Reklama

Reklama

Úspěšný spisovatel ztratí při tragické nehodě svou milovanou manželku. Po příjezdu do rodinného venkovského sídla se mu však zhmotňují temné představy, které začnou odhalovat tajemství jeho ženy... Úspěšný spisovatel Mike Noonan dokončuje svou poslední knihu. Inspirací mu je jeho manželka Jo, se kterou ovšem kvůli Mikeovým zdravotním problémům nemohou mít děti. Po vydání nové knihy Jo srazí automobil a Mike se ocitá psychicky na dně. Pak zjistí, že Jo byla těhotná, a domnívá se, že měla mimomanželskou aféru. Ve snech se mu začnou zjevovat podivné představy o jeho manželce a on si myslí, že se mu Jo ze záhrobí snaží dávat nějaké signály. Rozhodne se vydat do jejich venkovského sídla v Dark Score Lake v Maine. Jo tam trávila mnoho času, když Mike psal, takže se Mike domnívá, že tam může najít jejího případného milence.
Mikeův agent Marty mu mezitím dá nabídku napsat novou knihu, na kterou ovšem bude mít jen tříměsíční termín. Mike nabídku přijme. Nejdřív nemůže přijít na žádný nápad, chybí mu inspirace v podobě Jo. Poté si ale vzpomene na jeden ze svých šuplíkových románů a rozhodne se jej přepsat...
Mike se seznámí s vdovou Mattií Devoreovou a její šestiletou dcerou Kyrou. Mattie zavraždila svého manžela poté, co zešílel a pokusil se Kyru utopit. Od té doby se Mattii snaží její bývalý tchán Max Devore znepříjemnit život a převzít Kyru do své péče. Mike zachrání Mattii před přejetím autem, čehož chce Max využít a povolat Mikea jako svědka proti ní. Jo však ve snech začne Mikea prosit, aby Mattii pomohl...

Spisovatel Mike Noonan se přestěhoval do venkovského domu v Dark Score, který zdědil po svém dědečkovi. Chce zde napsat svou novou knihu a zjistit, proč sem tak často dojížděla jeho těhotná žena Jo před sovu tragickou smrtí. Mike dále chrání svou sousedku Mattii, které chce její bývalý tchán Max Devore odebrat její šestiletou dceru Kyru do vlastní péče. Maxův syn se pokusil svou dceru Kyru utopit, ale manželka Mattie ho stihla zastřelit dřív, než se mu to podařilo...
Mikeovi se stále zjevují vidiny a má sny, ve kterých vidí nejen svou zemřelou Jo, ale také černošskou zpěvačku ze 30. let Saru Tidwellovou. Devore Mikeovi stále vyhrožuje, aby se přestal Mattie zastávat, po nějaké době však sám Devore zemře. Na jeho pohřbu se Mike setká s Edgarem Whitem, který se v mládí přátelil s Mikeovým dědečkem, Maxem Devorem a několika dalšími. V roce 1939 v Dark Score koncertovala Sara Tidwellová a tato skupina chlapců ji po koncertě znásilnila a poté utopila její dceru. Sara na ně uvalila kletbu, podle níž měli oni a jejich potomci provést to samé svým dcerám. Poté skupina Saru ubila. V průběhu let se ovšem Sařina kletba plnila a muži i jejich synové zabíjeli své dcery. Mikeovi dochází, že Jo jezdila do Dark Score, protože se chtěla o celém příběhu dozvědět co nejvíc, aby zachránila jejich dítě před případným Mikeovým prokletím. Posledním žijícím dítětem, na které se kletba vztahuje, je Kyra... (TV Prima)

(více)

Recenze (106)

tron 

všechny recenze uživatele

Vrece kostí patrí k mojim obľúbeným kingovkám a keď som sa dozvedel, že ho chystá starý kingovec Mick Garris ako televíznu mini-sériu s Pierceom Brosnanom, tešil som sa. Bohužiaľ, napriek na prvý pohľad štedrej dĺžke je to strašne krátke, film pôsobí brutálne skratkovito až povrchne. Kvôli uponáhľanosti nevznikol ani tak príbeh, ako skôr zmrzačené torzo, ktoré upaľuje zbytočne rýchlo dopredu a nikto z toho nič nemá. Režisér sa namiesto piplania atmosféry (pekný veľký drevený dom uprostred krásnych lesov Severnej Ameriky, neďaleké rozľahlé ponuré lochnesské jazero, obďaleč stojace zaspaté mestečko) musí ponáhľať a tak sa strihá, strihá a strihá. Akoby v post-produkcii vypadávali celé scény, od drobných (ako sa Mike dostal z „plte“ uprostred jazera na breh? Viem, že preplával, nie som blbý, ale to tam nemohli byť aspoň tri sekundy toho športového výkonu?) až po dôležité, s ktorými som mal problém aj ja a to som román čítal v Anglicku desaťkrát (prečo milionár spáchal samovraždu?). Napriek určitej snahe a nie úplne nevydarenej prvej polovičke sa v druhej Mickovi skrátka všetko úspešne zosypalo. Zostal zbedačený výkon nervózneho Brosnana (ktorý je fajn, ale z niekoľkých vyhrotených scén sú vidieť jeho obmedzené herecké limity), blbé retrospektívy a výsledný pocit, že je to alebo zbytočne dlhé alebo zbytočne krátke. ()

