• Austrálie

Akční / Dobrodružný / Fantasy

USA / Kanada, 2011, 105 min (Director's cut: 127 min)

Odvaha. Patnáct stop vysocí samurajové. Sebeobětování. Parní Skopčáci. Odhodlání. Draci. Statečnost. Vraždící roboti. Hrdinství. Minisukně. Touha. PC hry. Sen ve snu. Sweet dreams are made of this… Sbormistr Kulínský měl saunu, vizionář Snyder má Baby Doll s katanou v říši divů a kdo bude cítit potřebu, bude mít navždy po ruce Snydera a jeho Requiem pro panenky s posláním, že pokud jste vy, nebo někdo blízký v trablech, není nikdy pozdě vypustit vaši Army of me.. O Oscaru Isaacovi asi ještě hodně uslyšíme, ovšem u představitelek Liščí pětky za zrcadly si už o tom (krom J.Malone) nejsem tak jist.(23.8.2011)

• J*A*S*M

Zacka Snydera mám velmi rád za Watchmeny a Úsvit mrtvých. Naopak ho nemám rád za výplachovou Třístovku. A Sucker Punch je mnohem horší než Třístovka, zaplať pánbůh, že jsem na něj nešel do kina. Tohle je fakt nesmyslná pubertální fantazie, která se však tváří, že nějaký smysl má. Nejsem ale schopnej vyargumentovat, proč si myslím, že se tak jen tváří, neboť mě tentokrát nebavilo jakýkoli smysl v průběhu sledování hledat, a už vůbec mě nebaví o tomto filmu následně přemýšlet. A ani ta akce není příliš strhující. Fail mamutích rozměrů.(18.6.2011)

No pro Snydera pravdepodobne splnenej sen, ostatne napsal to, reziroval to a jeste to produkoval. No a pro divaka, zalezi, jak ste naladeny, bud si budete rikat, co to je za nesmyslnou fantasmagorii a nebo si budete uzivat sceny, kteryste vzdycky chteli videt, jen nikdo nemel koule je natocit. Filmu trochu ubira pristupnost, takze necekejte zadny potoky krve, ale i tak o zabijeni neni nouze. V jadru de vlastne o utekarskej film, parta holek chce zdrhnout z blazince a potrebuje ziskat nekolik veci typu mapa nebo klice. Bohuzel krome tohohle zakladu to moc nedava smysl, Snyder film vypravi ve trech rovinach, mame tu posmournej blazinec, kde musi holky loupat brambory a drhnout podlahu, zaroven ale vymyslenej svet, kde jsou vsechny tanecnice v necem na zpusob bordelu. A vetsina deje se odehrava tady, holky planujou jak utect a pri kazdy akci se dej prepne do jeste vic vymyslenyho sveta. A to je prave ta cast, kde Snyder nejvic boduje. Naprosty audiovizualni orgie, hudba ohulena na maximum, dokonaly triky, super cool zabery a spomalovacky. Tady je vsechno, co ste kdy chteli videt, zensky, spis vypadajici jak skolacky, v kratkejch sukynkach a upnutejch trickach s mecema, samopalama a granatama bojujici s obrovskejma samurajema, robotama, nackama, zombikama, drakama. Bojuje se v druhy svetovy, ve stredoveku, v budoucnosti a mrtvoly jdou do stovek. Bohuzel kdyz se clovek zmlsa temahle orgiema a pak se dej presune zas do blazince, vypada to pak trochu jako nudna konverzacka. Zensky jsou sice sexy, ale ne zas tak moc, aby obstali jen kdyz stoji v spinavejch hadrech, herecky jsou spis podprumerny a hlavni hrdinka se tvari tak desne utrapene, ze sem mel chut ji profackovat. Navic tyhle ultimatni bitky jsou ve filmu vysvetleny jako jakysi tancovani hlavni hrdinky pro odvedeni pozornosti. Proste logiku v tom moc nehledejte. Co se tyce zaveru, ten je znacne stupidni a docela me nasral. Celkove ale idealni film na relaxaci, vypnout mozek, vzdy preckat tech par nudnejch scen a uzivat si tu desnou naloz. Za me slusny 4* a Snyder opet boduje.(19.4.2011)

• imf

Pravděpodobně existuje docela dost pornofilmů s lepším scénářem i pohlednějšími herečkami, ale těžko mají tak rozpustilého režiséra. Snyderův vlhký sen maskovaný za girl power poselství ovšem svou přepálenost nikdy nesehraje tak přesvědčivě, abyste poznali, jestli si z vás dělá legraci nebo to myslí vážně. Báječné řemeslo bez špetky osobnosti tak začne nudit už po dvaceti minutách, kdy se přejíte zpomalovaček i opulentně béčkových dialogů. Co dělat zbylou půldruhou hodinu? Tupé zírání na spoře odděné striptérky s tunou líčidla, ovíjející se kolem kulometů a nepřátel na parní pohon ještě nikdy nebylo nudnější. A to k tomu přitom Scott Glenn jako guru/DJ/autobusák pouští tak hezké pisničky.(23.3.2011)

Dokonalá akce v příběhu o dívčí síle, který drží pohromadě jen makeup hlavních hereček. Snyder by si neměl psát scénáře. Asi už jsem moc starý, ale tahle videohra mi už prostě nestačí. Nepochopte mě špatně scény, kde se drak honí s letadlem a pod nimi zuří středověká bitva, nebo kde nacističtí kyborgové bojují v zákopech s partou spoře oděných slečen (a Abbie Cornish to s tím samopalem opravdu sluší), jsem chtěl vidět už dávno. Jen se mi od té doby změnili filmové priority.(18.6.2011)

• - Nakrúcalo sa vo Vancouveri a Toronte od septembra 2009 do januára 2010. (Samuell84)

• - Velkého castingového řízení se zúčastnil i skotský herec Hans Matheson, avšak neúspěšně. (Lynette)

• - Režisér Zack Snyder popisuje film jako „Alenka v říši divů se samopaly”. (Coldrex)