Mladého medika podmienečne odsúdia a vyhodia zo školy pre nedovolenú interrupciu. Vyberie sa do dediny za dievčaťom, ktorému spravil tento zákrok. Túži sa zbaviť vlastného pocitu viny, že mu išlo iba o peniaze, ktoré si týmto skutkom zarobil. Svoj čin odôvodňuje sám pred sebou tým, že chcel iba pomôcť človeku v núdzi. Rozhodne sa zostať v dedine a postupne zisťuje, že je to skorumpované prostredie, v ktorom je dobro prepletené so zlom. Mladý muž postupne odhaľuje rôzne špinavosti. Rozkrádanie, výnosné kšefty a podvody sú na dennom poriadku, no on sa ich odmieta zúčastňovať. (oficiální text distributora)

Autogram

Kto nekradne s nami, kradne proti nám. Dedina o nič lepšia oproti mestu, s tým mladý skoropoctivý medik nepočítal. Reťazová píla straší aj v slovenskom filme, ale hororová atmosféra pramení z myslenia ľudí. Obálka pre doktora je teraz obzvlášť aktuálna, ktovie, či je film zaradený do programu náhodne. –––– Tu v osade sa žije inakšie. Aj vina je tu iná. ()

Kovaja

Drsný kraj z drsného kraje.Jen mě štve že v době Československa se dabujou ve slovenském filmu,čeští herci.(Adamovská,Hrušinský,Chýlková)Kramára musím za výkon pochválit.Taktéž záběry krásné slovenské přírody. ()

Artass

Parádna dark atmosféra slovenskej dediny. Túto atmosféru výborne podporuje soundtrack Mariána Vargu, ktorý nápadne pripomína soundtrack Kubrickovho The Shiningu. Ak by niekto mal, hneď beriem LP. ()

Buxholka

Dobrý film se zajímavou temnou atmosférou, ale děj pochopen až po přečtení oficiálního textu distributora na csfd :( ()

PTuranyi

Sonda do uzavretej komunity na lazoch, kde každý každého pozná a každý na každého niečo vie. Hlavný hrdina sem prichádza s výčitkami a napokon zisťuje, že on tu je vlastne najčistejší. Marazmus odľahlej dediny ho trápi a odmieta sa na ňom zúčastňovať, preto vylúčený z komunity. Maroš Kramár obstojí ale exceluje tu hlavne György Cserhalmi. 70% ()

ELDoctorow

Ak má Jordan pravdu a ide o najlepší Trančíkov film Pánboh, Budha, Alah i veľký Manitou ma chráň aby som od neho ešte niekedy niečo videl. ()

josezuna

Na polovicu osemdesiatych rokov celkom slušný počin. Vydarený a tak trochu zabudnutý film režiséra Trančíka. Mladý Kramar v časoch keď ešte vedel zaujať a asi aj hrať. ()