Neřízená střela

• Velká Británie Wild Target (více)

Victor Maynard je v duchu rodinné tradice profesionálním zabijákem. Dalo by se říci, že je ve svém oboru absolutní špička. Svou práci vykonává rychle, precizně a nezanechává žádné stopy. Jeho obličej nikdo nezná, dokonce ani jeho kolegové zabijáci netuší, jak přesně vypadá. Brzy oslaví 55. narozeniny, žije sám bez potomků a jeho matka se obává, že by mohl být homosexuální a nezanechat po sobě pokračovatele rodinné tradice. Jednoho dne dostává Victor zakázku na zabití mladé podvodnice a zlodějky Rose. Prodala svému zákazníkovi panu Fergusonovi padělaný obraz za 900 tisíc liber. Zdá se to jako snadný úkol, ale Rosino chování je naprosto nevyzpytatelné. Victor selhal. Victorova matka je velmi zklamaná a žádá syna, aby se svému zákazníkovi hned omluvil a svou chybu napravil. V tu dobu už má však Rose na mušce Fergusonův muž. Než však stihne Rose zabít, Victor ho zastřelí. Šokovaná Rose žádá, aby ji Victor chránil. Domnívá se, že je soukromý detektiv, a nabízí mu 30 tisíc liber týdně za svou ochranu. Nasedají do Rosina auta, kde však na ně čeká další zabiják. Toho si vezme na mušku mladík Tony, který se na místě činu vyskytuje spíš náhodou a ze svého konání je vyděšený. Victor v něm odhaluje velký talent, a vezme ho proto s sebou. Všichni tři se nyní musí ukrýt. Jako bezpečné místo určí Victor drahý hotel. Náhodou se v hotelu a na stejném patře ubytoval i Ferguson, kterého Rose podvedla. Ferguson si najímá nového zabijáka Dixona. Jeho úkolem je zabít Rose i Victora Maynarda. Úplnou náhodou Ferguson a jeho pomocník objeví Rose a Victora v hotelu. Okamžitě se za nimi vydají. Victor, Rose a Tony ujíždějí v malém mini cooperu, pronásledováni velkým mercedesem. Mají štěstí, jejich pronásledovatelé nezvládnou řízení, a těžce se zraní. Victor odveze Rose a Tonyho do svého domu na venkove. Zde budou všichni v bezpečí. Victor nabízí Tonymu, že mu poskytne zdarma šestitýdenní výcvik, a Tony rád přijímá... (TV Prima)

MA.KI

Nevyrovnaná, byť místy velmi zábavná britská krimi komedie s krásnou Emily Blunt o tom, když se nájemný vrah zamiluje... ()

Streeper

Když jsem film viděla poprvé, byla jsem z něho totálně nadšená a díky téhle komedii jsem se zamilovala do Billa Nighyho, zbožňuji jeho humor a jeho zvláštně sevřené ruce, ale když jsem se na něj podívala včera podruhé, už mě tolik nebavil jako dříve a hodně jsem se nudila. Trochu mě to mrzí, protože se jedná o skvělou komedii, u které se zasmějete, ale druhé shlédnutí už za to nestojí. ()

zuzinka2

Konečně další britská komedie. Ze začátku spíš akční komedie, posléze se nám do toho přimotají i nějaké ty city. Některý scény byly opravdu výborný (např: ty s maminkou, v hotelu nebo s papouškem). Výborné herecké obsazení - Bill Nighty se snad pro roli nájemného zabijáka už narodil a jeho mimika v některých scénách je úžasná. Emily Blunt také role padne jako ulitá a ani se nedivím, že jí Bill Nighy nechtěl zabít. R. Grint, kterého jsem doted znala jenom jako Rona Wesleyho také mile překvapil. A jako třešnička na dortu Martin Freeman a jeho bělostné zuby. Škoda, že takových komedií není víc. ()

