• reqiuem

tohle je tennejhorší seriál, co jsem měl tu smůlu za poslední dobu vidět..kdybych nebyl nepřímo donucen na něj koukat(předprogram v kině světozor před oskarama), tak bych zřejmě nedokoukal ani jeden díl..ovšem po násilnym nášupu asi 5 dílů se mi svět proměnil v kaši, do který někdo naházel brouky a pavouky a já ji musel sníst(ke konci s podobnym výrazem jako když je v červenym trpaslíku Lister donucen sníst tarantuli)..humor?jeden dobrej vtip na jeden díl-zbytek?poznámky, který urážej lidi jiný barvy pleti, zdravotně postížený, přistěhovalce, lidi s nadváhou(naopak svalovce) -zajímavý extrémy btw.),a samozřejmě lidi s odlišnou sex. orientací(britové nenastavujou zrcadlo američanům nebo naopak,ale spíš dělaj blbce a omezence ze sebe -a nejde ani tak o to, čeho se ten humor týká, protože o podobnejch tématech se dá dělat i oprvadu zábavenej humor, ale tohle nebylo k smíchu, ale k pláči..nice koment: HAL.(8.3.2010)

Komentár sa viaže na seriály "Little Britain, Little Britain USA a Come Fly with Me: "When people in Britain want to buy a pet, they go to a pet shop. If they want to buy a pet shop, they go to a pet shop shop. If they want to buy a pet shop shop, well, they're just being silly..." Little Britain na mňa zo začiatku pôsobila dosť bizarne, ba až odpudivo, ale čím viac som nad seriálom premýšľal, tak tým viac sa mi dostával pod kožu a na jednotlivých skečoch som začal byť závislý. Sú to trochu viac politicky nekorektní a o dosť vulgárnejší Monty Pythons plní úchylov, transsexuálov, "homosexualistov", falošných paraplegikov, morbídne obéznych položien a kadejakej inej hávede. Nie je to tak veľmi typický anglický humor, Little Britain je skôr vtipná svojou primitívnosťou, ale naozaj neexistuje jediná epizóda, pri ktorej by som sa nezasmial. Skeče sa síce po dejovej stránke opakujú, ale čím ďalej, tým viac gradujú a nadobúdajú na zvrátenosti, čo diváka núti dopozerať seriál až do konca. Len veľká škoda, že nenatočili aj ďalšie série. Ako bonus ma veľmi potešila 4. séria (zahraničný špeciál) a španielska verzia Carol Pivkovej naozaj stojí za to. Little Britain USA už bola o niečo rozvinutejšia, tvorcovia očivide nadobudli sebavedomia a nebáli použiť drsnejší humor (viď malá Allie Grace). A na záver tu máme Come Fly with Me. To bolo absolútne vyvrcholenie tejto britcomovskej ságy a mne osobne bolo parodovanie leteckých spoločností veľmi blízke. Ani neviem, prečo mám túto množinu seriálov vlastne tak rád. Je to veľmi krátke, scenár by zvládlo napísať aj malé decko, humor je tu buď neuveriteľne detinský, alebo priveľmi hrubý. Ale predsa len - pozeranie týchto kuriozít dokáže navodiť tak nádhernú atmosféru, aká sa dá veľmi ťažko opísať a jednoducho mám pocit, že tieto seriály si žijú vlastným životom a ich posolstvo nič nezastaví. A aby som nezabudol - do rebríčka mojich obľúbených seriálov patria všetky tri, len z dôvodu úspory miesta to skryjem pod Little Britain.(14.12.2017)

Amíci si ze sebe sami srandu dělat neumí, tak to za ně musí udělat pánové Lucas a Walliams. Jsou tu všechny oblíbené (Andy, Carol, Linda,...) i neoblíbené (Bubbles, Bitty) postavy z klasické Little Britain plus řada dalších (malá Ellie-Grace či postarší manželé). Úplně nejvíc mne dostávala ta paní s čoklem (škoda, že měla jen tři skeče) a Carol, nabízejíc dívence výměnu obou kyčlí či suverénně oznamujíc dědovi, že už je mrtvý. Úžasný seriál... 90%(29.10.2010)

Little Britain míří do USA. A je pořád stejně "hilarious". Přináší nám další veselá malinká camea známých osobností, ale hlavně kupu skečů a scének se starými známými i pár novými charaktery. Zde bych mohl pokračovat kopírováním svého komentáře z "Little Britain", a tak bych raději chtěl říct, že jak nemám rád český dabing za jeho úpadek a mizernou kvalitu (čím mainstreamovější záležitost se dabuje, tím je to horší.. snad že by nemělo pro nevědomé masy smysl plýtvat kvalitním dabingem?). A proto mě vždy potěší, když ten dabing za něco stojí (například nedávné příjemné překvapení u Ranga). Kompletně LB je skvělá i v originále, ale dabing Petra Rychlého ji neubírá ani kousek a možná posouvá zase trochu někam dál (ne k ještě lepšímu, ale spíš blíže "k nám"). A to je dobře a proto mu posílám svůj upřímný dík.(11.3.2011)

Komediální protknutí Velké Británie a USA kvalitativně zastiňuje předchozí verzi o zemi odpoledního čaje a partičky bridže. Amerika je prostě trochu jinde, je příjemnější, upřímnější a lépe stravitelná pro většinu publika. Lucas-Walliams si své role užívají, i když se přestěhovaly za Atlantik a pokračují ve svých klasických vtípcích a přibudou i nové, možná ještě lepší (ano, fitness:)). Já se v šesti dílech bavil náramně a slabší místa nebo zbytečně přehnaná jako u britské verze jsem s chutí přehlídl.(10.6.2010)