Fifth Gear je britský motoristický magazín, který má za sebou už 18 sérií. Poprvé byl odvysílán v roce 2002 na stanici Chanel 5 jako reinkarnace pořadu Top Gear, který v roce 2001 BBC zrušila kvůli nízké sledovanosti. Uvažovalo se i o využití jména původního pořadu, to však BBC odmítla. Část produkčního týmu Top Gearu a několik moderátorů přešlo tedy do Fifth Gearu. Včetně Quentina Willsona, Tiffa Needella a Vicki Butler-Hendersonové. V dalším roce BBC Top Gear obnovila a pořady si teď konkurují. V roce 2010 se jedním z moderátorů stal Ben Collins, skrývající se pod maskou Stiga.
Fifth Gear přináší v každé epizodě recenze a testy nových i ojetých automobilů, motoristické novinky, reportáže, názory expertů a praktické informace pro řidiče a fanoušky motosportu. Moderátoři se v autech opravdu vyznají, většina z nich profesionálně závodí. Základnu mají v kavárně Ace Cafe na závodním okruhu a jednotlivé části pořadu natáčejí na atraktivních místech. Každý rok vyhlašuje Fifth Gear ceny roku. Pro Čechy může být zajímavá skutečnost, že Fifth Gear vyhlásil Škodu Superb Combi rodinným autem roku 2010. (oficiální text distributora)

LiborGondek

Jako pořad o autech není Fifth Gear až tak špatný. Recenze jsou věcné, objektivní a moderátoři se dobře orientují v automobilismu, ale... V porovnání s Top Gearem se bohužel vůbec nechytá. Chybí mu ten vtip, šmrnc a genialita oněch tří celosvětově známých moderátorů. I když, proti tomu českému Autosalonu, je Fifth Gear mistrovské dílo. ()

Kosmik 1

Na Top Gear nemá, ale úplný propadák to taky není. Až tak moc se o auta nezajímám, ale to neznamená, že mě pobodné pořady nebaví. Rád se podívám na pěkný a většinou drahý auta. Občas tu některý i ujdou. ()

giovanni3

No opravdu jde z toho cítit Top Gear, ale na ten to zcela logicky nemá... Oproti Top Gearu tam nacpou krásné slečny, mladé lidi atd.. ale nějak to neklape. I tak dávám 3z5 a časem to možná přehodnotím.. otázka je zda na 2 či na 4... ()

Wbcko

Narozdíl od Top gearu, který je spíše zábavnou show o autech, je Fifth gear motorisický magazín s větší informativní hodnotou s nižším akcentem na vizuální stránku a celkovou zábavnost pořadu. Moderátoři nejsou sice takoví šoumeni jako Jeremy a jeho kumpáni, na druhou stranu se jedná o skutečné řidiče, většinou (bývalé) závodníky, kteří autům rozumí více než kdokoli z branže. ()

YoZo8

Najlepší dokument o autách a motorkách aký som kedy videl. Je to oveľa zaujímavejšie nez Top gear kde iba kecajú namiesto toho aby ukazovali mašiny .Moderátory sú fajn a sem tam aj vtipní. Fifth gear prezentujú oveľa krajšie auta ako Top gear a co je dolezitejšie aj sa o tých autách viac dozviete . Pekne zábery aut v každom diely a tiež testy a porovnávania aut. Sem tam nejaký crash test . No proste dokument pre všetkých milovníkov aut. ()

