Návrat do Silent Hill 3D

• Francie Silent Hill : Révélation 3D (více)

Už několik let je Heather na útěku před temnými silami. V den svých osmnáctých narozenin, po strašných nočních můrách a náhlém zmizení otce, si uvědomí, že už není tou Heather, kterou bývala. Toto nové poznání ji zavede hluboko do světa démonů a hrozí jí věčné uvěznění v Silent Hill. (oficiální text distributora)

Praxis

Bubákování a strašidelná atmosféra, kterou oplýval první díl, zmizela. Místo toho jsme dostali zmatené pobíhání hlavní hrdinky a přehlídku slušných masek i digikejklí. Mohlo vám být absolutně jedno, co se hlavním hrdinům stane, protože jste si k nikomu nedokázali vybudovat vztah. Strašidláci byli upozaděni a tak jen můžeme ukápnout slzu nad sestřičkami. Já nevim, film jako celek byl absolutně mimozní, příběh nic, atmosféra nic...takže snad jen místy povedené masky... Jinak od toho běžte dál... 30% ()

JJ.Gibson

Druhý díl byl o něco slabší než první. Ikdyž jsem první film hodnotil vysoko a to především díky tomu, že se opravu a ze všech sil snažil být podobný videoherní předloze. Druhý díl je tak nějak naverbovaný na třetí díl série Silent Hill, bohužel nevím jak skončil, pač jsem ho nedohrál, vím ostuda :) , takže nemůžu říci jestli se držel nebo nedržel předlohy. Když toto pominu, tak u Vás Návrat do Silent Hillu vyvolává spoustu otázek, ikdyž se herci snaží všemožně a nemožně vše vysvětlovat. Přeci jenom 6 let pauza mezi filmy, které jsou defacto pokračování je dost znát a vy už si to přesně nepamatujete, vím ostuda :) Chybělo mi tam previosly on Silent Hill :D Nicméně na mě Silent Hill i tak působil dost podobně jako první díl, zase si něco upravil po svém, co musíte překousnout, ale dejme tomu. Takže se dá říci vcelku spokojenost! Jen bych chtěl apelovat na filmaře, aby už konečně zavrhli 3D, protože mi z toho bylo vskutku na blití, pardon, ale jinak se to říct nedá!!!!! ()

PKD

Tak je jasné, že o hororu se zde nedá mluviti ani v nejmenším. Ovšem za tu suprovou vizualizaci, obsazení, kde min.2 postavy, jako by vypadly přímo ze hry (konkrétně jde v tomto př.o SH 3, jenž je s jistými úpravami, aby to lépe zapadalo do 1.filmu, adaptován) hudbu, závěrečné vizuální titulky+song a 2 top scény (kolotoč a sestřičky) dávám klidně 3.5 Jen bych dal nevím co za to, aby měla tato geniální videoherní série, také tolik filmů, jako konkureční Resident Evil.:( No, lepší 2, než nic. ()

Freemind odpad!

A zase hovnajs. Je smutné se dívat na takovou amatérskou, neumětelskou hovadinu, obzvláště, když si představím, co všechno by se dalo vytřískat z tak slibného ústředního nápadu i jednotlivých monster. Série klesá s každým dílem níž a níž, a já se obávám, že příště to dostanou do rukou ještě větší vrzalové. ()

milicjant odpad!

Na Bassetta za tohle hajzlíkový spláchnutí bez špetky dramaturgie i logické návaznosti čeká odhlučněná místnůstka v suterénu Brookhaven Hospital s toužebně oddychujícím Pyramid Headem. Přeju mu to, šikulovi. ()

Dr. Hawkeye

Zatímco první film má atmosféru, děj a udrží vás po celé dvě hodiny v napětí, dvojka je jen velmi slabý odvar, kde se objeví skoro všechny potvory z prvního dílu, ale většina už díky tomu nevyvolává onen kýžený hnus a strach, ale člověk to spíš odzívá. Navíc tu skoro nic nedává smysl a tak dávám jednu hvězdičku za efekty a vlastně i za to, že to má "jenom" 95 minut. ()

movieband

Sillent Hill Revelation dopadl pod režijní taktovkou Basetta o neco hůř než jeho předchůdce. První díl byl vcelku solidní atmosférický průměr (ale to je tak všechno) a stejně je to i u tohoto dílu. Zpracování jak monster, tak samotného Sillent Hillu je podařené. Atmoféra byla v první půlce vcelku solidní, ale během filmu nějak vyprchala a na konci nebyla už vůbec. Co se týče děje, tak nevím co si o tom filmu mám vlastně myslet. Už první díl byl tak nějak divně zplácaný a tohle je možná dějově ještě horší. Film, který je pro mě tak akorát na jedno použití stejně jako první díl. Navíc kdyby to nenatočil Basett, tak si myslím, že bych se na to snad ani nepodíval. Oba díly jsou průměry, které už snad ani nepotřebuju vidět, protože na podruhé už mě nemají čím zaujmout. ()