Crawler-D

Ze spojení Billa Nighyho, Emily Blunt a Ruperta Grinta vzešla neobyčejně povedená grupa těch nejméně pravděpodobných existencí a svým náhodně spojeným životem a britsky suchým přístupem v komice i dramatu baví až do konce. Martin Freeman ve své zabijácké roli je hotovou delikatesou. ()

bukowski83

Ať žije UK aneb díky bohu za jejich humor, těšil jsem se co v téhle pseudoromanťárně předvede pan Grint a musím uznat, že se mu to povedlo a možná i trošku překvapil. Celý snímek je takový žánrový propletenec, ale hlavní je to, že baví a že je na co koukat, protože slečna Blunt je velmi sličná. Nigtyho jsem doteď moc neznal, ale po tomto filmu se asi nechám ukecat na nějaké další jeho dílko.75% ()

Joges

Tato komedie mohla vyznít trapně, ale Neřízená střela nakonec vše dobře ustála. I když humor občas balancoval na hraně, propadák se nekonal. Naopak mi na nějakou dobu uvízly v paměti vtipné bonmoty a gagy, kterých bylo ve filmu vskutku požehnaně. Bill Nighy, Emily Blunt a Rupert Grint jsou ve filmu sehraná, ne li dokonalá trojice. ()

Lanark

Nebýt jasného anglického přízvuku skoro bych si myslel, že se koukám na nějakou italskou komedii. Takového hluku a křiku jsem v krajině Mini nikdy nezažil. I když o většinu se stará slečna Emily. Poselství je mi však jasné...umíte-li masírovat chodidla můžete být klidně Charles Manson a stejně vám bude odpuštěno...tak jednoduché to je... ()

C0r0ner

Nenáročný film, u kterého člověk nemusí přemýšlet a zároveň se docela dobře baví a navíc si nepřipadá, že ztrácí čas. Britové jsou prostě na točení filmů machři a tahle odlehčená šaškárna je toho jasným důkazem. Moc se mi líbila dvojice Nighy/Blunt, která celý film táhne. Lynn toho sice moc nenatočil, ale z toho co jsem viděl, můžu říct, že točit filmy umí. 80% ()

Flynn

Z filmu jsem měl pocit, jako kdyby ho dirigovali 2 režiséři. První půlku nějaký zručný mág, který se mi trefil do gusta a já si to fakt užíval a bavil se. Poté však chytly tohoto talentovaného režiséra střevní potíže a musel si na cca.40minut odskočit. Mezi tím šel kolem jouda točící sitcomy a řekl si, hele to zvládnu a než se kolega vystolí, tak to dokaučuju. Ale ono ejhle, vyšel z toho paskvil jak hrom. Druhá půlka byla jak z jiného světa. Dokonce mi přišlo, že se snad změnilo i zaostření kamery, nebo já nevím. Každopádně, po první půli ve skvělém rytmu ubíhajícího příběhu příjde půle druhá, která je trapná, nudná a plná zvratů na úrovni mýdlových seriálů. Druhou půlku jsem skoro nedokoukal .... škoda, potenciál to mělo velký, Bill Nighty je tady skvělý a britská angličtina tomu dává ten správný nádech. Výsledek odřené 3 hvězdičky, přitom první půle aspirovala na 4-5. ()

Wormboy

Uz len vdaka tomu obsadeniu si tento film zasluzi tri hviezdicky, pretoze ked je na scene Bill Nighy alebo Martin Freeman, tak to uplne staci a ze to je v podstate 95% casu netreba vyzdvihovat. No a co, ze film je v podstate uplna blbost, ale je zabavny a to sa predsa ceni najviac, nie?:) ()

pufina

Výborná a svěží britská komedie, kde nechybí pravý britský humor. BIll Nighy jako nájemný vrah je famózní, na kráse komedie dodává i Emily Blunt a na vtipnosti neubírá ani skvělý Rupert Grint, který sice není zcela hlavní postavou, ale pobaví kdykoliv je na něj záběr. ()

