Návrat do Silent Hill 3D

• Francie Silent Hill : Révélation 3D (více)

Už několik let je Heather na útěku před temnými silami. V den svých osmnáctých narozenin, po strašných nočních můrách a náhlém zmizení otce, si uvědomí, že už není tou Heather, kterou bývala. Toto nové poznání ji zavede hluboko do světa démonů a hrozí jí věčné uvěznění v Silent Hill. (oficiální text distributora)

Nivenx

Silent Hill: Revelation 3D není snímkem úplně k zahození do odpadu, ale ani nějakým úžasným na který bych se musel dívat pořád. První díl se mi velice líbil, byla tam parádní atmosféra, skvělé potvory a příběh mě velice vzal, ale zde z toho zbyla jen průměrná vata, která ničím nepřekvapí a snadno se zapomene. Oproti prvnímu dílu je to veliký pokles a z něčeho parádního naco se nezapomíná zbyl jen průměrně natočený snímek, který by samostatně nemohl mít úspěch. 50% ()

okkac

Po obsazení Bassetta jako režiséra jsem se dost těšil, jelikož se mi líbily jeho předchozí filmy v čele se Solomonem Kanem, ale tohle je celkem fail. Atmosféra téměř nestrašidelná, monstra prostě hrůzu nenahánějí, ale s lepší režií by klidně mohla a scénář jen skáče od jedné scény k druhé. Jelikož jsem viděl pár dní předtím Sinister, tak bych moc rád viděl, jak by tuto látku uchopil Scott Derrickson. Ale Bassett má stále moji důvěru pro příští projekt. ()

sir-dave

Zbytečné pokračování. Silent Hillu strašně málo, atmosféra na horor mizivá. Deborah Kara Unger celou dobu připomínala Michelle Williams, aspoň ji mohli změnit barvu vlasů. Plusové body získává pouze pán se sekerou. ()

panMartin

Naprosto pitomá a povětšinou i nudná přehlídka nefungujících scén. Nudná, ničím zajímavá krávovina u které ne jen, že se nebojíte, ale ani se nebavíte. První díl super, ale co je proboha tohle? Přijde mi, že se scénárista se pokoušel o nějaký děj, ale asi byl na drogách a tak vznikla naprostá slátanina. Co však filmu schází ze všeho nejvíc je atmosféra a to je jeho prohra největší. Děkuju bohu že to mělo jen 90 minut!!! ()

SeanLSD

Jedno z najočakávanejších pokračovaní... - a také nesmierne sklamanie! Vyzeralo to celkom pekne, ale chýbala tomu atmosféra a vlastne aj zmysel. Možno si prvý SILENT HILL idealizujem, ale taký prepad, navyše s tvorcom, ktorý ma naposledy tak nepredstaviteľne príjemne prekvapil ( SOLOMONA KANEA som schopný vynášať do nebies ), sa očakávať nedal. Možno patrí Basssett k tým tvorcom, čo dokážu za málo peňazí veľa muziky a čím väčší rozpočet, tým horší film... Ešte len teraz som NAOZAJ zvedavý na jeho ďalší počin. Na SILENT HILL: REVELATION radšej zabudnime - najviac o ňom vypovedá nielen to, že som sa sám potme jediný raz nezľakol ( dobre no, tak okrem zajaca! ), ale že zo strašného Pyramid Heada sa stal kolotočár.. ()

Sabrewulf

Při vší úctě k Solomon Kaneovi (který je skvělý), Bassett je totálně mimo. U celé scény s pavoukem (vizuál, pohyby, kamera, pojetí - prostě všechno) fandu hry přepadnou myšlenky, že Bassett hru nikdy nehrál, u WTF soubojového finále je už pak zcela jasné, že absolutně nemá ponětí, co vlastně točí. Scénář příšerný. Jedno obrovské pozitivum však tento film má. Utvrdil mě v tom, jaký je Gans ve zpracování látky génius a první filmový díl majstrštyk. ()

