Příběh se točí okolo biskupa Henryho Broughama (David Niven) a jeho čím dál zoufalejších snah získat peníze od bohatých farníků na stavbu nové katedrály, přičemž biskup ignoruje všechno a všechny kolem, včetně Julie (Loretta Young), své krásné manželky. Jeho modlitby jsou vyslyšeny opravdu doslova, když se objeví Dudley (Cary Grant), anděl z nebes, který jemu i všem okolo jednoznačně srovná životní priority tím, že začne se zanedbávanou Julií flirtovat. (Pavlínka9)

radektejkal

Dívat se na filmy s Cary Grantem je třeba mít odvahu. Něco se povede, něco se nepovede, ale nikdy to není ono. "Biskupova žena" patří k těm dobrým (nadprůměrným) snímkům - i když, ani v této americké pohádce, není dokonalým andělem. Kniha Williama Goldinga "Věž" (The Spire - 1964), v níž stavba katedrály má také rámcovou hlavní roli, i když je pojednána jinak, poukazuje na to, že "touha stavět", "proslavit se skrze architekturu" je hodně obecná. ()

Martin741

Slaboduchy a hodne priemerny klon Kaprovho filmu Zivot je Krasny 1946. Karyho Grenta nemam rad, akurat Loretta Mlada /Farmarova Dcera, Wellesov Cizinec 1946/ bola vyborna a dost sa cudujem Davidovi Nyvenovi /Cesta kolem sveta za 80 dni, Dela z Navaronne/ ze sa nechal na takyto slaboduchy priemer ukecat : 50 % ()

zette

Dalsi kvalitni vanocni film z americke produkce 40.-tych let. Nechapu, proc nase TV stanice maji o Vanocich jiz radu let stejny program a treba tento film snad nikdy neuvedly... I pres namet Biskupova manzelka neni kycovity film a ma dobry scenar s lehkym humorem. Cary Grant opet vyborny, presto role andela mu snad uplne neslusela a jeho az moc dobracke chovani me misty iritovalo... ()

Mol

Ten pi*us Henry mě teda pěkně iritoval s tou jeho obrovskou nesmyslnou katedrálou. Co to ty pámbíčkáři mají s těma obrovskejma chrámama ze zlata. Ovšem symbol jako je anděl a ještě k tomu v podání Caryho to je něco jinýho. Moc hezký je představit si, že by lidi se k sobě chovali takhle. Život by měl úplně jinej náboj a neštěkali by jsme na sebe jako psi. Když jdu nakoupit do obchodu; vždycky se tam usměju na jednu paní na pokladně; ona se usměje na mě a pak odcházím s takovým zvláštním; milým pocitem. To je to co jsem cejtil celej film a to je jedna z věcí co se my všichni musíme naučit. Mít se aspoň trošku rádi, když už tady musíme spolu žít.. ()

Tyny

Z konce mám trošku smíšené pocity.. Na jednu stranu vše dopadlo dobře, ale na druhou stranu to byl konec smutný. Zvláštní, ale poutavá atmosféra se táhla celým filmem a rozkošné pozadí Vánoc bylo moc fajn. ()

Hollohlaway

Okouzlující a nadmíru šaramantní Cary jako vždy, spolu s krásnou Lorettou Young tvoří pohledný a charismatický pár. Tak to ovšem neskončí, protože manželem je úplně jiný pán, kyselý a ambiciozní biskup David Niven. To je asi tak v kostce vše. To že je Cary anděl a odehrává se to v čase Vánoc je jen taková pomůcka pro vytváření atmosféry, dá se tudíž kouzlit se stromečky, bruslením, Santa Clausem, dětskými úsměvy a tak dál. Ale je to celkem milé a příjemně to ubíhá, a byť scénář je takový trochu slepenec, Cary to celé v pohodě utáhne. ()

Panthea

Film Biskupova žena je jedním z těch filmů, které vnáší do duše mír, pocity nekonečného štěstí a touhu mít rád celý svět. Na chvíli je snadné uvěřit, že každý máme svého anděla a že nic není nemožné, jen chtít. Nikdy nebude dost takovýchto nádherných filmů, aby změnili náš malicherný a neutěšený svět. Ale i kdyby byl jen tento jediný (a že jediný není), stačí to na to nikdy neztratit naději a věřit v lepší příští a člověka. Udělat si čas a vidět tento film bylo pro mě (a doufám že nejen pro mě) obohacením, které na chvíli přinutí zastavit se v neustálém spěchu a zamyslet se, co je v životě skutečně důležité. Je škoda nechat si ho ujít, kouzelná atmosféra Vás vtáhne a už nepustí. ()

Chegi

Příjemná podívaná, kdy anděl Cary Grant pomáhá (rozvrací) rodinu biskupa Broughama, jehož jediným cílem je postavit katedrálu ve svém městě a přitom zanedbává svou ženu a dceru. Cukrkandlově vánoční klišé, ale funguje. Kolem Vánoc přičtěte k mému hodnocení pátou hvězdu. ()

Jezinka

Pro mne velké překvapení, protože je to velmi milý vánoční příběh. Film, který zlepšuje náladu a lehce upozorňuje na priroty. Po boku CG rozkvétají a tají všechny ženy. ()

Han22

Kazatelovu ženu jsem kdysi tuším viděl v otřesné verzi s Whitney Houston a proto moje hodnocení bude střízlivější. Jak píše Oskar, je to opravdu něco mezi Farářem u svatého Dominika (kněz jako pilíř komunity) a Život je krásný (anděl seslaný na pomoc), ale kouzla ani jednoho to nedosahuje. Anděl je tentokrát seslán aby pomohl upjatému biskupu Henrumu k jeho vysněné katedrále a přitom se mu snaží pomoc v rodinném životě. Místo toho však většinu filmu nepokrytě svádí jeho ženu, což na konci přizná. Když je na scéně Cary Grant a jako anděl kouzlí, má film švih a spád, jenže jinak je to trošku moc těžkopádná a sentimentální limonáda, navíc s mimořádně nesympatickým farářem v podání Nivena. ()

truby

Milý vánoční film. Naivní, vtipná pohádka. Garry Grant jako anděl, který nejednou vykouzlil andělský úsměv i na mé tváři. ()

Habanera

Andělé jsou naši neviditelní souputníci a přicházejí včas, když je potřebujeme. Jenže co když anděl, který přišel s původním záměrem pomoct je ten, který potřebuje pomoct nejvíc? Co se stane, když anděl potká anděla na Zemi a bude chtít zůstat !? ()

r007

Moc milý film, který bych občas ráda přenesla do reality každodenního života...a nejen o vánocích. Jakkoli byly téměř všechny scény hollywoodsky přeslazené, byly krásné .Když se chce, není to ani tak těžké být šťastný. Co si tak zabruslit s andělem ? Je libo vždy plnou skleničku, pane profesore ? A kdyby tak těch andělů přicházelo víc...a častěji...a kdyby jsme si tak mohli vybírat ! Ach, to by byl Cary na roztrhání... ()