Rozkaz

• Finsko Käsky (více)

Evropa je v roce 1918 zničená první světovou válkou. Ve Finsku řádí občanská válka. Sociálně-demokratičtí "Červení" bojují proti "Bílým" silám konzervativního Senátu. Když se voják Aaro Harjula vrací z Německa, připojuje se k vládnímu vojsku, ale záhy je svědkem surových znásilnění a hromadných poprav. Jeho víra je otřesena. Náhodou potkáva jednu revolucionářku a jeho život se obrácí vzhůru nohama. (oficiální text distributora)

kokofek

Film,který se nesnaží nalézt pravdu bojujících stran a ani je nesoudí.Film o lásce a jejích různých podobách.O cti a povinnosti,která pro někoho znamená víc než vlastní život.Nechybí příběh,napětí a dojemné chvíle. ()

BarGoldstein

Obludné zpomalené zírací melodrámo o tom, jaký byli komouši chudinkové a jak se jim děsně ubližovalo. Pak do děje navíc vstoupily homoklády a už se na to nedalo dívat vůbec. Škoda, finská kinematografie se donedávna vyznačovala jasnou přímočarostí a především absencí tohoto lidského hmyzu. ()

Perunwit

Tak trochu jinej film na věčný téma finskýho lidu ve smyslu "jsme rusáci, nebo osobitej národ". Nu, to ať si rozhodnou sami. Za mě trochu kostrbaté a místy překombinované, ale kdo ví? Super hudba. ()

rhodos

Drama na pozadí pro nás ne moc známé finsko - ruské války si zahrává s pojmy jako morálka, city, erotika a ideály. Tento silný příběh se smutným koncem, ale přinášející i optimismus se mne opravdu velmi líbil. A herecké výkony všech představitelů byly také výtečné, i když nejvíce mne zaujala finská herečka Pihla Viitala v roli zajatkyně, která mluvila ne slovy, ale svýma krásnýma očima. ()

hajner

Táto Fínska zkrotená hora sa mi mala akože páčiť? No oceňujem hlavne skvelú hudbu a herečky. A koniec tiež ušiel, ale tý vypatlaný chlapy. ()

Calvus77

Velice zvláštní film. Syrový a přesto poetický. V podstatě film o lásce a naději, že přes všechnu bídu světa můžeme zůstat lidmi. ()

Mountain

Film mě nenadchl tak, jak jsem předpokládala. Námět je určitě zajímavý, ale provedení už kolísá. Dalo se z toho vytřískat opravdu silné drama zasazené do skutečné události, avšak potenciál nebyl využit, a tak se místo toho díváte 115 minut na podivnou lovestory plnou nesympatických tváří. Škoda, finské filmy miluji, ale toto byla vážně nudná záležitost, kterou nezachránily ani erotické scénky. :-) ()