Český film o lásce v každém věku, tajemstvích a nástrahách skrytých v obilném poli vznikl na základě úspěšného školního cvičení na FAMU, k němuž přibyly další dvě epizody. V první povídce Osina, odehrávající se v horkém dni začátku léta, se dvojice mladých lidí vydává hledat záhadné kruhy v obilí. To je skvělá příležitost, jak se blíže poznat a snad i zamilovat. V srpnovém příběhu Stoh prožije čtveřice kluků v tajném stohovém bunkru prázdninové dobrodružství s neznámou dívkou. Ta je za dodávky jídla a všelijaká další přilepšení odměňuje lekcemi v líbání. Podzimní epizoda Cesta zachycuje tíživé pocity starých novomanželů, kteří při nezdařeném návratu ze svatby uvíznou v rozblácené oranici... Iva Janžurová, ztělesňující statečnou nevěstu Jindřišku, získala za nejlepší ženský herecký výkon v hlavní roli Českého lva 1998. (Česká televize)

subic

Dva blátivé příběhy nezachrání ani ten třetí s nevěstou Ivou Janžurovou a jejich zapadlém autě někde uprostřed polí čekajíc na traktor. Všechny 3 příběhy mají takovou divnou atmosféru. Pro mě další z filmů, který mi nějak kupodivu léta unikal a nakonec mi stačilo ho vidět jednou. ()

route60

Výborný český film škoda že není v tv opakován častěji, herecké výkony jsou skvělé a Klára Issová už tehdy prokázala že je výborná herečka ()

P76B

První povídka je slabší, ale další dvě to plně vynahradily a tak celkový dojem je nadprůměrný. ()

moorks

Příjemný, svěží povídkový film je příjemnou podívanou. Není to nějaké veledílo, ale na odpočinkové pokoukání to jde. A samozřejmě nejvíce zaujme hvězdná Iva Janžurová. ()

Rejzl

Hodnotím s odstupem času ... škoda, že si ten film vlastně vůbec nepamatuju. Nezanechal ve mně skoro nic - až na záběr, kde je Iva Janžurová oblečená do svatebních šatů. Jinak ticho po pěšině. Tenhle styl na mě prostě nezabírá :-( ()

Jablkohruska

Když jsem v sobotu o tři čtvrtě na deset zapínal 2.program České televize, nevěděl jsem, co od tohoto filmu mám očekávat. Byl jsem však tímto povídkovým triptychem velmi příjemně překvapen. I když všechny tři příběhy spojuje stejné prostředí (obilné pole) i stejné hlavní téma (láska), každý z nich má svou vlastní myšlenku a všechny mají co říct. Vyústění jednotlivých filmových povídek byla navíc často nepředvídaná - zkrátka nešlo o ten typ filmu, u kterého už od začátku tuším, jak přibližně skončí. I přesto, že o komedii se rozhodně nejedná, vyskytly se i vtipné momenty (například "záhadný" kruh v obilí vytvořený hlavními hrdiny prvního příběhu). Jediná věc, kterou lze filmu vytknout, je mnohdy přílišná rozvleklost jednotlivých příběhů - v některých místech by se děj dal rozhodně zhustit. Jen kvůli tomu ubírám pátou hvězdu a hodnotím pevnými a zaslouženými čtyřmi. 80% ()