Kaluž

Fanouška videoherní série vždy zabolí, když zjistí, že scénář filmové "adaptace" je mnohem horší než scénář předlohy. Když ale film postrádá i onu kýženou atmosféru, jakoby nám tvůrci vrazili hřeby do všech tělesných dutin. Nebudeme si nic namlouvat, ty hry po dějové stránce zase takové terno nejsou. U nich jde v prvé řadě o hratelnost a právě tu tísnivou atmosféru. Tenhle snímek ale není nic jiného, než prachsprostá přehlídka absurdit odkazujících na scény/postavy z herního Silent Hill universa. Mnohem zábavnější je sledovat gameplay libovolného dílu na YouTube než tuhle břitkou omáčku. Alespoň, že vizuálně (výtečný pavouk z figurín, vražedné sestřičky) a zvukově (Yamaoka!) to sedí. Pobavil mě Malcolm McDowell v cameu, jinak z toho mám akorát mrzení. ()

Philcze

Nenaštvalo, ale ani nepotěšilo. Ani by mi nevadilo, že je to obrovitánský béčko, který má s původním Silent Hillem stylizačně málo co společnýho, ale ona ani ta Bassettova proslulá braková stránka nefunguje. Zápletka herní trojky převodem na plátno hodně utrpěla, nejhorší ale je, že samotný Silent Hill nepůsobí vůbec jako démonické město z parádní jedničky, ale spíš jako kompilace příšerných CG exteriérů s papundeklovými interiéry. Obsazení je fajn a nápady ze hry zakomponoval Bassett obstojně (Pyramid head, sestřičky), přesto je to ale spíš nudná rutina, které chybí moment překvapení. 50% ()

stration

Nijak mne nezaujal ani první díl, natož tento. Všechno už viděné, nezajímavé, nenapínavé, nešokující, nedramatické a tupé. Tradiční spása přichází s financema, takže jediný, co se tomu nedá odepřít je fakt, že to asi stálo dost peněz. ()

dom156

Nuda. První díl stál docela na pevných nohách, ale tento..... Chci být pozitivní tak radši nic jiného psát nebudu, stejně bych jen kritizoval. ()

CarnTheNunya

VAROVÁNÍ, TENTO KOMENTÁŘ OPĚT MŮŽE OBSAHOVAT MÍRNÉ SPOILERY: Hele já to chápu, bo prostě prachy se hodí a kdo by se občas nechtěl podívat na nějaký ten film ve 3D, jenže tady to je to 3D k hovnu, fakt že jo a ne, na film jsem ve 3D nekoukal, protože ho jednak v kinech nedávají, což je dobře a taky protože jsem se na něho koukal hezky z pohodlí domova na obyčejné obrazovce a ono by se i hodilo zmínit, že jsem se to neobtěžoval dokoukat a v půlce jsem se na to krásně vykašlal, což sice neznamená, že by se na "Návrat do Silent Hill 3D" (hádám, že to 3D v názvu má asi znamenat, že je to sračka) nedalo koukat, jenže on podle všeho popírá jak svoji předlohu v podobě třetí hry, tak i svého předchůdce v podobě prvního filmu, na který má tento druhý navazovat a navíc je to tak strašně tupý, že jsem se rozhodl u toho ten zbytek času neztrácet. Teď přemýšlím, co bych k tomuhle měl vlastně napsat- No abych přešel k tomu hlavnímu, tak tvůrcové zřejmě předlohu nepochopili, jelikož tady sází na to, že se divák bude při tom 3Déčku bát těch nechuťáren, přičemž kdybych já měl slabý žaludek, tak se i tak vůbec nebojím a spíš jen hodím šavli a to je zkrátka prostě takový to, že jednu dobu bylo prostě cool chodit na všechno do 3D a všechno je ve 3D cool, přičemž třeba u tohohle filmu to není cool, ale spíš na kůl. Padající useknuté prstíky ve 3D musí být prej cool a scéna jak chlap nějakému jinému chlapovi odřezává kus z břicha musí být ve 3D prej strašně cool, ale jak jsem psal, tak mně to nepřipadá cool, ale spíš je mi z toho na ten kůl. Filmu ubližuje taky velice krátká stopáž, přičemž v jedné polovině filmu se prakticky nic nestane a až v té druhé se dostanem do Silent Hillu a právě na začátku cca té druhé poloviny filmu jsem usoudil, že pro mě bude lepší se na to raději vysrat. ()

