Na studijní stáž do Kanady odlétá mladý gymnasista. Strašně se těší, a ani nevnímá podvědomý strach rodičů, a nejvíce pak své matky. Když se pak daleko „za velkou louží" stane tragédie, obrátí to život všech aktérů tohoto příběhu naruby. Zamíchá jejich osudy, životy, pocity, náladami, i budoucností... Ale nepředbíhejme... Scénář televizního filmu napsala zkušená scénáristka Hana Cielová. Základní zápletka filmu vznikla podle skutečné události, o které se doslechl dramaturg Bedřich Ludvík a vyzval autorku Hanu Cielovou, zda by podle ní nenapsala televizní film. Hana Cielová reálnou situace domyslela a uzavřela do dramatického příběhu, který zasáhne všechny diváky bez rozdílu věku... Po delší odmlce se před kameru České televize vrací Dagmar Havlová. Roli jejího manžela zahraje Viktor Preiss. Jejich syna zahrají hned dva herci - Filip Cíl a Jakub Grafnetr. Jeho přítelkyni hraje Tereza Voříšková. Režisérem je Zdeněk Zelenka. (Česká televize)

Maq

Veškrnová a Preiss jsou dobří, ostatně jako vždy. Ale ten scénář! Doják nejnižší úrovně. Neštěstí ohlašuje... kdo myslíte? No jistěěěě, krkavec, kdo jiný? A když přijde katarze, je samozřejmě bouřka. Záchrana přijde v poslední minutě. No kurva, to je originální jak sovětský cirkus. Páááne šiditelííí, páááne šiditelííí... ()

stration

Jedno klišé za druhým. Hudba napovídala divákovi, kdy má být dojatý, kdy smutný. Ale já mhouřím všechny oči co mám. Vznikl podobně kvalitní snímek na nějaké jiné televizi? Byl někdo, komu by se návrat Dagmar Havlové zdál vyloženě trapný? Myslí si někdo, že Viktor Preiss umí zahrát špatně? S šistým svědomím dávám ****. ()

Skip

...a budeme fňukat a fňukat a fňukat. Není se čemu divit při takovém tématu. Jenže v tom filmu nebylo prostě nic, co by nějak stálo za pozornost. Stala se tragédie a lidé se s ní musí vyrovnávat. Nechci působit nějak cynicky, ale tohle už tu bylo mockrát a nějaké indiánské legendy v pozadí z tohoto filmu žádné novum nedělají. Navíc syn manželů Vránových byl tak nesympatický, že jsem byl rád, že zmizel. Dagmar Havlová hrála zoufalství tak, že nasadila zfetovaný výraz, což bylo k nevydržení. Viktor Preiss zahrál svůj vysoký standard a je škoda, že mu scénář předepisoval tak rychlé zvraty v myšlení. No a Tereza Voříšková sice moc prostoru nedostala, ale moc pěkně se na ni koukalo. ()

Kosmik

Příběh se velmi silným potenciálem a výbornými hereckými výkony Dagmar Havlové a Viktora Preisse. Bohužel zpracování režiséra Zelenky je tristní se střihem, koncepcí záběrů a hlavně použitou hudbou na úrovni rychloseriálů televize Prima. Zelenka měl zůstat u pohádek a Nesmrtelné tety. Škoda, protože z této látky mohl vzniknout televizní film, který by měl na mnoho prestižních ocenění. ()

rakovnik

Syn emigrantů do Kanady z osmdesátých let úzkostlivě dodržuje zvyky tamních indiánů a v Česku mu to věří a jdou mu na ruku. Já jsem mu to moc nevěřil. Příběh mi připadal přitažený za vlasy a tvůrci až moc tlačili na pilu dojemnosti. Viktor Preiss zde ale opět ukázal, že je jednoznačně jedním z našich nejlepších herců současnosti. ()

