James Brennan (Jesse Eisenberg), který právě absolvoval vysokou školu, se těší se na vytoužené prázdniny. Rád by projel Evropu, ochutnal německé pivo, navštívil světově proslulá muzea a oslnil nějakou krásnou dívku, nejlépe typickou Francouzku. Jenže se píše rok 1987 a v Americe právě probíhá ekonomická recese. Potřebné finance se na poslední chvíli v rodinném rozpočtu nenajdou, a tak Jamesovi nezbývá než vzít podřadnou brigádu v zábavním parku. Stokrát omleté disco spolu s vůní cukrové vaty, netrpělivými rodiči a uřvanými dětmi - nic horšího snad už Jamese potkat nemohlo. I tady však návštěvníci prožívají skryté příběhy, díky nimž je tohle zaměstnání snesitelnější. A když s vámi pracuje chytrá a hezká Em (Kristen Stewartová), může se i z pekla stát nebe na zemi. Vtipná americká komedie od tvůrců filmu Superbad, v čele s režisérem Gregem Mottolou, je plná sympatických postav a hudby osmdesátých let. (oficiální text distributora)

Rssa

Průměrně romantické, průměrně zábavné, celkově průměrný film pro mladé. Na zabití času dobré, na filmové večírky nuda. 65 % ()

eagle-eye

Příjemné překvapení... Nenásilná inteligentní komedie s kapkou nostalgie a výbornou muzikou 80-tých let (včetně neustále omýlaného Amadea) o brigádičce v zábavném parku. Apatowův objev Bill Hader opět řádil i zde, zatím mě nadchl v každém filmu a začínám jej podezřívat, že si svoje ujeté výstupy píše sám... ()

Hanys_

I komedie o cestě za prvním zásunem může být inteligentní a zároveň zábavná. Stejně jako letní brigáda v zábavním parku, kde pracují skoro samí šílenci a velí jim skvělý Bill Hader (scéna s basebalkou patří mezi nezapomenutelné)...7/10 ()

dopita

O středoškolácích jsou natáčeny v podstatě jen dva druhy filmů: přisprostlý komedie a horory. Zábavný park kupodivu není ani jedno. Je to romanťák. Možná se bere až moc vážně, ale ani to moc nevadí. Ta změna žánru na poli teenagerského filmu je každopádně osvěžující. ()

Jierl

přál jsem si víc komedii než drama, čehož jsem se bohužel nedočkal...ale jinak to bylo dobrý, konec klasicky skončil dobře, ale na to už bychom si mohli zvyknout, jinak by nám lidi do těch kin přece nechodili (nebo spíš chodili míň:) ()

tom.nosek

Adventureland u mě trpí především kvůli tomu, že jsem dřív viděl novější a o řád vychytanější The Way Way Back. Kde Way Way Back těží, tam Adventureland sahá maximálně na průměrnost a na standardní výkony. Bill Hader hraje generickou postavu Billa Hadera, Kristen Wigg hraje generickou postavu Kristen Wiig, Martin Starr hraje generickou postavu Martina Starra. Ryan Reynolds pak tahá spíš svůj podprůměrný výkon, což bude asi tím, že jeho postava je spíš takové větší cameo než nějaká role, byť vedlejší. Na druhou stranu, Jesse Eisenberg i Kristen Stewart to hrají dobře a celkově Adventureland hodnotím jako takový OK film na klidný večer. ()

MkSallam

Děsná pakárna. Nevtipná. Totálně o ničem. Prázdná. A plná postav z nichž přímo sálá primitivnost, načež z nich následně dělají VELKÉ filozofy. Radši hodinu a půl mlátit hlavou do zdi než tohle. Jasný důkaz že Mottola je bez Apattowa a McLovina v koncích. ()

maslic

Skvely soundtrack, ktery je u filmu plneho teenagerske chemie nezbytny. Sice to ma klasickou klise zapletku, kdy jeden nejdriv jo, druhej nejdriv ne a pak oba ne a nakonec...., ale jednou za cas je potreba se na neco takovyho je potreba podivat. ()

Ondis

Příjemné překvapení. Spousta vtipých scén, dobří herci. Kristen Stewart jsem si neuvěřitelně oblíbil; ta nikdy nezklame... ()

blues

Romantická komedie na studené zimní večery. Tak přesně tohle na tento snímek sedí. Rozhodně to nenudí a já si Eisenberga začínám po Zombielandu fakt vážit... ()

Angelino

Neurazí, neprekvapí, nezanechá hlbokú stopu, no pripomenie prvé vážnejšie vzťahy a lásky ako i niekedy zložitý čas dospievania. ()

peetriss

Více než atmosféra samotného zábavního parku dokáže naladit příjemná osmdesátková hudba tímto parkem znějící. V popředí tohoto se odehrává s nadhledem vyprávěná nemastná neslaná vztahovka mladých lidí, která mě osobně nedokázala trvale držet v pozornosti. Mladičká Kristen Stewart je nejen příjemným ozvláštněním, ale také předvádí svůj typický herecký standard – oproti známým komerčním záležitostem tentokráte myšleno v dobrém slova smyslu. ()

lucijelucije

Adventureland je příběh o dospívajících teenagerech, kteří se tak nějak hledají, a snaží se připravit na další krok v jejich budoucnosti. J. Eisenberg je šikula, a když se na něho podívám, úplně si dokážu představit kluka, který je zmaten nejen sám sebou ale i neprojevenou láskou.Tímhle obdobím si prošel skoro každý z nás, a já se v těchhle dětech úplně viděla. A samozřejmě i K. Stewart je herečka s velkým H..i když, jak napsala krásně kleopatra, ona ať hraje v jakémkoliv filmu, nebo ať má jakoukoliv roli, pořád hraje jednu a tutéž ustálenou osobu =) ale v její přirozenosti je něco tak důvěryhodného, že mi to ani nevadí. 7/10 ()

KatRi

Hezký příběh pro teenagery. Jenže co dál? Kamera děsivá, nuda stupňující se s každým dalším tónem stále dokola hrané skladby od Falca. ()

Mírouš

Myslel jsem, že u komedie se člověk má smát. Za celých těch dlooouhých 32 minut co jsem to vydržel jsem se neusmál ani jednou, totální nudná záležitost. Nechápu hodnocení, asi jsem divnej... ()

Sagara

Amadeus Amadeus, veľmi milý vintage filmík so sympatickými hercami a ich postavami a o jednom veľmi príjemnom lete. ()