Pytel kostí (TV film)

Bag of Bones

Kliatba jazera Dark Score

Drama / Horor

USA, 2011, 2x78 min

Věděl jsem že v dnešních letech filmy podle Kinga už nejsou ono, ale i tak jsem se připravil na kvalitní film. A ten se mi dostal jen z části. Rozhodně jsem čekal že se budu více bát. Bohužel film si hraje s náznakama který nejsou ale dotáhlé do konce a ani atmosféra která je dost mizivá nepomůže. Nicméně příběh je poměrně zdařilý a masky jsou perfektní. Brosnan a George jsou dobří i když Brosnan lehce ztloustl. Hudba je výborná a efekty ujdou, ale strašně se to drží u země, klidně bych uvítal minisérii typu Stand takhle je film dobrej jen z půlky.(15.9.2012)

• Riddick77

Nepovedlo se, bohužel. Zpracování mojí nejoblíbenější povídky od mého zamilovaného autora je v televizním hávu velmi mdlé, prázdné, zkratkovité a některé scény opravdu doslova předramatizované (příkladem může být poslední scéna s nůžkami v koupelně). Nevím, zda vůbec bylo rozumné pouštět se do filmového zpracování této knihy, protože King je zde opravdu ve výborné formě. Garris absolutně zklamává v zachycení atmosféry, ve vykreslení charakteru hlavních postav a celkově snímek působí velmi nekonzistentně a schématicky. Ano, vše důležité se dozvíme, ale způsobem, který je skoro neuctivý. Pierce Brosnan je skvělý herec, ale zde zapadá do podprůměru, což lze jistě připsat volbě zpracování. Často nemá co hrát, občas nuceně přehrává a jeho tradiční charisma nefunguje, protože postava je naprosto plochá a nezajímavá (na rozdíl od knihy). Potěšila Melissa George, nicméně ta se opravdu spíše mihne. Nerad se opakuju, ale příště to chce trošku invence a energie do zpracování děl mistra Kinga. Těšil jsem se, přežil jsem to ve zdraví, ale hodnotit musím spíše záporně. 4/10!(4.2.2012)

• venison

Kingova kniha "Pytel kostí" se mi líbila moc, bohužel film už za moc nestál.. V podstatě za to může asi pan režisér se spousty nicneříkajícími záběry a hluchými místy.. Myslím, že ti, kteří nečetli knihu, musí mít v hlavě zmatek.. Ale musím uznat, že se předlohy držel dosti věrohodně až tedy na moderní technologie, které v době vzniku knihy (1998) ještě nemohly existovat (notebook, iPhone atd.).. Kdyby byl celý snímek stejně našláplý stejně jako posledních 30 minut, tak by to pravděpodobně mojí drahou polovičku neuspalo :-)(23.3.2013)

Některé chvíle jsou výtečné a atmosféra děsivá. Ty se však topí v neuvěřitelné demenci. Předlohu jsem nečetl, ale samotný film je občas hrozně natahovaný, hluchý a i Brosnan působí hodně strnule. Opět jsem nerad za pětihvězdičkový systém CSFD; Bag of Bones není tak zlý aby si zasloužil jen dvě hvězdičky, ale ani tak dobrý aby si zasloužil tři...(15.12.2011)

Určitě solidní převedení Bag of Bones na televizní obrazovky, ovšem s ne zrovna zvládnutým závěrem. Jako fanda knížky nemůžu bohužel zakrýt jisté zklamání nad tím, že to vlastně nevypadá tak, jak jsem si to celé při čtení představoval, ale to už je holt osud většiny knižních adaptací. Garris použil z knížky ty nejdůležitější části a do výsledku je zapracoval tak, aby to fungovalo a dávalo smysl. Snová pasáž s festivalem mi přišla dokonce výborná. Nakonec se obsazení Pierce Brosnana jako Mikea Noonana celkem vyplatilo. Adaptace jako celek sice funguje, ale působí v jistých částech trochu více zkratkovitě, než by se mi líbilo. Tahle minisérie měla mít tři, a ne dva, díly a lépe zvládnutý závěr a v takovém případě bych byl spokojený.(8.3.2012)

• - Snímek byl natočen na motivy stejnojmenné knihy Stephena Kinga z roku 1998. Jedná se již o režisérovu šestou adaptaci příběhu slavného hororového autora. (Nach)

• - Do role Sary Tidwell byla původně obsazena Kelly Rowland. (Cheeker)

• - V jednom za záběrů poté, co si Mike Noonan (Pierce Brosnan) zraní pravou ruku, objevuje se s poraněním na ruce levé. (Agita)