• Austrálie

Akční / Dobrodružný / Fantasy

USA / Kanada, 2011, 105 min (Director's cut: 127 min)

Zack se má! Už v pětačtyřiceti letech mu studio dovolilo přenést na plátno své pubertální masturbační fantazie a navíc v orgastickém vizuálu. Partička ohyzdných, nezletilých bloncek s řasami tak dlouhými a tučnými, že každé frenetické mrknutí jim zanechává na čele podlitiny, bojuje v kožených minisukních katanami s draky, nemrtvými Němci a androidy. Prostě Savcův punč! No, Japonci se z toho poserou a obnošené, vakuově balené kalhotky hlavních hrdinek zajisté na Tokijské aukci zatáhnou celý rozpočet. Pokud by mi někdo nedefloroval dvaceticentimetrovou jehlou čelní mozkový lalok, tak bych nad tím za normálních okolností bez mrknutí oka zavřel poklop a spláchl. Avšak tato "Snyderova Fontána" je natočena tak, že boří hranici běžné mentální perverze a nutí jednoho uvěřit, že linie mezi totální pičovinou a zneuznanou genialitou je opravdu tenká. Nevím, jak k tomu došlo, ale ač bych se bezesporu raději nabořil do Carly Gugino, přistoupil jsem na Zackovu hru a pustil péro z ruky až po stodeseti minutách úchylného fantazírování o nesympatických šestnáctkách.(20.6.2011)

• imf

Pravděpodobně existuje docela dost pornofilmů s lepším scénářem i pohlednějšími herečkami, ale těžko mají tak rozpustilého režiséra. Snyderův vlhký sen maskovaný za girl power poselství ovšem svou přepálenost nikdy nesehraje tak přesvědčivě, abyste poznali, jestli si z vás dělá legraci nebo to myslí vážně. Báječné řemeslo bez špetky osobnosti tak začne nudit už po dvaceti minutách, kdy se přejíte zpomalovaček i opulentně béčkových dialogů. Co dělat zbylou půldruhou hodinu? Tupé zírání na spoře odděné striptérky s tunou líčidla, ovíjející se kolem kulometů a nepřátel na parní pohon ještě nikdy nebylo nudnější. A to k tomu přitom Scott Glenn jako guru/DJ/autobusák pouští tak hezké pisničky.(23.3.2011)

Po přečtení komentářů se obávám, že tu hodně lidí hodnotilo samotný příběh (koneckonců tomu odpovídá hodnocení), ale tady o děj právě podle mě vůbec nešlo. A kdybych se v něm musela hrabat hlouběji a hlouběji, tak taky narazím na nějaký ten error. Jenže Sucker Punch je, jak je udáno v popisu, epická podívaná, u níž si smlsnete hlavně na zvuku a vizuálu. Takže nejlépe uděláte, když vypnete mozek, volume doprava a play na co možná největší obrazovce. Už od prvního záběru je jasné, že tady jde o něco "jiného"a "odlišného" .Žádná slova, hlasitá hudba a depresivní zpomalené scény. Výborné na pokoukání . A i když mi soundtrack žánrově nesedl, tak musím přiznat, že je originální a nakonec bych řekla, že právě hudba diváka vcucne a pohltí do filmu. Úžasné záběry, celkové efekty, sympatické herečky a nesmím zapomenout "vypichnout" bezchybný makeup holek, který jim hluboce závidím!:) Takže do háje s logikou nebo hledáním čehosi hlubšího, já se skvěle bavila a klidně bych si na to téma zapařila i nějakou hru.(7.4.2012)

