• sir-dave

Chybně jsem si popletl žánry romantické drama za romantickou komedii, což mi značně pokazilo zážitek u kterého jsem pořád čekal, kdy se to zvrhne do komediální roviny.. Marně.. Chyba na mé straně.. Každopádně mě ale nudila hlavní osa s "Okey" přednáškami a tím vším okolo. Eckhart nemastný neslaný, k Jennifer mi vůbec neseděl.(15.7.2010)

• Ant

Stokrát ohraný koncept v novém obalu. Prvotní nápad by ani nemusel skončit tak průměrně, kdyby scénář tak prvoplánovitě neútočil na divákovy city. Některé scény jsou tam absolutně navíc a kdyby je režisér vystřihl, film by vůbec o nic nepřišel. Květinářka Jennifer Aniston mi tady sedla, Eckhart mi místy přišel trochu přehrávající. Zbytečný ale stravitelný film. 2,5*(20.2.2010)

• Hannibal92

Ne že bych neměl rád Aarona Eckharta, to zase jo. Ale tenhle druh romantických filmů.......no, ono je to prostě pořád všechno ja jedno brdo. Ona nechce jeho -> on nechce jí -> nechtějí se ani jeden -> chtějí se oba. Jako by to člověk nevěděl už od začátku. Nějlepší scény z celého filmu jsou když je Ryan se svou skupinou a choděj po uhlíkách, nebo nakupují nářadí a materiál, jinak to stojí celkem za prd.(29.12.2011)

• Greg25

Silné téma viděno hollywoodským pohledem a prosyceno dávkou sladkobolné omáčky, ze které je tak trochu cítit kalkul. Scény a hlášky ve stylu: "Zatleskejme si. Jste v pohodě? Já jsem v pohodě.," jsou něčím na co by se měl vydat zatykač a minimálně pro Evropu by se to mělo vystřihnout. Na druhé straně je tu dobře napsaná dvojice ústředních postav (zbytek postav představují klasická žánrová klišé) a pár vydařených scénaristických nápadů, které jsou originálnější než je u podobných filmů zvykem. Eckhartovi to věříte a právě díky němu jsou některé emoční scény tak silné v kramflecích (rozhodně tím nemyslím ty proslovy na pódiu, to je scénaristický přehmat nebo co). Ale na to, aby vás to dojalo, je to moc povrchní a především je tam ten moc očividný kalkul. 50% P.S. Jsou i horší pokusy na dané téma a když už nic jiného pokud jste nebyli v Seattlu, máte šanci, není nad propagaci místního stadionu nebo okolo něj vedou všechny tamější silnice, po kterých musí postavy v tomto filmu jet? :-D(16.5.2012)

• honajz

Pozitivní u tohoto filmu je, že se snaží probouzet to pozitivní v nás. Filmařsky a často i herecky je to však poměrně horší. Scénář je prvoplánový až hanba a kdejaký elév scenáristiky vytuší, že se vše chystá na předzávěrečnou kapesníčkovou a slzopudnou scénu. Ještě že tam papoušek udělá občas nějaký humor. Btw, když nakonec zjistíme, že všichni hlavnímu hrdinovi chtěli pomoct a pomáhali, nemusel bojovat s nějakými předsudky, jak to, že mu tak dlouho trvalo se vyrovnat sám se sebou?(1.12.2018)

• - V souvislosti s náplní práce Ryana (Aaron Eckhart) jsou ve scéně na hřbitově zabrány hroby legendárního herce Bruce Leeho a jeho syna Brandona, kteří oba zemřeli předčasnou smrtí. (Pepinec)

• - Jako interiér Eloise´s Garden byl použit luxusní obchod s dámským prádlem, který filmaři předělali na květinářství. (Ruuzha)

• - Jennifer Aniston, představitelka Eloise, se neúčastnila natáčení v Seattlu. Všimněte si, že nikdy nespatříme její obličej, byla totiž použita dvojnice. (HellFire)