Učitelčin miláček

Teacher's Pet

Komedie

USA, 1958, 120 min

Teacher's Pet se po trošku pomalejším úvodu brzy rozjede a začne diváka bavit svým vtipem. Zlomem je část, kdy hlavní hrdina, Jim Gannon, přichází na hodinu učitelky Ericy Stone. Začíná se rozvíjet romantická linie, humor a spousta skvělých scén, z nichž mnohé stojí opravdu za zapamatování, např. popíjení v baru s všeználkem, dr. Hugo Pinem. Děj je sice předvídatelný, ale to nic neubírá z kouzla tohoto starého skvostu. Clark Gable je charismatický a role mu dobře sedí, ostatní herci zdárně sekundují a dotváří tak nezapomenutelnou sestavu. Tato bezmála šedesát let stará romantická komedie zastíní svoji poutavostí, nápadem a celkově vkusným zpracováním většinu současných žánrově shodných počinů.(16.12.2014)

• Houdini

Oscar 2 nominace: Herec VR - Gig Young, Scénář(7.4.2004)

Pôvabná romantická komédia s hviezdami strieborného plátna žiari svojou inteligenciou, vtipom a pohodou. Je málo podobných žánroviek, ktoré tak príjemne dokážu pôsobiť na diváka. Nikdy neskĺzne do trápneho humoru ani klišé, práve naopak - a je v nej miesto aj pre situačnú komiku ( vyzliekanie z nohavíc ). Clark Gable ma príjemne prekvapil svojou mimikou a ukáznenou grimasou.(15.10.2011)

Dlouho jsem uvažovala nad pětihvězdičkovým hodnocením. Problém byl právě se slovem "dlouho". Střední pasáž, kdy se Gable snaží vyšachovat druhého nápadníka, by chtěla zkrátit. _____ Jinak ale vtipné situace i dialogy o tom, jestli novináři stačí praxe nebo potřebuje zázemí v dobrém vzdělání, jakoby komentovaly dnešní stav oboru. Stačí si otevřít namátkou některé noviny (doporučuji Blesk). Ještě k tomu jsou podané tak svěžě a vtipně, jakoby je někdo napsal dneska. ___ A ten článek, kterým se uvedl Gable na večerním kurzu novinařiny, byl napsaný excelentně. /13. 1. 14./(13.1.2014)

Šablona filmu je sice obvyklá, takže předvídatelná a v podstatě scénář po celou dobu nepřekvapí, ale herci jsou výborní, dialogy dávají filmu šťávu a režie jen podtrhuje celkově dobrý dojem. Nevím,zda by byl film úspěšný jako drama? Vycházím samozřejmě z toho, že Damiel má správné informace:) Velmi příjemný film...(19.6.2008)

• - Natáčení probíhalo v Paramount Studios, 5555 Melrose Avenue v americkém Hollywoodu. (Terva)