Co všechno se může stát na jedné svatbě, aneb Dobří lidé nemohou dělat špatné věci... Příběh celovečerního hraného filmu scenáristy a režiséra Vladimíra Drhy se odehrává v poválečném období konce čtyřicátých let, ale časové určení tu není tak podstatné, neboť pohled filmařů se soustřeďuje na ryze soukromý svět hrdinů. Všechno dění je zarámováno do jednoho sobotního odpoledne a podvečera, kdy se ve vysočanském činžáku o pěti partajích koná svatba. Výborně napsaný příběh je ohlédnutím dospělého muže na chvíle jeho dětských let. Je to pohled plný jemné nostalgie a humoru. Drobné individuální osudy uzavřeného mikrosvěta jsou díky ztotožnění se s hlavním hrdinou vnímány v širším kontextu smyslu lidské existence. Film se vrací k tématu rodinných kořenů a vazeb, dávné sousedské pospolitosti, dávno již nepulsujícím vášním a citům, k identifikaci s naší minulostí, kdy na dlouhá desetiletí mizel jeden svět a začal se utvářet zcela jiný, přičemž odlesky obou nás provázejí ještě dnes. (Česká televize)

dawe787

Škoda, takové ujeté a ještě do toho živě kecal vypravěč, který vzpomínal na ten osudný den, kdy se jeho matka vyspala s nastávajícím ženichem a posléze se svým manželem(jeho tátou). No škoda, dobří herci, ale scénaristická slátanina! Nejlepší byl ten děděk, co tam furt chodil do spíže pro gořalu a sral na všechny :) ()

PaRi

Inu, co čekat od televizního matadora, který si smysl pro film na plátně zcela zničil telenovelou Nováci. Film je prevít a má jinou řeč, než stupidní TV novely. Ta jedna hvězdička je za snahu o retro, která ale nevyšla. Drhovi je daleko lépe mezi TV novelami, tak ať tam zůstane a zapomene na filmové plátno. ()

Fajt

Film je to odpočinkový a je více než jasné, že jej nemůžou kladně hodnotit ti diváci, kteří jsou vychovaní a krmeni dnešní supernabídkou filmových sr.ček Atmosféra, vztahy a jednání je naprosto geniálně zachycené, což zajisté nemohou chápat mladší generace... Tento film nemá jediný chybný záběr, týkající se anachronismu, na rozdíl od jiných výtvorů, ve kterých si režisér neláme hlavu se záběry, výbojek, asfaltových cest, televizních antén, vypínačů a jiné techniky nesouvisející s dobou, kterou se snaží ve filmu zobrazit. Jedinou výtku mám ke konci filmu s nevěrou ve svatební den, která nezapadá do morálky čtyřicátých let, ale plně odpovídá dnešnímu stylu. Je to škoda, tento zbytečný konec, pokazil přívětivost filmu. ()

ostravak30

Film jako předvoj seriálu něco ve stylu Byl jednou jeden dům, by byl hodně zajímavý. Určitě by stálo za to rozvinout další osudy hrdinů ve větším měřítku. Kdo má rád starou dobu, na toho atmosféra lidské, a především sousedské, pospolitosti určitě dýchne. Naprosto chápu, že film má tak nízké hodnocení a moc se tomu nedivím. Mě se film ale líbil především kvůli té dávno ztracené době, která sice díky mnoha událostem nebyla jednoduchá, ale zase každý o každém vše věděl, navzájem si mohli vypomoci a lidé k sobě měli tak nějak blíž. Svatba byla svatba, oslava nejen lásky, ale především příležitost k setkání napříč generacemi, děti si vážili rodičů a prarodičů a lidé sebe navzájem. Tato doba je nenávratně pryč. Ale nostalgie zůstává. Film je dobře obsazen a nebýt několika málo věcí, dal bych i čtyři hvězdy. Osobně bych to tak viděl, ale objektivně řečeno filmové dílo na víc nemá. ()

Alden_Larson

Takovéto filmy mám nejradši. Jednoduchá dramata o lidech a jejich vztazích a v tomto filmu je to podle mě velmi dobře zpracované. Postavy jsou zajímavé a mají mezi sebou skvělou chemii. Dialogy byly velmi autentické a herecké výkony byly také moc dobré. Prezentace ale nebyla nic moc, uvítal bych méně ručně točených záběrů. Hudba měla zvláštně nostalgický nádech, kterým velmi dobře komplimentovala děj a tématiku filmu. 8/10 ()

carl.oesch

O čem ten film vlastně je? A kdy se odehrává? Co tím chtěl Drha říct nebo ukázat? Ze vzpomínky na již zesnulou Danu Vávrovou a pár dalších tehdy ještě mladých herců (Jitka Ježková, Marta Issová nebo Jiří Hána) nedám odpad. Ale, jak svého času napsal v jedné z mála světlých chvilek režisér Fenič, místo natačení filmů pro sebe sama by měl režisér svoje mentální a jiné problémy řešit pobytem někde v sanatoriu, kde by měl klid, pravidelnou stravu, lékařskou péči, psycholigickou pomoc a třeba i nějakého toho meditátora či jogína, než aby točil za desítky milionu filmy. Jsou dva typy filmů, které bytostně nesnáším - politické agitky a "umělecké" filmy. Tohle je druhý případ. Ale filmy by se smnad měly točit pro diváky, ne? ()

AnnaW

... když já tyhle "příjemné" retrofilmy nemusím, citím z toho často nějakou faleš. nehledě na to, že ústřední zápletka je trochu málo nosná. ()

Beat83

Nechápu nízké hodnocení, film není tak špatný. Spousta charakterů, nostalgie a vůbec náhled do jiné doby. Film je hvězdně obsazený a nenudila jsem se. ()