nithiel

Preiss byl výborný, zato Havlové jsem emoce vůbec nevěřil, její výraz mi skoro vždycky neseděl, Hodně bych vyzdvihnul scénář, který mě donutil koukat až dokonce a v něm mě nezklamal, závěr byl opravdu silný, i když mi v něm jedna věc trochu unikla. ()

angel74

Utahané a sladkobolně melodramatické až hrůza! Občas se ráda nechám dojmout, ale tady jsem byla spíš znechucena okatou snahou emočně zapůsobit na co nejširší okruh diváků. Dokonce ani herecké výkony nemůžu pochválit. Jediný, kdo mě zaujal, byl Viktor Preiss. (45%) ()

otík

Silný český film s ústřední hereckou dvojicí, která dokázala zahrát velmi dobře pocity rodičů poté, co se dozví o smrti svého skoro dospělého syna. Dagmar Havlová i Viktor Preiss zahráli na jedničku, ostatní už jsou spíše jen do počtu. Televizní film, který si zaslouží nejvyšší hodnocení. Hudba: Jiří Škorpík ()

Master19

Ač se scénář snaží býti stupňujícím se, nedaří se mu to a bystřejší divák nemůže být vývojem nikterak překvapen. Nicméně i v čitelném scénáři, záplavě patosu a klišé se najdou chvilky, které jsem sledoval se zatajeným dechem. Závěr, kdy je všechno suchým hlasem vysvětleno je ovšem rána pod pás a sráží tento počin do průměru zapomnění. ()

Pražák

"To je něco indiánského, viďte?" Upoutavková masáž ČT proklamovala návrat nejvíce přeceněnované české herečky, který se však nekoná. V tomhle televizním snímku prokazuje snad jedinou novou schopnost a to správně vyslovovat anglická slovíčka. Stejně trapně působí i hloupý, prázdný scénář, který si na hloubku jen hraje a režisér Zelenka ho svou neschopností jen podtrhuje. Kýčovitá hudba a telenovelácké zvraty dělají s tohohle televizním filmu méně než průměrný televizní počin. PS: Všimli jste si té chalupy, kde Preiss chytá ryby s novým synkem? Objevila se již v Můj otec a ostatní muži. Kterého producenta to je? :-) ()

Warsheek

Nedá se říct, že by tady výprava pokulhávala, v tomhle případě byla beznohá. Herecké výkony až na pány Preisse a Šťastného nestály za nic. Navíc pro mě osobně malinko zklamání. První třetinu filmu jsem měl pocit, že má přijít něco mystického, nadpřirozeného, což se nestalo. Další silný příběh, kterému podráží nohy velmi slabé zpracování. ()

iantomasik

Naprosto otřesná práce s hudbou, prkenné dialogy, symbolika jak z pomocné třídy, alespoň že přehrávání se daří držet na uzdě a voříšková vypadá ještě dobře. ()

Casablanca

Na to, že to je český televizní film, tak to ujde... Preiss hraje výborně a kvůli němu dostal film tři hvězdy, ale s některými jinými herci mám trošičku problém... ()

Lukoboss

Tak bohužel nic velkolepého se nekonalo. Sice to byl jistý návrat Dagmar Havlové do filmové tvorby, ale zanedlouho si na něj nikdo nevzpomene. Celé to bylo průměrné (přesněji průměrně špatné) a nijak to nevytrhli ani tak zkušení herci jako je Dáša nebo Viktor Preiss. Největším kamenem úrazu pro mě byla hudba, která mně rvala uši a přiznám se, že něco takového bych snad nenacpal ani do katastrofy typu Ošklivka Katka. Celkově nejspíš 2,5/5 ()

dopita

Žádná sláva. Režisér Zelenka se pokusil o těžkou psychologii, ale je to spíš z prstu vycucaná psychologie. Snad jen herecký výkony byly celkem na úrovni, hlavně Dagmar Havlová mě příjemně překvapila. Ale jinak je film celkově dost bídnej, čekal sem že po velmi povedené Hodině klavíru Zelenka zase překvapí. Nepřekvapil. ()