Kopik

V první řadě se musím přiznat, že na horrory zase až tak moc nekoukám. Každopádně oproti horrorům co jsem viděl, toto byla velká slabota. S výjimkou cca prvních 20 minut, kdy se člověk rozkoukává a očekává, co z tvůrců vypadne, neskutečná nuda. Stvůry obdobné jako v jedničce, žádný překvapivý prvek, ba dokonce ani jedna ,,lekačka". Na vyložený odpad to není, to si nezaslouží, ale průměru v žánru to bohužel také dle mě nedosahuje. Proto ode mě pouze jedna hvězdička. ()

kinderman

Na Silent Hillu jsem byl v kině, přišel mi atmosférický, dobře natočený, úchylně zábavný, a dokonce dával jakýsi smysl. Nic takového o pokračování říct nemůžu. "I porušenou mysl lze opravit," tvrdí se v Revelation, ale v případě tvůrců tohoto opusu o tom silně pochybuju. Přečetli si herci (s čestnou výjimkou R.Mitchellové) vůbec scénář?! ()

dee-key

Mladší, nudnější brácha prvního kopečku. Tohle pokračování bylo dobrý leda tak na sobotní dopoledne, jinak je to úplně k ničemu. Příběh plochý, neskutečně bez atmosféry, hlavní hrdinka ze všeho vybruslí s takovou lehkostí, že bych ty příšery ze Silent Hillu pofackoval. ()

maverick10

Hruzystrasne a temne misto jake predstavuje Silent Hill, si zasluhuje trochu pokory a ne ze pipina bude vchazet do kazdych tajuplnych a strasidelnych mistnosti pozadu tupe zirajic na dvere kterymi prosla. Ma tohle logiku? A jako bonbonek prijde opravdu necekana lekačka, kdy do neceho "neocekavane " vrazi a silene se vyleka nacez se teprve ted otoci, aby to hruzyplne misto videla a ejhle jenom nejaka bezcenna kulisa. Pokud chcete natocit hororovy film, chce to trochu vice fantazie a predevsim umeni... Jinak jak se dalo cekat, dobra atmosfera opravdu desiveho mista. ()

GrungeChild

To byl tedy zase jednou velkolepý prostorový zážitek! Krev na mě stříkala z monitoru, useklé konečky prstů mi vletěly skoro až do nosu a čepel nelístoného zrezlého nože mi rozkrojila obložený chléb, co jsem u toho ládoval, ve dví. Už od prvních minut jsem doufal, že to nebude snad až tak zlé, jak se zdá, ale nyní můžu s klidným svědomím konstatovat, že ty první minuty byly ještě naprosto skvostný filmový zážitek. Navracející se Silent Hill beze zbytku zužitkoval všechny faktory, co hrály v jeho neprospěch a předznamenávaly v této kombinaci znamenitý průser (pokračování, 3D, USA), ale dokonce nasadil i svou vlastní nevídanou invenci, kterou pokořil hranici debility veřejně promítaného snímku za posledních kolik let. Někdo by řekl, že je to tak blbé, až je to roztomilé, někdo by možná řekl, že se tomu dá alespoň zasmát, ale já říkám, neplýtvejte na to ani svým časem, natož penězi! Za pozvolna dodoutnávající popel z jedničky alespoň slabá 1* ()

Jigy

Pitomá kravina. proti tomuto je jednička hvězdné dílo (což podle mě vážně je). Jinak nemám co dodat, veškerá kritika tu již zazněla. Hvězda navíc za efekty. ()

M.i.k.e

wtf?pakliže tvůrci hledali cestu jak co nejlépe zabít atmosféru hry,popřípadě povedeného prvního dílu,nebo se snad snažili stvořit dílo co by snad v mnoha ohledech vůbec nedávalo smysl,uspěli na výbornou.Jinak ale druhý Silent Hill nesahá prvnímu dílu ani po ůvodní titulky (o hře nemluvě).Celé je to neuvěřitelně chaotické a co víc hodně lacině vypadající a pro mě se jedná o obrovské zkalmání (a to jsem nečekal kdo ví co).Jedna hvězda za solidní nápady co se monster týče,zbytek nestojí ani za to aby mi zabíral místo na disku...20% ()

Od fantasy zpátky k hororu

Od fantasy zpátky k hororu

28.11.2010

Touhle cestou se ubírá kariéra britského sympaťáka Michaela J. Bassetta (foto). Není divu – Solomon Kane byl sice fajn, ale (i díky neuvedení v amerických kinech) na sebe nevydělal a na původně… (více)

Silent Hill pokračuje

Silent Hill pokračuje

08.11.2010

„Neexistují kvalitní filmové adaptace počítačových her,“ tvrdí někteří. „Kromě Silent Hillu,“ kontrují jiní. Na dvojku úspěšného hororu z roku 2006 se čekalo hodně dlouho. Christophe Gans má ale… (více)

Anderson kráčí v Bollových stopách

Anderson kráčí v Bollových stopách

17.11.2009

Přinejmenším co se posedlosti adaptacemi počítačových her týče. Právě v těchto dnech natáčí Paul W.S. Anderson v Torontu čtyřku Resident Evil s podtitulem Afterlife. Ale už má samozřejmě další plány.… (více)

Do vězení, z vězení

Do vězení, z vězení

01.10.2009

Tento týden se roztrhl pytel se zprávami kolem vězení a vězňů – těch filmových i těch skutečných. Jak už určitě víte, ve Švýcarsku byl za své 30 let staré hříchy zatčen Roman Polanski a bude to mít… (více)