NiWi

Vyložené zklamání po prvním dílu, který měl parádní atmosféru, podařené zpracování herních motivů do filmu a vlastně i příběhu. Dvojka zaostává úplně ve všem, kromě Seana Beana, který si odehrál svoje. Začátek filmu nabídnul docela dobrá očekávání, které vzápětí vzaly za své. Atmosféra postupně šla kvalitativně dolů až úplně vymizela a to bohužel i ve scénách z otherworldu. Silent Hill se proměnilo v normální město, kde se můžete potulovat po ulicích jak chcete. Postupně začali přibývat i nelogické situace, jako (spoiler) ve "věznici", kde Pyramid Head usekává ruce normálním lidem, kteří nevíte jak se tam vzali a hlavně proč si ty ruce nechávají jen tak usekávat. A scéna na kolotoči? absolutně sem ji nepochopil a už vůbec ne proč kolotoč točí Red Pyramid. A hlavní záporačka byla nějaká zrůda ze hry The Suffering, jak se tam vzala? to byla odmala? a jak mohla mít dítě? prostě.. nesmysl na nesmyslu. Jediná dobrá věc byla nádherna hlavní "hrdinka". Velká škoda.. bohužel po tomhle už filmový Silent Hill zůstane opravdu ležet tiše ladem. ()

Doudis19

Z prvního Silent Hillu to opravdu nemá ani tkaničky. Naprosto pitomá a povětšinou i nudná přehlídka nefungujících scén, které potěší maximálně značnou krvavostí a povedenými efekty. Bez atmosféry i čehokoli výrazněji zajímavého se dvojka zřejmě nejlepší adaptace počítačové hry nevyhne označení: "propadák, s ohledem na 3D finanční faktor, určitě propadák alespoň co do kvality". ()

COF_666

Naprosto dokonalé utrpení, které absolutně není hodno jména Silent Hill. Je krásně vidět rozdíl v přístupu obou režisérů. Gans totiž k látce přistoupil jako fanoušek - zdařile budoval atmosféru, dokázal šokovat, vzbudit emoce a i hlavním postavám vdechl život tak, že jim člověk držel palce, nebo je nenáviděl (tím myslím především výbornou záporačku Alice Krige). V Revelation nic takového není. Bassett především absolutně nevyužil to, co Silent Hill nabízí. Pyramid heada nechává obsluhovat kolotoče, zachraňovat (!!) nesympatickou Heather a místo toho aby využil mlhy, divných zvuků nebo se nějak pokoušel brnkat na divákovy nervy, vysílá do boje divné digitální bubáky a straší lekačkami, u kterých se asi nikdo nelekne. Druhý díl je šedivý, dost nudný, normální, umělý a naprosto nezajímavý horor. Aspoň už vím, jak vypadá filmová žumpa herních adaptací. ()

Kulik.Z

Jediné, čeho jsem se lekl bylo to, že přišel kamarád před kinem - přišel zezadu a já se lekl... Ale to bylo ještě před filmem :D A ve filmu jsem se ani nelekl, takže to byl fakt průser... Ale dávám tři hvězdičky za 3D efekty. ()

Aargh odpad!

Ježíšku na křížku! Proč musí pokračování každého slušného hororu dostat do ruky totální lempl?! Překousnul bych leccos. Ale to, že scénárista a režisér absolutně nepochopí děj a atmosféru prvního dílu, příběh jedničky totálně postaví na hlavu a fanouškům flusnou do ksichtu, to už nezkousnu. Asi mi mělo stačit, že po mě házejí věci VE TŘI DÉ. Nestačilo. Dal bych 10% za dvě slušné scény s Pyramid Headem, mini-cameo mé oblíbené Radhy Mitchell a Seana Beana, který neumře. Na CSFD nicméně musíme zaokrouhlit dolů na odpad a gratulujeme Silent Hillu, že se zařadil po bok obdobně dokurvené série Highlander (pětibodová jednička, nulabodová dvojka). Fuck you, Michael J. Bassett, and fuck your kids! ()

Cedr

První díl filmového Silent Hillu nebyl věrný předloze a dopustil se mnoha zásadních přešlapů, které mu fanoušci nikdy neodpustí. Nicméně jako volná reinterpretace fungoval překvapivě dobře. 3D nálepka u tohoto pokračování však nevěstila nic dobrého... a dopadlo to přesně podle očekávání. Tak bolestivě špatný scénář se jen tak nevidí. To co objektivně táhlo první filmové zpracování Silent Hillu byl skvělý look a skvělá hudba geniálního Akiry Yamaoky. V tomto případě jsou efekty zabity hloupým 3D a hudba Yamaoky je tentokrát velmi nevýrazná (režisér/scénárista údajně Jeffovi Dannovi kdo s Yamaokou na soundtracku spolupracoval řekl: "…I need you to inject more musicality and orchestral elements into the score…" ... čímž zabil poslední věc která tento paskvil mohla zachránit.). Trailer, intro či několikaminutová ukázka libovolné hry z originální Silent Hill čtveřice má desetinásobnou porci atmosféry celého tohoto filmu. Důkaz místo slibů: https://www.youtube.com/watch?v=ATpxzgZlOCE ()

