Český film o lásce v každém věku, tajemstvích a nástrahách skrytých v obilném poli vznikl na základě úspěšného školního cvičení na FAMU, k němuž přibyly další dvě epizody. V první povídce Osina, odehrávající se v horkém dni začátku léta, se dvojice mladých lidí vydává hledat záhadné kruhy v obilí. To je skvělá příležitost, jak se blíže poznat a snad i zamilovat. V srpnovém příběhu Stoh prožije čtveřice kluků v tajném stohovém bunkru prázdninové dobrodružství s neznámou dívkou. Ta je za dodávky jídla a všelijaká další přilepšení odměňuje lekcemi v líbání. Podzimní epizoda Cesta zachycuje tíživé pocity starých novomanželů, kteří při nezdařeném návratu ze svatby uvíznou v rozblácené oranici... Iva Janžurová, ztělesňující statečnou nevěstu Jindřišku, získala za nejlepší ženský herecký výkon v hlavní roli Českého lva 1998. (Česká televize)

route60

Výborný český film škoda že není v tv opakován častěji, herecké výkony jsou skvělé a Klára Issová už tehdy prokázala že je výborná herečka ()

P76B

První povídka je slabší, ale další dvě to plně vynahradily a tak celkový dojem je nadprůměrný. ()

moorks

Příjemný, svěží povídkový film je příjemnou podívanou. Není to nějaké veledílo, ale na odpočinkové pokoukání to jde. A samozřejmě nejvíce zaujme hvězdná Iva Janžurová. ()

Rejzl

Hodnotím s odstupem času ... škoda, že si ten film vlastně vůbec nepamatuju. Nezanechal ve mně skoro nic - až na záběr, kde je Iva Janžurová oblečená do svatebních šatů. Jinak ticho po pěšině. Tenhle styl na mě prostě nezabírá :-( ()

Ludva

2021-05-23 * Každá ze tří povídek je jiná, každá má něco do sebe, ale dohromady do jednoho filmu bych je nedával. První je asi nejlepší, milá vzpomínka na léto, poslední mi přišla už nějak dlouhá, ale možná je to dáno právě jen tím pořadím. ()

Jablkohruska

Když jsem v sobotu o tři čtvrtě na deset zapínal 2.program České televize, nevěděl jsem, co od tohoto filmu mám očekávat. Byl jsem však tímto povídkovým triptychem velmi příjemně překvapen. I když všechny tři příběhy spojuje stejné prostředí (obilné pole) i stejné hlavní téma (láska), každý z nich má svou vlastní myšlenku a všechny mají co říct. Vyústění jednotlivých filmových povídek byla navíc často nepředvídaná - zkrátka nešlo o ten typ filmu, u kterého už od začátku tuším, jak přibližně skončí. I přesto, že o komedii se rozhodně nejedná, vyskytly se i vtipné momenty (například "záhadný" kruh v obilí vytvořený hlavními hrdiny prvního příběhu). Jediná věc, kterou lze filmu vytknout, je mnohdy přílišná rozvleklost jednotlivých příběhů - v některých místech by se děj dal rozhodně zhustit. Jen kvůli tomu ubírám pátou hvězdu a hodnotím pevnými a zaslouženými čtyřmi. 80% ()