U_S_O

Skutočne crazy britská story, ktorú len tak nikto nevymyslí. Príbeh odsýpal jedna radosť, assassin Bill, beautiful Emily aj novice Rupert odviedli skvelú robotu. Soundtrack tiež good. What do you weigh? (86%) ()

Sammya

Po prvním shlédnutí jsem byla úplně nadšená, po druhém už o trošku míň, ale pořád si myslím, že je to opravdu vynikající britská komediální gansterka :) Všichni herci jsou tu výborní, úžasná Emily Blunt, kterou by člověk nakopnul, Bill Nighy jako skvělý suchar, Rupert Grint jako zabijácké tele (a to strniště bylo sexy :D), Rupert Everett jako charismatický padouch a tak dále :) Konec mi přijde trochu přitažený za vlasy, ale tak dobře, odpustím jim to. "Is that a cow? Much bigger in person." :D Edit: Martin Freeman hrál tak úlisnou postavu, že se mi z toho až dělalo zle :D Ty jeho zuby... ()

magnolia

sice lehce "lehčí" ale pořád anglický humor s naprosto neuvěřitelnýma freemanovýma zubama, které by si stejně jako celý freeman zasloužily sochu. a nejen tu holohlavou. ()

pakobylka

Nikoli akční, spíš polo-akční a polo-konverzační komedie, což by nevadilo - ani v nejmenším, neboť některé její gagy by si zasloužily uvedení do pomyslné síně slávy, filmovým gagům zasvěcené. Jenomže ONA a ON jsou dokonalí (nebo téměř dokonalí) pouze a jenom v úvodu - přesněji řečeno přesně do onoho vpravdě zlomového okamžiku, kdy se spolu setkají tváří v tvář. Poté jakoby oba částečně ztratili glanc - přičemž ONA je na tom neporovnatelně hůř nežli ON ... co na ní POTOM proboha viděl ?!? Abychom si rozuměli: Nejsou špatní - to v žádném případě, dokonce si můžou přičíst k dobru pár dalších velice vydařených, vpravdě nezapomenutelných scének ... potíž je v tom, že vzhledem k brilantnímu rozjezdu prostě čekáte víc. NIKDY - dokonce ani v parodii není dobré, pokud se jakákoli postava v průběhu děje stane v lepším případě svým vlastním stínem ... a v horším případě svou vlastní karikaturou. ()

necisty

Záležitost, která neurazí, ale ani neukáže nic nového. Ke krbu v objetí své lásky ideální. Nadprůměr tomu udávají pouze výteční herci. Emily k nakousnutí, ale dabing zlověstného Viktora byl velice špatný. ()

Martrix

Hvězdné obsazení, ucházející scénář a přesto mám pocit, že tomu k dokonalosti vcelku dost scházelo. Nicméně mám pro UK filmy slabost, Nighy byl skvělý, Bluntka čičoidní a natočeno to bylo s lehkostí. Nějakou dobu potrvá, než se na to podívám znova, ale zklamaný nejsem. Sympatická jednohubka. ()

Juto

Bill Nighy a Emily Blunt sa zo všetkých síl snažia byť vtipní. Spolu s Rupertom Grintom je to zvláštna skupina. Je tam niekoľko zábavných momentov, ale väčšinou chcem toto trio mať viac rád, než v skutočnosti mám. Všetci sú to dobrí komediálni herci, ale možno by im viac pomohol šialený komik. Je to ľahká komédia s humorom, ale chýba jej ľahkosť v  humorných situácií. 6/10 ()

Jermann

Z toho, co bylo prodáváno jako zběsilá akční komedie, se vyklubala miloučká romantická pohodovka se spoustou situačního a špetkou černého humoru, která je svými skoro až televizními rozměry příjemnou změnou od amerického megalomanství a také důkazem, že oči nemusí přecházet, aby se jeden parádně bavil. Navíc neodolatelný Bill Nighy je zkrátka moje hvězda .. a konečně ho vidím v hlavní roli, napsané snad přímo pro něj. Co víc si přát? Vřele doporučuji na spravení nálady. ()