Mr.Ripley

Starý Ed Stark si udělal malý rodinný výlet se svým "parchantem" Jonem Sněhem. Poklidný výlet se jaksi zvrtl ve chvíli, kdy se jim do cesty připlete mlžné město s šílenou Trinity. ()

Estrellita

Slabší než průměrná jednička, přesto mě to chvilkama i bavilo... Ale moc těch chvilek nebylo. Napodruhé už radši ne. ()

SniperG1

Naprosto zbytečná záležitost !! S jedničkou to nemá prakticky nic společného a byla to jedna velká nuda až na pár momentů... 30% ()

žvanimírek odpad!

Primárně má horor asi vyvolat pocit strachu. Když to režisér a jeho banda poserou, tak na řadu přijde aspoň pár lekacích scén, či humor. Ale aby film ve mě nevyvolal žádné emoce a já seděl v kině hodinu a půl unuděnej k smrti? Tak to je pak asi něco špatně. ()

Liznic

Návrat do Silent Hill je tak strašně krásně špatný film! Dopředu jsem se duševně připravil na to, že jedničce (kterou dost žeru) to nebude sahat ani po kotníky a kupodivu jsem se nenudil. Samozřejmě je tu spousta wtf momentů, ale zase byly chvíle, kdy film moc příjemně překvapil - teď si teda vybavuji jen jednu a to celou scénu u "figurýnovýho pavouka". Potěšilo mne, že film není zbytečně natahovaný - hlavně co se týče rozjezdu, žádné pitomé scény o tom jak se mají špatně a bla a nikdo jim nerozumí a bla, ale zrovna se jde na věc. Začátek v SH mi připomínal Švankmajerovo Něco z Alenky, kdy Heather vždy vejde do nových dveří, kde se odehraje něco, co příběh neposune, ale snaží se být efektní, aby odešla a zase vlezla do nových. Konec je pro změnu šílená ujetina, kterou bych čekal ve fantasy/sci-fi akčňáku z 80. let - souboj jako ze Soul Calibur, Voldo vs. Rock :) Nejvíce mi na celém filmu vadila Radha Mitchell, ktera se mi na tu roli vůbec nehodila, John Snow si asi spletl žánr, ale v čekání na GOT jsem se na něj nemohl vinadívat. 3D nebylo z nejhorších, naopak jeho používání mne bavilo. A jestli bude trojka, kde Bean bude hlavní postava (v 1. matka, ve 2. dcera, ve 3. otec - taková rodinná trilogie) a na konci vytáhne meč a rozdá si to s Pyramid headem, tak si do kina zajdu zase moc rád! ()

Honzek

Herní Silent Hill má výborný a logický příběh, skvělou atmosféru a dokáže člověka bavit. Ten filmový má zasazení a monstra. Jo a taky 3D efekty...Chtělo by to více hrát a pak se pokusit točit. Ale úplně špatné to nebylo. Rozhodně je to pořád nejlepší film podle hry. ()

Od fantasy zpátky k hororu

Od fantasy zpátky k hororu

28.11.2010

Touhle cestou se ubírá kariéra britského sympaťáka Michaela J. Bassetta (foto). Není divu – Solomon Kane byl sice fajn, ale (i díky neuvedení v amerických kinech) na sebe nevydělal a na původně… (více)

Silent Hill pokračuje

Silent Hill pokračuje

08.11.2010

„Neexistují kvalitní filmové adaptace počítačových her,“ tvrdí někteří. „Kromě Silent Hillu,“ kontrují jiní. Na dvojku úspěšného hororu z roku 2006 se čekalo hodně dlouho. Christophe Gans má ale… (více)

Anderson kráčí v Bollových stopách

Anderson kráčí v Bollových stopách

17.11.2009

Přinejmenším co se posedlosti adaptacemi počítačových her týče. Právě v těchto dnech natáčí Paul W.S. Anderson v Torontu čtyřku Resident Evil s podtitulem Afterlife. Ale už má samozřejmě další plány.… (více)

Do vězení, z vězení

Do vězení, z vězení

01.10.2009

Tento týden se roztrhl pytel se zprávami kolem vězení a vězňů – těch filmových i těch skutečných. Jak už určitě víte, ve Švýcarsku byl za své 30 let staré hříchy zatčen Roman Polanski a bude to mít… (více)