A je zle... Sucker Punch by si hrozně moc přál být cool, sexy a promyšlená fantasy pohádka pro dospělé. Jenže není. Je nedomyšlený, prvoplánový a hloupý, až to bolí. K postavám není možné vybudovat si jakoukoliv citovou vazbu nad rámec "Wow, sexy nožky", jakákoliv (alespoň zpětná) logika dění chybí a zůstává jen vizuálně opulentní, avšak gradaci postrádající akce, která sice má pár zajímavých prvků okoukaných z japonské kinematografie a kultury (videoherní kinetika i choreografie bitek, děvčata mají velká kukadla a jejich kostýmy jsou jasně anime, hloubka ostrosti ve snech takřka neexistuje a navrch je jeden z obřích samurajů, s nimiž se Babydoll utká, evidentně Tengu, bůh neplechy), ale po druhé bitce (v zákopech) začne těžce nudit. Snyder natočil sterilní, nezajímavý a paradoxně docela i nudný film, svůj možná nejosobnější, ale především suverénně nejhorší... Na podruhé o hvězdu výše. Při důkladném zkoumání alespoň ty fikční světy zpětně mají jakous takous logiku. Ostatní výtky ale zůstávají a potřetí proběhne až s režisérskou verzí...(28.3.2011)

No pro Snydera pravdepodobne splnenej sen, ostatne napsal to, reziroval to a jeste to produkoval. No a pro divaka, zalezi, jak ste naladeny, bud si budete rikat, co to je za nesmyslnou fantasmagorii a nebo si budete uzivat sceny, kteryste vzdycky chteli videt, jen nikdo nemel koule je natocit. Filmu trochu ubira pristupnost, takze necekejte zadny potoky krve, ale i tak o zabijeni neni nouze. V jadru de vlastne o utekarskej film, parta holek chce zdrhnout z blazince a potrebuje ziskat nekolik veci typu mapa nebo klice. Bohuzel krome tohohle zakladu to moc nedava smysl, Snyder film vypravi ve trech rovinach, mame tu posmournej blazinec, kde musi holky loupat brambory a drhnout podlahu, zaroven ale vymyslenej svet, kde jsou vsechny tanecnice v necem na zpusob bordelu. A vetsina deje se odehrava tady, holky planujou jak utect a pri kazdy akci se dej prepne do jeste vic vymyslenyho sveta. A to je prave ta cast, kde Snyder nejvic boduje. Naprosty audiovizualni orgie, hudba ohulena na maximum, dokonaly triky, super cool zabery a spomalovacky. Tady je vsechno, co ste kdy chteli videt, zensky, spis vypadajici jak skolacky, v kratkejch sukynkach a upnutejch trickach s mecema, samopalama a granatama bojujici s obrovskejma samurajema, robotama, nackama, zombikama, drakama. Bojuje se v druhy svetovy, ve stredoveku, v budoucnosti a mrtvoly jdou do stovek. Bohuzel kdyz se clovek zmlsa temahle orgiema a pak se dej presune zas do blazince, vypada to pak trochu jako nudna konverzacka. Zensky jsou sice sexy, ale ne zas tak moc, aby obstali jen kdyz stoji v spinavejch hadrech, herecky jsou spis podprumerny a hlavni hrdinka se tvari tak desne utrapene, ze sem mel chut ji profackovat. Navic tyhle ultimatni bitky jsou ve filmu vysvetleny jako jakysi tancovani hlavni hrdinky pro odvedeni pozornosti. Proste logiku v tom moc nehledejte. Co se tyce zaveru, ten je znacne stupidni a docela me nasral. Celkove ale idealni film na relaxaci, vypnout mozek, vzdy preckat tech par nudnejch scen a uzivat si tu desnou naloz. Za me slusny 4* a Snyder opet boduje.(19.4.2011)

• - Na filme pracoval aj Damon Caro, ktorý mal za úlohu koordináciu kaskadérov. S režisérom Zackom Snyderom spolupracoval už vo filmoch 300 (2006) a Strážcovia (2009). (Greenpeacak)

• - Alexis Bledel zaujal námět k filmu kvůli podobnosti s filmem Sin City - město hříchu (2005), proto měla zájem o postavu Sweet Pea. (newpage)

• - Pro herečky bylo natáčení filmu údajně velmi fyzicky náročné. Vanessa Hudgens prohlásila, že během tréninku se několikrát psychicky složila a ve scénách, kde její postava pláče, si údajně vybavovala pocity z těchto momentů. (Othello)