Danny a Wheeler se živí reklamou na energetický nápoj Minotaur. Wheeler je velký sukničkář a nechce se vázat, Danny je znechucený životem. Myslí si, že když požádá svoji přítelkyni Beth o ruku, jeho život nabere jiný směr. Ona ho ale odmítne. Danny pak schválně nabourá služebním vozem do sochy před školou. Za to mají jít oba na 30 dní do vězení. Mají na výběr, buď nastoupí do vězení, nebo odpracují 150 hodin prospěšných prací jako dobrovolníci, kteří se věnují dětem s problémy. Wheeler dostává na starost desetiletého Ronnieho, který používá nejostřejší vulgární výrazy a miluje ženské poprsí. Danny bude mít na starost Augieho, který je posedlý středověkem. Zprvu se zdá, že to bude peklo pro všechny... (TV Nova)

Trailer 1

KarelR

Role Models jsou po většinu stopáže celkem nadprůměrnou komedií, kde až nečekaně sehrané duo Rudd-Scott hláškuje ostošest, ale závěrečná dvacetiminutovka z toho dělá naprostou srdcovku. Při natáčení poslední třetiny filmu se totiž museli všichni neskutečně vyblbnout a všechna ta radost ze hry se bezpečně přenáší i na diváka. "You wanna come see my turtle?" "I'm fine." :) ()

ScarPoul

Film je naozaj chytľavý a je plný skvostných perličiek, podfarbených skvelou atmosférou, ale v rámci žánru neponúka nič nové a hlavne nie je ničím nápaditý. Herecké duo Scott a Rudd sú ale aj napriek tomu absolútne skvostný. Krásne si nahrávajú a celkovo sú ich postavy sympatické, lenže potom sa na scénu dostavia detský hrdinovia, ktorý skopávajú film dole, pretože sa snažia prehnane moralizovať o dospievaný a o svete dospelých, ktorý im neustále ubližuje a nerozumie im. Najhoršie je že je to na filme viditeľné ale Wain to skrátka nestavia do pozície uveriteľnosti, alebo dokonca zrozumiteľnosti a kebyže ste rádoby nový divák, ktorý tento žáner moc nemusí a náhodne sa k nemu dostane, rozhodne vás to neprinúty zmeniť na žáner názor, skôr budete mať v hlave miš maš a večnú otázku " čo tým chcel režisér sakra povedať??" Kvantum vedľajších postav, ktoré sa snažia byť prehnane vtipné, alebo prehnane pútať na seba pozornosť pritom film iba viacej komplikujú a pre samotný dej sú zbytočné. vidno, že sa na tom podielali 4 scénaristy , a každý tam chcel presadiť trochu svojho. Bohužial namiesto toho aby s toho režisér spravil zrozumiteľne dielo , spravil film, ktorý sa dá po dvoch pivách celkom slušne pretrpieť a to tiež kvôli tým pekným kozám a úhlavnej dvojke v ktorej sa nájde skoro každý chlap. ()

FilmFan24

Je vám 35 a právě zjistíte, že už deset let děláte práci, která vás vlastně vůbec nebaví a neuspokojuje. K tomu vám dá kopačky vaše milá a kolotoč událostí, které změní váš život může začít. Tak takhle to vesměs v životě chodí a takhle také začíná příběh komedie "Velcí bratři". Chytrý scénář, jak je ve výsledku znát jeho dva z hereckých autorů Paul Rudd a Ken Marino na place ještě náležitě vypilovali. Vydatně jim pomáhá v hlavní roli Seann William Scott, který si postavu věčně nadrženého Wheelera, který kromě zasunutí zbožňuje kapelu Kiss a umí už jenom pracovat v kostýmu minotaura a podporovat tak prodeje jistého energetického nápoje. Wheeler, který si život užívá je přesným opakem nespokojeného Dannyho (Paul Rudd). Co však mají společného, je průser ve firmě, kdy nabourají minotauří dodávku plnou energetických nápojů a řeší, zda jít 30 dní bručet za katr anebo přijmout roli "Velkého bratra" a odpracovat 15 hodin v sociálním programu pomáhajícím problémovým dětem. Wheeler vyfasuje drzého Ronnieho (Bobb'e J. Thompson) s kterým poslední poradce vydržel jeden den a Danny se má starat o Augieho (skvělý Christopher Mintz-Plasse alias McLovin ze "Superbad"), který v kostýmu bojovníka ze Středozemě a plastového meče nedá ani ránu. Je známo, že protiklady se přitahují a naši dva týpci udělají všecko proto, aby jako "Velcí bratři" uspěli. Fakt je, že v konečném výsledku to místy skřípe, ale i tak se povedla jedna z těch "nepřístupných" komedií, která pro mladší publikum je bez koz, vagín a fukování. U nás je na DVD uvedená "unrated" verze. Jo a kdybyste to náhodou nevěděli, tak "šeptající oko" je vagína! 3 a 1/2 * ()

BigDeal

Nemôžem si pomôcť, ale ja mám proste tieto bromance rád. Či už je to I love you man, alebo komédie z Apatowej produkcie - vždy majú tieto filmy perfektnú atmosféru, na nič sa nehrajú, scenár je plný hlášok a humoru ťažiaceho z trápnych situácií, majú super charaktery a na konci sa všetci kamarátsky spoja aby vybojovali happy-end do ktorého im hrajú pecky od Kiss. Radosť sa na to pozerať a určite to bola aj radosť točiť. Normálne to človeka nadchne aby s kamošmi natočil podobnú hovadinu :) ...P.S.: a napísať do komentáru, že to bola "chudá kombinace výchovné sociální psychologie"? Keby to počuli tvorcovia tak sa buď pustia do smiechu, alebo sa na seba nechápavo pozrú. Hodnotiť odborne film, ktorý sa snaží len zabaviť ľudí, kašle na hlboké filozofické úvahy a má jednu moralitku len aby mala tá kopa humorných scénok dejovú kostru o ktorú sa môže oprieť - je tak trochu choré. Bože, už by sa mohli niektorí užívatelia uvedomiť a pozerať filmy preto, lebo majú radi filmy a nie preto, lebo môžu na csfd.cz zamachrovať akí sú oni kritici. ()

genetique

Pásová manufaktúra na tento štýl amerických komédií stále naberá na objeme výroby a pokiaľ budú koneční spotrebitelia aspoň tak otupení ako doteraz a bez povšimnutia budú prijímať a akceptovať tento druh zábavy, tak podobný štýl filmov nikdy nezanikne. Príbehovo plytké, herecky nezáživné, hudobne fajn, pár nápadov a scén síce pôsobí osviežujúco, ale tie by nestačili ani na slabšiu epizódu zo seriálu Priatelia. Ale nakoniec je to možno aj fajn, že sa stále musíme trápiť aj s takýmito odvarmi, lebo popri nich by si skutočný labužník filmových skvostov asi tak nevychutnal filmy, ktoré sa dotýkajú filmového neba. 40%. ()

• Režisér David Wain si ve filmu zahrál také jednoho z "Velkých bratrů", a sice postavu chlapíka s kytarou, Chevrona Baineho. (FilmFan24)
  • Mnohé repliky vo filme boli improvizované a aj vďaka neustálym novým nápadom sa scenár neustále prepisoval. (Arsenal83)
  • Píseň "Beth", kterou Paul Rudd "zpívá" v závěru filmu Elizabeth Banks, je také použitá ve filmu Léto k nepřežití (Wet Hot American Summer) z roku 2001, který také režíroval David Wain. V tomto filmu má jméno hlavní postava filmu, kterou hraje Janeane Garofalo. (FilmFan24)