Populární spisovatel Ryan pomáhá lidem ve svých knihách vyrovnat se se ztrátou blízkých. Je hvězdou v oboru a něco jako guru pro lidi v těžkých životních situacích. Jeho obličej je na výrobcích všeho druhu a Ryan žije v domnění, že se sám vyrovnal se svou minulostí. Agent mu dohodne seminář v Seattlu, kde bydlí rodiče jeho tragicky zesnulé manželky. I když se tváří jako rozesmátý profesionál, Ryan skrývá nejedno tajemství, které ho nutí stále se dívat zpět. Naštěstí potká na chodbě v hotelu půvabnou květinářku, která jeho život obrátí vzhůru nohama. (TV Nova)

Trailer

TeeAge

Film, ktorý svojou schematickosťou ubíja všetky šance stať sa nadpriemerným počinom. To je viac, než škoda hlavne kôli milej ústrednej dvojici. Aspoň som si overil, do akej miery ma iritujú hromadné, myseľ ovplyvňujúce semináre. Našťastie to vo filme zistil i sám Eckhart :) Ps: Love Happens existuje! ()

Ainy

Film, který způsobil rozmazání mé řasenky a díky tomu teď vypadám jako zombie....tak ... ještě vyhodit pár posmrkaných papírových kapesníčků a začnu se konečně věnovat psaní komentáře.... Já si zatím nedokážu moc dobře představit, jak bych se chovala, co bych říkala nebo jak bych byla schopná fungovat dál, kdyby mi někdo opravdu blízký umřel ... Ve filmu byly okamžiky velmi dojemné, opravdu velmi a za to jak mě dostaly tam kam měly, dávám své tři hvězdičky. Co mi zkazilo dojem dokonalé romantiky .... tak to byla absence určité dějové linky, klasický americký zvyk jako jsou skupinové terapie a na konci, že jeden začne tleskat, pomalu se k němu připojí další, až tleská celý sál, všichni jsou dojatí a vstávají ze svých sedadel ... tak tyhle momenty mi tam vadily nejvíc. Na druhou stranu si myslím, že tento film chtěl prezentovat hlavně to co se v člověku odehrává nebo co prožívá, když se v životě setká s takovou tragédií. Jen jsem byla překvapená, že v tak celkem béčkovém scénáři hrálo tolik zajímavých herců. ()

charlosina

Úvodní scéna s "citrónovou limonádou" mě navnadila tak, že tohle bude jistě zajímavá a vtipná podívaná. Následující minuty ale prvotní impuls zabily... Love Happens je na můj vkus až příliš "plánovaný" dojemný film, než aby mě dojal. Přitom z tak silného tématu by se dal natočit opravdu silný film... To se ale Brandonu Campovi nepovedlo. Plno emotivně prázdných míst zalepil lacinou scénkou, která divákovi říká: teď si vyplač oči! a další momenty vyznějí do prázdna... Tvůrce si vzal těžký oříšek: jak natočit film o muži, který ztratil manželku, napsal o svém utrpení knihu (bestseller) a snaží se pomoci dalším lidem, i když sám se s tím ještě pořád nevyrovnal? A do toho vstoupí jedna pohledná slečna, po které zatouží? No, takhle rozhodně ne. // Kdyby tam nebyla postava Waltera (John Carroll Lynch), která to celé držela nad vodou, ani bych se nedodívala. ()

Djoker

Celý film je zahalen v New Age hávu a divák si tedy musí protrpět řadu vznešených proslovů a životních procitnutí. Opravdu mě překvapuje, kolik velkých jmen se podepsalo pod něco tak nevýrazného. Třeba Conroy tam má pouze štěk. Všechny pasáže týkající se jen motivačního řečnění jsou čiré zlo, ovšem jakmile nastoupí na scénu opačným pohlavím ztrápená Eloise, má člověk alespoň pocit, že se bude něco dít. Nebude, film není o budování vztahu, ale o vyrovnání se se smrtí blízkého a Jenn je tam spíše jako lákadlo pro mužskou část publika, která na slzavé údolí většinou nemá náladu. Vzhledem k tématu samozřejmě nechybí typicky americká scéna, kdy všichni povstanou, začnou si navzájem tleskat a jsou hrdí jeden na druhého. V českých podmínkách si něco podobného skutečně nedovedu ani představit. ()

gudaulin

Láska na druhý pohled připomíná ženu, která to ve snaze udělat na své okolí nejlepší dojem přežene s botoxem. Snímku chybí přirozenost a lehkost. Hezounci Eckhart a Aniston jsou sice na první pohled dokonalí, ale tak nějak sterilní a romantickou jiskřivou atmosféru se jim přes veškerou snahu vykřesat nedaří. Možná to souvisí s příliš úpornou snahou o dojímání, i s tím, jak se film pokouší dostát představám usedlého amerického středostavovského publika o romantickém partnerském vztahu. Přílišným ukotvením v americké společnosti posedlé hledáním úspěšných receptů na cokoli (v tomto případě na vyrovnávání se se smrtí blízkého člověka) trpí i výběr profese mužského hrdiny. Suma sumárum jde o neobjevnou, snadno zapomenutelnou záležitost, která nestojí za hlubší pozornost. Celkový dojem: 40 %. ()

• Jennifer Aniston, představitelka Eloise, se neúčastnila natáčení v Seattlu. Všimněte si, že nikdy nespatříme její obličej, byla totiž použita dvojnice. (HellFire)
  • Jako interiér Eloise´s Garden byl použit luxusní obchod s dámským prádlem, který filmaři předělali na květinářství. (Ruuzha)
  • Jméno firmy Unicorm je kombinací názvu produkční společnosti Universal a americké mediální společnosti Viacom. (HellFire)