Reklama

Reklama

Krátce po rozvodu jede naivní, ale milující matka jménem Mary (Lorraine Braccová) se svými dvěma syny Mikem a Bobbym (Elijah Wood a Joseph Mazzello) do Kalifornie začít nový život. Když se ale Mary znovu vdá a přestěhuje rodinu do jiného města, oba chlapci musí čelit tvrdé realitě – konkrétně náladovému nevlastnímu otci (Adam Baldwin), který začne Bobbymu vyhrožovat. Zatímco se bratři snaží nepředvídatelnému otčímovi postavit, najdou fantastické řešení. Musí však důvěřovat jeden druhému a věřit v takřka nemožné, když z červeného vozíku mladšího bratra sestaví stroj, který vezme Bobbyho na úžasný a triumfální let. (Cinemax)

(více)

Recenze (24)

pepo 

všechny recenze uživatele

Suverénne remeslo (od réžie cez hercov, kameru, strih až po Zimmerovu hudbu) má na svedomí niekoľko veľmi pôsobivých scén. Veľká škoda, že to nevie náladovo chytiť tú správnu atmosféru medzi vzletlým detským dobrodružstvom a dosť krutou sociálnou drámou. V jednotlivostich veľmi silné, no vcelku trošku rozbité. Ale stále dobrý film a Donner je šikula. 7/10 ()

castor 

všechny recenze uživatele

Milá atmosféra klukovského dobrodružství, které má sice skromnou, ale jasnou myšlenku. Útrapy dětství na líbivém americkém podnose, slepá láska a démon zvaný alkohol, víra v zázraky, výborní Elijah Wood a Joseph Mazzello (ten je z dvojice dnes méně známější, ale toho času si zahrál po boku Meryl Streep v Divoké řece nebo Spielbergově Jurském parku) i Tom Hanks coby vypravěč a Richard Donner, který to vše zkušeně jistí (nedokážu posoudit, jak moc snímku ublížily/pomohly čachry právě skrze režisérské křeslo). Nicméně nakonec z toho byl komerční propadák. Ovšem tak trochu trestuhodně zapadnutý film. Každopádně nic pro cyniky. Držíme palce. A letíme. ()

Reklama

Phobia 

všechny recenze uživatele

Působivý film o dětských snech a strastech. Tom Hanks v roli otce vypráví o svém dětství, o mladším bratrovi - snílkovi, o víře v zázraky, o tom, co dělá s lidmi alkohol, o slepé lásce, která dokáže odpustit doslova cokoliv. "Radio Flyer" jsem poprvé viděla někdy na prahu dospívání, přesto jsem si příběh dvou malých kluků ohromně užila, smála se jejich trampotám a brečela nad tím, čemu byli vystaveni (dramatická složka výrazně převažuje tu komediální). Fanoušky Toma Hankse je třeba upozornit, že v tomhle si slavný herec jen štěknul, příznivci Adama Baldwina si taky nepřijdou na své, ikdyž se v ději vyskytuje celkem často. Nejvíce prostoru dostali mladičký Elijah Wood a ještě menší Joseph Mazzello, těm bude divák urputně držet palce, a pro mě osobně byl oblíbeným hrdinou také jejich německý ovčák Shane. Podivný závěr filmu je třeba brát jako symboliku, nikoliv doslovně, ale to ať si každý divák přebere sám;-). Odletěl ten kluk nebo to celé dopadlo tak trochu jinak, jak naznačuje nalezená želva a některé věty Toma Hankse? Konec zkrátka není tak trapný a nesmyslný, když se nad ním člověk hlouběji zamyslí;-). Anebo si ponechejte iluze a smiřte se s pohádkovým happyendem, to už záleží jen na vás... 95% ()

Hal_Moore 

všechny recenze uživatele

Kdybych byl mladší, asi by se mi to líbilo o něco více. O mnoho ne, neboť mým dětským snem nikdy nebylo létání. Když se na Radio Flyer podívám teď, vidím naprosto nerealistický film s pohádkovou zápletkou, příjemnými herci, melodickou hudbou a zcela odfláknutý a trapný konec. Králem filmu je "doslova a dopísmene" Adam Baldwin, který se snad jako týrající otčím narodil, naopak Lorrainre Bracco by raději měla zůstat u rolí typu Mafiáni či Rodina Sopránů, ta mi celou dobu zážitek kazila. Trapný a prostě nesmyslný konec je tak odfláknutý, že jej musím zmínit dvakrát. Na poslední chvíli jsem si rozmyslel ještě nižší hodnocení, a to díky Shaneovi. Takového psa mít.. ()

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $35miliónovTržby USA $4,651,977Tržby Celosvetovo $-Richard Donner dokazuje svoj filmový cit pre akýkoľvek žáner a ponúka až nečakane podfarbenú detskú mozaiku duše plnej fantázie. Natočil film ktorý viac povie dospelým než deťom, prípadne presnejšie osloví minimum publika a aj preto je tento film skoro neznámy a popritom je tak úžasne spracovaný, že by si zaslúžil obrovskú pozornosť. Pri tomto filme sa dá krásne zaspomínať na detstvo a na pekné sny o svete plnom fantázie, prianí, túžob, čarov, príšer skovaných za dverami... /95%/ ()

Galerie (27)

Zajímavosti (4)

  • Natáčalo sa aj na železničnej stanici v meste Novato, Kalifornia. Vo filme však nemohol byť použitý žiadny detailný záber z tejto stanice, pretože začiatkom 80. rokov bola poškodená požiarom a v čase natáčania ešte nebola zrekonštruovaná. (m.a.t.o.)
  • Modré domčeky, ktoré možno vidieť vo filme, boli kedysi súčasťou základne vzdušných síl Hamilton a neskôr slúžili pobrežnej stráži. Vďaka svojej farbe získal komplex domov prezývku "Dedina Šmolkov". (m.a.t.o.)

Reklama

Reklama