Fr 

všechny recenze uživatele

,,VÝCHOVA PŘINÁŠÍ POVINNOSTI“….. /// Mikemu umřela žena (na autobus). A její duše se (z nějakýho důvodu) vrátila. Jenže smolda pacholda – nejsou sami! … Zpracování do dvou dílů dává dost prostoru pro vybudovaní atmosféry kolem chlastajícího spisovatele (další! Kurva chcu taky něco napsat!), příznaků alkoholismu (nechceš mi nakecat, že taky vidíš duchy…), a víc než strach mám jen takovej pocit, že mě to celkem baví (ani když píchá s mrtvejma? Ty seš zvrhlej! Co máš v tom sklepě?). Vobčas mě zamrazí, páč podivnosti se vobjevujou ve spánku i v bdění a zajímavě se proplejtaj ducháčci, minulost a současnost. Důležitý taky je, že záhady ani osoby mě zvlášť neserou (ani Brosnan? No jo, ale ten jinak…). Příběh je prostě taková ,,Kingovka“ o tom, jak dát dohromady dva smutný lidi. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Stejnojmennou knihu, kterou napsal v roce 1998 Stephen King číst nebudu. 2.) Vykládaj vo mě, že mi hrozí malé ,,Dark Scoreské šílenství“. 3.) Thx za titule ,,Hlawoun“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ ** ()

Reklama

Terva 

všechny recenze uživatele

Během prvních patnácti minut jsem se jednou oklepal a jednou nefalšovaně leknul. To už se mi dlouho nestalo. CITÁT - Vždycky jsem říkal, že bych bez tebe nemohl psát........můžeš mi dát znamení ?.......... ZAJÍMAVOST - Ve dvaadvacáté minutě je zmíněno jméno Bachman, což je pseudonym Stephena Kinga, podle jehož stejnojmenné předlohy je tento snímek natočen. Trochu se obávám délky příběhu, snad to ke konci nebude moc stagnovat. Zatím to má napětí, jen tak dál. CITÁT - Jednou "ano", dvakrát "ne".......... Zajímavě provedé, divák tuší, že přijde lekačka...čeká....čeká...a pak se stejně lekne. Já teda jo. Jsem v půlce příběhu a musím napsat, že je to nádhera. Krásně zpracované, má to děj a napětí. CITÁT - Thomas Hardy řekl, že ve srovnání s tou nejvšednější lidskou bytostí, která chodí po povrchu zemském, je i ta nejvýtečněji napsaná postava románu jen pytlem kostí......... Pozor na Dark Scoreské prokletí. Lidé kolem tohoto jezera mají své velké tajemství. Tak velké, že není možné jej pohřbít. Stále se totiž vrací. V druhé části příběhu se flasbacky dostáváme hluboko do minulosti a snažíme se spolu z hlavním aktérem hledat důvod zmizení Sáry Tidwellové. Povedená adaptace Kingova románu Pytel kostí. Napínavé (vím už se opakuju), párkrát jsem se lekl, dobře ozvučené a povedená hudba. Sakra ke konci jsem se dvakrát rozbrečel, už stárnu. CITÁT - Sbohem mami......... ()

tatanapope 

všechny recenze uživatele

Zajímavě a velmi poutavě natočený film o spisovateli, kterému zemře žena, a protože se cítí sám, nedaří se mu psát a vydavatelé ho honí z novou knihou, rozhodne se odjet do domu u jezera, který zdědil a kde mnohem víc cítí přítomnost své ženy, protože zde trávila spoustu času. Také ho znepokojuje, že jeho žena v době smrti byla těhotná přesto, že jim doktor řekl, že děti mít nebudou a tak chce zároveň odhalit, co za tím je. Tajemství, které však odhalí, má úplně jinou podstatu ukrytou v dávné minulosti. Trochu bych vytkla částečnou předvídatelnost a to s tím louhem na konec, to by mě jako mrtvolu z neklidnou duší rozhodně nepřesvědčilo, abych přestala strašit, spíš naopak, ale jinak se mi film líbil. Viděno v rámci Seznamte se s.../Stephen King ()

Adramelech 

všechny recenze uživatele

Pytel kostí je trochu melancholická mysteriózní kingovka. Podle mého názoru se její převedení do filmové podoby docela povedlo. Pokud někdo čeká akční film, tak bude ovšem zklamaný. Děj plyne volnějším tempem, protože ani život není v jednom kuse akčním příběhem. Ocenil jsem zvláště tísnivou atmosféru a citlivě odměřené dávkování napětí. Ideální počasí na sledování tohoto filmu je pošmourné deštivé odpoledne – přesně jako dnes. ()

Galerie (52)

Zajímavosti (4)

  • Ve filmu se objevuje několik odkazů na autora knižní předlohy a jeho další tituly. Příkladem je scéna autogramiády, kde je zmíněno jméno Annie Wilkisové. Stejně se jmenovala ošetřovatelka z Kingovy knihy „Misery“. Zmínka o nalezeném díle Richarda Bachmana zase upozorňuje na pseudonym, který si Stephen King vytvořil. (Nach)
  • Snímek byl natočen na motivy stejnojmenné knihy Stephena Kinga z roku 1998. Jedná se již o režisérovu šestou adaptaci příběhu slavného hororového autora. (Nach)
  • V jednom za záběrů poté, co si Mike Noonan (Pierce Brosnan) zraní pravou ruku, objevuje se s poraněním na ruce levé. (Agita)

Reklama

Reklama