Pytel kostí (TV film)

Bag of Bones

Kliatba jazera Dark Score

Drama / Horor

USA, 2011, 2x78 min

Už samotná Kingova predloha patrila k tomu slabšiemu čo maestro napísal, resp. ako už uňho býva zvykom, bola niekedy zbytočne nudná a naťahovaná. V tomto sa film opičil po nej, bol dosť vernou kópiou a pominiem -li niektoré nelogičnosti a nechcené úsmevy, filmu by skrátenie o štvrťhodinky taktiež prospelo.(16.4.2020)

Mě to po příjezdu na chatu u jezera začalo dost bavit. Je pravda, že by bylo třeba pořádně stříhat. Dvoudílná stopáž je naprosto zbytečná, už jen proto, že prvních pět minut druhého dílu je úplně bezúčelných. Ale Brosnan se mi líbil, Melissa byla rozkošná!, atmosféru to mělo a Kingův příběh standardně dobrý. 70%(22.3.2012)

• IvcaSammet

Po shlédnutí tohoto ... pokusu o film? se mi chtělo brečet ... Opravdu chtělo, a to hodně. Bag of Bones je vynikající knížka, ale TOHLE?! Nejen, že je děj filmu naprosto překopaný, ale taky dost ubohý! Mattie vysmátá jako měsíček na hnoji i přes to, že mohla přijít o dceru?! Lance se pokusil utopit Kyru a Mattie ho zabila?! Mike během pěti minut zjistí, že je Jo duch a komunikuje s ním a hned na to pozná, že 'ten druhý duch' je Sara?! Mike Smející se Sáru ZDĚDIL?! Mike je naprostý génius a okamžitě všechno odhalí, aniž by ho k tomu cokoliv dovedlo?! Sára je prokleje za to, co udělali?! ... Ne, ne, ne, ne NE!!!!! Tento film nemá s knížkou skoro vůbec nic společného!!! ... Nejen, že herecké výkony byly neuvěřitelně PŘÍŠERNÉ, dialogy jsou na úrovni dětí ve školce, kamera a režie nestojí ani za jednu hvězdičku, ale těch chyb ve filmu!! ... HNUS, HNUS, HNUS!! Příšerně lituju, že jsem se na to vůbec dívala ... Tento film mi dokonale znechutil Pierce a vytvořil dokonalý odpor k 'Mattie'-Melisse a té malé uřvané d*vce. Pokud chtěl režisér natočit film podle knižní předlohy, měl se jí držet a takto nechutně zprznit výborné dílo ... ODPAD VŠECH ODPADŮ!!!!!!!(19.12.2013)

Výborný scenár s veľkými predpokladmi navnadiť diváka na záhadu, živiť jeho zvedavosť nezodpovedanými otázkami a obaliť ho do rúška mysterióznosti a tajomna, proste King. Filmové spracovanie sa však dostatočne nepopasovalo s touto výzvou a z načrtnutého potenciálu dokázalo vyťažiť ledva polovicu. Zručnejší režisér by z tejto predlohy urobil atmosferickú megabombu. Netvrdím, niečo sa podarilo, ale bolo toho hrozne málo, hlavne v strede snímku. Našťastie aspoň koniec v tomto smere niečo zlepšil. Slabší priemer. 55/100(7.8.2016)

• verbal

Když vás rozjetý autobus konečně zbaví manželky a vy najednou máte spoustu času na své koníčky, vyloženě nasere, pokud si ani v mrazáku nedá pokoj a chodí vás do toho balení MILFek strašit. Je všeobecně známo, že až asi na pět zářných výjimek se Štefan Král lépe čte, než se na něj dívá a toto je smutný příklad toho, jak se dá poměrně solidní předloha dokurvit do téměř tří hodin zabijácké nudy. Z nich přes dvě unyle lelkuje vysloužilý agent Jejího veličenstva na chatě a otráveně hraje se svou pošlou láskou na ledničce scrabble. No, abych byl úplně upřímný a objektivní, mezi tím vytvářením nebodovaných novotvarů mu zhruba každou půlhodinu nějaká nasraná ektoplasma cinkne na soba nebo vyháže talíře z kredence, abychom se mohli šíleně vyděsit, že to má furt ještě nejmíň devadesát minut do konce. Když už si divák začne po tomhle utrpení znuděně pohazovat dálkovým ovladačem a tahat z internetů další pokračování Abnormálních pasivit, aspoň někdo utopí v jezeře pár dvanáctek a oprcá nějakou briketu, co u toho strašně kleje. Na to by ale bohatě stačila čtyřicetiminutová epizoda Akt XXX!(2.1.2012)

• - Snímek byl natočen na motivy stejnojmenné knihy Stephena Kinga z roku 1998. Jedná se již o režisérovu šestou adaptaci příběhu slavného hororového autora. (Nach)

• - Do role Sary Tidwell byla původně obsazena Kelly Rowland. (Cheeker)

• - V jednom za záběrů poté, co si Mike Noonan (Pierce Brosnan) zraní pravou ruku, objevuje se s poraněním na ruce levé. (Agita)