Pytel kostí (TV film)

Bag of Bones

Kliatba jazera Dark Score

Drama / Horor

USA, 2011, 2x78 min

Úspešný spisovateľ po tragickej smrti manželky, prichádza do staršieho opusteného domu na okraji zapadákova, aby našiel stratenú inšpiráciu pre napísanie nového románu. Od prvého dňa však začína prepadať víziám, ktorým spočiatku nedokáže porozumieť. Nepotrvá však dlho, a dostane odpovede na otázky, ktoré mu čoraz viac víria hlavou. "Pod povrchom" na 785 pokus poňatý "ostrejšou" rukou. Úplne sklamaný z tejto duchariny nie som, ale ani na nobelovú cenu to nebude - 55%(7.2.2016)

Vůbec se nejedná o tak velký průser, který jsem od Micka Garrise čekal. Začneme tedy klady. Těmi bezesporu jsou hlavně herecké výkony a masky. Pierce Brosnan se s Mikem Noonanem ztotožnil na jedničku s hvězdičkou. Věřil jsem mu každé slovo i gesto. Do role spisovatele mi sednul mnohem víc, než John Cusack ve 1408. I ostatní herci ale zářili. Za zmínku určitě stojí děti (konkrétně děvčátka), na jejichž emocích bylo vše, co jsem čekal. Záporem tohoto dvoudílného TV-filmu je klasicky (jak už to často u Micka Garrise bývá) občasná zdlouhavost. Ta je ale častým problémem většiny filmů podle předloh Stephena Kinga (jediný Frank Darabont v tomto moři dokáže plavat). ... Film se věrně drží knižní předlohy. Dokonce jsem i občas cítil ty samé pocity jako při jejím čtení. Naleznou se zde občas odchylky a pár scén nefunguje tak jako v písemné formě (např. házení kamenů po Miku Noonovi), ale s tím jsem již dopředu počítal. Celkově jsem ale s touto adaptací velice spokojen. Bag of Bones mi dal příjemně strávený večer, kterého rozhodně nelituji. Těch 162 minut mi uteklo jako voda a samotné finále mi přišlo minimálně stejně tak kvalitní (možná i lepší), než v samotném knižním díle. Tam mi to zkazil jeden podstatný, předem řečený spoiler. Bag of Bones uděluji 75% a doporučuji všem, aby od něj čekali co nejméně. Jedině pak budou dle mého nanejvýš spokojeni. Na televizní poměry je to skutečně povedené.(16.12.2011)

• Illy

Škoda, v prvních minutách působí snímek nadějně. Potom přijde to co obvykle - to co na papíře u Kinga funguje díky jeho popisnosti perfektně, na obrazovce působí lacině až trapně. Nic proti výběru Brosnana a Georgeové, ale ostatní herci jsou mizerní. Občas špatný střih nepřidá a scénář jakoby slepený z momentů z knihy působí zmateně a nevěrohodně. Doufám že film neodradí budoucí čtenáře Kinga, všem ho mohu jen doporučit. I po tomto průšvihu.(30.12.2011)

Na Pytel kostí jsem se těšila jak děcko na Ježíška, nemohla jsem ani dospat... A čekání se vyplatilo. Podle mě se jedná o solidní zpracování skvělého románu! Efekty působivé, herci sympatičtí, ale nejvíc mě zaujala ta malá holčička. Bohužel nemůžu dát všech 5 (nemám je pohromadě), kniha je hold kniha. Ale Pytel kostí doporučuji (třeba si pak někdo přečte i tu knižní předlohu). /Dávám 4 hvězdy z 5!/(13.12.2011)

• verbal

Když vás rozjetý autobus konečně zbaví manželky a vy najednou máte spoustu času na své koníčky, vyloženě nasere, pokud si ani v mrazáku nedá pokoj a chodí vás do toho balení MILFek strašit. Je všeobecně známo, že až asi na pět zářných výjimek se Štefan Král lépe čte, než se na něj dívá a toto je smutný příklad toho, jak se dá poměrně solidní předloha dokurvit do téměř tří hodin zabijácké nudy. Z nich přes dvě unyle lelkuje vysloužilý agent Jejího veličenstva na chatě a otráveně hraje se svou pošlou láskou na ledničce scrabble. No, abych byl úplně upřímný a objektivní, mezi tím vytvářením nebodovaných novotvarů mu zhruba každou půlhodinu nějaká nasraná ektoplasma cinkne na soba nebo vyháže talíře z kredence, abychom se mohli šíleně vyděsit, že to má furt ještě nejmíň devadesát minut do konce. Když už si divák začne po tomhle utrpení znuděně pohazovat dálkovým ovladačem a tahat z internetů další pokračování Abnormálních pasivit, aspoň někdo utopí v jezeře pár dvanáctek a oprcá nějakou briketu, co u toho strašně kleje. Na to by ale bohatě stačila čtyřicetiminutová epizoda Akt XXX!(2.1.2012)

• - Do role Sary Tidwell byla původně obsazena Kelly Rowland. (Cheeker)

• - Ve filmu se objevuje několik odkazů na autora knižní předlohy a jeho další tituly. Příkladem je scéna autogramiády, kde je zmíněno jméno Annie Wilkisové. Stejně se jmenovala ošetřovatelka z Kingovy knihy „Misery“. Zmínka o nalezeném díle Richarda Bachmana zase upozorňuje na pseudonym, který si Stephen King vytvořil. (Nach)

• - V jednom za záběrů poté, co si Mike Noonan (Pierce Brosnan) zraní pravou ruku, objevuje se s poraněním na ruce levé. (Agita)