Epizody(6)

Dva herci v několika rolích. Poznejte, jak vypadá skutečný život v Americe - zemi splněných snů, z několika pohledů. Lesbická babička, teplý britský premiér, ukecaná chovankyně v nápravném zařízení, ochotná sekretářka v „české" nemocnici, majitelka psa, milovaná dcerka a mnoho dalších nám ukáže, jak to v Americe skutečně chodí… (fujarik)

GTS_PUNK

Dvojica Matt Lucas a David Walliams presúva svoje britské postavičky na horúcu americkú pôdu, aby aj tu v šiestich krátkych dielov zabŕdli do, nielen americkej, ale aj britskej nátury. Z pôvodného legendárneho britcomu Little Britain sa do deja snažia zapojiť tie najkultovejšie postavy, medzi nimi neochotnú recepčnú Carol Beer, transvetitu Emily Howard či dvojicu Andy & Lou, ale divákovi predstavujú aj viaceré nové postavy. Medzi nimi najmä tie americké, ako napríklad ôsmeho muža na Mesiaci Binga Gordyna a ďalších. Už do začiatku tejto krátkej šesťdielnej série je však možné si všimnúť značný úpadok oproti pôvodnej, čisto britskej klasike. Viaceré postavy sa buď opakujú alebo nedokážu poriadne zaujať, čo sa vo výraznej miere podpisuje na celkovej kvalite. Skeče, až na pár výnimiek, sú tak podstatne menej vtipné, než na čo bol divák od tejto dvojice zvyknutý. Vidieť aj značný úpadok cynizmu, čierneho humoru či rýpania do kontroverzných tém, pričom práve tieto veci boli hnacím motorom väčšiny pôvodných skečov, a vďaka ktorým si diváci Little Britain zamilovali. Avšak o celom seriáli sa nemožno vyjadrovať až takto skepticky. Ponúka aj viacero svetlých momentov a na poli podobných skeč shows ju určite stále možno zaradiť medzi tie podstatne lepšie záležitosti. Popri dvojici Lucas-Walliams si v seriáli malé cameo strihli aj herečka Rosie O´Donnell či Sting. Práve scénka s britským spevákom patrí k najlepším v celej sérii. Little Britain USA je nielen návštevou britských "bratov" na americkú pôdu, ale takisto aj krátkym pokračovaním kultovej skeč show. Stojí na jej pôvodnom koncepte, ale takej kvality, bohužiaľ, nedosahuje. Avšak, dokáže stále pobaviť, aj keď v značne menšej miere. K prívlastku "USA" by bolo dobré, ak by show možno viac rýpala do amerických stereotypov, čo sa však nedeje. Priemerný výlet do Štátov, lepšie to je na Ostrovoch. ()

SG_ever

Jedním slovem - DOKONALÉ. Nevěřim jsem tomu, že může vzniknout seriál absolutně bez souvislého děje, který bude mít pouze nespočet hlavních postav, které hrají dva herci. Každý díl má na svědomí neuvěřitelné množství gegů a vtípků, které si budete neustále opakovat. Pravdou je, že v normálním životě by jste se nechtěli stát obětí tohoto "drsného humoru", ale od gauče se budete smát. Tedy pouze pokud jste otevření a nevadí vám otrlí humor, který nešetří nikoho. (90%) ()

HAL odpad!

I těch pár desítek minut mi nejspíš způsobilo těžký úbytek mozkových buněk, před sledováním těchto vymaštěných vidláků by mělo varovat ministerstvo zdravotnictví. S klasickým britským humorem to nemá snad vůbec nic společného, zato průměrný američan libující si v převlekových "komediích" Edieho Murphyho, ve kterých pobíhají odporné stokilové polonahé machny, musí být přímo nadšen. Humor tu nahrazuje hromada nechutností a ze všeho nejvíc mocinky moc vtipné má být asi to, že jsou tu všechny postavy úplně retardované a létají kolem nich roztodivně barevné tělní tekutiny. Děkuji nechci, chcípněte v pekle. 1/10 ()

Arbiter

Když se člověk pohodlně usadí k dokumentu tohoto formátu, který mu otevře obzory a nenásilnou, věcnou a decentní formou jemně shrne a podtrhne charakterové stereotypy dvou velkých národů, problematiky znalý gentleman se jen lehce pousměje a kývá hlavou. Miniseriál si dělá srandu ze všeho ale málokdy z opravdových národních stereotypů. Popravdě dost těžce stravitelnými prostředky. Je to nechutný, prvoplánový,zvrhlý ale semtam i docela zavánějící inteligentní narážkou. Smál jsem se. jenomže když já se na nějakou komedii koukám v kině, směju se prakticky všemu a to hodně. Rozhodně v některých dílech najdete legendární kousky jako ,,Perfektní cvičba''. Nevim jak vy, ale já se smál, snažil nekoukat, proklínal tvůrce a věděl, že se na to podívám znovu a znovu :-). Jednotlivé skeče jsou moc dobré.. ALE (virbl) vykrádají sami sebe.. jde o variace na 3-4 scénky, které provázejí celý seriál a to je pro mě sakra málo. Normálně se podá několik návrhů a vybere se jeden. Oni snad natočili všechny. kdybych viděl jeden jakýkoliv díl, dám 4,5 ale takhle, po shlédnutí kompletu, jdu dolů. Fungující rovnici používat pořád dokola by od fyziky odradilo i Einsteina ()

Wysch

[shlédnuty ?? ČTYŘI ?? díly před promítáním 82. Oscarů ve Světozoru 7.-8.3.2010] Je mi líto, ale i když jsem se první díl určitě tak deset minut smál, z neustálého opakování stejně fekálně dementních vtipů se hodnota mého IQ snížila během dvou hodin o dvacet bodů. Budiž pochvala za těch pár minut z prvního dílu a budiž pochvala, že se venku daly vykouřit hned tři cigarety za sebou. Prachbídná demence tohoto "seriálu" je opravdu k zamyšlení. Po zamyšlení snižuji nakonec na finální jednu hvězdu. Děkuji. ()