• Austrálie

Akční / Dobrodružný / Fantasy

USA / Kanada, 2011, 105 min (Director's cut: 127 min)

Neuvěřitelný crazy film, plný parodií, filmových odkazů a úchvatného vizuálu. Snímek jen a pouze pro filmové fajnšmekry a milovníky "fantasy" akce. Pro suchary a racionální vědátory ryze ztracená hodina a půl, po které bude následovat WTF pocit. Snyder si dělá co chce a svým způsobem je to i sympatické.(9.7.2011)

Snyder se totálně utrhl ze řetězu se záměrem pobavit chlapy (co může být větší zábava než koukat na mladé holky v krátkých sukénkách a všemožných uniformách?) a potěšit ženy (věřím, že spoustu feministek tento film opravdu potěšil, vždyť ty dívky se bijí hlavně s muži! :-)) a to se mu myslím povedlo. Sucker Punch má ale bohužel sestupnou tendenci. Do takové poloviny filmu to bylo (nebojím se použít ten výraz) geniální a já si myslel, že tohle bude po dlouhé době můj druhý plný počet pro tohoto režiséra "tisíc a jedna zpomalovačka". Nicméně od půlky filmu ty akční scény začínají nudit a já si přál, ať to už skončí. Ale na druhou stranu, dívky jen tak nudit nepřestanou, díky tomuto filmu si začnu všímat především Emily Browning a hlavně jsem zvědavý, jak dopadne Snyderův příští film. Závěrem mi nezbývá než dodat, že kdyby tohle dostalo eRkový rating, po kterém tento film v některých scénách zoufale volá, mohlo to být za plný počet. Škoda… 80 %.(20.6.2011)

• POMO

Sucker Punch je akoby kombináciou dekadentného muzikálu a tupej videohernej adaptácie. Stojí na príbehovej kostre odohrávajúcej sa v „realite“, z ktorej si odbieha do muzikálových čísiel (videoherných levelov). Príbehová kostra však nefunguje a je tu iba preto, aby držala pokope odskoky do fantazijných akčných úletov. A tieto úlety, v ktorých hrdinky likvidujú nacistov, ninjov, drakov a orkov z Pána prsteňov či robotov z Ja, robot, nefungujú dlhšie než prvých desať minút, pretože sú iba vizuálnou exhibíciou bez akejkoľvek inovácie. Dokonca aj s Tarantinovym Kill Bill sa tu nájde podoba v stavbe scenáru – ale Tarantino je holt „trochu“ lepší scenárista než Snyder – jeho príbehová kostra bola jednak pevnejšia, a hlavne ju jednotlivé epizódkové odskoky ešte rozvíjali. To, z čoho je zlepený Sucker Punch, je samoúčelné, nezmyselné a o ničom. Popkultúrna zlátanina, ktorá musela zaváňať jasným prúserom už na papieri.(24.3.2011)

Aha, tak právě jsem se tady dočetl, že komu se tenhle film líbí je retard, dvanáctileté hovádko, sexuálně neukojený a já nevím co všechno. Joo tohle mám na samozvaných vodbornících chodící na novinářské premiéry nejradši, kdo film vnímá jinak než oni je dvanáctileté hovádko a hotovo, ale ponechme tyhle rádoby vodborníky jejich trapnému osudu a vrhněme se radši na film, protože ten si to zaslouží. Zack si udělal film po svým a nesnažil o nějakou načančanou pochoutku a už to samo o sobě je mě neskutečně sympatické. Za vizuálně hudební stránku by si Zack zasloužil dvouměsíční pobyt na Bahamách s all inclusive navrch. Úvodní scéna je už po prvním shlédnutí můj doživotní mazlík. Samotná pointa v kontextu s koncem filmu byla nádherná a hodně mě rozmixovala. Fantazijní část, ze mě udělala alespoň na pár minut malýho Jardu, který taky v dětství bojoval s draky a vůbec mu jeho myšlenky často utíkaly do mnoha nekonečných příběhů. A, ano holky se mě líbily, nevím co je na tom špatnýho, to udělat tímhle lacinějším sexy způsobem. Film zkrátka dělal chlap, chlap s velkou fanataziji za kterou se nestydí a takovej člověk je mě 100x milejší než zdejší kinder-elite, uražející lidi s opačným názorem a vysmívající se v podstatě všemu co zavání sic patosem, ale upřimným patosem. Jedno z nejpříjemnějších kinopřekvapení roku 2011. P.S. Taky by jste si přáli vidět jak Babydoll tančí ? Já hrozně :-)(6.4.2011)

• Hellboy

Zábava: 0, napětí: 0, originalita: 0. Potenciál to má, Snyder není hloupý (překvapivě), ale jakkoliv chápu, že chtěl natočit podvratnou nerdskou fantazii, která bude ve skutečnosti děsně rafinovaně vybízet k různým způsobům čtení z pohledu genderu a psychoanaolýzy, tak se totálně seknul v tom, že se na to nedá koukat.(16.3.2013)

• Oscar Isaac

• - Výcvik hlavných aktérok trval 12 týždňov. Abbie Cornish (Sweet Pea) sa pripravovala na akčné scény šesť hodín denne a päť dní v týždni. Emily Browning (Babydoll), Jamie Chung (Amber) a ostatné dievčatá boli nútené zdvíhať aj 95 kg závažia a činky. (Greenpeacak)

• - Zack Snyder dostal nápad na tento film ešte pred filmom Watchmen (2009), avšak najprv upriamil všetku pozornosť naň. (Greenpeacak)

• - Režisér Zack Snyder opět zakomponoval malý odkaz na jeho předchozí film. Když si kuchař zapne rádio, začne se z něj ozývat Mozartovo Requiem. Stejná skladba zazněla ve Strážci - Watchmen (2009). (Dimo)