění a zajímavě se proplejtaj ducháčci, minulost a současnost. Důležitý taky je, že záhady ani osoby mě zvlášť neserou (ani Brosnan? No jo, ale ten jinak…). Příběh je prostě taková ,,Kingovka“ o tom, jak dát dohromady dva smutný lidi. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Stejnojmennou knihu, kterou napsal v roce 1998 Stephen King číst nebudu. 2.) Vykládaj vo mě, že mi hrozí malé ,,Dark Scoreské šílenství“. 3.) Thx za titule ,,Hlawoun“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ ** ()

*CARNIFEX* 

všechny recenze uživatele

Úspešný spisovateľ po tragickej smrti manželky, prichádza do staršieho opusteného domu na okraji zapadákova, aby našiel stratenú inšpiráciu pre napísanie nového románu. Od prvého dňa však začína prepadať víziám, ktorým spočiatku nedokáže porozumieť. Nepotrvá však dlho, a dostane odpovede na otázky, ktoré mu čoraz viac víria hlavou. "Pod povrchom" na 785 pokus poňatý "ostrejšou" rukou. Úplne sklamaný z tejto duchariny nie som, ale ani na nobelovú cenu to nebude - 55% ()

Reklama

obitus 

všechny recenze uživatele

Sterilnější než čerstvě vybalená injekční stříkačka a stejně tak nápadité. Jde o příběh spisovatele, jehož žena políbí rozjetý autobus a on (ten spisovatel, ne autobus) se pak vydává do manželčina letního sídla, aby tu pátral po pradávném prokletí, blablabla. Z příběhu na každém rohu vykukuje King, což by vlastně ani nevadilo, vždyť formát televizní minisérie mu sluší. Co však vadí je, že ze zpracování je na hony cítit Garrisova nezajímavá režie. Dokud bude Kinga pro televizi adaptovat on, slušné podívané se zřejmě nedočkáme. ()

zsn 

všechny recenze uživatele

Čím víc je Brosnan starší - tím víc mu začínám přicházet na chuť (shodný cit mám k DiCapriovi). Role spisovatele mu ohromně seděla, líbila se mi celá zápletka, jak se umí fantazijně zaplétat jedině Stephen King. Většinou u mne platí, že se raději Kingem (který mi s hrůzou připomíná reinkarnovaného Kanta) prostě prolouskám (a zjišťuji, jak plodnou mám neustále fantazii při představách sugestivního děje nebo postav v knize) a dlouhou jeho dílo s uznáním trávím, než bych si pustila zfilmovanou verzi, která knihu akorát znesvětí. V tomto případě je ale filmová podoba fascinují a rovna kvalitě (i do jisté míry podobě) Tajemného okna s Deppem, jehož scénář znám dodnes nazpaměť. Kdo nezná Kinga, je jasné, že najednou, při prvním uzření filmu na jeho motivy, nevstřebá Kingův styl. ()

Nach 

všechny recenze uživatele

Vůbec se nejedná o tak velký průser, který jsem od Micka Garrise čekal. Začneme tedy klady. Těmi bezesporu jsou hlavně herecké výkony a masky. Pierce Brosnan se s Mikem Noonanem ztotožnil na jedničku s hvězdičkou. Věřil jsem mu každé slovo i gesto. Do role spisovatele mi sednul mnohem víc, než John Cusack ve 1408. I ostatní herci ale zářili. Za zmínku určitě stojí děti (konkrétně děvčátka), na jejichž emocích bylo vše, co jsem čekal. Záporem tohoto dvoudílného TV-filmu je klasicky (jak už to často u Micka Garrise bývá) občasná zdlouhavost. Ta je ale častým problémem většiny filmů podle předloh Stephena Kinga (jediný Frank Darabont v tomto moři dokáže plavat). ... Film se věrně drží knižní předlohy. Dokonce jsem i občas cítil ty samé pocity jako při jejím čtení. Naleznou se zde občas odchylky a pár scén nefunguje tak jako v písemné formě (např. házení kamenů po Miku Noonovi), ale s tím jsem již dopředu počítal. Celkově jsem ale s touto adaptací velice spokojen. Bag of Bones mi dal příjemně strávený večer, kterého rozhodně nelituji. Těch 162 minut mi uteklo jako voda a samotné finále mi přišlo minimálně stejně tak kvalitní (možná i lepší), než v samotném knižním díle. Tam mi to zkazil jeden podstatný, předem řečený spoiler. Bag of Bones uděluji 75% a doporučuji všem, aby od něj čekali co nejméně. Jedině pak budou dle mého nanejvýš spokojeni. Na televizní poměry je to skutečně povedené. ()

Galerie (52)

Zajímavosti (4)

  • Ve filmu se objevuje několik odkazů na autora knižní předlohy a jeho další tituly. Příkladem je scéna autogramiády, kde je zmíněno jméno Annie Wilkisové. Stejně se jmenovala ošetřovatelka z Kingovy knihy „Misery“. Zmínka o nalezeném díle Richarda Bachmana zase upozorňuje na pseudonym, který si Stephen King vytvořil. (Nach)
  • Snímek byl natočen na motivy stejnojmenné knihy Stephena Kinga z roku 1998. Jedná se již o režisérovu šestou adaptaci příběhu slavného hororového autora. (Nach)

Reklama

Reklama