Černé moře

• Velká Británie Black Sea (více)

Jednoho dne dostane kapitán Robinson (Jude Law) nečekanou nabídku. Má sehnat ponorku a posádku a plavit se na Černé moře vyzvednout z potopené nacistické ponorky zlaté cihly. Avšak pod hladinou moře ve stísněném prostředí ponorky začíná mezi posádkou obcházet nedůvěra, pochyby a smrt. Dostane se kapitán Robinson k vytouženému pokladu, nebo bude muset obětovat úplně vše? (Bontonfilm)

PatrikP4

Vypadalo to že by z toho mohla bejt zajímavá věc, ale boužel se tak nestalo... Děj je v podstatě jasný a možná i trochu předvídatelný... Rychlý spád a všechno je hodně rychlé což je dobře... Jednomu člověku hrábne proto je osud mise nejistý... Postavi Rusů se každopádně povedly a to se mi taky hodně líbilo... ()

rigby

Začátek filmu vypadal velmi slibně. Kvalitní kamera, trocha akce, špetka humoru, romanticky drsný Jude Law. Nakonec se z toho vyklubala klasická akční ponorkovka, ve které se jednotlivé zápletky daly předvídat a odškrtávat jako podle seznamu. Nic nepřekvapilo. Ani náhlý konec. Kromě úvodu se jednalo o silně komorní akční film, který nepotřeboval náročné přemýšlení ani žádnou další spoluúčast diváka. Na dálku z toho čišel nízký rozpočet. A to je škoda, protože jinak mohl vzniknout docela slušný biják, který už pár let nebyl na toto téma natočen. Nakonec tedy slušný průměr, dívat se na to opravdu dá, i když jen jednou. ()

fafejt001

Nemohu si pomoci , ale něco tomu chybělo. Ani ten Jude se tam nehodil a ten mladý už vůbec ne . Moc mne to nezaujalo . Takový divný film . Fakt bída . ()

Ondrew

Netvrdim, ze filmy s podobnou tematikou sme tu uz nemali, ale nic to nemeni na fakte, ze v ramci zanru si udrzuje slusny standard. Nenudi, nie je vyplneny akoukolvek zbytocnou "vatou", herci na cele s vynikajucim Jude Law posobia absolutne autenticky a reziser to i i napriek dlshej minutazi zvladol v podstate "lavou zadnou". Ano, teoreticky bolo mozne celkovy dej este viac "okorenit" a tym pridat grady (co by azda i zodvihlo celkove hodnotenie este o cosi vyssie), no i takto som si uzil vskutku paradnu dobrodruznu jazdu a hlavnym akterom drzal palce az po zaverecne titulky. Bez kompromisov udelujem 60%. ()

Saxos

Scénář prostě hrůza. Že se vůbec divil, když ho vyrazili z práce. Takovej schopnej člověk. Jdu do akce se ziskem 40 mil dolarů, tak seženu ponorku, že by do ní nevlezl africkej migrant, najmu posádku, která by mohla soutěžit o titul Dement roku, doplním jí odrostlým dítětem a hurá pro poklad. Ponorkové zklamání. ()

bonovox

Kvalitatívne uspokojivý ponorkový film. Poteší hlavne trochu netradičný záver a hlavne hutná atmosféra. Škoda len nedotiahnutých momentov v charakteroch vývoja jednotlivých postáv, mohlo to byť aj za 4 hviezdy. ()

brasek

Dobrodružný film, ktorý kríva na jednu nohu a na druhú je chromý. Miestami to malo atmosféru ponorkového filmu, ale povrchný príbeh zabíja všetko čo by stálo za zmienku. ()

Allein4

Film má parádní příběh, skvelé herecké osazenstvo a vhodný cíl. K tomu však musí vést ceta s nějakými překážkami. A tady přichází kámen úrazu - ony překážky jsou neskutečně laciné, bez koncepčního hlubšího smyslu. Skoro to vypadá, jakoby si občas během natáčení Kevin Macdonald řekl "tak ještě tam přihodíme napětí". A přihazoval a přihazoval...jenže čeho je moc... 65 % ()

Mr.Bordan

Obstojný thriller, ktorému sa nedá uprieť jedna či dve dobre vymyslené a vyhrotené scény, tieto sa však striedajú s občas príliš nezáživnými intermezzami. V určitých momentoch pokrivkáva logika, napr. kapitán vezme na ponorku 12 ľudí, z čoho sú dvaja "amatéri" bez skúseností. Viem, že mal kapitán otcovský komplex, ale vziať na palubu chlapca bez skúseností? Z ktorého sa naviac v najpotrebnejšej chvíli vykľuje príležitostný potápač? Kladom je Jude Law, hoci mal v angličtine jemný ruský prízvuk a do polovice filmu som si myslel, že vie tým pádom aj po rusky. Najväčším záporom filmu - predvídateľnosť. 60% ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- + Jude Law, napätie, kamera ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- - nerozvedené vedľajšie postavy, logika, náhodovosť, predvídateľnosť ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- ()

gael83

Poctivý Jude Law a poctivá filmařina k tomu stará rezatá ponorka a kupa týpků, finále předem odhadnuté, ale i tak solidní záležitost. ()

nezavisle

Vynikajuce, napinave, realisticke. nechapem ako niekto moze dat hodnotenie odpad, ale je to vec viacerych faktorov....Co ma zamrzelo je ze v podstate sa o konecny osud postaral akysi nejasny neprehladny vybuch ci elektricky skrat, bez jasneho dovodu.. Pekne finale, ale chcelo by to zachranu aj kapitana, sposob by sa urcite nasiel. Apropo - nemal som pocit ani chvilku aby bol kapitan posadnuty zlatom. Skor to bolo o jeho osobnej cti a dostojnosti. ()

D503

Čekal jsem něco jako film Do hlubiny a přitom jsem dostal skvělý thriller s parádní atmosférou a obstojným vizuálem. Dialogy sice hodně skřípou a scénář také není zrovna originální ale obsazení je celkem sympatické, navíc se tady našlo hned několik solidně napínavých momentu a v podstatě žádná hluchá místa. Všechno pěkně šlape od začátku do konce. Velice příjemné překvapení. 4,5* ()

Conancon

S plným hodnocením nás tu bude poněkud méně.... Žádná nuda, nečekaná tečka, hlavní hrdina není kladas...tedy jednoznačný.. No a asi moje slabost pro ponorkové filmy ,mírové či válečné. Ale méně než na 3.5 bych to neviděl objektivně. ()