Giggs

Vidim že je to tu sami dement, ktory o tom nema ani paru. Prirovnavať toto k Top Gearu? A ešte kvôli tomu znižovať hodnotenie? Nechapem ako vas to vôbec napadlo a už vôbec nie prečo. Fifth Gear nema a nikdy nemal ambiciu Top Gear napodobovať. Ma uplne inu cieľovu skupinu. Top Gear (ktory mam rad tiež) je prachprosta show, ktora je sice o autach, ale nema pre spotrebiteľa či milovnika aut žiadnu vypovedaciu hodnotu. Je to proste zabavny program. Fifth Gear je ale seriozna relacia so serioznymi testami, ktora povie o tom ako ktore auto jazdi dosť veľa. A hlavne ju robia profesionali. Teda byvali profesionalni jazdci, ktori autam naozaj rozumeju a vedia ich aj naozaj ovladať narozdiel od Clarksona so svojou kompaniou. Taky Tiff Needell bol špičkovy jazdec, ktory mimochodom tu toľko ospevovany Top Gear (v podobe aku ma dnes) zakladal. Ano, pre niekoho kto autam nerozumie je to narozdiel od Top Gearu často suche a nudne. Ale relacia s testami aut taka byť musi. Kto hľada zabavu, sleduje Top Gear. Kto relevantne informacie, Fifth Gear. To je ako porovnavať hľuzovku (lanyž) s hamburgerom. Fifth Gear je pre fajnšmekrov, Top Gear pre nenažrane masy. ()

Paity

Sice to není tak pitomé jako americký Top Gear, ale jak píše Cherish, jde o nepovedenou napodobeninu britského Top Gear, který považuji za nejlepší motoristický magazín všeh dob. ()

Neshika

Pořad nemá žádnou dokumentární ani zábavní hodnotu. Napodobenina Top Gearu suchá jako Sama doma. Snaha je mizivá, ale je tam. ()

Wishkah

Sem tam něco ujde. Ale je tam až moc viditelná inspirace (téměř kopírování) Top Gear. Na tohohle staršího bráchu to fakt nemá ()

Luukec

Tvůrci se snaží až moc okatě napodobit Top Gear.. I moderátoři se snaží na diváky zapůsobit stejným humorem, ale humor který je v Top Gearu napodobit nejde a taky se to tady vubec nedaří.. Přirovnal bych to našemu českému Auto Moto Stylu, kterej je stejně trapnej.. ()

Novom

Snaha dosáhnout kvalit Top gearu, když už si neumí vymyslet ani vlastní název, který by se nepodobal původnímu pořadu, je to dost smutné. Viděl jsem bohužel pár dílů, je to sice pořad o autech, kde je vážně ukazují a testují, ale proč v tom případě kopírují některé nápady z Top Gearu, když se tak moc chtějí lišit. I tak je to alespoň z Británie a není to tak moc trapné, jako úplná kopie Top Gear USA. Jsem rád, že klasický TG stále vysílá nové díly. ()

JohnnyB.

Ojoj, po Top Gear mi tohle přijde nudné. Až mi to připomíná naše české motoristické magazíny... Čímž nechci říct, že je to špatně, ale přeci jen jsem si zvykl na formát auto+zábava a tak nějak jej už očekávám. I když občas si odpočinout od Top Gearovského přehánění někdy až ad absurdum taky neuškodí. ()

agassi68

Nie zlé, no na vtip a šarm moderátorov Top Gearu sa to veľmi nechytá. Autá, prostredie a výber tém takmer identické. ()

char_t

Důkaz toho, že historicky nikdy nestačí být jen první. Po zrušení "starého Top Gearu" vznikl Fifth Gear a jako první ukázal, že jde show o autech udělat moderně a s humorem. A tak se udělal "nový Top Gear" a Fifth Gearu natrhnul *****. Ačkoli 5G recykluje moderátory ze starého TG a dokonce v něm chvíli moderoval i Stig, propuštěný krátce předtím z TG, tak to pořád nestačí a trojice z moderního Top Gearu je prostě o třídu výš. ()

zliteonit

No nevím. Jisté fanoušky si tenhle pořad určitě najde, ale já k nim nejspíš patřit nebudu. Nápady na srovnání jsou absurdní. Srovnávají nesrovnatelné a taky moderátoři vypadají na to, že se k tomuto pořadu dostali jen jako k roli. Maskéři by možná mohli zvolit vhodnější a vkusnější oblečení. Rady pro spotřebitele? Žádné, nebo nepoužitelné. Je to jiný level Top gearu. Nižší... ()