Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Hlavními představiteli komedie na úrovni jsou filmové legendy Clark Gable a Doris Dayová. Jedná se o jednu z nejlepších Gableových rolí na sklonku jeho kariéry: jako novinář Jim Gannon, který prošel tvrdou školu života, má averzi k teoretické výuce žurnalistiky...ale jen do chvíle, než zjistí, kdo ji vyučuje. Půvabná Erica Stoneová (Dayová) ho přitahuje, Gannon se proto vydává za novinářského eléva a usedne do lavice v jejím ročníku. Brzy se z něj stane její třídní oblíbenec, on ovšem usiluje především o její přízeň v soukromí. V okouzlující komedii Učitelčin miláček dále účinkují Gig Young (za tuto roli později nominovaný na Oskara), Mamie Van Dorenová, Nick Adams a Jack Albertson. Připraveni, třído? Dnes budeme časovat sloveso "smát se". (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (18)

cheyene 

všechny recenze uživatele

Teacher's Pet se po trošku pomalejším úvodu brzy rozjede a začne diváka bavit svým vtipem. Zlomem je část, kdy hlavní hrdina, Jim Gannon, přichází na hodinu učitelky Ericy Stone. Začíná se rozvíjet romantická linie, humor a spousta skvělých scén, z nichž mnohé stojí opravdu za zapamatování, např. popíjení v baru s všeználkem, dr. Hugo Pinem. Děj je sice předvídatelný, ale to nic neubírá z kouzla tohoto starého skvostu. Clark Gable je charismatický a role mu dobře sedí, ostatní herci zdárně sekundují a dotváří tak nezapomenutelnou sestavu. Tato bezmála šedesát let stará romantická komedie zastíní svoji poutavostí, nápadem a celkově vkusným zpracováním většinu současných žánrově shodných počinů. ()

rikitiki 

všechny recenze uživatele

Dlouho jsem uvažovala nad pětihvězdičkovým hodnocením. Problém byl právě se slovem "dlouho". Střední pasáž, kdy se Gable snaží vyšachovat druhého nápadníka, by chtěla zkrátit. _____ Jinak ale vtipné situace i dialogy o tom, jestli novináři stačí praxe nebo potřebuje zázemí v dobrém vzdělání, jakoby komentovaly dnešní stav oboru. Stačí si otevřít namátkou některé noviny (doporučuji Blesk). Ještě k tomu jsou podané tak svěžě a vtipně, jakoby je někdo napsal dneska. ___ A ten článek, kterým se uvedl Gable na večerním kurzu novinařiny, byl napsaný excelentně. /13. 1. 14./ ()

Reklama

Hollohlaway 

všechny recenze uživatele

Skvěle podané charaktery posouvají tohle dílko o stupeň výš. Zápletka není sice bůhvíjak originální, ale Clark Gable je šarmantní světem protřelý pardál,s cynickým úšklebkem novináře. Doris Day je okouzlující a vtipná, ovšem excelentní je Gig Young. Jeho role je skvělá, vtipná, dialogově pestrá a určitě je tím, co mi z celého filmu utkví nejdéle. Jako milá konverzační romance to funguje i po tolika letech. ()

šokin 

všechny recenze uživatele

Šablona filmu je sice obvyklá, takže předvídatelná a v podstatě scénář po celou dobu nepřekvapí, ale herci jsou výborní, dialogy dávají filmu šťávu a režie jen podtrhuje celkově dobrý dojem. Nevím,zda by byl film úspěšný jako drama? Vycházím samozřejmě z toho, že Damiel má správné informace:) Velmi příjemný film... ()

Flego 

všechny recenze uživatele

Pôvabná romantická komédia s hviezdami strieborného plátna žiari svojou inteligenciou, vtipom a pohodou. Je málo podobných žánroviek, ktoré tak príjemne dokážu pôsobiť na diváka. Nikdy neskĺzne do trápneho humoru ani klišé, práve naopak - a je v nej miesto aj pre situačnú komiku ( vyzliekanie z nohavíc ). Clark Gable ma príjemne prekvapil svojou mimikou a ukáznenou grimasou. ()

Galerie (12)

Zajímavosti (1)

  • Natáčení probíhalo v Paramount Studios, 5555 Melrose Avenue v americkém Hollywoodu. (Terva)

Reklama

Reklama