Příběh se točí okolo biskupa Henryho Broughama (David Niven) a jeho čím dál zoufalejších snah získat peníze od bohatých farníků na stavbu nové katedrály, přičemž biskup ignoruje všechno a všechny kolem, včetně Julie (Loretta Young), své krásné manželky. Jeho modlitby jsou vyslyšeny opravdu doslova, když se objeví Dudley (Cary Grant), anděl z nebes, který jemu i všem okolo jednoznačně srovná životní priority tím, že začne se zanedbávanou Julií flirtovat. (Pavlínka9)

Foma

Kdybych tomuhle filmu nedal plnej počet, tak bych měl strach, že mě už nenavštíví žádnej anděl. Jedna z nejlepších rolí Caryho, ani zbytek ansámblu není pozadu, chvílema to je opravdu vtipný a hlavně, návštěva anděla vyznívá docela realisticky. Proč to má bejt jen fantasy? Dokonce bych řekl, že nějakej podobnej anděl se musel pohybovat mezi herci a štábem i během natáčení!! ()

radektejkal

Dívat se na filmy s Cary Grantem je třeba mít odvahu. Něco se povede, něco se nepovede, ale nikdy to není ono. "Biskupova žena" patří k těm dobrým (nadprůměrným) snímkům - i když, ani v této americké pohádce, není dokonalým andělem. Kniha Williama Goldinga "Věž" (The Spire - 1964), v níž stavba katedrály má také rámcovou hlavní roli, i když je pojednána jinak, poukazuje na to, že "touha stavět", "proslavit se skrze architekturu" je hodně obecná. ()

Martin741

Slaboduchy a hodne priemerny klon Kaprovho filmu Zivot je Krasny 1946. Karyho Grenta nemam rad, akurat Loretta Mlada /Farmarova Dcera, Wellesov Cizinec 1946/ bola vyborna a dost sa cudujem Davidovi Nyvenovi /Cesta kolem sveta za 80 dni, Dela z Navaronne/ ze sa nechal na takyto slaboduchy priemer ukecat : 50 % ()

zette

Dalsi kvalitni vanocni film z americke produkce 40.-tych let. Nechapu, proc nase TV stanice maji o Vanocich jiz radu let stejny program a treba tento film snad nikdy neuvedly... I pres namet Biskupova manzelka neni kycovity film a ma dobry scenar s lehkym humorem. Cary Grant opet vyborny, presto role andela mu snad uplne neslusela a jeho az moc dobracke chovani me misty iritovalo... ()

Mol

Ten pi*us Henry mě teda pěkně iritoval s tou jeho obrovskou nesmyslnou katedrálou. Co to ty pámbíčkáři mají s těma obrovskejma chrámama ze zlata. Ovšem symbol jako je anděl a ještě k tomu v podání Caryho to je něco jinýho. Moc hezký je představit si, že by lidi se k sobě chovali takhle. Život by měl úplně jinej náboj a neštěkali by jsme na sebe jako psi. Když jdu nakoupit do obchodu; vždycky se tam usměju na jednu paní na pokladně; ona se usměje na mě a pak odcházím s takovým zvláštním; milým pocitem. To je to co jsem cejtil celej film a to je jedna z věcí co se my všichni musíme naučit. Mít se aspoň trošku rádi, když už tady musíme spolu žít.. ()

Tyny

Z konce mám trošku smíšené pocity.. Na jednu stranu vše dopadlo dobře, ale na druhou stranu to byl konec smutný. Zvláštní, ale poutavá atmosféra se táhla celým filmem a rozkošné pozadí Vánoc bylo moc fajn. ()

Hollohlaway

Okouzlující a nadmíru šaramantní Cary jako vždy, spolu s krásnou Lorettou Young tvoří pohledný a charismatický pár. Tak to ovšem neskončí, protože manželem je úplně jiný pán, kyselý a ambiciozní biskup David Niven. To je asi tak v kostce vše. To že je Cary anděl a odehrává se to v čase Vánoc je jen taková pomůcka pro vytváření atmosféry, dá se tudíž kouzlit se stromečky, bruslením, Santa Clausem, dětskými úsměvy a tak dál. Ale je to celkem milé a příjemně to ubíhá, a byť scénář je takový trochu slepenec, Cary to celé v pohodě utáhne. ()

Panthea

Film Biskupova žena je jedním z těch filmů, které vnáší do duše mír, pocity nekonečného štěstí a touhu mít rád celý svět. Na chvíli je snadné uvěřit, že každý máme svého anděla a že nic není nemožné, jen chtít. Nikdy nebude dost takovýchto nádherných filmů, aby změnili náš malicherný a neutěšený svět. Ale i kdyby byl jen tento jediný (a že jediný není), stačí to na to nikdy neztratit naději a věřit v lepší příští a člověka. Udělat si čas a vidět tento film bylo pro mě (a doufám že nejen pro mě) obohacením, které na chvíli přinutí zastavit se v neustálém spěchu a zamyslet se, co je v životě skutečně důležité. Je škoda nechat si ho ujít, kouzelná atmosféra Vás vtáhne a už nepustí. ()

Jezinka

Pro mne velké překvapení, protože je to velmi milý vánoční příběh. Film, který zlepšuje náladu a lehce upozorňuje na priroty. Po boku CG rozkvétají a tají všechny ženy. ()

Han22

Kazatelovu ženu jsem kdysi tuším viděl v otřesné verzi s Whitney Houston a proto moje hodnocení bude střízlivější. Jak píše Oskar, je to opravdu něco mezi Farářem u svatého Dominika (kněz jako pilíř komunity) a Život je krásný (anděl seslaný na pomoc), ale kouzla ani jednoho to nedosahuje. Anděl je tentokrát seslán aby pomohl upjatému biskupu Henrumu k jeho vysněné katedrále a přitom se mu snaží pomoc v rodinném životě. Místo toho však většinu filmu nepokrytě svádí jeho ženu, což na konci přizná. Když je na scéně Cary Grant a jako anděl kouzlí, má film švih a spád, jenže jinak je to trošku moc těžkopádná a sentimentální limonáda, navíc s mimořádně nesympatickým farářem v podání Nivena. ()

truby

Milý vánoční film. Naivní, vtipná pohádka. Garry Grant jako anděl, který nejednou vykouzlil andělský úsměv i na mé tváři. ()

Habanera

Andělé jsou naši neviditelní souputníci a přicházejí včas, když je potřebujeme. Jenže co když anděl, který přišel s původním záměrem pomoct je ten, který potřebuje pomoct nejvíc? Co se stane, když anděl potká anděla na Zemi a bude chtít zůstat !? ()

r007

Moc milý film, který bych občas ráda přenesla do reality každodenního života...a nejen o vánocích. Jakkoli byly téměř všechny scény hollywoodsky přeslazené, byly krásné .Když se chce, není to ani tak těžké být šťastný. Co si tak zabruslit s andělem ? Je libo vždy plnou skleničku, pane profesore ? A kdyby tak těch andělů přicházelo víc...a častěji...a kdyby jsme si tak mohli vybírat ! Ach, to by byl Cary na roztrhání... ()